Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

j.a.n.u.s.
2. únor 2009

lennis-odkaz na pikovit mas v ip.. 😉
ti zavidim tuleňatko male...Mozna ze El se bude taky po odstavu mazlit...anebo se nasere a uz za mnou ani neprijde, bo kozu nedam!!!

sarkabrezen
autor
2. únor 2009

Pikovit jsem už slyšela, ale dostali jsme nějaký jiný sirupek vitamínový, tak jsem jí zkoušela občas do pudinku propašovat ten... ale vyzkouším Pikovit, díky janusko! u nás to není tak jednoduché to do ní dostat, pusu mi neotevře, musím ho někam propašovat... tak snad to půjde. Teď jsem to řešila, když kašle... všichni výrobci sladí sirupky jak blbí, prý aby to dětem chutnalo... hmm, jenže já pro toho svojeho exota potřebuju něco bez chuti, aby to nepoznala, protože všechno ostatní mi i v pití pozná a odmítne...

co se týče psychiky a odstavování, já se ani tak nebojím o pomazlení, protože my jsme tuleni a muckáme se pořád i mimo kojení 😵, já si v sobě spíše řeším blok z odstavení kvůli toho traumatu, který malé tím způsobím. 😔 vím, že u nás to bude drsné. jak už jsem psala, malá pije častěji než když byla miminko, takže u nás bude odstavení drastické. když si jen představím, jak se bude trápit... je mi z toho psychicky špatně už teď. hlavně proto pořád váhám a váhám, i když už jsem z toho nočního vstávání a celodenního vysávání úplně fyzicky out.

kremik - dolgitem?? to slyším prvně... rady sbírám, protože já budu mít až odstavím kozy jak balony... 😖 ne, že bych je měla tak velké, ale toho mlíka, co se mi furt dělá... normálně bych ještě pořád ukojila trojčata 😎

krembonzur
2. únor 2009

jenik taky neni typicky mazlivec, nikdy se nijak nemazlil s kozou, teda mazlil, ale ne extremne, spis ji tahal a tak 😀 ale ted prijde, lehne si na me apod... 🙂
a ted usnul a musim rict-BEZ REVU-boucham sampano 😅 teda nemam, ale kdybych mela,tak boucham 😵

j.a.n.u.s.
2. únor 2009

boucham s tebou...jsi vyborna!!!! 😉 kremiku...

krembonzur
2. únor 2009

to bouchnem nazivo spolecne janus-si pis!!diky 😉

jituska
2. únor 2009

My teprve půjdeme spát, kdybych mu dala kozu, tak spí dávno, takhle on lítá a nechce. Fakt jak všichni říkají, tak tři večery byly hrozný, uspávala jsem ho v posteli a houkla po něm, ať lehne apod. A teď mu povím pohádku o koblížkovi a pak hned usne. ale v noci se vzbudí a zase bude pít, tak teda nevím, jak ho to v noci odnaučit, asi nechat vyřvát, jenže to probere celj barák, on má vždycky úplný amok a nejhorší je, že se ani chovat nechce a chce chodit ven a v noci opravdu nemůžeme 😠

jituska
2. únor 2009

jinak teda to mlíko mi nějak smo ubylo, asi už je to tím. že je už větší nebo nevím. Právě, dkyž se mi to pořád nalívalo, tak sem ho nechávalap ít a teď až to prostě přišlo. v roce a půl ostavit, to jste dobří, to já bych nezvládla. Hlavně že mi mamka říkala, v roce přestaň kojit, nebo si na sebe ušiješ bič a já se ohrazovala tím, že proč bych mu to nedala, když mám mlíka dost a že je ještě malý a teď to mám. Pepř fakt zabral, už to ani do pusy nedá 😀 Jinak mi zůstaly pěkný věšáky ☹ a ještě se to beztak zhorší, tak musím na nákup nějaké pořádné podprdy 🙂

