Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

sarkabrezen
autor
16. bře 2009

kremik to ti závidím... kéž by tak i můj manža uměl uspávat... no ono to není ani tak o něm, on by aji chtěl, ale malá jen maminka... asi budu muset odjet na týden do Prahy! 😀

krembonzur
16. bře 2009

no hele, on taky zacal, az kdyz jsem prestala uplne kojit, jinak to maly nebral...a ted uspava vecer-vetsinou...tak nejak se stridame...Prahu ci jine mesto DOPORUCUJU!!!!! 😉

j.a.n.u.s.
16. bře 2009

Jedu do Prahy!!!!! 😀 😀 😀
No, Vladkovo kreslo je fajne, akorat se na nem blbe zpiva, bo jak to houpe a mala mi lezi na hrudniku, tak na nej tlaci a pak to neni zpev, jen takove vzdechy-vydechy-nadechy.....mala je divna...ted lezi, oci dokoran, ale ani hlasku...pak je zas zavre, pak nekde neco vrzne....zas nespi.....a ty kruhy pod ocima bozatko....taky cekam ze se to zlomi, ale nejak to zustalo na mrtvem bode 😒

Holky, ja jsem v takem stresu, ze jak se potim tak smrdim! 😖

krembonzur
16. bře 2009

haha, na prahu!!!!!!!!!!!!!! 😀
hele janus, nestresuj, jestli stresujes z toho, ze nekojis a ze nespi, tak neblbni - pust to z hlavy a treba to pujde samo...se mi to radi, co??? 🙂

j.a.n.u.s.
16. bře 2009

😀 😀 😀 😀 volm chocholouskovi 😀 😀 😀 😀

jituska
16. bře 2009

Ahoj holky,
já vás nestíhám dočíst, vy jste toho dnes napsaly. Nějak jsem dnes měla fofr, venku bylo krásně, tak jsme se zdrželi a courali.
Jinak děkujeme MOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC Šárince za dvd, které nám dnes přišlo 😅 😅 😅 😅
Ještě jsme ho nestihli pustit, ale zítra to napravíme. Jsem stála u schránky a dumala, kdo mi co posílá, až jsem to rozbalila, tak mě to došlo 😉 DĚKUJEME MOC a jsme dlužníci!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jituska
16. bře 2009

Jo, holky, Vladkovo křeslo máme a je moc supeeer, jen na něm jsem kojila 😀 V noci teda v posteli v leže, ale jinak jen na vladkove křesle, dobře jsem si tam opřela a záda a nikde se nelámala a jak jsme odstavovali, tak Juráš pořád chodil k tomu křeslu a ukazoval, ať si sednu a nebo stál u něj a kňučel 🙂
A jinak uspávám já, manžela nechce. Prý ce mamintu 😀 Ale dnes celý den nespal, tak lehl v sedm a jen jsem ho přikryla, tak spal jako dudek. Jinak včera a předevčírem spal, sedím a on si na mě sedne, pohoupu ho a už spí. Chování ve stoje nebere, nechce, vždycky říká, že padne, jéééé, já padnu 😀
Přes den už chodí na nočník, ale v noci plínku má, má to až pod kolenama, tak já nevím, jak ho to v noci odnaučím a to v noci nepije nic a večer moc taky. Třeba věkem a přes léto to přejde, já tohle nějak nehrotím, nechci ho v noci stresovat.
Jo, Janus, Tobě se zdá všechno dokola?, snídaně, oběd, večeře, to si neumíte přestavit mě, 5a půl let doma a denně vytírám a ostatní taky denně, to je vlastně 365*5, vy to máte zatím ani ne 365*2, no mazec, jen lítat s hadrem atd., ještěže tyhle stránky jsou, kde se můžu vykecat 😀 😀 😀

sarkabrezen
autor
17. bře 2009

dobré ránko holky... jitusko proč vytíráš denně? já todle od té doby co mám malou nehrotím 🙂 já to vlastně moc nehrotila ani předtím 😅 jsem nějak neuklízecí typ 😅 to já radši vařím peču 😵

my dnes měli zase noc... malá se budila, plakala vzlykala ze spaní, pak ji to vždycky vzbudilo... přitom včera žádné stresy ani amoky, tak já nevím co se jí zdálo bobečkovi...

