Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

lennis
7. dub 2009

Andy, super, prý je dobrý je stahovat, sportovní podprdy nebo obvazy, pak se nedělá tolik mlíka. Máme trochu rýmu, tak uvidíme, včera dost, dala jsem echinaceový sirup a dnes už je celkem ok, je to zázračný sirup 😀 😀 😀

sarkabrezen
autor
7. dub 2009

andrej vydrrrrrž!!! tak jak proběhla noc?? nevzdala jsi? určitě ne! když už jste takhle daleko tak nesmíš! furt si říkej, že když už jste došli takhle daleko, tak jsi ho přeci "netrápila" i sebe nadarmo... (což by bylo, kdybys teď vzdala)

mně kozy taky děsně zlobily, ale srovnalo se to po pár dnech! hodně to stahuj a ony si zvyknout, já měla do týdne klid... i když mně se jen přizpůsobily novému režimu, neodstavila jsem ještě úplně...

dort - děkujiiii 😵 holky je to celkem jednoduché, ten barevný potah! jsou to jen rozpuštěné maršmelouny s cukrem nebo sušeným mlíkem! a obarvené normálně potravinářským barvivem... jo a to nahoře, to je obrázek z jedlého papíru, mají jich teď děsný výběr, já si to objednala přes net, ale dívala jsem se, že už je mají i v cukrárně volně na prodej. tohle je menší rozměr, ale mají i větší, které vyjdou přes celý dort. takže jestli chcete krásný dort a nechce se vám s tím piplat, normálně si kupte ten větší, práskněte to na malou vrstvu krému nahoru přes celý vršek, boky posypte třeba barevným kokosem a je to 😵 jooo a našla jsem supr recept na hrozně dobrý korpus, kdybyste chtěly, pisnu 🙂

sarkabrezen
autor
7. dub 2009

jééé dobré ráno holky 😅 jsme se tady vyjímečně sešly

krembonzur
7. dub 2009

jezis, rozpustene marshmalowsy-to jsou veci, to jsem v zivote nezkousela a ani by me to nenapadlo.. 😅
tehcnicky dotaz-jedla mala aspon kousek dortu?? 😉 to neni rypani, jen me to fakt zajima, jestli si dala nebo opet odolala-potvurka jedna.... 🙂
jo holky, vcera jsem na modrem konikovi nakoupila hadriky pro sebe za 600 kc, fakt hezke, uz se tesim...az mi dorazi domu, jednu tuniku, 2 tricky a 2 sede svetriky-jupiiiiiiii 😀

sarkabrezen
autor
7. dub 2009

kremi malá se na dort hrozně těšila... - až bude sfoukávat svíčky. takže jsme jí je museli asi padesátkrát znovu a znovu zapalovat a ona furt sfoukávala... má napřánováno na celý život 😅 ...jinak ne, ona "nemůže" 🙄

jééé tady je vlastně bazárek 😅 to nějak přehlížím... no vidím, že se tam budu muset juknout 😉

krembonzur
7. dub 2009

jejda, tak ani dortik,no dalo se to asi cekat, i kdyz ja jsem doufala, ze si da ☹ 😉 🙂 priste to uz urco bude lepsi!!!
no jo, bazarek je fajn a prijdou mi tu nekdy lepsi veci a lepsi ceny nez na mimibazaru 😉

andrea73
7. dub 2009

Holky zvládli jsme to krásně, v noci se mi vzbudil 2x, šílený řev, tak jednou zabralo škrabkání a povídání si o tom, jak zítra půjdeme ráno na motorku a na písek, jak se bude s kamarádama houpat atd. No a do 2 minut byl tuhoš. Pak ve 3 ráno už to bylo horší, nicméně do 10 minut byl klid, když jsem ho (opět k mé nelibosti)postrašila čertem 🙄 a ráno jsme teda vstávali v 6, ale co, nemůžu si stěžovat, hlavní je, že jsme furtt bez prsa, no ne? 😅 Navíc mi vlezl dnes do sprchy, když jsem si je nahřívala, aby se mi trošku uvolnily ty hrudky a když jsem se ho ptala, jestli chce prso (samozřjmě stále zalepené), tak už říkal bléééé 😅 , no a když jsem si je odlepila, abych mohla odstříkat tak na mojí otázku, jestli je chce řekl NE! a otočil se 😀 . Takže to u nás asi takový problém nebude...jupíííííí 😎

