Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

krembonzur
3. bře 2009

janus to je peklo ta situace...fakt blbe...poradit neumim... ☹ ale urco se da neco vymyslet...

jituska
3. bře 2009

j.a.n.u.s IP

sarkabrezen
autor
3. bře 2009

janusko držím moc palce 😔 určitě to dobře dopadne... musí!

jituska
3. bře 2009

Holky, ale mně už dvakrát přišla obálka ze spořitelny, že by mi dali půjčku, bylo to jen asi takový informativný, ale bylo tam do třista tisíc, tak jsem nad tím dumala a přišlo mi divný, že to posílají mně, když mi na účet chodí měsíčně 7600 Kč a sem tam nějaká drobnost za něco prodaného. Takže víc jak 10000 příjmu tam určitě nemám. Třeba to jen zkoušeli, nevím. Manžel se ale taky divil, že mi to posílají, že přece matkám na mateřské se to nedá dát.
Ale janus, ta paní Ti poradí a uvidíš, něco se musí dát vymyslet 😉

jituska
3. bře 2009

ještě teda, já u té spořky měla dvakrát stavebko, jedno už vybrané - utracené 🙂, škoda 😢 a druhé už jsem jaksi neplatila, to jsem nastoupila na mateřskou s Jituškou, kdy jsem brala 2700 Kč 😖 a minimální mzda tenkrát byla myslím 7tisíc.

sarkabrezen
autor
3. bře 2009

janusko napiš pak co ta ženská z lišky... taky bych asi zkusila nějakého toho nezávislého poradce, pamatuju si, že ségře v těžké situaci pomohl...

až budete mít chvilku holky jukněte na mou poslední fotku v albu, teď jsem ji tam přidala, to jsem musela vyfotit... já se z té mojí princezny fakt picnu, "mlíko jí teče po bradě", ale s pudrem už to umí 😀

krembonzur
3. bře 2009

sari-haha, tak to je pecka!!!to toho umi vice nez ja,pac ja teda se priznam, ze nemam pudr, makeup, proste nic, uz jsem si rikala,ze bych mela zacit se to ucit, neni mi 20, 30 uz davneji bylo a ted, kdyz v podstate nemam co na praci, tak bych se to mohla naucit, at muzu v praci-az se vratim-oslnovat kolegyne 😀 ...ale mas moooc hezkou dcerku!!!
to jenik se zas vcera naucil otevirat krb-kamna-teda ho to manzel (truhlik-muj nazor) naucil a jenik mi ted v nestrezenem okamziku znicil dnesni prilohu prava-no skoncila v kamnech... 😠
jooo, a jeste mam v planu se naucit chodit na podpatcich-sice mam jen jedny boty s miniaturnim podpatkem, ale i ten mi dava zabrat, takze do konce materske to musim zvladnout...takze mi prosim te sari nepis, ze mala uz umi ve tvych botech chodit-pac uz ted mam komplex 😀

lennis
3. bře 2009

joooo, podpatky mi chybí, já je nosila denně, ale při běhu za dítětem a s kočárem trochu vadí, takže jsem je vyměnila za tenisky loni na jaře 😀 😀 😀 . Ale v ned jsme byli na karnevale a tam jsem si teda vzala kozačky na mega podpatku a sukýnku a jak mi bylo dobře, zas jsem se cejtila jako ženská 😀 😀 😀 občas to chce. Oči se snažím malovat denně - myslím linky a řasy, make up a pudr jen na ples a to bylo letos 2x 😀 😀 😀 .

jituska
3. bře 2009

Jo, já taky nosila podpatky neustále, ale jak už byl kočárek, nosím jen rovné pohodlné boty.
a maluju oči a make-up, ten musím mítm, aspoň trochu, mám špatný obličej a jelikož mám "málo"času na mateřské, nezajdu si ani ke kosmetičce.
Pudr jsem taky měla, ale Jurda mi ho hodil na zem a rozsypal se. Takže Adélka je prostě ženská a ví, že s takovýma věcma se nehází 😉

krembonzur
3. bře 2009

holky,pomoc, ja jsem uplne mimo-asi jsem chlap 😀

jituska
3. bře 2009

Aaaaaa, tak aspoň máme v diskuzi chlapa 🙂
Kdy má mít Janus to paní na radu?

Hoky, před obědem jsme šli tak na hodku ven, Jituška teď po nemoci chodí do školky jen pondělky - na tenis, v pátek - na plavání. Takže Jitušku jsme měli s sebou. Potkali jsme vymetače děti, teda jen jedno a to stojí za to, boty totálně od bahna, beztak i nějaké to hovno. Stokrát jsem jí říkala, ať neleze někde v trávě, já mám prostě ráda, když jdou vedle mě spořádaně za ruku nebo maximálně přede mnou kus. A nesnáším lítání, přišla úplně spocená. Ještě s tou holkou sbírali cigarety. No tak jsem zase udělala komedii po sídlišti, mě to tak nasralo, skoro by měla jít do školy a ona se nechá takhle zlámat. Jurda ten nic, ten nelítá, to je línej chlap 🙂 Odpol. se vyhýbám vymetačům obloukem. Páč má opět všechny hadry jak prase a mně přijde, že nic jinýho nedělám, než že v tomhle baráku peru a tatík se pak diví, že máme doplatky za vodu.

