Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

jituska
6. kvě 2009

Holky, tak koně má babi (tchyně) přímo u baráku, mají jich ve stáji tak 7, mají jezdeckou školu, teda ten její nový manžel, ona se tomu nevěnuje. Já ty koně nějak nemusím, pro mě je to dobytek, štípne je vosa a hned vyhazují kopyta, jen tam přijedu, smrděj tam všude koně, seno atd. I hadry u babi a samo načuchneme i my. Juráš na koni neseděl, akorát se může jít podívat do stáje a Jituška na koni seděla, když jsem tam nebyla, takže to udělali za mýmy zády, páč jinak má zákaz a samozřejmě ji dali na nějakýho poplašenýho koníka. A já na koně nesednu. Viděla jsem jednou, jak holka spadla z koňa a může být ráda, že ten kůň na ni nešlápl a jinak jsem taky viděla případ, kdy holka ležela v bezvědomí pod koněm, pak sanitka a dlouhá léčba, měla štěstí. No prostě koně nee.

Proč se nesmí pít voda z vany? Naši ji nepijí, ale nějak mě to teď zaujalo 😲

jituska
6. kvě 2009

Ježíš teď to vypadá, jako bych tu vodu z vany pila já 😀
Ne nepiju, mě zaujalo, jak o tom píšete, co je na tom nebezpečný?

Jinak závidím Šári chatičku v horách a gratuluju k měkkým kozandám 😀 😀 😀

lennis
6. kvě 2009

Ahooj holky, jsem tu jen na skok, trochu jsem vás dočetla, Šári, díky za gratulace, Jitu - my taky pijeme vodu z vany, tedy když ho do ní dostanu. Má teď nějaký blok, vůbec do ní nechce a řve jen ji napouštím.
Koníky já ráda, jako děcko jsem je milovala a jezdila na nich, když se Honys narodil, tak pak o dovče jsem jezdila naposledy🙂.
Holky, odpo jedu do práce, musím vysondovat jak to se mnou vypadá za rok od května do práce, páč nevím, jestli mám jít s H už k zápisu či až za rok a půjde od září, ale to bych pak byla 4měs bez peněz a ještě bych si musela platit zdravotní...☹, tak nevím. No, uvidíme.

j.a.n.u.s.
6. kvě 2009

jitu.... 😀 nic nebezpecnyho, jen ma pak ridsi stolici, bo tam davam bublinky a olivovy olej 😀

jituska
6. kvě 2009

Janus, aha. Teda jura nedávno možná taky tu vodu ochutnal, ale já to nerada vidím, koupe se tam i Jituška, tak nemusí pít i její špínu, ne? 😀 Já teda spíš děti sprchuju, každého zvlášť. Ale manžel je hodí oba do vany a má klid, že? Chlap, no 😠
A jak nakonec s tím holičem, půjdete? nebo jí nech ofinku dorůst a dávej nahoru do sponky, záleží jak to má celkově. Oni v těch dvou letech jsou takoví nijaký, ty vlásky, zrovna při Jitušce ve dvou letech jsme měli svatbu a prostě jí to nešlo ani do culiku, ani normál to nedrželo a tak jsem jí dala jen sponku a i tak to lítalo všude.
Jinak jak pokračují přípravy na svatbu, psala jsi že to bude netradiční svatba na louce, no to bude krása. Nebo co dál netradičního se dá vymyslet? Piš, mě to zajímá, my měli svatbu klasiku, akorát manžel si z toho udělal takovou svou akci, že si tam všímal víc kámošů a vyloženě zapařil 😠 Já tam byla jak vzduch chvílema, takže když jsem pak večer vezli Jitušku pryč, ani nevěděl, že jsem někde pryč.
Ale při obřadu byl dost naměkko, já teda ne, já se uculovala, jsem vypila tak 7 panáků 🤐 abych tam nebulela apod. 😵

sarkabrezen
autor
6. kvě 2009

holčiny, moc s tou teplou vodou neblbněte, není tak přísně kontrolovaná jak studená voda, je to v podstatě voda užitková... a některé bakterie se množí jen v teplé, tak 30 - 50 st. je pro ně ideální... a pokud se nepřevaří tak nezdechnou... teda já nechci strašit, to vůbec 😵 ale od těch našich dvou návštěv nemocnice jsem na to opatrná... 😨

j.a.n.u.s.
6. kvě 2009

sari to je mazec, ja vim....proto mam u koupani i piti pro El, bo se mi zda, ze ji v te vode vice susiiiii 😅

Ja si pamatuju, ze jsem to delala taky a desne mi to chutnalo(no prase, no!) 😵

jituska
6. kvě 2009

To si musím dát na to koupání bacha, musím to říct manžovi, nechci být opět v nemocnici ☹
tak dnes budu při koupání řvát na manžu, ať to hlídá, to uslyšíte až k Vám 😀

j.a.n.u.s.
6. kvě 2009

Tak Jitu....rvala jsi? Bo mi mala lezla sama od sebe z vany 😀 😀 😀 (coz neni normalni)

jituska
6. kvě 2009

Janus, neřvala jsem, takže mě jste slyšet nemohly 😀 😀
dnes jsem koupala já, manžel nebyl opět doma. Takže jsem jim hodila jen spršku a už před osmou šly spát, ráno valíme do školky.
Janus, tak co ty přípravy? Jinak toho Anglána bych sem nepustila, dotáhne z letiště nějakou sr.... a je to hned 🤐

j.a.n.u.s.
7. kvě 2009

Jitusko....ja vim , taky se netesim-ale holt je jeji bio.....a fakt tu jde jen o tech par mesicu to odlozit. No uvidime, jeste se neozval. ☹

