Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

jituska
24. bře 2009

Janus a to má zrovna přijet Angličan, ne? Tak by mohl jít za svědka 😅

lennis
24. bře 2009

na znamínka Jitu, jsou velký pihy, no prostě mi to uřeže vše a bude to.

jituska
24. bře 2009

A to Ti nějak nejdřív zamrazí nebo Tě uspí nebo jak? Brrrrr, bojím už teď a to chci jít jen s jedním, ale on si najde další, to je jasný, že.

Tak si představte, jak jsem psala, že Jituška má chrapláka, schválně jsme se ptala ve školce učitelky, jak na tom dnes byla a prý včera dobrá a dnes už ten chraplák. Tak ji nechám doma, no mě fakt klepne, to je týden ve školce a hned nemocná. Ať už ta zima končí a by mě zajímalo, jak se to bude dělat, až budu v práci, teda možná v práci. Samozřejmě to opět chytne Jura a je to koloběh. Já už jsme z těch nemocí fakt poblázněná, jen je sleduju a zkoumám, co komu zase je.

sarkabrezen
autor
24. bře 2009

ahoj holky. lenni, já si nechávala odstranit znamínko před pár měsíci, bo to bylo na břiše a malá mi po tom furt jezdila a tak... a když mi ho škrábla, tak jsem hned naběhla ke kožní. bylo malé, takže mi ho takovou škrabkou vydloubla. no nejhorší byla ta mrtvící injekce fuuuuj ☹ tak držím palce, snad ti to udělaj nějak šetrně 😨

jitus, s ušima nezahrávej, já se s tím trápila coby děcko šíleně... jestli máš pochyby, tak radši zajdi ještě k jinému, ale rozhodně to neignoruj... pevné nervy! 😔

jituska
24. bře 2009

No holky, teď jí mám koupit te nbalónek a ten by to měl prý profouknout a v čevnu se uvidí. Jako on ten dr. je primář ORL, tak snad ví, ale aby nevymýšlel nějaké trhání mandlí atd. Prý jestli slyší dobře, říkám, že jo, jenže jak to u takového dítěte poznám, třeba mě zrovna nevnímá, to dělá i Jurda, je zhabraná do hry, tak jak to mám poznat a to že mě neposlouchá a prdí na mě, je věc druhá.
Já taky jako malá s ušima trpěla, měla jsem hodně píchané uši, ale tohle jsem asi nikdy neměla, mamka neříkala nic, že bych měla něco za bubínkem.
Prý by to mohla mít i chronické, asi ty rýmy.
Šári, dnes celé odpol. jede Dvd od Vás a strašně se jim to líbí, jsou takový klidnější, ani je nepoznávám 😕

sarkabrezen
autor
24. bře 2009

kdybyste chtěli doplnit ještě nějaké cd nebo tak, tak:

www.minidiskoteka.cz

lennis
24. bře 2009

říkal mi, že mně to jen píchne a trošku bude tahat, ale mám jich asi 8 a říkal, že za hod to zvládneme, musím je dát pryč, tak mně neděste, jsem doma po spinoši a docela jsem nadšená, uvidíme zítra, jestli budu chodit 😀

jituska
24. bře 2009

Lennis, tak pak napíšeš, jak to vypadalo s těmi znamínky. Mám strach víc jak Ty a to se zatím nikam nechystám.
Tak vidím, že se pořádně chystáš na jaro a léto, jo já dnes říkala, že sednu na rotoped, ale pořád mě dost bolí ten pravý bok, tak na to prdím. Zase nějaká výmluva, že 🙂

j.a.n.u.s.
24. bře 2009

Ja uz bych mela, leda tak, ze by sel Petovi 😝 😝 😝 😀 😀 😀

jituska
24. bře 2009

Janus 😀 😀 , mu to navrhni, třeba bude souhlasit 😀
Tak honem plánuj, než tam budeš u oltáře stát v těhotenských svatebních šatech 🙂

j.a.n.u.s.
25. bře 2009

Holky, kazdopadne se ve stredu uvidi..... 😉 😉 😉 😉

sarkabrezen
autor
25. bře 2009

janusko jak u holiče? 🙂

lennis
25. bře 2009

Holky, tak jsem spinoš přežila a docela se mi to i líbí, dnes odpo tu bylo luxusně jarně, prý víkend do jistí 😵
Janus, tak dej vědět jak kadeřnice???