venku zase nula 🙄

krembonzur
17. bře 2009

ahoj holky, to pocasi je fakt desive..ale pry tam neni tak hnusne jak vcera, tak aspon neco pozitivniho... 🙂 dneska tu prijde chlap na predvadecku nejakeho luxu, asi me picne... 🙂
my jsme teda dneska spali ukazkove, bud jsem byla tak kantare, ze jsem ho neslysela nebo fakt spal jak mimino 😀
ja to taky s uklizenim nijak neprehanim, to se ani neda, mam tu kazdy den psa, ktery desne chlupati, takze kdyz povysavam rano, tak dopo uz je to videt, ze je tu bordel-toz to se na to fakt muzu vykvaknout a vysavam co 3 dny 😝 a i to je asi malo, ale dlabu to...
jo peceni a vareni, to uz je horsi, decko chce furt neco jest... 😀 a ted nepecu, jsme vsichni, teda ja a muz na diete a jenik to nepotrebuje...staci, ze to do neho tlaci babka 😉

j.a.n.u.s.
17. bře 2009

Dobre dopoledne 🙂
Noc: spala celou noc, dekuji za pomoc pri odstavu-jsem vasim dozivotnim dluznikem 😀 😀 😀 😀 vas vsech.
Uklid: hahaha 😀 hahaha....to vzdy se udela BIG uklid na spinu a pak neresim.

V hrackach se denne brodim, slapu v noci na lego( 🙄 ), jedine co nesnesu je plastelina v koberci! To mam podminku, ze jen v kuchyni na PVC co mam natahnuty na stole.

Kdybych vam mela vyfotit byt, tak je to 2+1 Materske Centrum.....obyvak-hrajdy, loznice-hrajdy, kuchyn-plastelina! Vsude cervene rucicky z Ikei, same krabice, krabicky, krabicecky a v tom co jineho nez hrajdy! Bych to mela protridit.

Venku zase nulka, ale ja jsem zahrata u DVD-sarinko, diky moc-Elula je nadsena...a ja sni, bo se nemusim zas jednou divat na Krtka, jako sorry-ale uz mi ten savec leze krkem 😀 😀 😀

jituska
17. bře 2009

Ahoj holky, u vás je škaredý počasí? Včera u nás bylo skoro jaro a dnes je 5nad nulou, ale trochu teď začalo poprchávat, šli jsme ze školky, Jitušku už teď budu dávat pořád, ať si zvyká, přes měsíc byla doma a chodila jen ty pondělky a pátky, někdy ani to ne. Příští rok to bude všelijak, budu v práci, tak tam bude muset taky být. Jo, vytírala jsem každý den, teď už přes den, prostě chci mít čisto a Juráš tady věčně něco rozpatlává. Teda kuchyň a chodbu přes den, na ložnici prdím a v pokojík dvakrát týdně, tam mě nikdo nepustí 😀 Vařím taky, ale neba mě to, nebaví mě ani úklid, ale mám radost, když přijdu z venku do čistého. Buchtu peču jednou měsíčně, páč oni nejradši makový závin a ten neumím 😀

sarkabrezen
autor
17. bře 2009

Naše prťavé 2+1 taky stojí za to! 😀 plastelínu v koberci jsem neuhlídala, takže náš koberec v obýváku už hýří barvama... od fixů, vodovek apod. I nábytek, stěny... Včera jsem se na ten obývák tak zoufale dívala a pomyslela jsem si, že než to všechno dávat do pořádku, až Adi odroste, ať to nějak vypadá, tak to bude lepší ten byt vyměnit 😀

A v pokojíku jsem včera dělala velký vyhazovací úklid, protože jsem objednala Adince na narozeniny ooooooobrovský domek pro panenky, tak ať ho máme kde dát 😅 Sice jetý z druhé ruky, ale radost ještě určitě udělá 😵

ale co... BORDEL V BYTĚ = ZDRAVÉ DÍTĚ!!!