Holky, necháte děti po venku lítat, nebo jak to je? Jako, že chtějí jít na schody, to je normální, ale že vymetou každou předzahrádku apod., to byste musely vidět. Každej strom oblezou, do stráně lezou, na zábradlí se houpou, na všechno šahají, je to divný nebo jsem divná já? Mám ráda pořádek a všeho s mírou, čili hraní a pobíhání beru jen na hřišti a nechci po nikom nikde pořvávat a ztrapňovat se, že už jdeme atd. a opakuju to stokrát dokola. Však taky kdybyste viděly tu druhou holčičku, ta měla místo růžové bundy hnědou a bláto až po kolena
😒
Teda kromě Janus, ta psala, že jsou taky vymetači 😀

krembonzur
3. bře 2009

jitus, toz ja zatim moc nevim, ted jsem zjistila, ze jsem asi vice chlap... 😉 ale ne, jenik objevil kouzlo kaluzi, takze se ho snazim predsvedcit, ze kaluze jo, ale az bude krapet tepleji, no nekdy jsem uspesny-a vic, nekdy mene 😒 vcera jsem ho nechala, at vede psa na voditku a samo,ze cestou do kopecka spadl, takze byl jak prasatko-bylo to na ceste a uz tam nebyl snih, jen kaminky, takze si jeste podrel ruku a hlavne z toho kopce dolu tekla voda-jak talo,takze uz jsem na nem videla, ze by si nejradeji sednul na zem a nechal se tou vodou oblazovat 😅

jituska
3. bře 2009

Takže jsem divná já 😨

Tohle ale beru, když jako jdete někam nějakým směrem, ale oni neučitě běhaly a zastavovaly se kus od nás a pak jsme na ně musely řvát a tak 😠 jsem divná no.

cvalda
3. bře 2009

ahojda holky,jen nakukuju,tak ještě,že se vracím k vaší debatě o kojení ,souhlasím s LENNIS,kojené či nekojené dítě,nemá to na přísunu množství potravin vliv,starší dceru jsem kojila jen pul roku a byl to stejný jedlík jako Viky,kterou ještě kojím,prostě každé dítě má jiný potenciál,já chci v létě kojení už ukončit,tak jsem zvědavá jak nám to pujde ač mám děti 3 stímto zkušenost nemám 🙂 Jinak zdravím LENNIS a HONZÍKA 🙂

lennis
3. bře 2009

taky zdravíme Cvalíka a Vikinku, jestli jednou budu mít dceru tak chci taky Viki 😀 😀 😀 , tohle jméno máme vybraný už asi 7 let s manžou 🙂 🙂 🙂

lennis
3. bře 2009

Jitu, zrovna jsme dorazili z města, kámoška mi včera v Ikee koupila 2 koše, tak jsem pro ně byla a Honys vymetl každou kaluž, každý bahno, přes hovna jsem ho přenášela, ten a jít spoořádaně vedle mně tak to u nás nehrozí, buď jde za mnou nebo přede mnou, tahle iluze mně už opustila ☹ . Proto jak jedem do města, tak na kočár, bez toho bych si to nelajzla, bydlíme na kraji města v docela klidný ulici, i když auta tudy taky jezdí, ale tak nějak v pohodě. Z města jsem s ním šla jen 1x za ruku s kočárem a to už nikdy asi neudělám, urval se mi a letěl, no lekla jsem se příšerně, protože proti jelo auto, ale zastavil se, sice až po mým hysterickým výkřiku, ale zastavil. Takže takhle tedy ne. Ale peru taky furt a to žehlení, blééééééééééééééééééé

jituska
3. bře 2009

Hoky, no možná u tak malých dětí je to normál, ale u pětiletý holky? Nevím, si říkám, že by měla vedle mě stát v klidu a tak. Možná právě v těch dvou letech jsem ji držela v kočáru a teď mi to vrací 😖 Čeho se u ní ještě nedočkám, fakt vymýšlí nemožně, zlatý miminka v kočáru 🙂
Já jinak jezdím tak běžně, kočár a dvě děti, zpáteční cestu už Jurda nechce být v kočáru. On celkem poslechne. My taky naštěstí bydlíme v takový klidný čtvrti na kraji města,že tu auta nejezděj, ale na nákup jdeme dál a to jdeme přes kruháč a kolem silnice kousek. Právě já potkávám pak děti, co jdou vedle matek pěkně a když vidím, jak jdou v poklídku a já se mínim pos... zuřením, kam letíjou, tak si připadám jak blbec.
O žehlení mi ani nemluvte, plnej koš věčně, odebírám 😀 😀 jooo, internet je žrout času 😀

