Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

lennis
6. bře 2009

čertovko-když jsem kojila, tak je dumlul, laskal, vejskal, když je viděl, no byly pro něj pupek světa, tak teď je aspoň vohlazuje 🙂

lennis
6. bře 2009

Asi bude jednou na "kozy" 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cert..ova
6. bře 2009

lennis, pupek světa to sedí 😀 , kdy si odstavila???

j.a.n.u.s.
6. bře 2009

lennis...to mi dela taky, uz vi, ze nedam...tak tam aspon da ruku....
jitu...prave si myslim, kdybych ji dala k babi-tak se to vsechno jeste oddali....citim to tak. Babi je u nas stejne 😀 ...vydrzim, dam si panaka(bo ted uz muzu) a bude!!!
cert..ova.....mas to v profilu...Nikdy neni tak zle aby nemohlo byt jeste hure....to presne platilo u nas...!

Rika se, ze odstav je druhy porod.....ja trpela predtim a trpim aji ted! A o male ani nemluvim!

j.a.n.u.s.
6. bře 2009

maju...citim jak me uplne melou ty hormony!!!!!! No uplnej hnus, se potim a smrdim! Jako v nejakem stresu!!! Asi je to kind of stress!...

jituska
6. bře 2009

Holky, já taky do roka nedávala nic špatnýho, on byl stejně v podstatě na mým mlíku.
Lennis, moje slova, celej tatínek, Juršá se taky dívá na prsa s strká mi ruce do výstřïhu. to by mě zajímalo ,co bude beze mě dělat ve školce, jestli teda vříjnu vůbec půjde.
Janus, ach jo, je to těžký ☹

cert..ova
6. bře 2009

lennis, joooo, asi bude horňáák 😀

maja.xx
6. bře 2009

Jituško, pí učitelky mají taky prsa, tak jim vysvětly, že mu stačí si šáhnout a pomačkat 😀

jituska
6. bře 2009

Maja: 😀 😀 😀 no nevím, jestli na to paní učitelky přistoupí 😅
Tak jsem si říkala, že jsem ho měla odstavit už v orce a ne tak pozdě a když Vás tady čtu, tak ono už i v tom roce je problém s odstavením. Teď jsem mu to aspoň vysvětlila, že už to prostě nejde. A jinak už se mi prsa vůbec nenalívají, zmizelo to samo, takže večer jen něco vymáčknu a někdo na to prdím. Ale přišlo další svěšení, tak nevím, jestli se smát nebo brečet 🙂 😢
Kdoví, jak dopadla Šárky noc u kámošky 😉

j.a.n.u.s.
6. bře 2009

jitu, od kdy nekojis?

jituska
6. bře 2009

Janus, já myslím že se to utlo nějak kolem půlky února, jak jsme všichni byli nemocní. Přesný datum nebo den, to nevím. Šlo to postupně, najednou nepil dva dny a pak už jen jednou za den a pak vůbec. Jo a měl zrovna v půlce pnora 2 roky a 5 měsíců. No ostudy 😀

lennis
6. bře 2009

čertovko, odstavila jsem 5.1., malýmu bylo 2.1. 20měs, takže si myslím, že stačilo............ 😝 , už mně jen žužlal
Horňák no, to fakt sedí🙂
I když při pohledu na sebe v zrcadle, můj manža musí být asi "dolňák" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 zdravím všechny nekozatky 😀 , co jim splaskly...
holky, krásný víkend 😉
večer půjde manža asi na pivko, tak tu možná budu, tak někdo zavítejte 😎

jituska
6. bře 2009

Lennis, já tu budu, nebo aspoň nakouknu, teda pokud mi manžel nezasedne k Pc.

j.a.n.u.s.
6. bře 2009

Hele...ja je mam zpatky nality, takze jsem kozatka (ale napul), bo prava je vetsi nez leva....splaskne to? No asi jo....ze? Kdy?
Ale hlavne, ze neboli.....holciny-to je online odstav!

