Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

berynka
23. pro 2008

Ahoj, už je to déle, co jsem četla příběh maminky, která chtěla odstavit starší dítko a docela na něj vyzrála... zafačovala si prsa a když malá chtěla pít, tak jí mamka ukázala, že má "bebí" a říkala jí, že jí to bolí a mlíčko jí dát nemůže 😅 a zabralo to 😕 😉 . Uváděla, že tedy dcera je rozumná a v jiných věcech si nechá domluvit.

elise
23. pro 2008

môj má cez 2 roky a ešte kojím zatial mi to vyhovuje a tiež je slabý jedák jeden deň papaá veľa na druhý mnejej ale neriešim to nechávam to naňom 😉

johanda
23. pro 2008

sarko, jde to i najednou, ale bolí to. Zkoušela jsi malou nějak zabavit? Když chce mlíčko, začít se sní honit, hrát, něco ji ukázat, abys ji rozptýlila. Řeknu ti, že kdybych nechala kojení volný průběh, měla bych malou na cecku imrvére taky. Někdy se mi zdá, že to ta děcka dělají z nudy, přisosnou se a mají o zábavu postaráno. Co se týká příjmu jiné potravy, zlepšení se bohužel nekoná vždycky. Moje starší dcera (taky docela dlouho kojená) nikdy moc nejedla, jen tak uzobávala, občas jsem z toho byla na nervy, ale přibírala a rostla normálně, tak ji to uzobávání nejspíš stačilo . Druhá se v jídle nijak nežinýruje 🙂, ale občas taky dělá cavyky a řve mičo, mičo 🙂). ale nedostane, dokud nesní aspoň pár lžiček, během čehož často na "mičo" zapomene 🙂

Zavázat si prsa taky pomáhá. Já teď měla na jednom takovou malou ragádu, malá si nechala vysvětlit, že má maminka bebí a nechtěla z něj pít.

liska21
23. pro 2008

Ahojky všem,Hohzíkovi je 2,5 roku a kojíme také,ještě v září dokázal žadonit o prso také každou hodinu,ale šla jsem na to postupně. Odstavení najednou z hodiny na hodinu jsem zavrhla neboť odmítá jaké koliv jiné mléko,vždy řekne ble a chce prso. Tak jsem na to šla tak jak píše Johanda,vždy když začal škemrat rychle jsem pro něj vymyslela jinou zábavu,z kujení po hodině to byly najednou 2 - 3 hodiny. A v noci jsem dala místo prsa jen vodu a na jeho pláč až řev jsem nereagovala,první noci byly dosti krušné,ale chce to vytrvat a nepodlehnout a úspěchy tě neminou. Vím co píšu já si tím prošla a procházím dál,teď už si Kulíšek (jak mu doma říkáme) řekne o prso jen ráno po probuzení,někdy po odpolednim spánku (podle toho v jaké náladě se probudí),večer než jde spinkat a v noci jen jednou kole 3hodiny,když se probudí víckrát už hledá hrníček,ale většinou už spinká už do rána. 🙂 Chce to mít pevné nervy a nepodlehnout jejich pláči,držím palečky ať to taky zvládnete.
🙂 🙂 🙂 PŘEJI KRÁSNÉ VÁNOCE A HODNĚ ŠTĚSTÍČKA A ZDRAVÍČKA DO NOVÉHO ROKU 2009 🙂 🙂 🙂

bramburka
23. pro 2008

Zkusenost nemam, ale svagrova musela taky bylo to pro ni těžké, odjela na vikend pryč a malej proste nemel z čeho pit a tatínek to vyžešil 😉 prej si vubec nevzpomel, ejn v noci pofnukaval, kdyz prijela, rekla, ze mlicko uz neni a vzal to do dvou dnu uplne v poho. Vubec ji totiz taky nic jineho nejedl a od te doby tedy neznam lepsiho jedlika.... 😉

