Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

jituska
26. únor 2009

Holky, ještěže vypadám jako vy 😀 Ale když tak vypadají všechny ženský, proč Ti chlapi pak čumíjou jinde a hledají třeba jinde, to mi nejde do hlavy 🙄 , všichni jsme prostě stejní.
S prací mi ani nemluvte, vy na to nemyslete, vy máte to pěkný ještě před sebou, ještě máte čas a určitě budete mít druhý děti m 😀 ě 😀 Užívejte teď těch jedináčků, se dvěma dětmi čas hrozně letí, bývala jsem s nima neustále v jednom kole.
Já do půlky září mohu být doma, to mě platí stát 😝 Pak jde Jurda do školky, teda měl by jít a já se půjdu už tak na začátku léta pozeptat do mé původní práce, (naštěstí je ve stejném městě), ale na mém místě je již 5 a půl let jiná paní, takže mě převelej na jiný místo a jaký to bude místo?, samozřejmě vopruz nejhorší. A teda Vám řeknu, že manžel pracuje celý týden od rána do večera, takže dávání a vyzvedávání ze školky je jen na mně. Školka je od 6h., takže možná bych to do práce na půl sedmou stíhala, ale tak tak. Ve školce jsou do 16hod. takže abych měla pracovní dobu tak od sedmi do půl čtvrté, mně všude vyhoví, že 😨 , děti jeden přes druhého nemocní, no už na mě všude čekají s otevřenou náručí, v našem kraji nezaměstnanost jak blázen a já pesimista už to teď vidím černě. Jsme se s manželem domlouvali, že možná ten první rok to nějak uděláme a pak si budu hledat jinou práci. Je to fakt složitý, já toho moc neumím, holt ve dvaceti byly jiný zájmy, mám akorát rok praxi, ale říkám si, že jsem mladá, že se možná dám nějakým jiným směrem, že přece pro mě není všechno uzavřené. A pak si říkám po našem pobytu v nemocnici a po stresujících nemocech a jiných zkušenostech - holka nezoufej, v životě může být ještě hůř 😕

jituska
26. únor 2009

Teď to po sobě čtu a to je mazec 😲 Takový bludy a plácání, tak schválně napište, kdo se popadal smíchy za břicho 😉

krembonzur
26. únor 2009

jitus-ja ne ☹ ja te plne chapu, ja to mam podobne....taky jsem v tom pesimista, takze chapu...ale neboj, urco nejakou praci najdem... 😉

sarkabrezen
autor
26. únor 2009

jojooo jituš, popsala jsi to přesně... člověk musí být po ruce, vidím to u ségry, volají jí ze školky každou chvíli kvůli každé kravině... a na ženskou s dítětem se každý dívá přes prsty, kvůli věčným paragrafům a když má jen jedno, tak si hned myslí, že si jde pro mateřskou na druhé... a tak, je to bída 😒 ségra teď byla na výběrovém řízení tady v Ově a bylo tam 98 uchazečů 😖 no masakr.

my máme oblíkací scény naštěstí už (ťuk ťuk) za sebou... byla to hrůza, bylo to období kdy bylo každé oblíkání boj, přesně jak píšete... ale už to naštěstí přešlo, už je to úplně v pohodě...

jituska
26. únor 2009

Holky, nezoufejte s oblíkáním, bude hůř 😎 Počkejte, až budete oblíkat dva ☹ Vás tady straším a nebudete chtít mít ani druhé, co? Já myslím, že je lepší jít z mateřské do mateřské, než z mateřské do práce.

krembonzur
26. únor 2009

jitus, no ja nevim, ja to zatim vidim na to jedno... 😉 zatim...nikdy nerikej nikdy...a oblikani dvou-no nechapu zhola nic...

lennis
26. únor 2009

u nás hrozí druhý až tenhle půjde do školy, dřív asi ne 😉 docela jsem vyléčená, miminka se mi líbí, ale teď jsem koukala na fotky před porodem a docela mně přešla chuť, husinu z porodnice mám ještě teď 😨 😨 😨

j.a.n.u.s.
26. únor 2009

Vam reknu, ze (kdyz uz uvazuji jako konzum) by me vyslo financne lip, kdybych sla do druheho....v dnesni nejistote prace, mam svych jistych aspon ty tri roky 🙄 🙄 🙄

Nam se ted privatizuji byty..2+1 za 120 900,-kc krasne, ze? Uplny pakatel...ale pro svobodnou matku na konci materske a s vyhledem pracovniho uvazku temer nulovym..nic moc. Se mi to zacina ta budoucnost nejak blbe rysovat....hotovost nemam, sporeni nemam, stavebko nemam...prijela jsem tehule do CR z Anglie...takze nevim co bude...a jeste ta krize do toho, no...jeste ze si Elishka s tim oblikanim da rict!!!!!! 😀 😀 😀

lennis, ja to mam jeste ted cerstve! Bleee....