j.a.n.u.s.
26. bře 2009

no...u holice fajn, akurat jsem ocekavala vetsi zmenu...mam to uplne stejny strih jako v listopadu-kdy jsem tam byla naposledy ☹ ....asi menim lokal-bo striha furt stejne 🙄

Rychnov nad kneznou-luxusne jarne....

Karvina-maras zimni....zas tu snezi!

Jestli pr.tyden nezacne jaro-jdu si stezovat 😕

jituska
26. bře 2009

Dobré ránko!
U nás je mlhavo, místy je sníh, 2 stupnfě. Včera tady foukal celkem vítr, ale bylo teplo. My jsme zas jak buchty zavřený doma, Jituška má opět kašel, já už nevím, co s ní. To tahá ze školky, tak jsem zvědavá, kdy to chytí Juráš. Jeden den tady byl hrozný vítr a oni prý lítali po zahradě ve školce. Za každého počasí, že?
Janus, mě taky stříhají pořád stejně, já mám podobné vlasy asi jako Ty, dlouhé, vlní se mi, takže já ani do krátkého sestřihu nejdu a vždycky mi to akorát sestříhá, rozpuštěné to vypadá dobře, ale já nosím stejně jen culík, nesnáším, jak mi to venku lítá. Taky musím jít ke kadeřnici na přeliv a k zubaři a na ke gynDr., děti k zubaři, no nestíháme 🙂
Lennis, ty mě normálně donutíš, abych začla šlapat na rotopedu. Jen tady dál piš o spinoši atd., mně to pomůže, aspoň vím, že nebudu jediná.

lennis
26. bře 2009

Janusko, tak dnes ráno šoking, všude 3cm sněhu a pod nulou, od půl 8 do půl 4 nám nešel el. proud, takže kosa, ohřívá se to až teď, dnes jsem stihla posilku a preventivní prohlídku, tak mi Dr. řekl, že jsem absolutně zdravý člověk 😀 a mám pít víc červenýho vína nebo cvičit, jelikož jsem měla jeden druh cholesterolu nižší 😵 .
Jituš - mazej na ten rotoped, za měsíc je tu tílková sezona, máš bílou novou sukničku, tak ať je ta kejtička trochu pevná 😀 😀 😀 , já jak cejtím jaro, tak musím vždy začít něco se sebou dělat, mně to pak rozčiluje jak vypadám. Děláš to pro sebe!!!!!!!!! A svoje sebevědomí, takže dnes v 7 večer se jdu ještě vypotit do sauny 😀, my máme v plánu kolo o víkendu, takže Janusko, jdi si stěžovat už zítra, ať je už v sob krásně teplo a můžeme jet 😀 jo!!

jituska
26. bře 2009

Lennis, normálně jsi mě ukecala, musím civičit a dát se dokupy, pak se nafotím před a po a můžete chválit 😀 😀 Třeba teď bych sem ohla nafotit, jsem splavená, umytá koupelna, vytřeno všude, no paráda a ráno budou zase drobky rohlíku všude.
Tak Ti dr. poradil dobřem, to já bych radši pila to červený než cvičila 😉 Hlavně červený s colou 😀
O víkendu jdete na kolo? To by mě mohlo, kolo mě nebaví 😵