sarkabrezen
autor
25. pro 2008

Díky holky, tak já to ještě zvážím, ale s naší malou je to těžké, když jí nedám tak nepomůže nic, vzteká se až do poblití ☹ ☹ Je to malý dubnový beránek... no mám ještě 3 měsíce čas tak budu doufat, že se to ještě nějak pohne. Největší problém je, že ona bere pití ode mně pořád jako hlavní zdroj jídla, všechno ostatní je pro ni jen doplňkové. Když má hlad tak prostě nic jiného neexistuje než od maminky. Prospívá dobře, je vysoká a dobře urostlá 🙂, takže kdo ji nezná nevěří, že tak hrozně špatně jí. I na rozborech jsme kvůli toho jejího jídla byli a všechno v pořádku. Což je ale všechno jen proto, že ji pořád tak kojím, takže se odstavení bojím i kvůli toho. Říkala jsem si, že dokud nezačne aspoň trochu jíst tak ji budu pořád kojit, jenže co když právě nejí proto, že má pořád k dispozici mlíčko? Je to začarovaný kruh... a bohužel jak jednou přestanu tak už to nepůjde vzít zpátky a nerada bych si pak něco vyčítala... No je to těžké s těmi našimi miláčky 🙂

martina46
25. pro 2008

sarkabrezen, moja kamaratka takto odstavila 13 mesacneho syna, nechcel jej nic ine pit, ani vodu ci caj. jedol sice krasne aj ine, ale nic pit. mala ale dohryzene bradavky, preto sa tak rozhodla, bolo par dni zle, ale potom uz ok. lepsie jej zaspava, vypije takmer liter caju cez den a niekedy tolko aj v noci 😕 takze ak nevidis ine riesenie, skus to. tento chlapcek sice nechce ine mlieko, ale zato papa krasne kase a jogurty 😉
veri, ze to aj u vas pride. drzim palce, aby si sa spravne rozhodla.

krembonzur
25. pro 2008

ahoj holky, ja mam taky doma zavislaka a dneska to doslo tak daleko, ze se po me vesel jak po liane, to jsem samo cetla tuto diskuzi a na telefonu jsem mela segru, muz byl doma, tak nevim, co to melo jako znamenat, no desbes, rev uplne ukazkovy-taky vypadala, ze ho kazdou chvilku natahne, tak muz na neho nemel nervy a ja taky ne-je fakt ten ze jsem s nim porad sama doma, ze mu hodne veci povolim, ale tohleto teda bylo moc uz i na me...takze skoncil v postylce-tam normalne nespi, a rval tam asi 35 min, vztekal se, ja jsem sedela a cetla si-lomcovalo to se mnou jen co je pravda, nakonec usnul i bez kojeni, koukala sem jako blazen...takze to mozna uz o techto vanoc zlomim a prestanu kojit, on je taky zavisly a uklidnuje se tim a vyzaduje to posl. dobou skoro porad..takze asi zatnu zuby a vyuziju toho , ze je tu muz a nastane teror 😉 a jak pisou holky, par dnu to vydrzime a myslim, ze to bude jen a jen lepsi...sice to asi obrecim, ale co se da delat... 😵

j.a.n.u.s.
25. pro 2008

Pridavam se a priznavam, ze mam doma zavislaka...Chtela jsem odstavit taky prirozene...vymyslela jsem si zvonecek...ze cicek dostane az po zacinkani zvonecku, ale "bohuzel" jsem si vybrala blbou dobu Vanoc...cinka to vsude kolem 😀 ...takze ji to akurat zblblo a chtela pak cicek jeste vice....tak jsem zvonecek odlozila...ale vytahnu ho znovu tak na konci ledna a budem cililinkat a cim dal min az pak to bude jen rano a vecer...az pak nic. Doufam, jde to, je to osvedcena metoda...ale zas jak ktery dite, co?
Je taky pravda, ze chce cicek(navic) jen kdyz je unavena, nebo nejak vykolejena, nebo kdyz ja jsem nanic a Elishka zrcadl me pocity....

sarkabrezen....neboj holka to zvladnem!

