Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

maree
28. dub 2009

kromě kojení vypije tak deci, je to hrůza...Nevím, co s ní.

lennis
28. dub 2009

Maree, můj prcek taky takhle málo pil když jsem kojila, jak jsem přestala, tak nebyl zvyklý furt pít z flašky, ale furt jsem mu to nutila a naučil se. Teď pije i někdy v noci. Sice si myslím, že tak, tak vypijeme denní limit, ale aspoň to.
Jitu, kde jsi se toulala?
Tak se nám to krátí a začínám plánovat oslavu narozenin, už druhých 😀 , no snad vyjde počásko

jituska
28. dub 2009

No, tak teda musím říct, že když jsem Juráša kojila, tak nepil skoro vůbec a pak když jsme skončili v roce a deseti měsících v nemocnici, tak tam podle svých dvanácti kil měl vypít 1200 ml a on vypil tak 200 ml, páč oni si mysleli, že ho nekojím, páč mi to jeden dr. zakázal a druhý dr. dovolil, tak tam lítali, plašili a stresovali a přitom to byla jejich vina, že nebyl hned dobrý, páč nás odbyli, ale to je na dlouhé psaní.

jituska
28. dub 2009

Lennis a jak plánujete oslavu, nějakou s dětma s kamarádama, nebo jen rodinnou? Já se právě chystám udělat Jurášovi ty třetí narozky takový veselý v tom září, že chci pozvat i kamarády, páč to bude jako taková naše rozlučka, že už jde do školky a já teda do práce a už se tak nebudeme vídat 😢

Já se ani netoulala, jen enbyl nějak čásek pisat, ale svátek a narozky táty jsme zvládli dobře, sfoukl si třicet svíček, měl radost a z vrtulníku byl nadšenej a všem to vykládá a potáhne ho do práce. Akorát děti to trochu v sobotu ráno vyslepičili, páč on byl zde u Pc, tak jsem to chtěla potajnu připravit, ty svíčky než jsem zapíchla atd. a samozřejmě Jura začal, jééé, dortík, jéééé jahody a Jituška, jéééé svíčky, zapálíme atd. jéééé dárečky, samozřejmě vše nahlas, takže tak jen kolem nás prošel a dělal jakoby nic a pak když už ke konci bral ten poslední dáreček, tak Jura řval, vrtulník, vrtulník, takže to vlastně vykecal. No co nadělám, jsem myslela, že je ještě mimino, když mě to vidí balit a nedojde mu to a on je dost vychytralej 😝
A když mamka dala Jurášovi k svátku dáreček, tak jí řekl, že ty trička už má doma. Protože já mu je objednala, zkusila a pak až jsem je dala mamce.

jituska
28. dub 2009

Maree: možná to chce čas a teď počasí bude teplé, tak žížeň bude veliká 😉 A nebo nabízet po lžičkách nebo v nějakém veselém hrnečku.

sarkabrezen
autor
29. dub 2009

dobré ránko... jojo jituš, nekojíme!!!! 😵 😵 😵 už je to vlastně 3 dny, co jsme kojili naposled... Ad je v pohodě, zeptá se, řeknu, že mám bebí a ona to v pohodě akceptuje. větší problém je u nás usnutí bez prsa 😢 každý večer jsem teď na nervy, protože je to šílený proces a Ad už je pak i přetažená, tak začne zlobit, dělat naschvály... no prostě nervy. jenže je to moje chyba, že jsem to dopustila, že jsem ji uspávala u prsu, tak to teď mám. 🙄 a pak je ještě problém k ránu... byla zvyklá se budit kolem 4 - 5 a pak jsme kojili a to buzení ji stále drží, a pak už neusne... já vím, že se to spraví, co bych hned chtěla po 3 dnech, že... prsa už lepší, ani jsem se už nemusela včera cpát brufenama...

mare - já bych se přimlouvala určitě do pití nutit! na to, že se napije když bude mít žízeň bych moc nespoléhala... já vím, že musím pití neustále připomínat v horkých dnech i svému 8iletému synovci, natožtak prckovi... já teda nikdy s tímhle problém neměla, Áda pije jak ťava celý den... dokonce jsem se setkala i s názorem, že i kvůli toho mi nejí, že si zaplní žaludek pitím, že bych to měla omezit... ale to já odmítám, jednak pije vodu, což ji moc nezasytí a jednak je podle mně pití hrozně důležité... zkoušej zkoušej musíš najít, co zachutná... u nás je to čistá voda 🙂