😀 😀 😀

maja.xx
17. bře 2009

Zdarte baby, po delší době se k Vám přidávám. Jsem ráda, že to s tím úklidem nijak nehrotíte, to bych si připadala už úplně neschopně. Jak se říká "bordel v bytě, spokojené dítě" A jak říká moje kamarádka "hračky nejsou bordel" Tak se toho držím, neboť Kajča si dala za cíl, uklidím-li hračky do košíku, musí být okamžitě vyházeny zpět na zem, a do jedné, když něco dělá, dělá to pořádně 😝
Možná si ještě vzpomínáte, jak jsem tu jásala nad první prospanou nocí?! Takže ta se bohužel od té doby už neopakovala 😒 Ale asi to bude tím, že se derou zase dva zoubky najednou ☹ Skoro jsem v noci podlehla a dala cici, jak hrozně plakala a cpala si ruce do pusy, ale naštěstí pomohla flaška.

maja.xx
17. bře 2009

No, Šári, známe to podobně, proiň jsem to fakt nečetla 😅

j.a.n.u.s.
17. bře 2009

No, ja to proto vsecko odkladala az bude mit vsechny, chybi ji posledni....doufam, ze si da na cas, aspon do uplneho zapomeni El na cicek.

Dnes jak jsem se prevlikala, tak sedela na posteli, nez jsem si natahla podprdu, stala u me a chtela ji do papuly.....no ja v soku! Nedala jsem, no nebyla nadsena, ale aspon neplakala!

Hele, jdu na sichtu(uspavaci) ☹

krembonzur
17. bře 2009

haha, tak to ja se taky malemu nevystavuju, protoze to jako okamzite vytasi-MNAM HAM TUTU a tak se na me riti, ze mu hned ze startu sdelim, ze je mliko zkazene a ze uz neni 😀
u nas to vypada s hrackama podobne, 2+1-obyvak se rovna hrackarstvi, proste hruuza a do toho jeste pes...takze fakt parada... 🙂 ale odmitam byt otrok uklizeni, zvlaste,kdyz je to za 10 min v puvodnim stavu a co te nezabije, te posili.... 😀 jo, dneska 4x behem 2hodin vylil dzus-pac on vari...a stejne krat rozsypal cornflakes...takze fakt parada... 😀

jituska
17. bře 2009

Holky, já už to taky nijak nepřeháním, páč je to pořád s úklidem dokola, ale když jsem měla jen Jitušku, tak jsem opravdu hodně uklízela, asi mě to ze začátku ještě bavilo a teď už fakt nebaví. ale takový ty drobky atd., to děti prostě dělají, to bych nic jinýho nedělala, že po nich chodila a brala jim jídlo. Koberce nikde nemáme, takže plus, páč jinak bych ty koberce nepoznala, stačí mi sedačka v kuchyni, ta je flekatá a počmáraná a politá apod. A byla celkem drahá ☹ Takže novou kupuju, až děti odrostou. Tak je to se vším.

lennis
17. bře 2009

no, co to tu řešíte baby??? Já si jdu sem k vám odpočinout a zrelaxovat, já poklízím téměř denně a to náš obývák s kuchyní, jelikož tu učím a tak musím 🙄 🙄 🙄 , koupelnu a děcák zavřu a o šatně ani nemluvím, tam se na to chystám v blízký době, přebrat a poslat na charitu, jelikož zjišťuji, že nosím stále pár trik koupených v současné době mnou a manžou oblíbeném obchodě a ty další jaksi nejdou na odbyt, tak asi půjdou z domu a bude to... a to co jsem nosila před "lety" do práce už asi stejně nevezmu na sebe, takže to asi taky půjde. Tak a dost o uklízení, byli jsme u ortopeda na kontrolu, tak máme doporučený vložky do bot a pak na kafíčko u kámošky, má presovač, takže jsem měla luxusní lattéčko 😀 😀 😀 teď mně čeká hodinová práce a pak dorazí manža a konečně mi snad dodělá skříňky do koupelny koupený v tu neděli 😉 stůl a židle už stojí a vypadá to tu mooc dobře, mám z toho radost, ale jinak jsem včera měla nějaký chmury, máte taky depky??? Ale já měla z toho jak vypadám, no nic...to mám každý jaro.
Noc: u nás celá prospaná, ale večer rodeo do 9 večer a záchvat vzteku, že jsem nevěděla co s ním, tak jsem si vzala radu Šárky k srdci, šla do postele a začla nahlas číst knížku, trvalo to ještě asi 10 min, ale pak byl vysmátej. Ale u spaní další vztekance, ale na to jsem už neměla, tak si ho vzal manža, naštěstí!!!!
Janusko a ty nemáš nějaký zkoušky z ang? Jak dlouho jsi tam žila??? Tím se dobře vydělává, já bych mohla učit věčně, mně to už moc nebaví, ale prachy honím furt 😒 ale aspoň mně to udržuje v jazyce

j.a.n.u.s.
17. bře 2009

lennis....nemam, zadny zkousky, nic! Jsem na to kaslala...tri roky jsem zila v Belgii, a pak tri roky v Anglii...anglictinu mam aktivni vlastne neustale. Jsem se vsemi v kontaktu....hlavne teda s bio-kdyz se povede!Bo posledni dobou nejak nema cas!

