Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

sarkabrezen
autor
5. únor 2009

Taky jsem o tom slyšela, genciánka... ale u nás by asi nezabralo, když jsem si na bradavky kydla jogurt, tak začna malá vyvádět jak šílená TO NEEEE, TO NEEEE!!!

krembonzur
5. únor 2009

ahoj, u nas teda zatim vysvetlovani moc nezabira-dneska jsme byli u kamaradky a tam teda poprve po 4 ci 5 dnech se zapal pod tricko, ale nic dramatickeho...spise mame problem s polednim usinanim, jeden nespal vubec a usnul az v 22,30-akcni byl neskutecne, vcera jsem ho pro zmenu dala do kocaru-asi po 5mesicich, ze pojedem nakrmit psy v okoli piskotama, prselo nebo co a on vytuh, tak jsem ho nechala v kocaru v predsini spat, spal asi hodku a pul, pak se probral, svlikla jsem ho v domneni, ze uz bude vzhuru a jeste mi v naruci vytuh, tak jsem zustala s nim sedet a on spal dalsi hodku a pul...jsem cucela, no a dneska teda byl hodne protivny, ale on to neumi asi jinak vyjadrit, ze uz je unaveny a tak jsem ho zas chvili ponosila, pak polozila na letiste-vztekal se chvili, ja delala ze spim a za chvili vytuh a spal hodku a pul-fakt jsem hotovka z neho...v noci se budi tak jednou - a to chce do obyvaku a kuchyne-mame to spojene, a tam ho nosim, obchazim stul-manzel spokojene chrape 🙄, my udelame tak 10 kolecek kolem stolu, pak jeste chvili chodime v loznici, mam ho teda prilepeneho na hrudniku a pak opet polozim, chvili se hemzi a pak spi...no nekdy je to horsi-vztekani, kopani apod,ale to hlavne u toho hlavniho usinani...dneska jsme vstavali az v 5 rano, takze je to fakt lepsi...ale to moje prso velikosti 00 me furt nasira-je tam asi dost mlika, takze vecer lehce odstrikavam a nahrivam, a zavinuju, a piju caje a homeopatika, jestli to nepovoli, tak asi budu muset k lekari 😝
janus-ja jsem taky z toho mela hruzu, pac spime spolu, ale proste jsem nedala, rval, ja ho nosila a on pak vytuh, dalsi noc uz to bylo lepsi...vysvetlovani-no nevim, rikam mu, ze mlicko je pryc, nebo je zkazene, ze tam mam bebi apod...ale nevim,jestli to chape, proste mu nedam...
a nebo zkus fakt kojit jen na noc a v noci, kdyz s malou spis...on mi po case-asi 3 dny chtel pit v noci uz jen jedenkrat...
ohledne jidla-no zda se mi, ze kapku zhubl...moc jist teda nechce a kdyz uz, tak jen to, co on chce-a co neni prilis zdrave...ale snad se to zlepsi... 😉
tak jsem si napsala elaborat a radeji mizim.... 😀

lennis
5. únor 2009

bonžurko, Honajs mi po odstavení taky začal spát v kočáru, dnes taky vytuhnul a spal skoro 2hod,taky chodí pozdě spát, platí na něj manža, jak zavelí spát, tak malej usíná 😀 , já jsem měkkota

mesulka
5. únor 2009

Ahoj holky, můžu k vám? 🙂
Budete se divit, ale my taky kojíme 😀 A to furt!!! Jsem z toho na prášky, už jsem se dva roky pořádně nevyspala. Terezka špatně jí, teda vlastně skoro vůbec, ale sranda je, že když nejsem doma a někdo ji hlídá, tak sní celý oběd, svačinku, večeři a na mlíko si vůbec nevzpomene. Ale jakmile dojdu domů, tak první co je, tak mamíííí ham ham ham 😠 Má to jako formu pomazlení se se mnou, dvakrát si cucne a je spokojená. No jenže díky tomu, že si párkrát tak cucne, tak asi pak je plná a nemá hlad a odmítá pravidelně jíst...no znáte to 😀
Vím, že u nás nepomůže, když bych odjela na týden pryč, ona by byla v pohodě, ale až bych se vrátila, tak jak by mě uviděla, tak by to bylo nanovo. Nevidím jinou možnost, než násilně odstavit. Hrozně se toho děsím, odkládám to už jak dlouho, ale teď opravdu už budu muset, protože mě to začíná ničit. Strašně jsem zhubla, jsem slabá jak moucha, vycucala ze mě snad všechny vitamíny, co jsem v sobě měla, mám odvápněné zuby a kosti...No asi bych fakt měla začít, že 😅
Když já bych tak potřebovala slyšet, že když ji odstavím, tak bude krásně pravidelně jíst a bude celou noc spát 😀 Nás teď tlačí to, že jdeme za chvilku do školky a tam to s tím jídlem bude možná problém, tak ji to chci naučit dopředu, jako že se opravdu pravidelně obědvá 😀