Já na bazar moc nechodím, když se mi načte stránka, tak mám bazárek úplně dole, kdy nejde vidět, takže na něj permanentně zapomínám...ale kdysi jsem se koukala docela často, i jsem pár kousků prodala 😉

sarkabrezen
autor
7. dub 2009

no supr andrej, tak to jde líp než jsi čekala, viď... jsi dobrááá 😵

j.a.n.u.s.
7. dub 2009

Holky caaaaau....jdem na zahradu, aler vecer....vecer doctu-napisu....se mi uz po vas styskaaaaa 😵

sarkabrezen
autor
7. dub 2009

no januskooo večer určitě napííííš v albíčku už šaty a my nic nevíme! 😉 😵 😵

a Jituška se nám taky někde opaluje 😎 😎

andrea73
7. dub 2009

kamarádky moje drahé, poraďte mi, co si dávat na prsa aby tak nebolela a jak nejrychleji přijít o mlíko, jsem už bezradná 😒

jituska
7. dub 2009

Ahooooooooooj, jsem tu 😉

jituska
7. dub 2009

Jsem Vás dočetla 🙂

Šári, kéž bych se někde opalovala, ještě jsem na slunko pářdně nevylezla. Nejlíp by bylo stejně někde na Djerbě, kde bych se opálila hned. Zajdu do solárka a bude, pigment vyleze a pak to půjde samo. Celý víkend jsme někde lítali, tak jsem neměla ani čas na net a dnes už jsme teda přišli dřív z venku, páč tady celkem fouká vítr a Jitušce se chtělo kakat 😀 😀 😀 Jinak jsem pořád venku, musíme toho využít. Ale kdyby sprchlo večer, nevadilo by, je hrozně prach po venku.

Andri já neporadím, mně to mlíko vymizelo samo, takže jsem odstavila ve správný čas.

jituska
7. dub 2009

Šári, dort je nádhernej, to já bych nestvořila. Mňamka, se mio sbíhají sliny, když se na něj dívám. A ten jedlý papír jsme taky měli, Jituška měla se Snehurkou a Juráš s autem Cars. Byly z toho nadšení, já bych asi nějaké postavičky nevytvarovala, na tohle jsem levá. Chtěla jsem se zeptat, jak jste spokojení s tím domečkem, je asi z Quelle, že? Jituška ho dostala od Ježíška a domek už je v popelnici, vyhodila jsem 800 Kč. Schválně, jestli napíšeš, že víš proč 😀
A jsem zvědavá na Janus, co napíše o šatech atd.
Lennis, já nevidím v pasu žádnou fotku 😕 , asi jsi to už smázla.

krembonzur
7. dub 2009

jee, januska tam ma saty, ja jsem si toho vubec nevsimla-jsem to ale vsimava 😀
lenis-ty uz nemas hanyska v profilu???jak to???
andy, zkus ty caje, salvejovy-hodny a matovy, pak taky jsem mela ty homeopatika, tak nevim, co zabralo nejvic...
jitus-toz jsem si rikala, co se deje, ze uz jsem te dlouho nevidela-necetla?? 😉
holky, my malujem, takze fakt super a taky jsme poridili 2 jarni botky, jedny mi teda pani zabalila male, takze je pujde muz zitra vratit, ale celkova spokojenost... 😀

jituska
7. dub 2009

Ahoj Krem,
nechcete přijet k nám malovat? Jura celkem odřel v kuchyni zeď od motorky a chodba je taky nějaká pošpiněná. Sice máme omyvatelné barvy, ale není to ono. Chce to prostě vymalovat. Jenže mně přijde, že u nás by se mohlo malovat každý rok. Tak nějak to zatím necháváme být.
My už ty jarní botky máme taky od pátku, každému jsem koupila dvoje a celkově to vyšlo přes dva tisíce 🤐 A to se ještě chystám kupovat letní a nějaké pak ještě letní sandálečky na zahradu, nebo nějaké pantoflíky. Vůbec jsem nepočítala s takovým teplem a myslela jsem si, že Jituška ve školce ještě unosí punčošky a teď mám dvoje pořádný legínky a ty střídáme dokola. Na ven obyč. tepláků má plno. Přece jen potřebuje víc věcí, jak je ve školce, Jurovi doma je to jedno.

