Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

j.a.n.u.s.
6. bře 2009

jitu...presne! To ja resila taky, hlavne ty bundy ukazou co a jak.....no ale nejak to nejde dolu!

mona...hlavne ty pivka!!!!!!

El ted vstala, bo nejaky dobrak se rozhodl zabijet hrebicek kladivem nekde v baraku (holt nevyhody panelaku!A pak kup to! ☹ ), no a nic, byla bobek vyjukana, ale jsem ji posadila na wecko a dobry....posadila ke Krtkovi a sla ji nachystat obed(peceny kuratko, presnidavka a cerny olivky 3ks), jinak predtim samozrejme kdyz se vzbudila nahle, tak chtela pit a plakala. Jak se vzbudila v normal cas, tak se smala....hele, jdem provetrat boty.Zatim packo.Mozna vecer.....drzte se baby! Jo a mocka diky za drzeni! Vsem!!!!

sarkabrezen
autor
6. bře 2009

ahoooj kočky modro aj hnědoočky... tak já su zpět z velkého výletu. večer malá usla až o půl 10, takže asi proto vydržela světě div se až do půl 4, to se probudila poprvé... to už se dlouho nestalo, až takhle pozdě... no a vzhledem k tomu, že já si šla lehnout v 1 a do těch půl 4 jsem byla milionkrát vzhůru, neb se budím na každý její povzdech... tak jsem jí po nějaké době rozčilování kdy už chytala záchvat a rvala ze mně tričko napít dala. já vím, že jsem neměla, ale nechtěla jsem dělat v cizím prostředí scénu. a taky jsem byla hotovka, nevydržela bych s ní zase 3 hodiny být vzhůru a uklidňovat... noo tak jsem zvědavá, co to udělá dneska v noci, tohle moje "pochybení", snad nebudu muset začít znovu... 😲

no, mé silácké řeči o sedmičce vína dopadly samozřejmě tak, jak jsem předpokládala 😅 dala jsem si deci a půl a byla jsem spokojená 🙂 víc bych už nezvládla...

janusko, u nás je to teď stejné... já nevím, jestli je to tím odstavováním nebo najíždíme fakt na nějaké období vzdoru kolem dvou let, ale malá se teď tak šíleně domáhá, že jsem z toho úplně grogy. 😒 to nikdy nedělala, takové vztekání a domáhání, nejde ji ničím rozptýlit ani utišit. visí na mně furt, odejdu jen do jiného pokoje a už řeší, kde je maminka... je to náročné.
😔

lennis
6. bře 2009

vydržet holky, malej taky dorážel a chtěl, ale šlo to ustát.
Je tu někdo? Já bych si taky dala točený, jak psala Krémik, na tu zahradní v létě se těším

krembonzur
6. bře 2009

cus, jsem tu...holky vydrzte, fakt to prejde...nic netrva vecne, no ne??? 😉
lenis-pivko bych si dala, ale az budou ty terasky..a az zhubnu... 😀
taky se tesim, ne ze ne..dneska jsem opet psychicky fofo, decko rozjete jak masina, segra odjela zpet do pha a muz ma chripku-no radost 😀

lennis
6. bře 2009

tak manža doma max 2 hod a od 5 je v hospě - prý na hokej, pak volal, že tam hokej není na plátně, mezitím návštěva a dítě mi usnulo teprve před chvíli, no už by se mohl vrátit, choděj vám chlapi na pivo?
My jsme bývali docela flámovači, pátky, soboty furt někde v trapu, ale co máme HOnyse, tak mi to vadí, manža chodí sám parkrát za rok, je to fakt, ale vždy jsem trochu nasupená a vnitřně se s tím rovnám, že JÁ sedím doma na zadku. Jak jste na tom vy? Nechci být fuchtle, co ho nikam nepouští, ale jak se s tím srovnat a nebejt na něj protivka, to mi nikde neřeknou 😉

krembonzur
6. bře 2009

jsem usnula 😀 hele, no my jsme si taky uzivali-i kdyz nej to bylo, kdyz jsme spolu jen chodili 😀 pak uz jsme se zacli nejak usazovat ci co...no a ted je to tak, ze muz chodi vetsinou po praci-nez dorazi dom, na jedno, pripadne s kamosem-v patky,ale to neni pravidelne...ja jsem zacla ted, az jsem skoncila kojit..ale je fakt ten, ze chodime spise kazdy zvlaste...protoze nam nema kdo hlidat decko 😀 a stejne jsme spise tak nejak zvykli kazdy sam...no pakarna...
no musis chodit taky!to je jasne!i kdyz on- u nas to zatim tak je-chodi casteji...ale uz se to fakt srovnava... 😉