krembonzur
2. únor 2009

jituska-u nas to teda bylo dost podobne-dneska usnul jak usnul... 🙂
vcera v 1 v noci se probudil a zacal kopat nohama,prohybal se jako luk, stipal me, kousal, rval jak pominuty, 10 minut jsem ho nosila v kuchyni na rukach,teda predtim chvilku pobihal po kuchyni, sam si slezl z postele a sel do kuchyne...a rval, ze jsem si myslela, ze to musi slyset i otec, co bydli o patro vys-no neslysel ni a ja nekdy slysim, jak mu nahore zvoni mobil,takze slyset to je dost, takze se neboj, vydrz, fakt to prejde, dneska uz tomu verim, kdyz jsem to zazila-a to jsem si rikala, ze ten maly zavislak bude hledat a hledat-a nic...a i ten rev skoncil-no uvidim zitra u odpoledniho usinani, ale ted vecer fakt dobry... 🙂

j.a.n.u.s.
2. únor 2009

U druheho, budu kojit taky, ale do roka jak si rekne, po roce jen rano a vecer...faaakt! 😵

sarkabrezen
autor
2. únor 2009

lenni, s tuleňátkama to máme podobně 😵 moje malá mně normálně olizuje 😅 a dneska jí manža řekl, že má lesbické sklony když nás viděl 😅 😅 😅

kremik - tak to je supr, jste dobří... pozitivní informace pro nás, že to po odstavu přeci jen někdy přejde

jitusko - u nás to je stejné, ač jsem absolutní odpůrce jakéhokoliv vyřvávání, je mi jasné, že u odstavení v noci to jinak nepůjde 😔

krembonzur
2. únor 2009

ja kojit nebudu-pac druhe asi nebude... 🙄
ale nevim, jak bych kojila u druheho...to fakt nevim...asi mozna do roka a pak konec a nebo stejne jak ted-kdyz vim, ze to funguje-i kdyz za cenu lehkych sramu, par vlasu, par kopancu atak 😀

j.a.n.u.s.
2. únor 2009

Jste stejne dobre, ja mam pocit, ze to kojeni nikdy neskonci, jakoby neexistovalo neco jineho...jakobych byla v nejakem svete kojeni ci co...si fakt nedovedu uz predstavit, ze jsem nekdy spala celou noc, nebo ze bych malou uspavala jinak nez s cickem v puse...
Pred spanim necham Elishku vzdycky pobehat nahatou po byte...a ona si nasla svoji ňunku, natahla si ji k puse a delala zvuky, jakoze pije...jsem sla do kolen!!!!!

jituska
2. únor 2009

krembonzur: tak ta vaše noc je podobná té naší, chodí po celým bytě a prohýbá se, skáče apod. Těším se na jaro, že třeba půjdeme víc ven a unaví se a prospí celou noc a na mě si nevzpomene. Dokonce jsem ho po Vánocích přestěhovala z ložnice do dětského pokojíku a myslela jse si, že když mě neucítí, tak přestane pít. A kdepak, on v noci běží jak slon a dupe, přes celý byt a stojí u mý postele a řve, mamííí já ci pepe /tak říká prsu/, až uspěju v noci bez nakojení, tak se vám pochlubím. dokonce si myslím, že se konečně vyspím. On snad pil teď víc,než nějaký měsíční miminko 😀 závislák no
jo a dnes pořádně teda nejedl, trucuje a stávkuje

jituska
2. únor 2009

j.a.n.u.s: já bych to teď nehrotila, nech ji být,prso jí dávej, pokud Tě to neobtěžuje, když na Tobě pořád leží 😀 ona se na to taky necítí a ty určitě taky ne, podle toho co píšeš. Jednou to stejně přijde, neboj. Třeba budeš větší rekordmanka jak já. Vždyť mi vlastně ještě v tu noc kojíme a ráno po mě taky leze. Podívej, já si ve vašem věku teda nedovedla taky představit, že bych nekojila, dokoncei o Vánocích jsem ho ještě pořád hodně kojila, žila jsem taky v takovým nějakým světě kojení a teď už mě to fakt nějak naštvalo, už je fakt velký na nějaký dumlání si.

