Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

mmarky
24. únor 2009

zdravim sousedku 🙂
jinak ja mela strach,jestli vubec budem kojit, mala se narodila CR a dali mi ji az 3.den, vsude rikali, jak se musim prilozit uz na sale... a vidite, jak jsme dopadli 😀

krembonzur
25. únor 2009

jejda, tak jsem konecne tak nejak prolouskala diskusi-lennis-brzo se uzdrav, to musi byt opruz byt nemocen...a ja z tebe taham rozumy ohledne cocek... 😒
drzim snazilkam palce pri odstaveni - fakt to jde...
jinac se musim neco napsat, co mi vcera vyrazilo dech, muj mm prohlasil, ze mam vetsi k..y, nez pred temi x lety, to me fakt dostal a pobavil, jeste ze pomlcel o velikosti bricha apod... 😀 ale uz jdu do sebe a najizdim na dietu a cviceni... 😉

j.a.n.u.s.
25. únor 2009

kremik 😀 ...pozdrav manzu! a vitej!

jituska
25. únor 2009

Holky, když už nekojíte, pijí Vaše děti mléko?
Náš malý odmítá. Tak nevím, jestli by ve dvou a půl letech ještě neměl mléko mít aspoň ráno. Sýry a jogurty jí, ale to mléko mi nedá. Jituška pije doteď kakao, jsem si říkala, že to uvidí u ní, ale nějak to na něj tentokrát neplatí 🤐

jituska
25. únor 2009

krembonzur: no vidíš, jak se doma líbíš 😀
To mě doma tak akorát přehlíží, jako by to byla amozřejmost, že jsem zhubla. Ale kdybych byla nějaká silná, to by si neodpustil poznámku. Naštěstí já ho hned sejmu, že on dvě děti nenosil a vypadá, jak kdyby odrodil školku 😀

j.a.n.u.s.
25. únor 2009

jitu, ja myslim-ze jeho cas prijde, pokud ti ji mlecne vyrobky, tak je to ok...me se El po mliku osype, takze nedavam...ona ho miluje a chce ho-a furt ho taha z lednicky, ale vzdy ma opupinkovane zada...ale kompenzuju to tim tvarohackem a jogurtem a syrem...ty dikybohu miluje taky!

krembonzur
25. únor 2009

janus a jitus, zdravim a diky...no hele, mm ma tak skoro 25kg nadvahu, takze muze tak max drzet pec 😀 kazdopadne uz jde do posilovny a na dietu, ale to je jeho rozhodnuti a volba, takze jsem rada a ja ho budu muset tedy nasledovat, at nevypadam potom vedle neho jak otesanek... 😝
jenik teda mliko nechce, ale ma rad zakysane naboje nebo kysane, podmasli, mikysky a pod.., jinac pomazankova masla a syry, jo to muze, ale jogurty jen semtam, takze mliko valim hodne do omacek ci tak nejak a taky ma rad kdyz se ovoce v mliku rozmixuje-no jednodussi je napsat mlecny koktejl, ale to bych nemohla byt uz tak dlouho na materske 😀

jituska
25. únor 2009

mléčný koktejl 😀 😀 😀 😀, jsi mě rozesmála krembonzur
to jsem celá já, jak se mám po pěti letech vyjadřovat, byla jsem jen zavřená doma 😢

lennis
25. únor 2009

holky, je to síla s tím vyjadřováním co? Já když se někdy poslouchám, tak teda to je hrůůůůza 😀 . Právě dělám krůtí sekanou, to si Honys pošmákne, má ji rád 😉 , oběd nechtěl, tak bude mít řádnou véču, já dávám mlíko UM občas. Kravský se může od roka nebo od 2??? No, sečtělky odborné literatury???? 😉
Zatím dávám UM, jelikož normal moc nechce, ale omáčky atd.. to už jí s kravským mlíkem

sarkabrezen
autor
25. únor 2009

hele holky až se zas budete bavit o něčem, do čeho se můžu zapojit, tak se přidám 😉 ale nááááhodou, mé dítě dneska vypilo půlku vanilkového kravíka!! to jsme hvězdy, coooo 😵

lennis
25. únor 2009

tak to jste úžasný hvězdy 😵 😵 😵 , to nepijeme ani my, my dnes neobědvali a večeři taky pěkně odfláknul, tak dostane ještě mlíko. Jak je to s tím kravským???

krembonzur
25. únor 2009

no ja jsem taky nekde cetla, ze to kravske se nema davat, jen presne nevim do kdy...tak to najdu ...a
koukla jsem na kojeni.net-kdysi jsem se tim lehce inspirovala... 😉

"Nepodávejte neupravené „obyčejné“ kravské mléko. K přípravě pokrmů je ho možné používat od 1. roku věku, jako samostatný nápoj až po 2. roce věku".

jituska
25. únor 2009

Aha, tak já dokonce myslela, že se smí dávat až po třech letech věku. Tak už snad můžeme dávat, ale on to stejně pít nebude.

krembonzur
25. únor 2009

my to taky nechcem, jen fakt kdyz delam ten mlecny koktejl-tycovym mixerem umixuju mlecny koktejl 😀 😀 😀 a pak kdyz to pridam do jidla a provarim...ja se popravde ani moc nesnazim mu varit kakao a pod...