lennis
6. bře 2009

už je doma,překvapil taťka, já mám v sobě takový blok, který chci odbourat, tak se musím učit, takže jsem ho vítala s úsměvem.
My chodili hodně zvlášť, spíš já s holkama a on s klukama a pak jsme se sešli doma, já dorazila většinou dýlejc 😀 někdy i za svítání, ale na to radši už vzpomínat ani nechci, tak se jdu věnovat manžílkovi a Jituš mi slíbila, že tu bude večer a někde na tom leží 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
mně dorazila teta z čer.kostelce, tak mám smolíka 😀 😀 moc mi to mele, musím končit, holky, nebo si budete myslet, že jsem zvrhlá 🙂

jituska
7. bře 2009

Lennis, nebyla jsem tu, páč mužík šel spát v devět a nadával, ať vypnu Pc, že mlátím do klávesnice apod, dnes je opět v práci.
Jsme to mohli probrat to chlapské lezení do hospody. My jsme byli zvyklý chodit, lítat po zábavách a tak, hlavně já a taky do svítání 😀 Pak se to právě utlo tou Jituškou a já trčela doma a mužík si lítal. Což nebylo moc dobrý, ani to období, já lítala od okna k okna, kdy už přijde, telefon samozřejmě nebral, tak co byste si mysleli. No pak asi uznal, že rodina je přednější, pak se narodil Juráš a tatík je pracovně vytížen a když občas někam zajde, tak po práci a vím, že druhý den jde zase do práce, že se neslije. Nemám ráda takové to, do dvou do noci, telefon jako vybitý apod. To už neudělal dlouho, tak tři roky, páč jsem dělala dusno. Sice mě jeden jeho kamarád nazval, že jsem stíhačka a já se ohradila tím, že lepší být stíhačka, než mít rozbiité manželství jako on, kvůli tomu, že si každý žije svým životem a vymetá. Tatík náš si to snad uvědomil a fakt od té doby je klid. Opilcova rána taky nebývali nic moc a teď už přece jen Jituška je větší, tak chce jít s ním bruslit a tak. Vím, že kdyby lítal, že bysme spolu nebyli. Já teda nikam nechodím, kojení 😉 , dvě děti, ale ráda bych někam vyrazila na taneček, na zábavu nebo někam. Tak snad přes to léto.
Jo, lennis, já vždycky jsem nasraná, nikdy ho nevítám, už jsem nasraná jen proto, že někam jde 😀 A já nikam, že?
Jo, holky, jak to máte s těma tetama z Kostelce a z Ameriky apod. po kojení?
Já nijak teda zatím, rozházený úplně. Teď čekám, že jsem přestala kojit a nic. Je to taky blbý, tím kynu že? Přes zimu nic a vlétě to beztak bude pravidelný, jako minulý rok 😠

lennis
7. bře 2009

JItu, já TO měla rozhašený už při kojení, měla jsem Depo Proveru, takže jsem to neměla, po ukončení účinku mi přišla po 8měs, což mi tedy nevadilo 😉 , pak jsem to měla ob měsíc a po ukončení kojení mi dorazila za 4 dny v plné síle, ale je fakt, že jsem to měla dostat, ta byla, jeden den jsem byla total hyn, dnes teda taky, ale spíš dospávám celý týden, jak jsem měla rýmu, tak jsem toho moc nenaspala a dnes se budil Honys, taky rýma, tak jsem byla ráno K.O.
Co máme HOnyse, tak manža byl sám několikrát, já spíš odpo na kafe, jen snad 1x jsem byla pařit a pít, ale to pro mně už o půlnoci manža jel, jelikož Honzajs vyváděl.
Jinak jsme byli několikrát spolu, i jsme pařili, loni na svatbě mé kolegyně, to jsem byla taky pěkná, Silvestr, docela jako jo. Ale manža už taky vidí, že jednak docela ušetříme když jsme doma 😀 , ale druhý den jsme v poho a ne K.O. On pak druhý den celý den funěl, jak mu je blbě a mně to rozčilovalo. Ale chápu, že někdy potřebuje vypadnout z toho kolotoče v práci atd.. pokecat, jako já. 🙂