krembonzur
26. únor 2009

jejda, janus a lennis-to jste meli tak hnusne porody??

barborenka
26. únor 2009

ahojte baby ja len tak naskok,Baska uz spi,dnes sme boli skoro cely den prec,taka som unavena,vidim co tu rozoberate,ja radsej na to este nemyslim,malu by som mohla dat od septembra do skolky ale nemam robotu tak ostava doma.........ale co bude potom este teda neviem

j.a.n.u.s.
27. únor 2009

Dobre ranko...kremik CS.zbytek v IP 😎

sarkabrezen
autor
27. únor 2009

ahoooj holky.. ježíííš, co to tady rozebíráte brrrr 🙄 porod.

janusko no cena za bytu na dnešní poměry skvělá, ale kdyby to teď nabídli nám tak jsem taky v háji.

já se nad druhým zamyslím, až půjde malá do školy, dřív ne... přesně jak píše lenni. mám pocit, že když je má člověk hned po sobě, tak si neužije miminko a ještě mu utečou krásné roky toho prvního... takže já tady teď chci být stoprocentně pro malou a až trochu odroste tak moooooooooožná jestli se mi bude ještě chtít... a hlavně jestli zapomenu na ty 2 roky nevyspání... 😀

noční kojení já asi hned tak neodbourám... když vidím, jak se na to večer šíleně těší, je mi jí úplně líto. tak to zkusím ještě nějakou dobu vydržet...

martao
27. únor 2009

My sme kojili do 24 mesiacov. Bol to boj. Odstavovala som bez pomoci iných. Flašu nemal. Prešli sme na netečúci hrnček. V lete to je asi lepšie. Bolo jediné pravidlo nekojíme vonku. Vtedy mal svoj hrnček s čistou vodou. Prípadne džúsik so slamkou alebo flašku od jupíka. Doma ho mal na viditeľnom mieste. V noci si poplakal.

Kamarátka odstavovala tak, že si natrela bradavku fialovou vodičkou a prelipila a ukazovala malému, že má bobo.

Nerátaj, že bude piť mlieko s flaše. Skús šálku. Nech napodobňuje, že pije kávičku. AKO MAMA.
V noci by mal byť bez tekutín. Je čas aj na odnaúčanie od plienok.

j.a.n.u.s.
27. únor 2009

Ehm, ehm....Elishka nemela prso od vcerejska od18:00! Ted mi sedi na kline a kouka v druhem okne na Krtecka....a niiiiiiiiiiiic! Prsa mam zavazane, koukla tam a rekla boli, vytahla bradavku za meho fejkovaneho upeni, olizla(!) ji a schovala...od te doby nic!
Bojim se uspavani kolem obeda.....budu muset poprosit mamku! Holky, ja mam obrovske stesti, ze mam maminku takovou jakou mam, a jsem ji za to moc vdecna, ze mi pomaha s malou....byt tak sama, tak bych to taky musela "dat", ale tak je to o vsechno lehci...

No, plivaly jste dostatecne, tak jeste zachrchlejte, at to zvladnem....do poloviny brezna chci odstavit uplne.Tak hodne stesti vsem!

Jo, hele, mam si ty prsa zavazat na pevno kvuli tvorbe mlika? A nebudu mit jeste vetsi placky nez mam? Za jak dlouho prestane pnuti...jeste ho nemam, bo ja krava rano odstrikala, jako aby mala nemela, kdyby nahodou chtela!!! Piju ted salvej na pozastaveni tvorby...kremos-kde si???? Potrebuju radu.... 😀

sarkabrezen
autor
27. únor 2009

janusko já si prsa musím stahovat, bo jinak by mi k večeru už vytíkalo mlíko... takhle je to mnohem lepší, když to mám stažené, ani mně to tak nebolí, když už to mám moc napnuté. jo a když jsem přestala přes den kojit, tak se mi to srovnalo hned v průběhu toho prvního týdne... takže celkem rychle.