lennis
25. únor 2009

Honys ani kakao ani mlíko ani nechce, zkoušela jsem to jak u UM tak z krabice,ale nijak ho to nevzalo, si jen cucnul a tím to haslo, takže počkám tedy do 2. roku a pak uvidíme 😉

krembonzur
25. únor 2009

jejda, ted to vyznelo, ze jako ten mlecny koktejl povarim 😀 😝

jituska
25. únor 2009

Krembonzur, já to pochopila správně a to předtím - napsala bych to úplně přesně, že má rad ovoce rozmixované v mléku a já bych ani na tohle nepřišla, já bych to rozebrala ještě víc. Však si všimněte těch mých dlouhých krafů, no jo, vy my musíte prominout - těch pět a půl let doma je záhul 🙄

Jitušce jsem do třech let dávala Sunar, podotýkám že z lahve z dudlíkem, si to nahrazovala místo kozy 🙂
jinak než z té lahve to nevypila a po třech letech měla obyč. mléko - kakao, ráno ho vždycky musela mít a večer kaši. Dokonce když začla chodit do školky, tak tento rituál vyžadovala. Ale pak jsem najela na hrnek a už jí tolik mililitrů nejede. Zase se neumím vyjádřit
😠

andrea73
25. únor 2009

Čaues baby 😉
Dlouho jsem tu nebyla, nicméně se nic nezměnilo, kojím furt, někdy mám pocit, že se od prsa neodtrhne. Navíc se naučil krásně říkat "maminko cicinko" a to i v noci, když mě vzbudí, tak to říká tak roztomile, že bych mu nemohla prsíčko odepřít 😅 No jsem debil, jen doufám, že to do léta odbouráme, když mladej půjde do školky 😝

andrea73
25. únor 2009

Januš ty ještě kojíš, nebo jsi to za ten měsíc odbourala? Asi se mi nepodaří to dočíst...a co Šárka? Už se jí daří přecházet na normální stravu?

sarkabrezen
autor
25. únor 2009

ahoj andrej.. šárce se zatím nedaří přecházet na normální stravu 🙂 hm, vlastně ☹ Krásně jsem odbourala denní kojení, kojím už jen v posteli, ale vůbec to nemá žádný vliv na (ne)jezení mojí princezny. prostě absolutní nezájem o jídlo, klidně je hlady. takže tak. jinak nekojení přes den doporučuju, je to supr a malá to přijala úplně skvěle a to jsme byli jooo závisláci 🙂

andrea73
26. únor 2009

Tý jo Šári, to je fakt divné, že opravdu nemá potřebu jídla 😕 No a když nic teda nejí, tak nevyžaduje prso? To já kdybych Márovi nic nedala, tak mě snad sežere celou 😅 . My teda přes den taky moc nekojíme, jen při uspávání odpoledne, nebo když je třeba nervózní tak se přicucne. Ale jsou teda i dny, např. teď, když jsme byli na týden na Slovensku, že mi nesnědl skoro nic, cucal tak 20xdenně, že už tam ani neměl co cucat, ale ten pacholek si prostě nic jiného nevzal. A to jsem si říkala, že hlad ho donutí jíst...a houbelec 😒 . A to jsem fakt nechápala, kde ještě bere tu energii, když hladoví 😒

j.a.n.u.s.
26. únor 2009

Caute holciny!
Andri...furt 🙄 ale bachaaaaa-dnes v noci ani tuk!!!!
Protoze nemame tatinka od zacatku a protoze je zvykla na moji bezvadnou maminu..tak jsem udelala jedno rozhodnuti....Peta odjel stejne k rodicum na nejakou dobu s tak mamka spi u nas.... ja v obyvaku a mala nic! Nechce, je doma-ve svym a nechtela v noci, zkusim to tak tyden a mozna.tuktuktuk....kurna poplivte me at to vyjde...a nestydte se!
Rano jsem ji dala, vecer taky,ale po tom tydnu by mozna slo odbourat i to----si verim, co?

sari-gratulace k vanilkovemu kraviku! Hvezdy hvezdovaty jste! 😉

jitus..presne vim o cem mluvis....vyjadrovani - bod mrazu, nejvetsi problem jsou u me urady....si tam pripadam jako uplnej magor kolikrat! Si nedovedu predstavit jit nekde pak na pohovor do prace 😀 😀 😀

kremik..ja jsem to nepochopila to s tim koktejlem..tak nevaris ho 😀 😝 ?!?

lennis..hod sem kruti sekanou, nebo do IP, budu vdecna!!!