jituska
7. bře 2009

Depo proveru jsem měla taky, ale jen půl roku, páč jsem kynula a pak nesnáším injekce. A teď neberu nic 😲 Nejsem schopná zajít k dr. Ale většinou mě večer bolí hlava a chce se mi spát 😀 však to znáte 😀 😀

j.a.n.u.s.
7. bře 2009

...hehe...jaky tanecek? Jitus....co to je????
Ja se vsadim, ze uz bych ani neumela poradne zaparit!!! Doba se meni a sezeni nekolik let na sve celulitide, by ze me delalo uplnyho magora nejapnyho, co nevi jak se tancuje!!!Haha.
...vubec, od porodu vubec! Ja jestli tak si zatrsam se El na Hanicku Zagorovou(Sly jsme bosky domu, cestou krasnych hromu....) co hrajou rano na Imp*lsu, nebo jeste Michal David(I takove dny jsooouuuu....) a asi tak koncim.....s tim co frci ted, bych asi fakt nechytla rytmus....baby mezi nami, co frci???
Jaka hudba, interpreti? Nic nevim, tim odstavem .....no to je jako bych se vratila z jiny planety.....kremik, jsem ti to rikala!! 😀

Je to cim dal tim lepsi, to uspavani...sice rev je furt, ale kratsi a min intenzivni....jak dlouho to bude trvat? Jestli se to vubec vytrati....??? Zatim nam pomaha usnout hraci cervicek, co mu cervene zari ksichtik....z Tesca, znate? Ty melodie uz mi lezou krkem 😀 ...

Ja vzdycky rikam, ze chlap (jako ten lovec) si musi jednou za cas jit sednout k ohni s ostatnimi lovci...a jen tak "mlcet"...bry vecer 😎

lennis
7. bře 2009

Holky, brou, jukla jsem na Medvídka a jdu do hajan. Co frčí za hudbu? No, tuhle mně manžel překvapil, líbila se mi nějaká písnička v rádiu a on mi na to řekl, že to hrajou furt a jak to, že to neznám, no co byste mu na to řekli, že....? U nás vede Maxim Turbulenc 🤐 🤐 🤐
Uspávání se bude lepšit neboj!
Celulitida - tak to je téma samo o sobě a nemám na to nervy to tu teď rozebírat 😀 , pohled do zrcadla mi stačí na depku na dloooouuuhou dobu
Taky nic neberu proti dětem, nebrala jsem ani před těhu 2 roky a nic, tak jedem tak dál, já byla pak těhule hned. Depo P. jsem si dala jen kvůli mensesu, Honys odmítal kojení v době m.....
Ale musím se pochlubit, že loni jsme byli na 3 koncertech, na Kryštofech, na Landovi a ještě na No Name + Bende, letos taky musíme někam zajet, je to bájo. Tak brou, už fakt jdu 🙂

jituska
8. bře 2009

Zdravím,
Janus, teda Vám to trvá dlouho, pořád plačete? No snad dnes a zítra to bude lepší. Ach jo.
Jaká hudba frčí,to nevím, ale já myslela tak zajít někam na zábavu a nalít se vínem a kochat se a pak bych možná nějakej ten vlnitej tanec zvládla 😀
Taky jsem koukala včera na Medvídka, už jsem ho jednou doma trochu viděla, ale včera děti chrupkaly, tak byl klid. Holky, já tady mám vedle sebe rotoped, tak jsem si řekla, že každý ráno aspoň deset minut budu šlapat, než začneme chodit do školky, to bude procházka sama o sobě.
K tý celulitidě, jsem se nechala zlákat reklamou, koupila jsem od Dermacolu na noc krém, night, obal je takový fialovo-bílý. Sice 200 Kč, ale je to voňavý a jak jsem to večer namazala, tak kůže na zadku byla taková lesklejší a na dotek hebčí, tak to budu mazat. Celulitida tím nezmizí asi, ale až si mužík šáhne, tak aby šahal na hebkej zadek, když nahoře nemám nic 😀 Dnes máme táty doma, tak po měsíci, huráááá a nebudu asi u netu, aby neřekl, že jen sedím u Pc 😀

j.a.n.u.s.
8. bře 2009

Bry ranko...
...placeme, placeme! Ve tri rano se vzbudila a mela zachvat vzteku....normalne se vztekala jako pres den.