lennis
26. bře 2009

tak jsem zpět ze sauny, já snad tomu přijdu na chuť, nikdy mně to nebralo, ale teď docela dobrý. KOlo jsem nenáviděla od cyklistického kurzu na Vyšši odborné škole po Vysočině, po 5 dnech mně z toho sundávali a od tý doby jsem na tom nejela, loni tomu bylo asi 8 let, ale loni na jaře jsem začla s prckem a v září jsme koupili nový kola s cyklosedačkou, tak se těším, nejezdím desítky km, ale třeba těch 5km, to mně baví, jen kolem našeho města, to mi neva, na hory, nebo tůry, na to se můžu .... ale jen tak rekreačně, proč ne, pro sebe 😵
to se těším na fotky JItu, před a po 😉 , já mám většinu letního oblečení na tělo, tak to tělo musím dát dokupy. 🙂 🙂 🙂

lennis
26. bře 2009

Jitu, do to - ho, do to - ho 🙂 koukej se sebou něco dělat, bude ti líp a sebevědomí půjde nahoru 😵 😵 😵

lennis
27. bře 2009

Holky, kde to vázne???? To už máte jaro??? 😉

maja.xx
27. bře 2009

Ahóój, tak kukám, že si tu lennis vystačí sama 😵 My měli 3 dny odpojený internet, tak jsem byla jak bez ruky, Jurin měl pravdu, jsem asi fakt závislák 😅 Meteorologické info z JM - včera padal sníh 😨 , dnes je pod mrakem 🙄 , ale nám to zrovna dneska nevadí, vezem tatínka do Brna (jede busem do Londýna - 18 hod., mám z toho nervy už teď) a pak jdeme za odměnu s Kajčou do Ikea, hurá, konečně vypadneme do velkého města 🙂 A koupím Karolce zatloukací špalíčky, moc se jí líbily u kamaráda, mě stačí se jen dívat 😵

jituska
27. bře 2009

Ahoj holky,
tak Janus asi chystá nějaké těstíčko na svatební cukrovíčko, Moni odjela beztak do Prahy 😀 a Šári se pilně věnuje Adélce. Lennis tu za chvíli nebude, ta půjdem akat na sobě a já tu budu sedět sama jak buchta 😅

Jo a Lennis, blahopřeji ke zdravému člověku! 😉 🙂 Zdraví je nejdůležitější!
Na ten rotoped jsem ještě nesedla 🙄 Dnes máme táty doma, tak si říkám, co se stalo, tak jdu něco dělat, že bych umyla okna? 😲

j.a.n.u.s.
27. bře 2009

janus je zhnila delat cokoli, sotva zvladam denni zalezitosti, ne´tak jeste zapnout net! ☹
Vite jak ty kyticky v Krteckovi rvou:"Vodu, vodu, vodu....."
Tak ja rvu :"Jaro, jaro, jaro....."
Jinak umru.

jituska
27. bře 2009

Janus, tak to já zapínám net každý den, jsem takový závislák.
Dnes tu máme celkem teplo, nejradši bych vyrazila ven, ale Jituška je nějaká vyřízená, zase kašel, já už tady fakt nebudu.
Teď přes oběd jsem se chystala ke kadeřnici, že děti pohlídá manžel a co myslíte, zase odjel do práce, tak jsem doma zavřená a ani k tomu holiči se nedostanu, no jsem nasraná jak svi.a 😠

krembonzur
27. bře 2009

jitus-jsem tu-ale mas pravdu, prahu zas planuju, pac to moje decko je neskutecny zavislak, uz zas ani na zachod nemuzu jit, furt rve mamaaaa mamaaa a kdyz se neozyvam, tak se rozbreci...asi me klepne...a taky kaslem, ale doufam, ze to rozchodime...
teda jitus, toho tveho chlapa bych picla!!!!ja bych taky byla nasrana!!!!
janus-ja uz to jaro ani neresim-ja chci leto!!!! 😀