krembonzur
3. bře 2009

hele jitus, tak to sorrac, jestli to vyznilo tak, ze jsi divna-jsem jen chtela rict, ze zatim mam jen zkusenostu tudletu, predtim totiz nejak moc nechodil a vozila jsem ho v kocaru...takze klidek, urco jsi normalni-za par mesicu, ci spise tydnu ti to jen potvrdim a o prani a zehleni mi ani nemluvte-si pripadam, ze snad ob den nedelam nic jineho... 😠
a taky jsem se rozhodla, od zitrka zacnu doma chodit v tech svych nebezpecne vysokych podpatcich-vel cca 1,5cm no mozna min...takze tu budu opet za blazna a po vecerech budu zkouset to malovani 😀

lennis
3. bře 2009

Moni, Jéňa úžasnej, s těma sponkama 😀 jsem jukla do alba, já zas HOnysovi dávala čelenku na hlavu a chtěla jsem mu oblíct punčošky a sukýnku a vyfotit si holčičku, to měl ještě dlouhý vlásky a kudrny, než jsme ho sjeli 3kou 😉 , měl úžasný lokny 🙂

jituska
3. bře 2009

Krem: nevyznělo to tak, jen mě zajímá, jestli po Jitušce nechci třeba moc velký nároky, aby nevymetala 😨
A nezlom nohu večer v podpatcích 😀

Holky, já před malým sukýnky apod. schovávám, on by to na sebe navlíkal, i sponky vidí u Jit.,taky si je dává. Jedna paní mě zblbla a řekla mi, aby z něj pak nebyl nějaký ten transvetita nebo tak nějak, nebo dokonce aby nebyl pak na chlapy. Že pak v dospělosti si ty chlapi uvědomí, že v sukních jim bylo líp a cítili se jako ženská a říkají, že od mala se rádi strojili. Takže schovávám. Nevím, jestli to na to má vliv, ale kdyby mělo, tak ať si to pak jednou nevyčítám 😎

Janus: halooooooooo

krembonzur
3. bře 2009

leni-diky, no on jeste tehda mel vlasky, ted uz ma teda zas zarust, ale ojeli jsme ho uplne dohola 😔 hele, celenky a takove ty satky-co mam na hlave na te fotce, co vidite, tak to mu oblikam denne 🙂 si to pujcujem...haha...
jinac si myslim jitus, ze je to normalni, asi by me to teda taky stvalo,kdyby se mi decko valelo po zemi apod-to jak popisujes, ale na druhou stranu verim, ze z toho vyrostou.. 🙂 a ma 5 let-kdyby to delalo v 10-tak nereknu, ale je to jeste mimino, ne???? 😀
no s tim oblikanim kluka do holciciho bych to taky tak nebrala vazne...to tady otcova nova zena mi sdelila-s takovou tou vaznou tvari-ze bych nemela tak dlouho kojit, ze z dlouhodobeho kojeni se muze vyvinout zavislout na drogach-no prislo mi to fakt smesne od nekoho, kdo kojil 3 mesice i s cestou... 🙂
ja bych mu to parkrat dovolila-aby to nebylo jeste horsi, at si to vyzkousi ted, kdyz je maly, treba se mu to nebudu libit a jako dospely bude "spravne"orientovan a nebudu to muset dohanet 😀

lennis
3. bře 2009

Jura to dělá, jen že to vidí na starší ségře ...jen opakuje a myslí si, že to tak má být
Náš Honys zas v MC furt jezdí s kočárkem, u kámošky furt luxuje dětským vysavačem, jsou to věci co doma nemá, nebo chodí s panenkou a taky to neřeším 😉

jituska
3. bře 2009

Já asi všechno moc žeru 😀

Z našich závisláků budou drogoví závisláci a sakra 😅

No tak to nechám být, ať si dělaj děti co chtějí, sponky mu nechávám, ale aby se oblíkal, to ne, to mu říkám, že sukně nosí holky.
To vymetání, to se budu rozčilovat do nekonečna. Jit. je třeba ještě mimino, je jí 5, ale já to beru, že už by v září mohla jít do školy a jak tam bude vypadat. Teda ona nejde, ona jde o rok později, 6 jí bude až v listopadu.