krembonzur
2. únor 2009

jitus, nevim, zkus to fakt v noci nedat, me to teda taky pripadalo neskutecne dlouhe-to rvani, ale trvalo to chvili-asi 15 min a pak sebou mlatil v posteli-spime na letisti spolu, no a v zaveru vytuh.... 🙂
janus-haha, jenik je ostrihan do hola a od te doby ma trauma z koupeni-nechapu to spojitost, ale je to tak, takze ho momentalne "koupu"-hlavne dupku a suldu juldu-lulase-v umyvadle, ale musim ho nalakat na bublinky, stejne teda breci,ale vyrazne min...no a pak skonci nahatec na letisti a nahaty tam sili-musime tam sedet oba dva s muzem-a on teda muze moc nemusi,ale tam byt u toho musi, no a pripadne sleze dolu a pobiha po nasem 2+1 nahaty... 🙂
jitus, proste zkus mu nedat-on to prezije...za chvili se unavi a pokud radi cely den,tak proste spat bude...

jituska
2. únor 2009

Víte co mi řekl manžel, že vlastně je to moje pohodlí, že ráno se malý napije, nikam s ním nemusím pro pití a v noci taky, že leží u mě a uspávám ho taky u kozy a to teda musím uznat, že měl pravdu, páč je to fakt hodně pro naše pohodlí 😝 A možná i to mě hryzalo ve svědomí a tak jsem přes den přestala. Vidíte, dnes jsem ani nepepřila, páč si vůbec přes den nepřišel. Ale bude to asi i tím, že máme starší dcerku doma, tak že si hraje s ní a zabaví se, teda zase s tím rozdílem, že od ní může chytit bacil, páč je nemocná.

jituska
2. únor 2009

krembonzur: no právě teď se usmívá a říkám si, že jestli vlastně chci v noci přestát kojit, že vlastně mě to bude bolet, přesně jak spala janus.
Tak pak nám mám někdo radit, co? Když sami nevíme, co chceme 😲

jituska
2. únor 2009

Tak abych neodstupovala od tématu, že, ještě vyřešit, jak zlepšit jeho stravování, což u nás je teda zhoršení a zase dr. mi říká, že co bych chtěla,aby to dítě všechno snědlo, snídani jí, oběd taky, odpol. trochu taky a pak nic. Jinak nám na zlepšení chuti pomáhá rybí tuk v sirupu s příchutí pomeranče, dávám ho ale té starší, páč ta teda nejí doteď a je jí pět let. Jí jsem kojila do čtyřech měsíců plně a pak s umělým mlékem, v půl roce mě odmítla a byl fakt navždycky klid.

krembonzur
2. únor 2009

jejda, tak jezeni, no nevim, my jime jak kdy...nekdy je to lepsi, nekdy horsi... 😒

jituska
2. únor 2009

tak jdeme uspávat, vždycky řekl, že chce pepe a teď řekl ,že chce pohádku, tak povíme pohádku a snad hned usne. Určitě už nebude chtít pepe a když, tak nasypu pepř 😀

j.a.n.u.s.
3. únor 2009

Rikam Pikovit....neverte mi, zkuste to!!!

sarkabrezen
autor
3. únor 2009

Tak jsem si dneska koupila ten Ricinus. Paní magistra v lékárně se mně začla vyptávat, jak často kojím a kolik je dítěti a když jsem jí to teda řekla, tak na mně vytřeštila oči a začla se chovat, jakoby mi zbýval týden života 😀

Pikovit taky koupím... no chystám se na to jak na druhou světovou, dělám zásoby, chystám vše potřebné.

Pokud budeme obě zdravé, příští pondělí jdeme na TO! 😨

j.a.n.u.s.
4. únor 2009

sari 😀 ...no na me taky lidi cumi...haha...moje dobra kamaradka tannawe mi otevrela oci...ja nejsem pripravena 😅 ...na to by mely byt pripraveny obe strany a ja nejsem 😵 ...ale nezoufam si 😉 ....zkusim poodstavit (jen na rano-vecer)...Eloush uz je inteligentni mala slecna...necha si to vysvetlit...a kdyz ne, pres den natru fialkou a mliko "bude" jen kdyz je tma , no a nekde v lete odstavim, bo bude dlouho svetlo...to je muj BIG plan na rok 2009! 😀