....je to fakt zmena....oddychla jsem si, ale je to jako to stehovani, porod, sestinedeli, umrti v rodine....radim to na stejnou pricku stresu....musime najit znovu k sobe cestu....novou....novy vztah, je mi to tak strasne lito!!!! Jsem ani nevedela, ze to bude pro matku taaaak tezke. Fakt to boli, je to jako bych ztratila kus Elishky!
Jsem nejaka citliva!

jituska
6. bře 2009

Janus 😢 😢 😢 mě to dojalo 😔 Mě je Tě úplně líto!

j.a.n.u.s.
6. bře 2009

Doufam, ze to vsechno najde svuj rad....ja to citim podobne jako rozhozeni zajeteho....kdyz se clovek prestehuje do noveho bydleni, musi si nejdrive "osahat" steny aby se citil jako doma...a to trva. Tak tak nejak jsme na tom my .
El mi prestala spat pres den! Ocicka malinkaty, vecne cerveny...

Skonci to? Zapomene na to, ze jsem ji vzala to nejdrazsi v jejim cerstvem zivote?

Nebude me nenavidet?

Holky, to jsou hnusny otazky co mi litaji hlavou....pred odstavem, bych si rekla...ty jsi krava-nic takoveho-vsechno v pohode! Vzdyt jsi jeji maminka....blablabla.....ale ted?
Nejsem si jista 😢 ... prozivam to fakt naplno!
Druhy odstav nechci!!!!!!!!! NIkdy!!!!!!!!!!
Nikdy to nenecham zajit tak daleko....do takovy zavislosti! Paneboze, necht je to pro nas poucenim pri dalsim robatku.... 😔

maja.xx
6. bře 2009

Janusko!! Jsem naprosto přesvědčená, že tě malá miluje a zbožňuje nejvíc na celém širém světě. 😵 Hlavně s ní mluv, to ty umíš, vysvětluj, pramen prostě vyschl, i když víš že ne. Hlavně ať s tebe necítí tu beznaděj, běžte se vyvětrat, k někomu na kafe, bavte se, jde to přece i bez prsa. A určitě to skončí, musíš jen vydržet. Jsi neuvěřitelně silná osobnost, cítím to s tvých příspěvků, tak neklesej na mysli 🙂

krembonzur
6. bře 2009

holky, zdravim, nejak nestiham-vstavame v 6 rano-mam fakt dost-asi me brzo klepne...do toho se mi tam jeste nasackuje pes a strasne funi,takze to jenu stopro probere-no fakt mam radost-jeste tyden a otec se vraci z dovo-i segra prohlasila, ze nej drbacka neni s deckem, ale se psem 😠
ad drozdova polevka-vcera ji celou dorazil-tzn. mel snad na prepocet taliru-5 taliru 😀 😝
janus-myslim si, ze mala je v nejakem vyvojovem obdobi, proste se meni, ale nemyslim si, ze by te mela min rada, ci te nejakym zpusobem zacala nenavidet, kdyz ji pretanes kojit...vztah se mozna zmeni, ale spise k lepsimu...prijde mi, jako by to decko kapku zas dospelo...u nas byla jeste uplne jina situace, protoze ja jsem asi po 14 dnech od uplneho odstaveni odjela na tyden pryc - a to me jenik "milova", a po navratu "miluje tatinka"...on je uplne jiny, a nevim, cim to je, jestli matka stihacka se zklidnila, od si ode me odpocinul, proste je vice v pohode...samo, ze krici, breci a dela cavyky,ale ted mi to prijde sem tam takove opravnene, predtim to vetsinou bylo kvuli kozam 🙂 takze se neboj, situace se ustali, bude jaro, vysvitne slunko a el a janus budou v pohode!!!! 😉
vecer,pokud nebudu uplne ko, tak se pripojim na diskusi, tak holky, budte tu 😀

jituska
6. bře 2009

Janus, taky od odstavení nespíme přes den. Ale dvakrát mi usnul v kočáru při procházce, takže aspoň něco.

j.a.n.u.s.
6. bře 2009

majus, kremus....holky a vlastne vsechny co jste po me "plivaly" 😉 ..dekuji!

Ja jsem to dokazala! Ja ji poprve (dopoledne) uspala bez kozy! Sice mrnela a zkousela a ruka ve vystrihu....ale podarilo se, bude to uspavani od uspavani lepsi...ze jo?!?