jituska
27. bře 2009

krem: ja chci taky léto 😀

jituska
27. bře 2009

Holky, klidně toho mýmo picněte, mě to vadit nebude 😀
Však jsem nasraná a jelikož jsem celé dopol. byla s dětma, tak teď jdu pěkně uklidit, at mám radost z čistého bytu, když tady nikdo jinej nic nedělá, ani s odpadky není schopnej zajít, chápete to? A to jsem mu večer říkala, že je plnej odpaďák, zase. Holky, ani s dětma si nehraje ☹ Jen jim čte knížky, páč to nemusí nic vymýšlet, že :-/ A bordelář je taky dobrej, nerovná věci jak má a já jsem puntičkář, mně adí, když třeba sprchovej gel dá nakřivo a ovladač zůstane do rána na gauči, místo porovnanej vedle ostatních ovladačů na stole, jsem prostě magor,no 🙂 Mě už to doma fakt sere, vše se motá jen kolem dětí, jsem prostě moc dlouho doma, no. A dnes ani nemůžu jít k holiči a dávat se na to jaro dokupy a dokázat mu, že nejsem taková mařena, jak vypadám.

jituska
27. bře 2009

Prý mám jít k holiči o víkendu, no to teda nevím kam, když o víkendech mají otevřeno tak akorát v salónech v obchoďácích a mají to tam předražený. To bych tam taky mohla nechat za ty mý dlouhý vlasy 2tisíce, tak když mi na to dá, tak klidně půjdu 😎

lennis
27. bře 2009

JItuš, to je na panáka, jak tě tak poslouchám, mně zas manža volal, že jde zítra do práce, neví jak dlouho tam bude dnes ani jak dlouho zítra, nepracujou náhodou spolu???
Tak to já puntičkář tedy nejsem, u nás je to každý ráno jak po výbuchu, večer nejsem schopná něco uklízet, nechávám to na ráno, u nás by tě asi piclo 100% 😀
Manža je čurbelář a někdy mně to štve, někdy to přehlížím a říkám si, blbosti nebudu řešit, ale tak 1xza 3měs vybuchnu jak papiňák a to ví, že je zle. Ale jinak koše mu připomínám furt a taky je nenosí, jak kdy, už uvažuji o tom, že mu to budu dávat přede dveře, aby o to zakopnul. 😉
Lééééééto, už aby!!! Jsem total vyšťavená dneska, asi fakt chybí slunce a jsme vzhůru od 6.
Jo, Krémi, u nás je taky furt Mamaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, ale i když jsem s ním v místnosti, furt to opakuje a hlídá, kde jsem. Tak jedu do Prahy s tebe 😎

jituska
27. bře 2009

😉 Holky, do Prahy jedu s Váma
Jo, tak to bych se úplně zbláznila, kdybych měla smítko na zemi, to zuřím, třeba ráno tady vysypal svůj batoh, to nechápu, jak může nosit zmačkané papírky a obaly v batohu, no tak jsem zase řvala, že to vysypal i s drobkama. Když nebyly děti, tak jsem na to prděla,ale teď kvůli nim,a by si hrály v čistotě a nebo nevím, co bych roupama, tak vymýšlím 🙄
Lennis, já si zase říkám, že do práce chodit musí, nechodí kvůli nám, chodil by i kdyby jsme neměl nás a že se moc skrz tohle ozývat nechci, páč já se flákám doma, že 🙂 ale jako, že nefunguje nebo že o starání dětí prdí, to mě sere, ráno si čistil zuby a Juráš u něj stál a díval se na něj. Jako že by mu ty zuby vyčistil,nebo podal aspoň kartáček, to ne. Takže jsem musela pak jít já a já říkám, radši klidně víckrát než vůbec. Prostě Ti chlapi mají menší mozek a nezapaluje jim to. Ale já se neštvu a vpálím mu to hned a klidně i sprostě 😀 Te´d tady píšu na jeho notebooku, no vidíte, bych mohla nalovit nějaký fotky, zmenšít a vložit je. Ten notebook je tak ohrabanej a špinavej, že je mi zle a je to jeho notebook, jeho vlastní věc. Ach jo. No hlavně jsem nasraná, že jsem nešla k tomu holiči 😠