krembonzur
25. pro 2008

janus a ost. holky, to zvladnem-musime-jinak ovladnou-zvladnou oni nas... 😀 ted jsem malemu vysvetlovala, ze me prsicko boli a ze bude az na spinkani ok-jsem teda dolamana cela 😉 , no zatim to zabralo, ale on si na me musel lehnout a koukat se aspon na to druhe prso-z ktereho uz nekojim asi pul roku 😠 a taky si ho musel zmoulat...je to fakt uz zavislost...resi tim uplne vsechno-teda aspon u nas to tak je...
janus-zvonecek je dobry napad, jen asi fakt blbe nacasovani 😵

bertica.h
25. pro 2008

ja som odstavila dcéru presne v 2ropkoch.Dovtedy jedla teda pomenej..a bola fakt závislá..Kojila som ju niekolko krát v noci,nič nepomáhalo..potom som sa raz rozhodla,že už je fakt načase..a odstavila som ju.Za odmenu,že je veľká slečna som jej kupila hračku,a slávnostne uviedla kravské mlieko do jej hrnčeka🙂
Taký rituál..a ono to fakt zabralo.
Odvtedy nám spáva celu noc,ked má soplík,alebo tak..sa možno 2x zobudí..a je oveľa viac..ved to lmleičko..predsa aj v 2rokoch má nutričnu hodnotu a zasýti..
Určite to zvládnete..ja som sa toho veľmi bála.aj oddudlíkovania,aj odstavovania a zvládla to malá teda na 1*.-Až prekvapujuco.

elle64
26. pro 2008

Ahojte, ja mam tiež zavislaka, Miško má 2,5 roka a stále pýta "cici". Tiež hoto moc nezje, maso nechce skoro vobec. Na jednej strane viem že je to zdrave, Miško ešte nebol chorý, no čo je moc to je moc. Nemám dost sily ani energie skončit s tým. Miško je taký tvrdohlavý, že najskor cici potom nejake jedlo. Skušala som ho aj zabavit ked pýtal, no on najskor cici a potom zábava. Natierala som si bradavky s citronom. Z jedneho prsníka nechcel že ble, no z druheho si dal, pritom boli natrete obidva. Dost sa mu kazia aj horné zubky, zubarka povedala, že to može mat aj z toho časteho kojenia. Aj v noci sa kojime 2-3 krat. Neviem , asi pojdem niekde na víkend aby ma nevidel. Muž ked s nim ide k babke, za chvilu sa už pýta domov za mamou presnejšie za cici.Mám 3 deti Zuzku som nekojila skoro vobec, Mateja som kojila rok no a to neviem...............

j.a.n.u.s.
26. pro 2008

rika se, ze odstav ditete je jeho druhe narozeni... 😉

gedren
26. pro 2008

Taky jsem nejdriv cekala, az to prijde samo, ale pak jsem prave v tech 21 mesicich odstavila natvrdo najednou, proste jsem si rekla "odtedka uz nedam ani kapku, pouze pokud by se mi prsa nesnesitelne nalivala, tak jednou denne, vic nic", ovsem nenalivala se, tak uz jsem nemusela dat nikdy. Odhodlala jsem se k tomu i proto, ze uz jsem byla znova tehotna, dost me to bolelo a taky mi vadilo, ze mi Helca pri kojeni skace po brise.

Ale bylo mi prave jasny, ze to musi bejt naraz a konec - kdybych nekdy dala, nekdy ne, nebude chapat proc, a bylo by to trapeni pro nas obe.

Prvni den asi hodinu rev (ale spis nasranej nez zoufalej), druhej den 20 minut, treti den uz klid. Blahorecila jsem si ihned, ze jsem to udelala, byla to neskutecna uleva, a litovala jsem, ze jsem to neudelala driv 🙂. Helenka naprosto v pohode a ted uz ani netusi, na co ty prsa mam 🙂

Nicmene u nas to bylo dobry v tom, ze byla zvykla normalne papat, kojila se sice casto, ale jen tak jako na chut, ze zavislosti, ne na hlad.

martina46
26. pro 2008

gedren, ty si aj uspavala na prsniku?