Depky? To je u me unor-brezen furt-dokud nevyleze oscar(slunko).....se mi nic nechce, ani dychat!

sarkabrezen
autor
17. bře 2009

no lenni, nám "nadáváš", že uklízíme a ty tady vytahuješ depky 😉 😅 ani mi nemluv, já fičím v nejbližší době k holičce, protože už se nemůžu na sebe ani podívat... zplihlé, řídké, bleee 🙄

maji jooo aspoň jde vidět, že nekecám 😀 a celou noc neřeš, já ji nezažila už 24 měsíců 🙄

tak to on Honzajs bude Kremi stejný vařič jako naše Ada, ta po mně furt chce nějakou mouku, cukr nebo něco takového, vezme si deset hrnků, konvičku vody, lžičky a jde vařit... samozřejmě zásadně v obýváku 😅 😅

holky nedepkujme! máme krásné zdravé děti! 😵 😵

lennis
17. bře 2009

Janus, tak zkus doučko, dej si někam inzerát, že doučíš a uvidíš, že se ti pohrnou. Mám nějaký děcka ze základky na doučko, jsou to povětšinou úkoly a lehká gramatika z učebnice, vysvětluju jim to dopředu, nebo si i ta cvičení dělají a pak ve škole perlí a všichni jsou spokojený 😀 . Nebo spousta lidí by ti utrhala ruce za konverzační hodiny, já se tím živila 4 roky a už mně to neba, ale peníze to dává, tak musím.
Šári, sorry za depky 😵 😵 😵 to byla jen večerní chmura, Honys byl včera nesnesitelnej večer, ale dnes je jak vyměněný, jak jsme byli dopol u kámošky, tak mi říkala, jak je klidnej a hodnej, jooo, to ho měla vidět včera večer. Má taky kluka, ale o rok mladšího 😉 , hold není každý den sluníčko.
O počasí mi ani nemluvte 😲 😲 😲

maja.xx
17. bře 2009

Jak to tak vidím, všechny by jsme potřebovaly JARO v plné síle, neboť předjarní deprése na nás útočí. 😠 Jak říká Šarka, máme zdravé děti to ostatní jsou prkotiny.
Lennis, vy jste takový sportovci, od kdy jste jezdili na kole se sedankou? Až bude pěkně, tak už můžu vyrazit, že?

krembonzur
17. bře 2009

janus, mam super napad-budem spolu konverzovat!!!! 😀 sice jeste nevim,jak to zaridit logisticky mam na mysli dopravu, ale to se nejak urovna 😀 ale leniis ma pravdu s tim douckem ci konverzaci-deti a lidi se urco chytnou a vzhledem k tomu, ze anglicky umis, tak by to mela byt pro tebe malina... 😎
ja se z toho pocasi asi zvencnu-dneska tu rano snezilo a to vypadalo, ze bude krasne, protoze po ranu bylo fakt nadherne, pak se to zas nejak podelalo a snezilo-fakt opruz maximalni...
dneska v 8 vecer jdu na kavicku s holkama, tak se tesim, je to v lecafe no 2- janus asi zna z karvine 😀, mam to z baraku asi 3 minuty peso, tak se faaakt tesim... 🙂

lennis
17. bře 2009

já mažu do sauny, asi po 4 letech, moc to nemusím - společný pocení se, ale volala kámoška a lepší než doma uklízet, že!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Maji - my jezdili od roka na sedačce vepředu (stará Liberta s původní sedačkou+kšíry), ale brzy mi začal šahat na řízení, sundaval mi ruce, škubal s řidítkama, takže v září jsme koupili nová kola+cyklosedačku dozadu, moooc se mu to líbí a už teď mně tahá ke kolu, jo a moc velký sportovci nejsme 😀 😀 😀 , děláme od všeho trochu a jen rekreačně 😅