Holky ty hormony dokazi delat v tech pidiclovickach zmatek . Je to silne, nemuzou se ovladnout....ja vim co se mnou dela premenstruacni syndrom....oni jsou teprve na zacatku, takze kazde vychyleni ze zabehnuteho normalu je pro ne nenormalni! 😀 ...se mi teda povedla ta veta, no ale rozumite mi, ne?

Jinak je zda se lepsi 🙂 ...rano jen zkusila jestli dam, ale ani neplakala, jenom si odfrkla! 😀 ....takze jsme fakt v dobrem smeru! Asi budu brzy v klubu!!!!!!!

lennis
8. bře 2009

Vydrž, je to na dobrý cestě.
Jitu, celulitíďák mám taky, ale od Avo.u, taky jsem pak hebká, jen se mazat, to mám i to plochý bříško krém...ale taky mám rotoped a ráno to chce aspoň 20min na lačno, spaluje se tak mnohem víc a když chodit cvičit, tak namazat celulitíďák i na břuch, omotat se potrav folií a přes to tílko a na to normal triko, to se spotí, pak jsem měla břich hned pryč, ale donutit se jít cvičit....to je už druhá stránka věci. 🤐

krembonzur
8. bře 2009

Vse nej vsem zenam k MDZ!!!!!!!
jsem si rikala, jak je mozne, ze jitus a lenis maji nejakou spolecnou tetu-ze ji obe znaji...a pak mi to doslo.. 😕 holt 2 roky doma jsou znat... 😀
janus-vydrz, to se zlomi, nenech se zviklat hormony apod...to by jsi ji v tom asi fakt udelala gulas..i ti nej zavislaci prestali a ani si na to dneska nevzpomenou... 😉
o celulitide, liceni, hubnuti a hudbe-no comment..ja jsem ganz mimo...

j.a.n.u.s.
8. bře 2009

kremik...ganz mimo 😀 ...hele, holky ze zapadu nebudou vedet, nebo jo???? 😀

krembonzur
8. bře 2009

co myslis, jako MDZ nebo ganz mimo?oboji je docela dost ze zapadu, ne?, 😀

j.a.n.u.s.
9. bře 2009

Hehe, ja myslela, ze ganz mimo je tu z tela...od nas(necti tu z těla 😀 )...

krembonzur
9. bře 2009

haha, tak to jsem teda cetla z tela 😉 😀

j.a.n.u.s.
9. bře 2009

Baby kde jste???? Depky povolily!!!! Hura-hura...
Mala zkousi furt, ale uz nerve, kdyz reknu-ze nic 😉 Je s ni ted tak nejak vetsi sranda...vidim ji tak nejak jinak, jakoby VIC...nevim jak bych to nazvala....no neni zavislak, ma vetsi svobodu-nejak vnitrne tohle citim! A ty noci????? Boziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii-spiiiiime obe krasne a pak se rano mazlime....predtim se El mazlila s moji kozou, ted jsem na rade ja jako maminka, ne koza 😀 😀 😀

pozn. spi mi uz od 13:45ted je skoro 16:30, asi to potrebuje. JInak mi asi bude ponocovat, ale nebudim...asi to telicko potrebuje! Vy budite maminy???

j.a.n.u.s.
9. bře 2009

Mela tam byt carka:
Vy budite, maminy?
Nudim se.... 😀

krembonzur
9. bře 2009

cus, nebudime, neboj urco bude spat i v noci - tam si myslim nejaka prima umera nejak nefunguje... 😉
hele, byla jsem ve meste vymenit backurky pro jenu-asi uz na potreti, a ty jsou uz fajne, maly tu pobihal uplne stastny-cela maminka, kdyz ma neco noveho 😀
ja se taky nudim, maly se koupe-totalne posran a vilik-pes ceka na jidlo...
jo a ted jsem si vsimla, ze mame pokreslenou stenu na modro-tatinek hlidal... 😠
no vidis, jaka jsi hvezda!!!!!nerikala jsem to?? 😎