gedren
26. pro 2008

Martino, v ty dobe, kdy jsem odstavovala, jsem u prsa uspavala na odpoledni spanek (vecer uz tak nejak usinala sama - vecerni usinani u prsa ji preslo samo od sebe nekdy v roce a ctvrt, ja jsem ji v tom nikdy nebranila). No takze prave byl rev pred tim odpolednim spankem, kdy tu kozu nedostala. No kazdopadne Helenka si to dlouhodobe vyresila tak, ze ten odpoledni spanek proste zrusila 🙂

lennis
26. pro 2008

Šári, tak naprosto stejný problém měla kámoška, jejímu malýmu budou v březnu 2 roky a musela ho odstavit naráz, nechtěl nic jíst a Dr. jí to prostě doporučil, trvalo to týden, usínání řešila svojí tchyni, nesměla být u něj, zafačovaný prsa přes den a vysvětlovat, že mlíčko není a prsa bolí, po týdnu začal vyloženě tlačit všechno jídlo co viděl a začal pít vše co mu přišlo do cesty, říkala, že to byl hrozný týden, ale výsledek stojí za to, prý je radost se na něj dívat jak tlačí všechno jídlo co vidí 😀
Mě to čeká taky, taky moc nejí, ale ještě to jde, tak chci vydržet přes zimu, přes ty rýmy a kašle, kojit. 😀
Asi bych s tím v tvém případě neváhala a čím dřív tím líp, jednak kvůli výživě malý a jednak, abys brzy neskolabovala z nevyspání atd... Já měla problém mezi 6-10. měs, takhle se mi budil, dávala jsem homeopatika na uklidnění a bylo to trochu lepší, líp spal, i když se budil, ale bylo to lepší.

pessy1
27. pro 2008

zkus mu nabídnout flašku se sunarem s příchutí a třeba to zabere! 🙂

slonik
1. led 2009

zdravím maminky s podobným problémem 🙂 tak u nás si žužlá jak se jí zachce - někdy i celý den, jako dnes 🙄 což je mazec - většinou když jí řeknu, že už nebudeme brzo mít mlíčko, tak je jak pijavice. A když nic, tak je jí to jedno - i když s ní nejsem doma, tak jí to nevadí, že mlíčko není. Dokonce po mně ani neleze před lidma, nechá se odvést jinam s pozorností. Ale když jsme doma.... Jí jako vrabec, ale dobře pije - kromě mne pije úplně všechno - i mlíko, to miluje. Tak si furt říkám, že by to třeba nebyl problém... jenže co mě ubíjí... noční kojení - musí u prsa usnout - odpoledne i večer - takže trávím každý den min. 2x hodinu uspáváním 😅 . Několikrát už jsem byla rozhodnutá, ale nikdy na 100% - takže čekám, až mě to pořádně našlápne a uděláme radikální řez. Slibuju si od toho lepší stravu a spánek, tak snad to dopadně. Jenže pořád ještě nejsem úplně přesvědčená - vždyť je to tak hezký, když se přicucne a kouká na mne 😵 a je mi jasný, že postupný odstavování u nás nepůjde 😒

marcela.m
2. led 2009

Ja mam ten isty problem.Kajka bude mat 22 mesiacov a este kojim.Cez den sa mi uz celkom dari jej nedavat didu,ale v noci to je horor,takze este jej dam,ked sa chcem vyspat.Ale obcas jej musim didu aspon ukazat a ona sa mojka a hra s nimi,ale nesmie didat.A tak sa uspokoji,a ja nepocuvam to jej mraucanie,ktore mi lezie na nervy.Ked sme boli v septembri v nemocnici a nemohla som ju kojit-zvracala a hnackovala,bola na infuziach,tak to boli najhorsie dni v mojom zivote.Neprajem prezit nikomu s takym malym dietatom.Tak dufam,ze postupne sa mi podari ju celkom odstavit.Donedavna sa mi velmi nalievali prsniky,ked som ju dlhsie nekojila,ale odkedy som to obmedzila-teda dost,tak je to lepsie.Uz vydrzime aj cely den a bez naliatych prsnikov.Vsetkym vam drzim palce.Musime to vydrzat.A nase ratolesti tiez.

sarkabrezen
autor
2. led 2009

ahoj holky, tak koukám, že je nás víc bojovnic 🙂 Já asi ještě zkusím vydržet teďkonc když je tak zima ať má ještě imunitu a tak, ale jak se oteplí, praštím do toho. A pak Vám napíšu, jak to dopadlo. 😕 🙂

Budu se muset ale poradit s doktorkou o nějakých těch tabletkách, protože mně se teda tím, že malá pije tak moc mlíko tvoří hrozně moc, obávám se, že budu mít problém přestat najednou...