Tak kdo jde do toho se mnou? 😀 😀 😀

mesulka
5. únor 2009

A ještě jsem zapomněla dodat, že naše malá vůbec nevypadá podvyživeně, přijde mi, že ty pneumatiky na břiše má díky mému mléku 😀 Jo a zkoušela jsem si na prsa nasypat pepř, malá k nim přišla, říká mamííí bléééééé, setřepala ho a i když jí tam trochu zůstalo, tak stejně začala pít 😅

capy
6. únor 2009

my sme mojho starsieho syna odnaucili od MM zo dna na den. a to tak ze siel na noc k babke a ja som bola v pohotovosti keby nieco. ale zvladol to a bolo. stravil tam cely vikend a ked sme prenho prisli tak v poho. este si asi tri krat spomenul na MM ale povedala som mu ze uz neni a ze to papaju len babatka a neako to nanho zabralo. vtedy mal 20 mesiacov 😉

j.a.n.u.s.
6. únor 2009

mesulko...tvoje Terezka po odstaveni zacne krasne pravidelne papkat, spinkat bude celou noc a ty se znovu navapnis 😀 😀 😀 ...tak podobne slova bych chtela slyset aji jaaaaa 😵

Par noci pilujem uchylackou verzi....nez ji dam cicek musi rict heslo ( 😀 ), ktere zni: Malo a staci...a znamena to, ze jak ja reknu staci...musi se odcucnout.
Zjistila jsem, ze ji pak staci moje bradavka v ruce....a spi. Jak uchylaci...ale aspon me nesaje v noci, bo u toho ja nemuzu usnout a boli to... ono, ja zoufala kojici matka udelam cokoli za par hodin nerusenyho spanku.

Jeste takova zajimavost: vcera Elishka spala 3,5 hodiny pres den...kremik, asi neco prechazelo pres nasi oblast. Honzik taky spal dyl nez normalne, vid?
No a v noci uz byla ve tri vzhuru, ale uplne. Pak jeste usnula, ale tak napul...hazela sebou, no a v pet jsme vstaly... 🙂 Jo a jeste neco, vcera pochopila, ze ňuňu bude jen kdyz jej tma!!!!! 😎 😎 😎 ...odstaveni mame za paaaar 😀 😀 😀

sarkabrezen
autor
6. únor 2009

mesulka - vítej v klubu! 🙂 to, co píšeš, bychom chtěly slyšet všechny, já jako první v řadě, protože moje malá nejí nic než moje mlíko. Ale já jsem rozhodnutá v pondělí ráno kojit naposledy 😔 Sice o tom furt přemýšlím, jestli mám nebo ne... ale vždycky dojdu k závěru, že už prostě musím!!! Takže já do toho jdu! A vydržííím nedat! 😎

holky, tak včera bylo něco ve vzduchu!!! mně se s malou nechtělo jít ven, jen nachřipnutá, tak jsem ji nechala, ať vytuhne doma, což bylo ve 3 hodiny a spala do 6!!! Což se snad ještě nestalo, takhle dlouho... samozřejmě pak večer usla až v 11, že... a noc samozřejmě hrůza...

janus! jsi borec! 😎 tak hlavně vydržet!