Kdy ma prijit zase teplo? Uz mi je docela kosa 😀
Dnes tu rano sviti slunicko, tak snad mozna....deset stupnu ted po ranu 😉

Co u vas holky?
Jinak hezky den preju 😎

lennis
7. kvě 2009

Hooj holčinky, krásný čtvrtek všem🙂
Tady taky 10st a prosvítá sluníčko, tak snad bude líp. V sob má manža narozky, tak plánuju, že ho vezmu nějak na 4kolky a na oběd 😉 . To by šlo ne??? JInáč pro něj mám akorát jedno dvd za 50Kč 😀 .
Tím letištěm mně ani neděste, my letíme 28.8., to už snad bude vše vydesinfikovaný 😎

j.a.n.u.s.
7. kvě 2009

lennis, k darkum mu pribal rousku 😀

jituska
7. kvě 2009

Ahoj, u nás sluníčko a 15 stupňů. Včera bylo taky tak, ale oblačno a sem tam nějaká přeháňka, vytrvale nepršelo, ještěže nebydlím někde na západě, tma lije pořád.
O víkendu snad bude tepleji, no pak má být člověk zdravej, když jednou je zima, pak zase teplo.
Lennis, tak to máš pěkný dárek, ty čtyřkolky jsou paráda, určitě bude nadšenej, se vyřádí jak malej kluk, ne? To můj by z toho byl nadšenej, sice čtyřkolku máme v garáži, ale on se na nic moc nevejde, koupil ji spíš dětem a pro mě. A teď se v ní stejně pořád drápe a něco vymýšlí a opravuje, takže je jetá dohromady cca hodinu a já ji cpu na prodej, byla drahá a on se brání, že nee, že neprodá. On by na ní taky mohl jezdit, ale musel by mít míň kilo, ale jezdí na ní po rovině, kde nic nezničí 😀

Ta rouška je dobrej nápad 😀 😀

lennis
7. kvě 2009

No, tak to my máme takhle v garáži Simsona, dostala jsem ho jednou k svátku tuším..., chtěla jsem totiž skůtra 😕 , takže tak....léta nám tam stojí a teď se ho nechce vzdát, že ho nechá Honysovi...jen jestli mu o to ještě bude stát za 13let!!! Ale jinak je vlastně můj!
Tak holky krásnej den.
Roušku přibalím 😀 😀 😀

sarkabrezen
autor
7. kvě 2009

zdravím všechny nekojandy i kojandy 😵 přeju taky hezký den a i víkend, neb já se zase uklízím na hory 😵 vyzvednem taťku po zápase a fičíme... budem spěchat, bo prý do 20 hod tam musíme být, teda hlavně u TV, znáte to 😉

takže užívejte víkendového počasíčka, dětí a trochu aj těch chlapů, v přestávkách hokeje 😅

paaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵 v pondělí

lennis
7. kvě 2009

my jdem večer taky na hokej, ale na bowling, tedy jen sedět a dívat se 😀

j.a.n.u.s.
7. kvě 2009

Krasny vikend vsem 😵

jituska
7. kvě 2009

Holky, Lennis, ty málo fandíš u hokeje? 😀 😀
Já právě poslouchám slovník vybraných slov od Tv u hokeje, se fakt bavím, tohle jsem snad nikdy neslyšela 😲 😲 😲
Ještěže Juráš spí, by se jistě něco přiučil 🤐
Taky krásný víkend, určtiě mrknu, nikam zvláštně nejedeme, páč Jituška je do soboty u mý mamky, tak zítra jdem bruslit a v sobotu prý pojedeme někam na obídek a na nějaký závody aut do vrchu, no tak chlapi budou mít podívanou na auta a já teda omrknu jak auta, tak i chlapy 😀 😀 pssssttt 😉

lennis
8. kvě 2009

Jituš, to se musí okukovat, mně čekají Trucky za 2týdny v Mohelnici 😀 . Tak snad se tam bude na co dívat.
Tak včera jsem vyhrála sázku na hokeji, sázeli jsme se o výsledky a já jediná byla nejblíž, sázela jsem na 4:0 naši prohru, všichni mi říkali švédka, ale 140Kč jsem měla v kapse 😀 😀 😀 no prostě chytrá holka no...manža si nepamatuje cestu domů, slavil tam narozky, takže ho zvali na panáky a během hokeje objednal 2 šampíčka, mňammmm, hlavně tedy kvůli mně, já ho mám moooc ráda a taky jsme si dali do nosu🙂. Takže hokej u mně dobrý...já byla včera večer ještě cvičit, jela jsem s kámoškou do sousedního města, kam jezdí, ona cvičí co ji znám, tak jsem vyrazila s ní a teda to byla cvičitelka, jsem myslela, že jsem někde na vojenským cvičení, ta nám teda dala do těla, jsem se pak sotva hejbala, počáteční zahřívačku jsem stíhala asi tak prvních 10min, stihly jsme švihadla, stepy, slidy a činky, na závěr ještě břicho a protažení....takhle se mně nelilo ani na spinningu, to švihadlo je docela dobrý, mně se tu válí už od Vánoc 😔 😔 😔 , za týden mám sraz od základky, tak mamina musí vypadat 😀 😀 😀