Jo, Šári, prosím o ten receptík ranní, voda a citrón, kolik čeho? 😀 Jsem si myslela, jak to nepotřebuju, že je ještě zima a teď to potřebuju jako sůl 😒

sarkabrezen
autor
7. dub 2009

jituš, já ho mám z druhé ruky, ale ano, originálně je z quelle... no, je fakt, že když mi přišel a složila jsem ho, tak jsem si pomyslela, že nechápu, jak mohl té holčičce vydržet tak hezký a v takovém super stavu, protože se mi zdál, že je to pěkné heblo. Byla jsem z toho hrozně zklamaná, konstrukce sice celkem držela, ale ty papírové podlahy... no bída. Jsem si hned pomyslela, že naší raubířce to teda moc dlouho nevydrží... dokonce jsem i zvažovala, jestli jí ho mám dát. Ale nakonec jsem se rozhodla, že jo, ať si s ním dělá co chce. Mně stál polovinu, tj. jen 400, takže to není až taková škoda. Je fakt, že radost z něho měla ooobrovskou, takže jsem si říkala, že jsem dobře udělala. Ale dneska už malá urvala dvě spojnice 🙄 😀 Je mi jasné, že dlouho nepožije. A taky jsem ho poskládala jinak, ať nezabere tolik místa.

jituš přesně složení nevím, já pila prostě sklenku vody, nejlépe odstátou s půlkou citronu... má se to pít ráno nalačno po dobu 3 týdnů... říkám si, že to bude dobré i na imunitu. 🙂

sarkabrezen
autor
7. dub 2009

Andrej to homeopatikum se jmenuje Ricinus communis a bere se dvakrát denně 5 kuliček, necháš volně rozpustit pod jazykem. Je to na zastavení tvorby mléka. Jestli to funguje nevím, mám ho doma zatím připravené. Já se toho taky bojím, prsa se mi nalívají pořád, když jednou malá večer usla bez napití, tak mi to v noci už samovolně teklo... Ale je zase fakt, že když jsem přestala kojit přes den, tak se to upravilo rychle... tak 4 až 5 dní a mělo jsem klid. Hodně stahuj, vyzkoušej ty čaje... a hlavně vydrž! 😉

sarkabrezen
autor
7. dub 2009

no tě pic holky, teď mi psala sestřenka, že se jí narodila druhá holčička... a já ani netušila, že je těhotná... pecka je to v tom, že ta první má tak 16 - 17 měsíců... no to bych teda nedala 🙂

lennis
7. dub 2009

Hoj holky, vy jste se teda rozepsali, z toho pasu taky nejsem moudrá, tak jsem tam dala jinou, jinak v albu mám nový fotky🙂, byla jsem na spinningu, tak jsem příjemně zničená, jdu do hajan, já s mlíkem moc starostí neměla, tak neporadím, holky užívejte sluníčka a zítra hoj 😎

jituska
7. dub 2009

Šári, to je přesně ono, ten domek je pěknej šunt, Jituška z něj na Ježíška měla taky radost, ale vždycky ji naštvalo, jak ta papírová podlaha byla prohnutá a tím pádem uvnitř všechny ty křesílka a repráky atd. padaly. Místo jsme na něj měli v pohodě, ale Juráš měl období, že všechno rozkádal, tak to prostě vzal a urval ten slabej plast, pak do toho narazil motorkou a padl na to a bylo po domečku. Takže ten celý domek letěl do popelnice. Přitom, když jsem to objednávala z toho Quelle, tak tam měli ještě jeden dřevěnej, za 1200 Kč, ale nebyl tak barevný, žej á ho nevzala, by ho měla doteď, kámoška ho maj a jsou s ním spokojený. Jenže mně teď přijde, že Jituška si s ničím moc nehraje a Juráš, ten lítá na motorce a nebo vaří, dnes jsem tu měli kámošku na návštěvě a s tím malým seděli jen u kuchyňky a vařili 😀
Zítra jdu pít tu vodu a citron, páč já na imunitu potřebuji, pořád mě pálí v krku.
Jo, Šári, chudák sestřenka, obdivuju 🙂