krembonzur
29. dub 2009

sari-to je super, neboj i to uspavani se zlepsi, my jsme taky neumeli usnout jinak, nez u prsa, nebo v aute ci kocaru...proste me parkrat zkopal, bil, plakal, ale pak se to naucil, sice musim s nim lezet, on se tam vrti a blbne, ale v zaveru usne, no vecer usinam ja drive...ani nevim, jak...proste jako by me do vody hodil... 😉
maree-diky diky, urcite do piti nut...ja teda presne nevim, kolik toho jenik vypije, protoze pije z ruznych hrnecku, flasek, sklenicek, tak se mi trochu ztraci, kolik toho je, ale taky jsme ho nejdriv museli lehce nutit a delat pri tom jako, ze je to strasne dobre-takove to AAA, jako kdyz si das studene pivo a strasne ti to kopne a on to ted dela skoro pri kazdem piti a to pije vodu a obcas vodu s dzusem a v zime cajiky...

denisocka
29. dub 2009

ahoj šarka,tak super že to zvladame,ja to mam o dosť lepšie,fakt - cicky ma nebolia,maly dnes na rano vypil 140ml HIPP UM ..... tak sa vytešujem,a som rada,že som to dotiahla aspon tak daleko,a že sa odstavil da sa povedať sam

jituska
29. dub 2009

Šári, no super!!!! Ale ta rána Ti nezávidím. Třeba se takhle bude budit dál, protože bude mít hlad.? Nevím, fakt nevím. Večer, to Jura uměl taky usínat jen u prsu, trvalo to akt ten týden, první čtyři dny jsme říkali pohádku a to zabralo a pak vytuhl, jenže pak chtěl říkat i tu dlouhou pohádku uprostřed noci, když se vzbudil a chtěl pít, tak místo pití chtěl pohádku, no bylo to nad moje síly, já byla rozespalá, natož plácat nějakou pohádku, tak jsem ji zkrátila a usnul taky hned 😀

Tak dnes tu máme počasí na nic, tři dny tady fučel vítr a dnes je teda zataženo, že doufám, že nebude pršet. Jinak mě opět bolí v krku, Jura trochu soplíkuje, no ještě bych spala a Jitušku vezl ráno táta do školky, dnes se fotěj, tak táhla kabelu s hadrama na převlečení a jsem zvědavá, jak se nastrojí 😲

jituska
29. dub 2009

Holky, sice to sem nepatří, ale co myslíte, jak teď strašej s tou prasečí nebo mexickou chřipkou? Já se takových věcí celkem bojím, hned plaším, jako ne že bych letěla hned do lékárny pro roušky atd., ale docela mě štve, že nejsou zásoby toho Tamiflu, když už tady byla ta ptačí chřipka, tak se to říkalo, že Tamiflu je málo, tak proč už se to tenkrát nezačalo vyrábět nebo shánět, tohle nechápu. Ale zase si říkám, jestli to nedělají hodně ty média, páč jako nějaké kontroly na letištích a to co oni říkají, to je výsměch.
Se držte, tenkrát v roce 2003, když po světě řádil ten SARS, jsem byla zrovna těhotná a to byla doba, kdy manžel byl na Novém zélandě, holky, já měla strach, jestli se vůbec vrátí, letěl zpět v červnu, když toho byly plné noviny, nejvíc to bylo v Hongkongu, Číně atd. A samozřejmě on letěl přes Singapur, říkal, že tam byly dost na letištích kontroly, lidi s rouškama, má odsud i fotky a pak letěl do Frankfurtu, tam se vlastně zapisoval poslední let, tak napsali ze Singapuru, ale tam jim řekli, že když letěj do Prahy, tak je pošlou do Prahy a tam už si to s nima ohledně toho vyřídí. No a přiletěli do Prahy a tam taky vypisovali ty příletový karty a řekli jim, že je zajímá pouze ten poslední let, ukázali letenky, to bylo z Frankfurtu, tak je pustili a bylo to, takže žádnou kontrolou tenkrát neprošli, docela mě to štvalo, páč člověk nikdy neví, kor když letí z té oblasti 🙄
Ale z toho Mexika bych sem žádné letadlo nepustila 😠

jituska
29. dub 2009

Tak už jsem našla i téma, někdo tady založil téma Prasečí chřipka, tak mám co číst. Je možná fakt, že to časem zase utichne, jako ten Sars, ptačí chřipka, pak byla i listerie a mluvili o žloutence v Praze, no snad to bude jen v tom Mexiku smrtelný. Ale zeměkoule je přelidněná a lidi ničí přirodu, tak příroda nám to musí vrátit, ne? Jako takový ti motorkáři po polích, teda spíš ty čtyřkolky, to opravdu nemusím a když si to profrčí lesem, tak ani nemluvím, nebo když se někde na poli poblíž lesa staví nějaký supermarket ☹ k ničemu