Malá nabízí moje prsa všem svým hračkám, dokonce i našemu kocourovi 😅 když pije a on jde okolo, volá na něj, ať jde papat, že jsou tady prsíčka... no prostě sranda 🙂 a všechny panenky mi taky nosí, ať jim dám napít...

S tím uspáváním jsem na tom Sloniku stejně, od té doby, co malá nechce dudlík, tak mi usíná u prsu a to je třeba hodinu v kuse před každým spaním. A to už mívám někdy fakt nervy.

Jenže já když jí nedám, tak to je peklo. Nedávno si vzpomněla v Tescu u pokladny. Tak tam jsem jí fakt dát nemohla. Začla se tak vztekat, rvala mi svetr, no prostě divadlo jak blázen. Nejhorší je, že ona mívá fakt hlad, takže jí to nemůžu zazlívat. Zkoušela jsem i odvádět pozornost jak jste psaly, ale to nepomáhá, hlad jí nedá. A nic jiného nevezme do pusy. Ani sunar, nic takového...

A včera jsem měla malou přicuclou u na saních cestou z kopce 😀

j.a.n.u.s.
4. led 2009

ja takhle jednou jela i v aute, mala v sedacce a ja nahnuta(zapasana!) s kozou venku...jinak rev! Hrozny!

Taky pockam na konec zimy a radikalni odstav! No, cestne pionyrske!

johanda
4. led 2009

sarko, tak to moje holka tedy nenabízí moje prsa nikomu, považuje je za svůj majetek 😅 a žádná panenka nemá nárok. Své panenky kojí sama, vyhrne si tričko a jede. Občas nabízí přícuc své 7 leté sestře nebo morčeti 😅

andy75
4. led 2009

sarkabrezen-plne Ta chapem, my to mame doma rovnake.Pevnu stranu ma mala len ako doplnok k hlavnemu jedlu- k mlieku. Ked je hladna, tak nepomoze ziadne zabavanie prehovaranie chce len moje mlieko.

Dr.mi radila,aby som jej cez den nedala viac ako 3x, a postupne vynechala dalsie kojenie, ale nedari sa mi to.Myslim,ze nam pomoze len radikalne odstavenie,ale nato som sa este neodhodlala....

sarkabrezen
autor
5. led 2009

johando 😀

janus - taky už jsem zažila! šílené, to byly pozice přes tu sedačku... málem jsem skončila až na předním skle 🙂

postupné vynechávání u nás taky nemá šanci, takže já už se rozhodla, že pokud se do konce března nic nezmění, v dubnu jdu na odstavení najednou. Prvního dubna má Adi 2 roky, takže hned potom. Odjedu s malou na chatu ať se sousedi nezblázní, zalepím si prsa, hodím do sebe tři panáky a nedám 😅 No to s těma panákama byla prdel, i když, jako motivace nepovolit možná dobré, když budu vědět, že nemůžu dát ani kdybych chtěla, protože už je ve mně a v mlíčku alkohol 😅 I když, po těch 3 letech abstinence by mně to asi zabilo 😎

johanda
5. led 2009

děcka s tím odstavováním je to fakt maso. Vzpomínám si, jak jsem asi ve 2,5 letech Kristýnky odjela na jednu letní školu a týden jsem byla pryč, bála jsem se, že budu mít cecky jak balón a budu muset trapasit s odstříkáváním....a nic.Byla jsem na vrcholu blaha, po tom týdnu jsem přijela domů..... prďola se mi v noci přisála a mlíko zase teklo 🤐 😅 . Fakt jsem nechápala. Naštěstí se holka umoudřila a asi do měsíce se na kojení vykvákla sama .