sarkabrezen
autor
4. únor 2009

janusko 🙂 plán je to hezký... 🙂 já ho taky měla takový podobný, ale po jednom večeru, kdy jsem zkoušela nedat a teď několika dnech, kdy jsem zkoušela přes den "smlouvat" za jídlo.... jsem od toho plánu musela odstoupit a vrátit se k plánu A, tj. "radikální řez". u mně je to hlavně kvůli toho jídla... ☹ obávám se, že už to vážně není "legrace", když dítě jejího věku je jen na mlíku, už s tím musím něco dělat ☹

a taky se od ní takhle nemůžu hnout, když pořád pije... my bez sebe vážně ještě nebyly dýl než hodinu, dvě... jedu už skoro 2 roky 24hodinovky a už jsem z toho oláre kantáre 🙂

moc ti přeju, aby to u vás šlo a vyšlo, je super kojit co nejdýl... mně moc mrzí, že musím přestat, ráda bych ještě kojila ráno-večer, ale u nás to nejde. takže budu držet palce a budu psát jak to u nás probíhá...

PS: naše dnešní perlička - Adi urvala kus tapety v pokojíčku. Přijdu tam, ptám se: Kdo to urval? Áda: Adélka! A proč to Adélka urvala? já na to... A ona: "Potože šikoooovna!" No co na to chcete říct... 🙂 🙂

lennis
4. únor 2009

tak to je nádhera 😀 😀 😀

lennis
4. únor 2009

já zas když hudruju, tak Honys si dává prst přes pusu a říká "pšt, pšt mama" 🙂

j.a.n.u.s.
4. únor 2009

sari...ze zdravim Adelku... 😀
len...Honzik vi jak na Tebe... 😅

Dneska jsme meli na snidani fazolky v tomatu a volske oko...ja pak po tom "troubim"...a Elishka rika:
" Pukanec!!!!"...ale s takovym opovrzenim 😀 😀 😀 ...protoze kdyz si brkne, tak je o brkanec 😀 😀

sarkabrezen
autor
5. únor 2009

janu... 😀

lenni, Adi zase když už ví, že udělala něco, na co se budu zlobit, tak mně rychle pusinkuje... minule už viděla, jak se nadechuju, tak ke mně přiskočila, chytla mi ručičkama hlavu a přitiskla se pusinou na moji a držela mně tak tak dlouho, dokud jsem se nezačla smát... to už věděla, že už je to dobrý, objala mně a spokojeně odešla. no já se z ní picnu... celý tatínek 😉 ... když něco provedou tak si myslí, že to pusinka hned spraví... 🙂

jinak s tím kojením... to je taaaaak těžké holky... já už všem rozhlašuju, že v pondělí končím, abych už si to nemohla rozmyslet... ale je to taaaaak těžké... od rána od 6 mi visí u cecku (i teď když to píšu), což je sice vyčerpávající, ale na druhou stranu... když vidím, jak moc je na tom závislá hned myslím na to, jak moc to pro ni bude těžké 😔 když přijde a škemrá "prosím, prosím, maminko můžu ham?" ...já vím, že to dělám pro její dobré, ale bude to taaaaaaak těžké...... 😢 😢

lennis
5. únor 2009

Šári, nebude to trvat dlouho, uvidíš a co kdyby jsi zkusila ten pepř s tím, že se mlíčko zkazilo a dát ji jiný v hrnku nebo flašce, že z prsa pijou mimi a ona je už veliká holka, já mu to taky takhle vysvětlovala 😀 . Jsem pro - vysvětlovat proč, u nás to zabírá. Po chvíli většinou chápe 😉

j.a.n.u.s.
5. únor 2009

Taky vysvetluju co se da...pres den to jakz takz pochopi, ale myslim, ze v noci by me poslala nekam s vysvetlovanim 😀 😀 😀 😀 😀

Holky, zkousela jste to nektera s fialkou? Dava se to na afty mimcum...do pusinky. Ale ja bych to dala na bradavky...i kdyz je pravda, ze jsem si natrela bradavku barvou na tvar (pro deti) a nic...prinesla rucnik... 😀