jituska
17. bře 2009

Holky, tak teda, jedna jde do sauny, druhá se chystá k holiči, pak nějaký kafíčko? Mě nikdo nikam nevezme ☹ Já už ani nevím, jak to vypadá v hospodě 😀 Holt jsem pravá domácí mamina.
Jo, to Vladkovo křeslo - to je kojící křeslo 😀 😀 tak tomu říkal mužík 😅
Jinak teda cyklosedačku máme taky, Jit. na ní párkrát jela s tátem, já teda pak už ne, protože jsem byla těhotná. Jednou se vrátili a Jituška ubulená, že už nikam nikdy nejede, protože jeli lesem z kopce a prý v lese je Vlk a Karkulka, takže od těch 2let a 8měsíců jí na sedačku nikdo nedostal a od té doby nám leží v garáži. Pak už se do ní nevlezla a já mám strach, když jedou někde po silnic, tady nejsou žádné cyklostezky a když, tak je u lesa nebo přímo v lese 😀 Teď chce vytáhnout Jurdu, ale doufám, že se tam už taky nevydá, mám v plánu tu sedačku prodat. Každý mají své kolo, tak ať si ho užívají. Mě totiž kolo nebavíííí. 😎

jituska
17. bře 2009

Škoda, že nebydlíte blíž, bych se k Vám chodila doučovat na tu angličtinu.
Janus, zkus si dát inzerát, že doučíš, to je taky super nápad a korunky vydělaný hned. Tak vidím, že já jediná jsem tu jaksi k.o. vyřízená, že neumím fakt už nic.

jituska
17. bře 2009

Šáárrrriiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!! Dvd je SUPEEEEEEEEERRRRRRRRRRRRRRRRRR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Seděj, ani nedutaj 😅 Takhle byli hodní tak někdy v létě 😅 Jituška hotová, ty děti, to jsou skoro jak ona, možná starší, má otevřenou pusu a kouká 😉 No prostě supeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!! Měli jsme jen Dádu a u té skákali a lítali a tady u toho pomelou sem tam rukama a ani se nehnou, kdo má další takový Dvd zaručený, že děti se nebudou mlet a bude klídek, sem s tím Dvd nebo nápadem 😀 😀 😀 😀 😀

maja.xx
17. bře 2009

Lennis 😀 , to jsi oproti mě vrcholový sportovec. Jitu, já kolo nesnáším, ale manžel hodlá vyrážet na výlety, tak to kvůli malé podstoupím, ale bude ti oběť největší. Ale konečně manžel zaznamenává úspěchy, začala jsem s ním chodit na squash, a musím říct, že mě to baví + teď to kolo, víc ze mě asi nevymáčkne. Jsem fakt téměř jakýmkoli sportem nepolíbená, mámtotiž takový blok, za který mě už Jurin (manžel) asi už nenávidí, po jákékoli zátěži jsem červená jak sele, a strašně se za to stydím, myslím, že se na mě každý dívá 😅 Tak teď víte mé velké tajemství, proč nesportuju, takže 🤐

jituska
17. bře 2009

No, mě spíš zase vadí, když se spotím, tak pak mi vyraší na zádech a na obličeji pubertální akné ☹ Takže proto se moc nechci zpotit. Rotoped mám doma, ten mě baví a kolo mě nebaví. Radši pěší tůra, běh a košíková. Dokonce jsem při škole chodila na různé závody, hlavně běh a skok do dálky. A teď jsem líná jako veš.
Ale procházky mě teda baví, rychlá chůze a s kočárkem daleko jet. Jen mít ty hodné děti u sebe, že? 😝

sarkabrezen
autor
17. bře 2009

no holky já se tady kasám, že nemáme depkovat a teď tady sedím a doslova žeru ledové kaštany, bo už jsem dneska fakt vyřízená... takže jsem uklidila dítě k Noddymu, udělala jsem si kafe a odfrkávám... 😔

janusko přimlouvám se taky, abys to zkusila, Karviná je sice asi ne úplně ideální kraj, ale hele je před maturitama, rodičové zaplatí, aby jejich dítko prolezlo... mamča ti pohlídá a ty budeš doučovat křupavé salátky... 😀 😀

jsem ráda, že se vám divko líbí 😵 moje malá na to tancuje jak divá

Maji to sportovní prokletí zkus nějak zlomit, sportování je super, endorfiny fungujou... já teda teď nedělám vůbec nic, ale předtím jsem se plácala s balonem 20 let několikrát do týdne 😉 a chybí mi to pekelně... ten pocit totálního vyčerpání miluju... 😵 člověk je pak tak nějak šťastnééé 😀