Ja zase brecim 😢 😢 😢 ....kurna baby, cotojeeeee???????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cvalda
6. bře 2009

AHOJDA.jé taky někdo s kupou dětí,zdravím čertovku 😀 Janus máš taky muj obdiv,já se na to připravuju duševně a říkám si,že jsem pro ni fakt udělala maximum,tak snad to obě zvládneme v pohodě a bez ujmy,VIKY,ted spí hodně i přes den 2-3 hodinky,ale myslím,že bez kojení na tom budem jak vy,asi ji taky spinkat nepřesvědčím,jsem na to sama zvědavá 😖 a ,abych pravdu řekla,nevím jak budu já snášet ty smutný uplakaný očka,až budu muset přesvědčovat ,že mítino není.Protože je naprosto kouzelná stím svojím "mamí mítino posím" ☹ Ale ustály jste to všechny,tak snad i u nás to pujde 😉 Janus cítím s tebou,jen si to představím,tak jsem z toho špatná,ale ještě je chvíle času 😒 myslím,že v tom hrajou roly hormony 😉 Jituš prosím tě jaký ostudy.Majo,na mě taky každý koukal,jak na matku tyranku,že mému dítěti nic nedopřeju,ale jak říkáš,proč je zatěžovat tak brzo,když to nevyžadují,dobře přibívají,dřív byla jiná doba a mě ted doccela mrzí,že jsem se nechala přesvědčit na kaše ,sunar,přitom ,kdybych vydržela krizi při nedostatku mlíčka,tak se rozkojím a mohlo to být stejné jak ted po x letech,ale to už ted nezměním.Ale děti jsou zdravé a to je duležité. 🙂

cvalda
6. bře 2009

hormony,to je normální 🙂

krembonzur
6. bře 2009

my teda pres den spime,ale je to vetsinou boj o usnuti... 😠

cvalda
6. bře 2009

kremiku,to jsem si užila s nejstarší,to byl nespavec a je doted 😀

j.a.n.u.s.
6. bře 2009

Pred spanim mi na zachode rikala s takovym "bozatkovskym" vyrazem....:"Naposledy ňuňu maminko, posiiiim"

El se naucila rikat *naposledy* na neco co chce....treba na houpani, nebo na skrabani po zadickach....atd. Vi, ze naposledy teda jo....a ona to uplne vyuzila v tehle situaci....ty decka jsou fakticky chytrejsi nez my!

maja.xx
6. bře 2009

Nebul, brouku, bude líp 😉 Myslím, že Bonžurka má pravdu, potřebujeme jaro, sluníčko, jsem taky jaksi bez nálady a skleslá, potřebujeme prostě doplnit vitamin D, prohřát naše zhuntovaná těla po zimě.

j.a.n.u.s.
6. bře 2009

maji....diky 😉 ...no jasne, ze bude lip.....uz je treba to slunicko zapojit do nasich zivotu, dlouho bylo šedo...

jituska
6. bře 2009

Zima je protiva a dlouhá, však já už tak týden mám krzi, jak to tady píšu vždycky.
Janus a až se El vzbudí, nebude chtít znovu mlíčko a prosit? Jurda byl naučený, že dostal před spaním a po spaní, takže já měla dvakrát řev.
Jinak máš super profil, takový veselý, barevný, teď se nám to tady hodí. A že odstav je.... atd., to jsi to vymyslela
😉

krembonzur
6. bře 2009

jo a taky potrebujem ty terasky a mala pivka 😀

jituska
6. bře 2009

Jo a mně se zkrátí doba válet se doma a po prázdninkách bude zajímavý ☹
Pozor, podotýkám, že Jit. jak onemocněla od začátku února, tak pořád není úplně zdravá, dnes taky nešla do školky, i když měla jít. Tak jsem včera nadávala, měsíc nahromadě, to bude teda zajímavý. No trochu se to zlepšilo tento školní rok. Minulý rok byla od října do března nahromadě. Tak teď úspěch, vydržela do února. Ty nemoci jsou fakt hrozný.
Jo, holky, jaro a já jsem obalená nějak tukem, takže nebudu moct být zahalená v bundě, to je nevýhoda. Takhle jsem doma a nikdo mě nevidí 😀