jituska
3. bře 2009

S panenkama si Jurda hraje běžně, to ho nechám. Jo, dokonce dával panence pít, že kojí. vyhrnul triko a dal jí k prsu 😅 To už máte určitě taky vyzkoušeno, že 😉

sarkabrezen
autor
3. bře 2009

ahoj holky, kremouš, tak s těma drogama to je fakt pecka 😀 😀

tak já se přiznám, že jsem dneska malou nechala poskakovat v kalužích, ale jen v parku. na chodníku, kde chodili lidi jsem nedovolila. já si dnes v tom parku naběhla - řekla jsem o krtinci, že tam bydlí krtek a pak jsem malou od něho nemohla dostat, chtěla krtka. no jsem magorek, nedošlo mi to. pak mi udělala scénu v bazarku, kde jsem chtěla koupit nějaké přechodné zimňo-jarní botky, protože podzimní už má malé a nechci ať se plahočí furt ve sněhulách. no scéna jak blázen, ona nové boty nechce, chce ty svoje velké. ani jsem jí je nemohla zkusit. 🙄

teď řeším to noční kojení... byla už jsem rozhodnutá, že to ode dneška utnu, jenže teď jsem se domluvila odpoledne s kámoškou, že k ní ve čtvrtek zajedu, i s malou samozřejmě a zůstanem přes noc. tak teď nevím... přemýšlím, jak dlouho to odnaučování noci může trvat, nerada bych jí tam dělala noční scény. je mi jasné, že dnešek by byl drsný, zítřek ještě taky, ale jestli už by to ve čtvrtek bylo dobrý? čert ví... tak se musím do večera ještě rozhodnout, jestli to ještě odložit nebo jak. 😕

jituska
3. bře 2009

Šári, já bych to radši nechala a začala odstavovat v noci, ale až po návštěvě u kamarádky 🙂 Ty jo, tak to mě by manžel nepustil, to by bylo řečí, že proč tam spím apod. No ale kam bych se taky hrnula se dvěma dětma, že?
Krtinec je super nápad, počkej, teď je bude všude hledat a určitě nějaký opět najde 😀

krembonzur
3. bře 2009

to jsem vam to dala co, s tou zavislosti???? 😀 😀 me to taky pobavilo... 😀
hele, jenik taky v mc si hraje jen s kuchynkou-varil kavicky a furt mi je nosil...a v podstate nic dalsiho ho nebralo...takze si fakt myslim, ze je to jak pise lennis,co doma nemaji, to je bavi nejvic...
jitus, myslim si, ze ve skole by ti to uz nedelala, vis jak ty decka, delaji to, co jine deti-nebo dospeli, takze by tam delala jine veci 😀 😀 to jsem te asi moooc uklidnila a potesila...
sari-u nas to trvalo cca 3 noci, kdyz teda brecel, ale fakt to nebylo zadne srdceryvne rvani, proste poplakal, ja ho ponosila, on me v posteli kapku zkopal, no ale v zaveru usnul a spal..a noc od noci to bylo lepsi...takze navstiv kamosku-takova dobra levna antikoncepce 😀

sarkabrezen
autor
3. bře 2009

kremik - 😀 jooo to ona mi říká pořád, že nechápe proč utrácí horentní sumy za antikoncepci, když stačí pár zpráv ode mně 😀

krembonzur
3. bře 2009

hahaha-no vidis... 😉 😎

jituska
3. bře 2009

Šári, je to na Tobě, heleď a třeba začne jíst, když už ani nebude mít v noci mlíko. A nebo nechat opravdu vyhladovět od rána, však ona přijde, až bude mít hlad. Snad 😉

Tak teď přemýšlím nad tou "vymetačkou", jako já to tady asi nevylíčila úplně. Asi mám nerva nebo co 😀 Oni jen co vyjdou ze vchodu, tak ta malá prostě nejde s mámou po chodníku, jde jinou trasou, čili zahrádkama, kolem baráků, pak do stráně, prostě jinudy než po chodníku, ale kdyby jen chvíli - to je celou cestu. Ta máma se tomu diví, ale já se nedivím, od mala ji tak nechala, tak co. No já to nevydržela, páč se pak rozběhly z kopce dolů přes silnici a v podstatě pak jen lítali, tak jsem se té vymetačky ptala, kam pořád spěchá. Řekla jsem Jitušce, ať se chytí za ruku a jdou pomalu a povídají si, Jituška by šla, ale nechala se opět zlákat a běžela za ní. Jura samozřejmě nechápe a chce za nima a vymetačku nenapadne nic jinýho, než do něj hypnout a srazit ho.
😠 😠 😠 Jako já mám nervy jedny a jsem dost dlouho doma, takže já když se naštvu, tak umím dát přes zadek a seřvat taky pěkně, ale to vymetačka neznají, přece ji nebude bít a nadávat jí. Já bych to seřvala hned a bylo by 😀 Jsem asi hrozná matka, čeho je moc, toho je příliš.
Jo a s jinejma dětma jsme v pohodě, nevymetáme. Takže to není asi až tolik v nás, uf 😔