krembonzur
27. únor 2009

cusbus janus a sari a spol...jsem tu, byla kouzelna skolka a hlavne jenik furt chce zapalovat neco v krbu a ja to samo neumim,tak tu maturuju 🙂
no hele, jenze ja mam a mela jsem i kdyz jsem kojila kozy velikosti 1 cï 0 a i to si fandim...takze ja jsem taky lehce odstrikavala, ale jen tak, trochu, aby se to mliko zas nerozjizdelo-a ty taky kojis z jednoho, ze?pac to jedno mi tvrdlo a zaclo bolet, tak nahrivala jsem ho, odstikala ve vane, ale fakt kapku a pak si ho stahla salou ci co jsem to nasla a nahrala plinku...jinac jsem se prolivala hrdlo tim salvejovym cajem a matovym, a jedla ta homeopatika...a nepila jsem meltu-kupodivu jsem to bez ni prezila a trvalo to asi tyden a pul, to ostrikavani min-asi 5 dnu... no a po tom tydnu a pul se mi prsa srovnala-nemam teda uz zadna a ani mi netecou, proste nic... 🙂 celkova doba vseho-od uplneho odstaveni asi cca 2tydny...jsem asi moc nepomohla... ☹

jituska
27. únor 2009

Holky, to jsme se tu všichni sešly v plný parádě, doufám, že nás někdě v práci vezmou. Jako pokud bych měla být nějaký čas doma, ehm na pracáku 😠 😠 😠 , tak bych malého čas od času do školky dávala, aby si zvykal. Dnes ráno jsme vedli Jitušku do školky, to bylo krásný- pořád se postrkovali, Jura vymýšlí, že ho předbíháme a vzteká se a pak se vzali za ruku a vedli se, no nádhera, všichni se na ně usmívali 🙂
Janus s obvazováním neporadím, já to nezkoušela. S tím bytem to snad nějak zvládnete, nemohla by Vám pomoci maminka? Naši takhle taky kupovali byt za "pár kaček" a ještě si stěžovali, že starej vybydlenej panelák je spíš ke zborcení než k zaplacení.

Barborenka, už máte pejska, zabral?

jituska
27. únor 2009

Janus, já myslím, že vy už nekojíte?!?! Je to na dobré cestě, jen tak dál 😅 😅 😅

O porodu ani nemluvím, Jituška byla za 20 minut na světě, ale s tím, že jsem o ni ve 29.týdnu málem přišla, měla jsem od té doby stahy a už jsem byla otevřená a trvalo to až do konce těhotenství, nakonec jsme to zvládli, narodila se ve 40.týdnu těhotenství 😉 Měsíc jsem ležela v nemocnici, kde do mě rvali kapačky, silný injekce magnézka 3x denně, (doteď mě zadek bolí), asi tak dvacet léků za den, do toho mi podložili postel špalkama, čili jsem ležela hlavou dolů, bylo nad moje síly a psychicky jsem to jaksi nezvládala, ale možná ty Vaše porody byly horší jak tohle. A vidíte, i tak jsem šla do druhýho.

j.a.n.u.s.
27. únor 2009

jitu...maminka odemne bydli cca 450 m, takze ma tn samy problem, jako duchodkyne nic moc vyhlidky.... ☹
kremi...pomohla, uz jenom v tom postupu a pravde co me asi ceka...no jsem ready 😨
sari...ty jsi na tom s mlikem asi jako ja kolem toho ctvrteho mesice po porodu, co? Me taky strikalo, vsude kolem a na vsechny kolem 😀 😀 😀

jituska
27. únor 2009

To mlíko mě vymizelo samo, občas vymáčknu, to bude asi tím, že už je mu 2 a půl roku,
Vám se pořád tvoří, páč dětem je míň, myslíte že to tak bude? No to je jedno 😉

j.a.n.u.s.
27. únor 2009

jitu, myslim, ze kazda mame to svoje...holka uzila sis dost...a druhy jsi mela v poho? Teda, bylo jiny nez to prvni tehu?

j.a.n.u.s.
27. únor 2009

Ja myslim, ze to je tim jak casto ktera kojila...bo poptavka zvysuje nabidku v nasem pripade....

j.a.n.u.s.
27. únor 2009

noooo....uz skemra! Co mam ted delat?

jituska
27. únor 2009

Janus, kdybysme měli tady mi všichni korunky, uspořádáme naTebe sbírku 😀 Ale jsem taky švorc, už aby byla mateřská 😉
Ani bych to sem psát neměla, ale druhý porod byl horší, víc to bolelo a pak mě hodinu šili, brrrr. A u Jurdu jsem měla ten problém od 34.týdne, zase jsem byla otevřená, ale naštěstí už měl mít všechno dozrálé vyvinuté, takže jsem byla jen týden v nemocnici a dávali mi jen prášky magnézka. Narodil se v 38.týdnu. Při Jitušce v té nemocnici se mi na pokoji střídali samé krávy, to mi taky nepomohlo. A napodruhé, to bylo v pohodě.
Mají u nás stavět novou porodnici, konečně, takhle je votřes budova, nemožný postele, matrace proležený od 200 kilových matek. Ale do třetího už nejdu, dnešní doba je špatná, ráda bych dětem něco dala, třeba půjdou na vysokou atd. a když bych měla třetí, tak by kvůli tomu jít nemohli, nebudeme si nic nalhávat, finančně to prostě nejde. A kdoví, třeba si mužík nadje jinou a co já pak se třemi dětmi, já sem teda pesimista.
Miminka jsou krásný, to jo, to bych brala pořád ,ale vyrostou nám, že? Hlavně, že jsou zdraví.