j.a.n.u.s.
5. led 2009

Ja uzjednou taky zkousela...ale asi jsem nebyla vnitrne ready...dala jsem malou mamce na noc a nic, ani si nevzpomela...zato ja mela peklo, kozy nality(teda jedna, pac z ty druhy nesaje), bylo mi divne i psychicky! Kazdy pohyb bolel, ale BOLEL! Odstrikala jsem doulevy, ale to pomohlo tak na 15min...rano jsem prisla k mamce a mala nic, vzpomela si az k obedu...ale reknu vam, ja byla rada, ze to ze me odsala...trpela jsem jak pes...no nebyla jsem pripravena...bude to husty...jak budeme dstavovat!

lennis
5. led 2009

tak holky, hlásím se do klubu kojících téměř ve 2 letech, ale už mně to nebaví, zrovna dneska jsem si říkala, že to nějak utnem,poslední dny totiž mi přijde, že pije jen trochu a zbytek času mně ožužlává, pak mně bolí bradavky a v noci se budí i 4x za noc a dokud nedostane prso, tak se i vzteká, někdy si ke mně jen lehne, ale dokud v noci pil, tak jsem byla ochotná kojit do aleluja, ale fakt mi přijde, že už mlíka moc nemám, nedávno jsem sice viděla, že mu teklo mlíko i z pusy jak jí měl plnou, ale to je asi fakt jen občas. Trochu asi mám, ale už moc asi ne. Takže spíš žužlá. Takže teď vyzunknul 180ml UM a taťka uspává, tak uvidíme. Za dnešek ještě nespal a obávám se toho, jakmile nebudeme kojit, tak nám odpolední spaní odpadne, plánuji babičku místo sebe na odpo uspávání, dostanou flašku a uvidíme. Ale plánovat můžu co? Jináč mi usíná na koze furt, byla to výhoda, když jsem potřebovala, aby si někde schrupnul a nemusela s ním jezdit venku v kočáru, tak to bylo super. Večer spal se mnou u Tv a pak jsem ho přenesla, tohleto mi vůbec nevadí, užívala jsem si ho 🙂 .
Takže já jsem rozhodnutá PŘESTAT A ODSTAVIT, tak uvidíme ☹ . Jo a přes Vánoce měl rýmu, vždy mu trvala tak 3dny, po mlíku byl vždy Jura hned, ale teď mu to trvalo víc jak týden a to na mně furt visel a nechtěl jíst. Taky se bojím, aby nebyl dehydrovanej, jelikož mi moc nechce pít přes den, nevypije ani hrnek čaje, tak i proto chci mít přehled kolik tekutin do něho dostanu. Dnes bude spát u postýlky taťka s flaškou mlíka, tak uvidíme.

sarkabrezen
autor
5. led 2009

lennis - ahoj, vítej v klubu 🙂 tak koukám, že ty budeš asi první z nás, kdo do toho skutečně práskne. my o tom zatím jen debatujem a psychicky se připravujem. ty máš výhodu, že ti pije UM, to u nás nehrozí, ani kapka. ale mně zas malá přes den pije kromě mého mlíka i čajíky a tak. má to místo jídla 😠

držím palce a referuj jak to probíhá! 😵

lennis
5. led 2009

tak ještě nespí, po první pokusu s usnutím s knížkama a čtením nevyšel, taťka se pokouší podruhé, UM mi pije od 4 dne co je na světě, dávala jsem 1 dávku na noc, neměla jsem nikdy moc mlíka, než se mi to pořádně rozjelo, tak jsem mu dávala flašku, jinak mi po nakojení furt plakal, takhle se aspoň vyspal trochu, ale jinak jsme za těch 20 měs spali pouze 2x 6hod v kuse, spíš nespíme než spíme, tak si myslím, že už by to stačilo, taky jsem chtěla ještě přes zimu vydržet kvůli rýmám, ale po tý 10denní na Vánoce snad už to nemá ani účinek.
Byly i doby, kdy se budil 10x za noc, já byla total K.O. Už bych se i vyspala 😀 , holky myslíte, že je dobrý ho učit na mlíko z flašky v noci nebo prostě mu nedat nic, bojím se toho, aby se pak nebudil 2x za noc a chtěl flašku s mlíkem, abych ještě nemusela kvedlat 😠