sarkabrezen
autor
9. bře 2009

ahoooj holky, tak jsem koukám - slovy klasika 😉 - ganz mimo 😀. tady se dějou věci... my v noci bojujem, budí se sice už jen dvakrát, poprvé to zvládnu uspat, ale podruhé, to je pravidelně kolem 4, to je těžké, to je většinou dlouhý boj, ona už má myška asi totiž už i pořádný hlad bo se večer vůbec nenají... no ale zatím odolávám a odolávat už budu, ona už ví, že nedám, dokud není světlo, ale neumí sama usnout... to je to moje usínání u prsu 😕 to, že chudinka neumí usnout sama není její chyba, ale moje, že... no a tím pádem když už nekojím přes den mi neusne ani po pseudoobědě... jednak si bříško nenacpe, aby měla chuť jít spát a jednak neumí bez kozy usnout. ale dneska jsem ji po hodinovém boji v půl 2 uspala v lůžku, to už se mi nestalo moooooc dlouho... ale sama neusla, musela jsem uspávat v náručí 😔 to musím většinou i v noci..

janusko jsi hvězda nejhvězdovatější! tak koukám, že tady budu brzo kojička sama, co... 😨

j.a.n.u.s.
9. bře 2009

A jak budes kojit sama, pak se nekdy rozhodnes prestat a my te tu podrzime, me to moc pomohlo....vase slova podpory!

Ja jsem uspavani u cicku nahradila(no ja-Elinka 😀 ) houpanim v houpacce(futra) do te doby nez ji vicka klesaji...aspon dopoledne! Vecer to je jeste problemek.....to je jeste rev. 😖

Ozvu se (mozna) pozdejc...papa

jituska
10. bře 2009

Ahoj holky, kdepak se touláte?
Janus, vy jste šikulky, jakou jste měly noc, když jste přes den tak chrupkaly? Včera Jurda taky vyjímečně přes den usnul, ale v noci byl teda pořád vzhůru a štrachal mi do výstřihu, si to pěkně pamatuje a ptal se jestli může. Řekla jsem mu, že ne, tak byl naštvaný a ječel pěkně.
Jenže včera měl náročný den, jsme od rána lítali, tak proto usnul a snad dnes chtít nebude spát. Večer mám pak aspoň klídek, když jde o půl 8 spát a spí celou noc.
U nás jentak jaro hned nebude, fučí tady vítr a zataženo tak na sníh 😠

j.a.n.u.s.
10. bře 2009

Jitu, kurna babo 😀 zadej si do nastaveni odkud jste, bo ja musim strachat ve sve marne pameti ktere to bylo to misto 😀 😀 😀 😀 ....tady je to tak napul, fouka pekne, ale sviti slunko....jsem delala poradek na balkone!

Noc? Haha....princezna se vzbudila po pul pate....sla spat s nama o pul dvanacte!!!!!!
Rano vychrapuje, pak nejde spat tak jak ma a pak mi usne k veceru a do noci lita a ma z toho desnou prcu, ze my odpadavame a ona ma jako vic energy nez my!
Dnes naopak nespi, cely den je vzhuru! Sice ocka jako prasatko malinke...no 😵 , je to moje prdelka mala...

jituska
10. bře 2009

Jo, tak to ona má tu energiii v sobě, co Jurda. bez toho mlíka byl jak omámený. Dnes už má taky malá očička, musí ale vydržet do večera.
Nemám schválně dané bydliště, nějací zvědavci pak jsou moc chytří, ale vy víte, že je to Třebíč. Teď tu taky svítí slunko, no prostě střídavě oblačno. Naštěstí já větší úklid zvládla o víkendu a pořád se nemůžu pustit do té linky 🙂
Kde jsou všichni 😕 😕 😕

j.a.n.u.s.
10. bře 2009

jitus=Trebic!!!!!! Uz si budu pamatovat! 😀
Tak to bude tim! Tim mlikem....no vzdala to, normalne se svezla po gauci na zem a vytuhla! Hele 15:30, jsem zvedava do kolika....

Ja nevim ,kde jsou vsechny!

krembonzur
10. bře 2009

cau zeny, jsem tu, ale hodinu jsem premlouvala jenu, abychom sli vyvencit psa-to me docela psychicky zmohlo...pak jsem skoro hodku v tom vetru chodili kolem baraku-to me taky zmohlo a ted jsem jeste letela koupit neco do obchodu a uz jsem tu,mam dost, jako kazdy podvecer...ja to nechapu, jsem zbitejsi jeste vice, nez kdyz jsem kojila 😠 😝