jituska
7. dub 2009

Lennis, já už vím, admini Ti tu fotku z pasu smázly, protože mají dost ty jejich pravidla, na fotkách v pasu smí být jen děti s rodiči, nééé samotný děti. Přitom to nechápu, když je to sever týkající se dětí. Takže děti, rodiče a společně bych povolila. Třeba mě vyslyší 😀

sarkabrezen
autor
8. dub 2009

dobré ránko jooo lenni, je to tak, jen dítě tam být nesmí 😒 mně to smázli několikrát 😠

andrej, kde jsi, jak pokračujete?

j.a.n.u.s.
8. dub 2009

Ahoj kozulky moje 😀

Saty? Jake saty? 😀 😀 😀 Ty jsem tam dala kvuli nove diskuzi Lnene saty...chceme netradicni svatbu na louce, ale jak jsme vse prepocitali...bude to teda az pristi rok v cervnu. Financne to nedame, bo kupujeme ten byt 🙄 ....

Ja vas jeste nestacila precist....nemam nejak cas..El me furt taha po venku 😀 ...je tam letne! Jsem uplne nadsena...zahradka a tak! Zatim jsme opekali parky....grilovat budem-jestli vydrzi pocasi-na Elishkove narozeniny,...

Napisu brzicko... 😵

lennis
8. dub 2009

Janus, na louce, to je super🙂
S financema to je hrůůůza, i když mně včera manža potěšil, vrátili nám daně, tak potěšili, loni to bylo ještě společný zdanění manželů a letos jsem podepsala čestný prohlášení a vrátili skoro to samý co loni, tak máme na Anglii 😀 😀 😀 huráááááááááááááááááááááááááááá
To je jedna z těch mála výhod manželství 😉 😉 😉
Holky, my máme dneska výročí, né svatby, ale co jsme spolu, je tomu už 9let!!!

andrea73
8. dub 2009

Helou kočenky 😉

Takže další noc bez prsa, jsem na sebe musím říct hoooodně pyšná po 26 měsících kojení, ale kozy mě bolí neskutečně, něco jak se nám v porodnici nalily prsa, bolely jak šlak, že jsme se jich ani nemohly dotknout a v těch bolestech nám na nich visely ty naše přerostlé spermie 😀 😀 😀 . Za chvilku jdu do města do lékárny, zkusím ty homeopatika, čaje a možná mi poradí i něco jiného. Jedna kámoška mi radila zelné listy a stahovat co to půjde. Jenže já mám tak gigamaxi kozy, že bych těch obinadel potřebovala tak 5 ks. 😅 No uvidíme, ale musím říct, že je mi to tak neskutečně líto, mám furt tendence mu prso dát, ale nakonec vydržím...je to taková citová záležitost.

Nic jdu nás chystat, dnes jedeme s mladým vláčkem k ségře, jsem mu to slíbila pokud bude hodný a nebude plakat kvůli prsíčku, on je totiž vlakový, letadlový, bagrový, jeřábový, motorkový, traktorový a já nevím čeho všeho maniak, ale vlaky asi zbožňuje nejvíc 😉 . Tak pá, ukážu se večer 😉

andrea73
8. dub 2009

Tý jo Leni gratulka 😉 , my budeme letos spolu 16 rok 😅

jituska
8. dub 2009

Ahoj, Lennis, taky gratuluji, tak to dostaneš aspoň kytičku, ne? Já teda každý rok čekám a nic, akorát teď naposled k výročí svatby mi donesl pugét a to mu beztak připomněla máma 😀
Holky, nosí Vaši muži prstýnek? Můj nenosí 😒

sarkabrezen
autor
8. dub 2009

Můj chlap nosí, já nenosím 😅 😅

jituska
8. dub 2009

Šári, jak to, že nenosíš? Tak to já právě nosím.