lennis
6. únor 2009

Janus, na co ty nepřijdeš, ale fandím 😀
Mně taky včera chrupal jak zabitej, usnul po 15hod a vzbudil se kolem 17, nevím přesně 😉 , tak to bylo něco ve vzduchu
Usnul pak v 10, musí s tatínkem, ten zavelí a fakt za chvíli je tuhoš, sic se vzteká, ale usne, zítra jdeme tančit na ples 😀 , tak bude usínat s babí u nás nebo u nich, ještě uvidíme, s babí problém nikdy nebyl, sice někdy usnul až v 11, ale aspoň jsme se zas ráno vyspali 🙂
Šári, budeš tvrdá a nedáš a bude to, neboj, nepřemýšlej, jestli máš nebo ne, prostě od pondělí odstavíš a hotovo, musíš přesvědčit sama sebe a pak ji!!! Jinak to nemá cenu, takže se vzchop a dej do toho vše, je to pro vás obě!!!!!!
Holky, všem držím pěsti a jděte do toho !!!
Jak píšu, že jdem na ples, tak já nemám co dát do podprdy do šatů ☹ ☹ ☹ , já snad budu muset jít koupit menší poprdu, abych tam něco nahonila 😖 , zlatý mlíko v kozách, to jsem měla rejžku mezi 😀 😀 😀 no, nic.

jituska
6. únor 2009

Holky, já taky sháněla menší podprdu, ale nějak mi nic nepasuje.
Jinak teda úspěšně hlásím, že jsme vydrželi 27 hodin bez kojení 😝 Volala jsem to babi a ta říkala, tak to už mu nedávej, i když bude v noci řvát. Jenže já trumbera včera odpol. přemýšlela, že přece nemůžeme jen tak nekojit, bylo mi smutno, tak jsem mu dala odpol. Dnes ráno přišel a že se chce podívat, říkám že je to škaredý a že pálí, myslí si ,že tam je ten pepř, mám tam nějaký znamínko, tak si myslí že je to ono. Ve středu mu nebylo dobře, zvracel, má teplotu a kašel a dnes byl s tátou u dr. a ta říkala, že je totálně zahleněný, že to má sedlý na průduškách. To zahleněný má určitě i z toho mlíka, tohle je další důvod proč mu to nedát, takže dnes musíme vydržet a ustát to a zase dám vědět, celkem mě teda bolí prsa, tak trochu musím vymáčknout. No malá donesla nějaký bacil ze školky, tak to malý chytil a mě už je taky blbě.

jituska
6. únor 2009

Jo a nechce teda nic jíst, ale přisuzuju to tomu, že je nemocný. Říkám si, že už je velký na to, aby si to nechal vysvětlit, tak se chce aspoň dívat. No prostě jak tu někdo psal, připadám si jako úchyl 😖

jituska
6. únor 2009

Mně teda jednou dr. radila, že odstavení je, odstavit ho úplně a ne jen mu dávat v noci, jak jsem já měla v plánu. Prý ho na dva tři dny dát k babi, ale musí bydlet kousek od nás, aby v noci neměl nějaký záchvat a babi to nevydržela a kdyžtak ho dovezla. Prý by mě neviděl a už byl byl odstavený. Babi sice bydlí blízko, ale to jí prostě nemůžu udělat, dát jí tam řvouna, co jsem si já nadrobila, to si musím sníst 😀

jituska
6. únor 2009

Holky nezoufejte, koukám, že jsme tu s kojením nejstarší, teď mu bude v půlce února dva roky a pět měsíců. Tak máte ještě trochu čas 😀

euforbia
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sarkabrezen
autor
6. únor 2009

euforbia, díky, ale nemůžeš všechny "házet do jednoho pytle" - u každého je situace jiná. u nás například, už je to nutnost, nechci to tady pořád omílat, ale moje dítě má mlíko i skoro ve 2 letech jako jediný! zdroj potravy. stala se na tom tak závislá, že normální potravu nepřijímá. já taky kojila kdy si řekla... a kojím teď častěji než když byla novorozeně. to jen na vysvětlení, že ne vždy je to tak jasné a jednoduché...

mesulka
6. únor 2009

Janus - díky, přesně to jsem chtěla slyšet 😀 😀 😀 A jinak heslo - dobrý 😀 Držím palce, to zvládnete holky 😉

Sarko - jednou se musíme odhodlat a pak už asi jen vydržet a nepolevit. Já pořád přemýšlím, že kojím už hrozně dlouho a pak z ničeho nic nebudu, přijde mi to chvilkama hrozně líto 😅 No jsem magor, než bych byla ráda, že se třeba trochu líp vyspím a malá mě nebude vyslékat na veřejnosti, tak si říkám, jaká to bude škoda 😀

Jo a s těma prsama, to je hrůza a děs, kde jsou ty časy, kdy mě to pevně drželo a mělo krásný tvar 😖