katarina82
29. dub 2009

Ahoj holky, jdu za váma s dotazem.
Malá má rok a půl, kojíme před odpoledním spaním, večer před spaním a po dlouhé době, co jsem kojila i milionkrát v noci, se to ustálilo na 1-2 kojení za noc 😎 . Jenže...
Včera v noci jsem neměla mlíko 😖 , malá řvala jak tur ☹ , sunar ani nic nechce, brečela asi půl hodiny-no možná víc 😔 , a pak usnula a spala až do rána 😕 . To mě překvapilo, čekala jsem, že se bude budit co chvíli, ale nestalo se. Tak jsem se rozhodla zkusit v noci nekojit, když už jsme, i když nechtěně, začali.
Dneska jsem jí teda taky nedala, zase brečela, docela dost ☹ , ale nakonec zase usnula a spinkala až do rána.
Máma a MP do mě hustí, jestli teda už to kojení nechci stopnout úplně 😔 Já teda měla v plánu ještě kojit večer před spaním, případně před poobědovém spaním, ale musím říct, že mě trochu nahlodaly 😒 .
Máma říká, že pro malou bude těžké pochopit, že večer to prso dostane a v noci ne...
Co myslíte? Mám to skončit úplně? Mě jinak to kojení nijak nevadí, spíš naopak, ale zase stejně nemůžu kojit do 18-ti, že jo 😀

jituska
29. dub 2009

Ahoj Katarina a jak to cítíš Ty, máš ještě mléka hodně, psala jsi, že v noci jsi mléko neměla.
Pokud jsi jí nedala dvě noci po sobě napít a ona dál usnula, tak jste na dobré cestě s odstavením. A ve dne jak? Kojíte nebo nekojíte? Já teda mám co radit, když jsem přestala kojit až ve dvou a půl letech, ale právě myslím, že čím dýl jsem ho kojila, tím větší se stal závislák a odstavení trvalo dýl a v noci mi teda řval jak tur, že jsem mu to prso stejně musela dát.
Ale Tvoje Deniska je ještě malá, těžko bude chápat, že jednou dostane a jednou ne, příkladem je tady Šárka, ta ale svoji Adélku ukecala 🙂 , aby to bylo prostě jen před spaním a ráno. No ona tady určitě za chvíli napíše 😉
Já možná bych Tvojí Denisce ještě dala vždycky před tím spaním, oni u toho tak krásně usínají, co? 😀 Ale je to jen naTobě!

sarkabrezen
autor
29. dub 2009

katarina - já to tak udělala, že jsem zrušila noční kojení a kojila jen před spaním a fungovalo to... jen musíš být důsledná a v noci opravdu nedat... a malá se tomu přizpůsobí...

katarina82
29. dub 2009

No mě to je trochu líto přestat kojit 😔 , ale tak to je asi tím zvykem nebo nevím, stejně jednou budu muset přestat. Mlíka na rozdávání už nemám, přes den kojíme jen když lezou zuby a to né vždy, jinak jen trošku před odpoledním spaním a pak až večer a v noci. Jenže poslední noci toho mlíka už fakt moc nebylo, takže buď bych musela začít zas pít nějaké ty kojící čaje a nebo teda v noci přestat. Pít kojící čaje kvůli tak velkému mimču mi příjde už blbost.
Ona sice v noci bez toho prsa usnula, ale ten řev 😔 Dneska asi 45 minut, čekám, kdy na mě kdo zavolá sociálku, že ji nějak týrám, fakt řvala jak by ji řezali nohu 😖
Já furt nevím, z jedné strany je to odstavování hrůza, které se děsím, tak bych i byla ráda, kdybychom to měli za sebou, ale... Však to asi znáte, ne?

katarina82
29. dub 2009

Asi jsem na tom závislá i já 😅

katarina82
29. dub 2009

A kolik nocí myslíte, že takhle bude vyvádět?

jituska
29. dub 2009

Katarina, no pokud už toho mléka moc nemáš a začneš dávat ještě míň, tak ono vymizí úplně, tak já bych ještě trochu dala. UM mléko nepije, tak ať má ještě aspoň něco. Pokud se přihlásí, tak bych jí asi dala, pokud ne, tak jste úspěšně odstavili, protože jinak odstavování úpnýho totál závsiláka, kterej leží na koze co půl hodiny 😅 je opravdu votřes 😅

Teda, to jsi silná, že jsi malé v noci nedala, 45 minut plakání bych teda nevydržela a neboj, sociálka na Tebe nepřijde a sousedům řekni, že odstavujete a je to 😎
A dnes už jste kojily nebo ne? Třeba vydržíte až do večera.