jituska
8. kvě 2009

Lennis, dobrá sázka, výhra mohla být o jednu nulu vyšší nebo i klidně o více nul 😀
Teda, tys na cvičení mákla, to já bych udělala jeden sed a leh a jsem mrtvá minimálně na týden. Tak zítra máš překvápko na narozky pro manžu ty čtyřkolky?
No my zítra měli jet na ta auta, jenže Juráš dnes začal nějak kašlat, tak uvidím, už tak 14 dní se ho drží soplík, pořád smrká, občas i takovou vodu, jak kdyby alergie. Snad se kašel nijak nerozjede, doma se mi být nechce, dnes jsme byli přes dvě hodky na bruslích a teda sotva sedím, jsem hodila tlamu jak blázen na zadek 😠
Machrovala jsem s rozpuštěnýma vlasama a najela jsem do pidi díry asfaltový a už to bylo. Juráš v kočáru spal, tak to byla paráda a mám i fotku, tak snad během zítřka vložím do alba.
Dobrou 😎

lennis
9. kvě 2009

Ahooojda, tak jsme byli na výletě, nakonec jsem vzala manžu do Polska, nejdřív tedy na tržnici, jelikož jsem se chtěla juknout na nějaký šmrncovní šatky na ty svatby, co budeme absolvovat, ale našla jsem jen jedny a ještě byly jen ve vel. 36, a ty jsem nezapla, takže smolík pacholík, no ale pak jsem ho vzala na "lowiska pstruga", je to takový areál, kde je uprostřed jezírko se pstruhama, okolo jsou altány a oni vám je tam usmaží, můžete si dát k tomu zeleninu, hranolky no co chcete....je tam klouzajda, pískovište, houpajda, no prostě super krásný prostředí. Takže tam jsme dali oběd, můžete si tam i pstroužka vylovit🙂. Pak jsem ho chtěla vzít na ty čtyřkolky, ale měl pívo, malej nám usnul v autě a manža chtěl už i docela domů, tak mi řekl, ať si radši penízky nechám...tak příště, Honys má od včera taky rýmu, takže furt soply jak opratě, takže jsme radši doma, sice mám naložený maso a klobásy, tak možná ještě něco opečeme večer. Uvidíme.
Koukej vložit fotku Jitu, já to taky naházím a pak dám echo, abyste viděly, jak to vypadá na polským lowisku 😀

lennis
9. kvě 2009

Jo, víte, my to máme do Polska cca 20km 🙂

lennis
9. kvě 2009

tak tam máte nějaký nový fotečky

jituska
9. kvě 2009

Lennis, jsem tu, pak písnu, musím uložit Juráše a uklidit binec, co jsme přijeli domů taky z těch závodních aut, všude ležej hadry a Jitušky kabele, přijela od babi.

lennis
9. kvě 2009

Jitu, už neuklízej 😉

maja.xx
10. kvě 2009

😨 Průběžné info o našem stavu - po 14 dnech kojení pouze před večerním spaním, jsem právě odevzdala Karolku tatínkovi a šli spinkat, dala mi pusinku a pokorně šla, za dvě minuty se ozval řev když pochopila, že se má spát bez prsíčka... Teď ztichla 😨 , tak uvidíme 😕
Uf, je mi divně, jsem jakási napjatá, pak písnu, jak to dopadlo.

maja.xx
10. kvě 2009

😀 😀 😀 😀 😀 Už spííí, doufám, že to nebylo jen tím, že byla hrozně unavená a bude to prostě v pohodě. Ani moc neplakala, ne víc než pět minut!! 😎

lennis
10. kvě 2009

Super Maji, takhle to bylo u nás taky, bacha v noci, tatínek je taky dobrej 😀 😀 😀 i když na mami nemá, u nás když je nejhůř, tak se chce tulik k prsu - aspoň 😅

jituska
11. kvě 2009

Dobré ránko,
Leni, já už pak v sobotu skončila u Tv, tak jsem nepsala, páč u Pc byl manžel, ale fotky z Polska jsem hned zkoukla. Je to tam moc pěkný, fakt to máte 20 km??? To máme teda dost z ruky, ale zase máme blízko rakouské hranice, tak 50 km a asi tak necelý dvě hodiny do Vídně. Na mapě jsem lovila, kdeže to bydlíš, ale nějak mě to nevedlo. Heleď, ale pokud je to u Hradce Králové, tak přemýšlím, že přes Rychnov jsme jeli do Dvora Králové do Zoo. Pokud si to nepletu 🙂