Jituska - hned jsem klidnější, tvůj malý je sice jen o měsíc starší než má Terezka, ale i tak to potěší 😀 😀 😀

lennis
6. únor 2009

Holky, držím všem pěsti, hezký víkend, zítra jdeme plesat, tak nevím čím si tu podprdu vycpu 😒

krembonzur
6. únor 2009

ahoj vsem, tak jsem dneska vyrazila ven na kavicku 🙂 to abych poskadlila sarku 😉
ale jinak jsme vcera spali pres den doma-to jsem koukala, alel horsi to bylo v noci, budil se a celkove spal spatne, tak uvidim dneska, ale je fakt ten, ze ma porad rymu a do toho semtam zakasle-tak divne, tak to pricitam i tomu...
odstaveni-ja nevim, ja jsem osobne byla a stale teda jsem docela dost unavena, vycerpana, vim, ze je to kombinace vice faktoru, ne jen kojeni, ale on byl taky dost zavisly, takze ja jsem pro odstaveni....myslim si, ze sit o kazdy musi vyresit v sobe...a to zahleneni, zase jsem cetla, ze to mliko na to nema zadny vliv...toz nevim, kazdy pise neco jineho 😵

jituska
6. únor 2009

Holky a nevíte, zda-li ještě v takovém věku má to mlíko nějaký vitamíny?

Já teda u nás jsem pro dstavení, já už fakt nemůžu, prostě název vycuclá hruška - to jsem přesně já. Mě to vysiluje, od září mám zhoršenou imunitu, malý je naopak od mala zdravý, on si to dobré vzal ze mě a já jsem nahromadě, večně nemocná, chřipky apod. a nemůžu fungovat naplno. O nevyspání ani nemluvím, přesně jak tu někdo psal. On víc pil jak novorozeně, já myslím, že my už to máme za pár, to nejhorší je za námi. Naštěstí se to obešlo bez řevu a vztekání, to nemělo smysl, ten pepř fakt zabral 😀 Ještě tu noc ho nějak víc obalamutit, dneska řval, že zase chce, tak 2x dostal a přes den nee, jen se díval - no hrozný 😀

krembonzur
6. únor 2009

jitus-rika se,ze to ma smyl kvuli imunity mimina do 6 mes.....vitaminy to asi uz zdne nema ☹

jituska
6. únor 2009

Aha, tak proč jim to teda cpeme? 😀
Jak dlouho jste je kojilyplně? Teda kromě Šárky, ta kojí ještě teď plně 😉 No jinak myslím, že když té vaší je rok, že to zvládne v pohodě, teda snad.
Já do 7.měsíců a pak už jsem od začátku 8.měsíce dávala příkrmy. Ale ne umělé mléko, nebylo potřeba, odě mě měl dost. Zkoušela jsem mu dávat Sunar a všechny podobné mlíka, nechce nic, takže bude asi úplně bez mlíka. Kakao taky nechtěl.

jituska
6. únor 2009

Lennis, užij si ples a užij si bez malého 🙂
Taky bych někam vyrazila, já právě nikde za celou dobu nebyla, když byl takový závislák.
Dnes opět usnul bez kozy, hurááááá.

j.a.n.u.s.
6. únor 2009

jitus...gratulace, jen tak dal!

lennis...rozjed to tam holka!

Vite co se rika? Ja uz to tady na MK nekde psala...pri prvnim diteti volate kazdou hodinu domu, kdyz jste pryc. Pri druhem diteti cekate, az zavolaji ti co je hlidaji a pri tretim si nechate mobil doma!!! 😀

ja kojila plne do 5.mesice...ted kojim tak nejak naprazdno... 😀 ...Elishka zastava nazor-nemusi prset, staci kdyz kape!

krembonzur
7. únor 2009

dneska probehla noc, kdy kterou jenik celou prospal-zadna kolecka kolem stolu v kuchyni se nekonala 😀 jen ja jsem se samo budila, abych ho prikryla a ubrala topeni a pridala a furt dokola, pac ma plny nos a chrochta...
oproti spani ve ctvrtek-kdy to bylo desne, tak dneska super 🙂
ja jsem plne kojila do toho 7 mesice, pak jsme zacali zkouset prikrmy a moje mliko mel skoro do roku a 7 mes...
sunary a dalsi jsme zkouseli, nic nechutna...tak zustanem u zakysanych mlik a pod, co mu docela jde...vcera jsem si vecer dala trochu piva-to je divne, jak uz pit muzu, tak nejak nemam chut 😀 a jenik zacal somrovat, tak jsem mu do te prazdne flasky od piva nalila caj-no spokojenost velika 😎 (no nejdriv dostal teda trochu cucnout, ale to mu dovolil jeho benevolentni otec-ja jsem se dusovala, ze az v lete, az bude starsi a bude teplo 😀 )
to slunko je uuuuuuzasne!!!!!!!!!!!!!!!!!hezky den!!!!!!!!!!!!! 😀