jituska
27. únor 2009

Janus, nesedat 😀 aby nechtěla, nejlíp lítat vzduchem, aby na Tebe nedosáhla. Jurda taky chodil, když mě viděl sedět.
Holky, já jsem hrozná matka, já Jurášovi třeba řekla, že mu dám místo pepe bonbón, to pomohlo. Tak dostal malýho gumovýho medvěda od Haribo. No to se mínila strhat i Jituška, jak viděla, že jim sama nabízím bonbón. Ale zabralo to 😉

j.a.n.u.s.
27. únor 2009

jitu...ja na bonbon (jeden nastrihany do misky...at toho ma jako vic) ucila na zachod...dostala ho jen kdyz si rekla a vycurala nebo vykakala se...no myslim, ze rabr sel ted tak kapku mimo me! Odmeny, atd.

No, dala jsem. Musim postupne...prvne odstav v noci a pak i pres den a je to! Jen jestli si nelzu sama sobe do kapsy, ze?!? Vas za chvilku ty moje odstavy unavi....chvilku odstav, pak jen polovicni....je to tezky baby! Fakt tezky...musi to jit prirozene, verim tomu! Ja jsem si to zblbla tou metodou 5,10,15(kvuli uspavani) jak mela mala 5 mesicu a od te doby je na prsu uplne prilepena....plakala az byla brunatna a ja se fackuju do ted!!!! Bylo mi ze me na bliti a ja si prisahala, ze to nikdy opakovat nebudu a me to pripada uplne stejne -kdyz rve, ze chce cicek!
Nejsem zastancem lamani osobnosti timto zpusobem. U nas Estevvilova metoda nezabrala.
Doted spime spolu...

jituska
27. únor 2009

Janus, třeba není ten čas. I tak před Váma smekám klobouk, páč v tom věku, co jste vy, tak jsem absolutně nepřemýšlela nad tím, že bych ho odstavila, nevím, jak bych ho tenkrát odstavila, jen řval a řval. Nás navíc rozhodila ta nemocnice. A já měla mléka dost.
Jinak jsem ho zkusila po Vánocích dát spát za Jituškou do pokojíku, joo, spal tam tak od devíti a pak kolem půlnoci přišel na pepeno. Takže spal stejně s námi a teď jetě není zdravý, tak spí taky se mnou a včera večer teda úchylačil, prý chce dívat na pepe 🙂 a že je pepe kásný 🙂 No co na to říct 😲 Manžel šel radši k Pc, prý jsme fakt uchyláci 🙂 Ale teď se šel dívat Uurda na pepe po dlouhý době. Jednou, až si najde nějakou ženu, ta si s ním užije, bude chtít být pořád u kozy, tak mu přeju, ať si najde nějakou vyvinutou 🙂

krembonzur
27. únor 2009

holky, ja spim s jenikem do dneska v posteli a ted, kdyz jsem byla pryc, tak s nim spal na le-tis-ti 😀 muz..takze ja to nehrotim...proste jsem rada, ze v te postylce nechce spat-uprimne rada a ja si to uz ted uzivam-kdyz nekojime a spime celou noc-sice jen do 6,30, ale i tak -luxus...

jituska
27. únor 2009

Jo, to mi povídejte, celý týden vstávali děti o půl sedmé a dnes, když jsme spěchali do školky, tak jsem Jurdu musela budit po sedmé hodině.
Včera si Jurda lehl s manželem v ložnici a že budou usínat. Jooo, náš mamánek se zvedl a že za mámou, (seděla jsem ještě u Tv) že s tátem nechce usínat. Tatík byl dotčen 🙂
Postýlka už je složená v krabici, čeká ve sklepě na vnoučátka 😀 😀 😀 To je tak jediná věc, kterou jsem schovala. Jinak jsem vše prodala 🙂 jooo, teda ještě máme jídelní židličku, ta je v neprodejném stavu, počmáraná, utržený sedák apod.

j.a.n.u.s.
27. únor 2009

jitu 😀 😀 😀 😀 😀 ...Elina si bude pak hledat chlapy s kozama!!!!