krembonzur
26. únor 2009

janus-nevarila jsem ten milk koktejl, ale jeden nikdy nevi 😀
na urady radeji chodi chlap-ja jsem fakt mimo i normalne, tak proc se jeste vice trapit, ze? 🙂
ja chci taky vlastnit recept na kruti sekanou!prosim prosim...
jinac to jezeni, jenik se ted strasne vytahnul a zhubl-asi kombinace obeho, vcera tu byla znama a uplne byla pifpaf z neho...a to prvni tyden po utnuti kojeni jedl dost bidne, ted se to nejak zlepsuje, sice mm rikal, ze jedli tak vselijak, jak jsem byla pryc,ale ja je ho zas srovnam-polivky a pod.-to jenik rad.. 🙂
dneska jsme si cetli knizku a uplne jsem cucela, jak mi pojmenovaval obrazky zviratek-on jich teda moc neumi, ale i to, co predtim vedel, nechtel rict a ted sam-no byla jsem uplne nameko
a vcera v obchode, to jsem uplne zirala, furt teda vyrvaval TATA TATA, ale byl hrozne hodny, na nic nesahal, chodil si tam sam a nic neudelal, smal se na ostatni-coz teda normalne moc nedela-na cizi myslim, no fakt jsem byla prekvapena....
asi je treba casteji jezdit pryc... 🙂 ale co me docela mrzi je to-ze jsem doma za tu ZLOU-ktera striha nehty, kde co to a ono, zakazuje apod...a TATA a KRB-ti jsou BUH 😀

j.a.n.u.s.
26. únor 2009

kremik 😀

sarkabrezen
autor
26. únor 2009

fuuuj - januska mi připomněla, že mně dřív či později čekají pohovory do nějaké té práce 😖 já se teda už jako na práci těším, ale ty pohovory jsou takové nějaké ponižující... zvlášť po mateřské... tím, že jim udělám přednášku o tom, které plíny jsou nejlepší asi nikoho neoslním co... 😉

kremouš - jsi teď asi Honzíkovi vzácnější, tak je na tebe hodnej 😀

sarkabrezen
autor
26. únor 2009

janusko informuj jak to s mamkou probíhá, to jsem zvědavá, jestli takhle odstavíte... 😨 každopádně držím palec

lennis
26. únor 2009

Janus - to dáš 😀 😀 😀 vydrž prťka vydrž a nedej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tfuj, tfuj, tfuj!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵
Krůtí sekačka jako normal sekačka, nedávám tam nic jinýho než do vepřový, jen koupím mletý krůtí v Plusu, Honys to má rád a je změna trochu chuti, má rád mletý maso na všechny způsoby a nejradši chodím tady na jatka, kde si vyberu maso a oni mi ho rovnou semelou, že vím, co jíme 😀
Jo, pohovory, to bude!!! Já totiž vůbec nevím, jestli se budu vracet do mý práce, jelikož tam jsou změny, ale místo bych tam snad i měla, ale je to 25km a denně auto v pohybu, busem nemožné a nárazovky práce do večera. No uvidíme co bude.
Šári a jaký plíny jsou nej?????? 😉 já používám kde co, teď máme oranž Pampers, ale přijde mi, že je ráno opupínkovanej na půlkách na zadku, ale brzy to mizí, plínu máme na ven a noc a řeknu vám, je to boj ji na něj dostat!!!

sarkabrezen
autor
26. únor 2009

jooo lenni, já bych práci taky měla, jenže je to dojíždění 60 km, což si teď co už jsem ta matka 🙂 nedovedu představit... takže budu skoro určitě hledat novou. hold, nejen, že máme postavu v prdeli, zdraví nenávratně nabourané, ale ještě se nám bude mnohem hůře hledat práce... mateřství je dar 😵 😀 😎

já tedy problém dostat na Ad plínu nemám, ona si o ni řekne. než by totiž chodila na záchod, tak mi radši řekne, že chce plinu. no mně by je+lo, co jí na to mám říct... 😨

lennis
26. únor 2009

tak to my nejradši bez a naholo, vůbec mám problém ho oblíkat a svlíkat, jen ráno vidí oblečení, tak začne řvát, že to nechce........co na to RaR???
jo dojíždění, to je ono, že už to nepůjde tak lehce, pak ti budou volat ze školky, že má teplotu atd... a ty musíš být prostě v dosahu. Taky si to nedovedu představit dojíždět, ale uvidí se, naštěstí manža dojíždí jen 12km (čili 24km) a má flexibilní prac. dobu, takže ranní vožení do školky atd bude popř na něm, ráno tam může být až v 9, spíš bych nechtěla řešit druhý auto pro mně, no uvidí se.
Kozy nikde, prdel popraskaná, břicho vydundaný, celulitida snad všude kam se podíváš a pak nemáme závidět těm 20tkám v bokovkách a tričičkách, který já nosila když mi bylo asi tak 13 😒

krembonzur
26. únor 2009

lennis-ja to nikdy nenosila-bebebe ☹ 😀
prace,no to bude fakt masakr, ja se asi nejspis vratim do puvodni prace, ale i tak me to moc nebere-nejradeji bych se nevracela uz nikam-jako bych byla rentier a sem tam delala neco dobrovolneho 😀 😀 😀
oblikani a plinka-no comment-to je fakt tragedie i tady...a ted jsem zjistila ze ho musim po kazdem AA koupat, pac z ubrousku ma uplne cerveny zadek-jak ta opice 😲 😖 ....
sari-vzacnesi nejsem...rekla bych,ze tata a krb jsou fakt jedno a to same-BUH 😀 mama je do poctu... 😅