j.a.n.u.s.
7. únor 2009

kremik, jsem na vas moc moc pysna... 😵 😵 😵

sarkabrezen
autor
7. únor 2009

heeeej holky! nepruďte s těma kávičkama, plesama a pivkama!! 😀 joooo já se tak opiju až dokojím!!! 😀 😀 D (ale jen proto, že po těch 3 letech mně sejme decka vína 😀 😀)

ke kvalitě mlíčka - když při minulé prohlídce u dětské doktorka zjistila, jak na tom jsme, tak nás poslala na kontrolní odběr krve. teda mně neee, malou 🙂 no a světe div se, všechny hodnoty měla v pořádku, nic jí nechybí. a to nejí žádné ovoce, žádnou zeleninu, žádné maso, žádné vajíčka... no prostě plně kojené dítě jen na mém mlíku 😒

takže toť můj příspěvek ke kvalitě mlíčka 🙂 je teda fakt, že doktorka nechápala, a ptala se, cože to v těch prsou vlastně mám... 😅

joooo včera bylo krásně, hned jsme vyrazily krmit kačenky a malá místo aby kousek kukuřičného "polystyrenoveho" chleba hodila kačenkám, tak ho ďubla do pusy... tak možná budeme muset chodit obědvat tam a třeba začne 😅

lennis
7. únor 2009

Krémiku, super, takhle to bylo u nás taky, 2týdny se srovnával s nekojením v noci, že se budil a kňoural a teď zaknourá tak 2x do půlnoci a pak chrní, dnes teda vzhůru od půl 6 do půl 7, ale ukecala jsem a vstávali jsme teď, taťka ještě dospává. Když má rýmu, tak dáváme Olynth Aromatherapy do zdi a polštář a spí v poho.
Na večer se už těším, že se po 3 letech oblíknu za ladynu a budu vypadat k světu 😀 a né jako obvykle tepláková lady doma 😉 .
Já mám hroznou výhodu, že vyrazit můžeme kdykoli, hlídání máme All inclusive 😉 i druhý den, naši hlídaj večer a ráno si pro něj přijde táta znova a mamka uvaří nedělní oběd 😀 zlatý rodiče 🙂
Taky mi to občas nedochází, že si už můžu dát cokoliv z alkoholu nebo i nějaký ten detoxikační čaj apod.... 😀
Jani, to je dobrý s tím telefonem 😎 to sedí

krembonzur
7. únor 2009

janus a spol-dekuji!
jenik je hvezda!!!
lennis-no ja bych za hvezdu nemohla, vcera jsem sla s holkama na kafe a musela jsem si prevlict 4x kalhoty, pac je mam vsechny male-jsem tlusta-mam 7kg oproti normalu a na hadrech je to znat...achjo...ale to se srovna...teda bude muset, pac nove hadry kupovat moc nehodlam 😀
diky za tip,on ma rymu hlavne v noci...
sari-ja jsem taky kojila a maly kynul-myslim si, ze to smysl ma i do 2 ci 3 leti, i kdyz doktori rikaji neco jineho,ted, kdyz uz ji jenom jidla bez meho mlika se mi zda, ze i zhubl... 😒 😠 😉

lennis
7. únor 2009

nám teď nejde váha, tak nemám přehled, ale my máme už rok skoro stejnou váhu, lítá mi totiž od 8 měs po svých 😀

sarkabrezen
autor
7. únor 2009

lenni už si to večer mooooc! tu aromaněco asi taky zkusím...

takže 2 týdny říkáte? už si to ani nedovedu představit, co to je za luxus, celá noc spánku 🙂

já zrovna vyprala malou s taťkou nakrmit kačenky, tak doufám, že to malá beze mně (=bez kozy) aspoň hodinu vydrží...

užívejte víkendu holky! 😎 a hlavně vy čerstvé nekojičky šikulky 😎