katarina82
29. dub 2009

jituš, no dneska jsme ještě nekojily. Teď právě nevím, co s tím spaním po obědě, asi ji dneska vezmu do kočáru, aby usnula bez kozy. A k té noci, no za prvé jsem byla teda dost odhodlaná a z druhé jsem cítila, že v těch kozách toho zase moc není, takže by řvala stejně, protože by měla málo.
Jenže večer je to rituál, večeře, koupání, čůrání, kojení a spát. U toho kojení sice neusíná, ale uklidní se a pak už v klidu jde do postýlky, udělá mi papá mami a spí. Když vynechám kojení, tak nevím, co by bylo.

jituska
29. dub 2009

No trvá to tak čtyři dny až týden. Oni si pak zvyknou 🙂
Ale Deniska je opravdu dobrá, když se v noci vzbudila jednou a pak dál usnula a spala až do rána. Pokud by se Ti budila třeba vícekrát jakoJuráš u nás, tak je to horší.

Já na tom kojení možná taky byla závislá, ale pak už mě to jen otravovalo, visel na mě každou půl hodinu, jen jsem si někam sedla, už se po mě plazil, měl to jen v puse na udundání, usínal u toho, no prostě největší závislák.

sarkabrezen
autor
29. dub 2009

katarin - když už jste úspěšně vydržely dvě noci, tak to teď nevzdej... pořád mysli na to, že pak by ten její pláč a trápení byl zbytečný... určitě se přimlouvám za to, ať ještě kojíte dokud to půjde, ale odstav noc! vím dobře, jaké to je... vydrž

katarina82
29. dub 2009

No my už to noční nekojení zkoušeli dřív, kolem roku, jeden den, ale to byla fakt hrůza, to se budila každou chvíli a plakala, já si furt říkala, že musím vydržet, holky na koňu do mě hučeli, že jim to zabralo, tak jsem chtěla taky, ale... Nad ránem jsem už brečela taky a nakonec jsem kozu dala a ona chudinka usnula vyčerpáním hned. Do dnes je mi z toho blbě, když si na to vzpomenu, proto jsem ani nic takového neměla v plánu, ale když včera nebylo mlíko, tak nic jiného nezbývalo 😖

katarina82
29. dub 2009

sarka, s tou nocí už jsem rozhodnutá, musíme vydržet, jen řeším, jestli teda s tím neseknout úplně při jednom pláči 😔 Když si představím, že tohle budu řešit třeba za půl roku zas s tím večerním kojením. Nevíííím, ach joooo ☹

sarkabrezen
autor
29. dub 2009

katarin - já z toho měla taky hrůzu, ale ta noc byla nakonec vážně nejhorší! teď když jsem končila s úplným kojením a kojili jsme vlastně večer a ráno - tak už to bylo v pohodě, vážně... malá to přijala úplně neuvěřitelně, koukám jak blázen... odstavovala jsem natřikrát - nejdříve den - pak za měsíc noc a pak za 2 měsíce úplně a když to teď zpětně vyhodnotím, tak nejhorší bylo rozhodně odstavit noc...

hodně mi v noci pomohlo, že jsem opakovala a ujišťovala, že budeme papat ráno, až bude světlo... myslím, že to tak bylo pro ni mírnější, protože to nebylo rezolutní ne - ale teď ne, až ráno...

katarina82
29. dub 2009

sari, já nedala ani ráno, ona je po ránu už taková rozlítaná, že na kozu rychle zapomene a snídala jogurt. Po obědě ji asi fakt vezmu do kočárku, takže tím dneska odpadne i tohle kojení a pak až večer.

katarina82
29. dub 2009

sari, a jak jsi to vysvětlila večer? Jak malá usínala?

jituska
29. dub 2009

Katy: já jsem právě na spaní kozu dávala, dala jsem mu po obědě, pak večer, u toho usnul a pak v noci a to byl na mě milionkrát, tak jsem s tím sekla pak úplně. Takže vy už jste taky závislý jen na to uspávání, to je už na dobré cestě. Buď jí necháš chvíli ještě na spaní dudlat a nebo odstavíš úplně, to už musíš zvážit sama a jestli jsi na to připravená, jestli Ti to třeba nebude líto a jestli to malá zvládne takhle vše naráz. No chce to pevný nervy, ale tu noc Tě obdivuju, to bych nevydržela, já vždycky dala hned kozu jen co zařval, páč pak se rozeřval a trvalo to dlouho jak u Vás, s tím rozdílem, že on neusnul.

sarkabrezen
autor
29. dub 2009

kati - u nás se u kozy usínalo... 😢

jituska
29. dub 2009

😕 😕
Kde je kdo?

sarkabrezen
autor
29. dub 2009

takže večer jsem ji nechala u kozy usnout a pak jsem dala až ráno...