Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

lennis
4. kvě 2009

Ahoojda holky, jak se vám vede?
Krémiku, my taky jdeme na svatbu už v červnu, ale 20.6., taky se těším, na večer máme hlídání, tak si to užijeme s manžou. Já mám výhodu, že on zbožňuje moji švagrovou s bráchou a neteře, když vidí je, tak je mu jedno kde je a jak dlouho je, jen když jsou u něj a dělaj kraviny, takže oni si ho užívaj a mně to helpne. Spíš dělá scény, když odcházej nebo jdeme od nich domů. V tom červnu to nám budou právě hlídat oni, naši budou pryč, tak nastupujou oni 😀 .
Tady se brutálně ochladilo, jak u vás? Prší už tam? Tady ještě ne, ale není k tomu daleko.
Tak papa všem 😉

krembonzur
4. kvě 2009

maree-tak vidis, to je uspech..hlavne ze pije..Jenik taky strida vselijake lahvicky, flasticky, hrnecky, no proste je to nezmar...a taky se mi zda, ze pije nejvic vecer, pac pres den na to jaksi nema moc cas 😀
jezis, az do 18 tt-to me asi picne 😖 to nevydrzim.... 😝
leni-tak to mate super, my jsme to mozna diky tomu kojeni tak nejak zazdili, aby ho mel nekdo jiny, protoze jak jsem furt kojili-teda ja, tak jsem furt s niim byla, takze nebyla sance, ze by delsi dobu byl nekde jinde...i kdyz ted mozna vydzi kapku dyl u babi...nejvetsi zabava je sedet na miste ridice v aute a venku u grilu a davat drivka dovnitr a ven-to vydrzi i 2 ci 3 hodky v kuse 😀
tady se snad zacina projasnovat, ale od rana dost hnusne, tma, posmourno, zima....

jituska
4. kvě 2009

Ahoj,
Lennis, tak co ve městě? Co sis koupila pěknýho?
Tak u nás se počasí zhoršilo tak ve 12 hodin, ochladilo se, pár kapek spadlo neprší a teď už je zataženo. Přitom dopol. bylo tak krásně a teď je zima, brrrr. Hned po obědě jsme šli na tu brusle, Jura zabubanej v kočárku, tak jsme jezdili kolem řeky a on čumákoval na kačenky a ještě tam byl bagr, tak měl přehlídku dokonalou a spokojenej taky, akorát já z těch bruslí mám zase odřený ty lýtka, tak tam musím narvat nějakej molitan či co 😠
Krem: prý na ty nevolnosti pomáhají zázvorový lízátka, v lékárně je určitě seženeš 😉 No snad už Ti bude líp, ty nevolnosti jsou fakt na nic, ještě když se máš starat o Honzíka. Jinak s jahodami je to u nás to samé, Jura je vidí v obchodě a doma už nechce. Krem a co bys chtěla, kluka? Nebo je Ti to jedno?

Janus ahoj, Ty nás tady taky moc nenavštěvuješ a jak jste oslavili ty Vaše narozky, měla Eliška hobla? 🙂 Jahody jsou silnej alergen, třeba příště až si vezme pár jahod, už to bude dobrý a nebo se to spraví s věkem.

j.a.n.u.s.
4. kvě 2009

jitu, El nemela hobla-vidis to....me to nenapadlo ☹ ....pristi rok 😉
Navstevuju, ale nejak nemam silu psat...

jituska
4. kvě 2009

Janus, tak Ty nám ani nenapíšeš, co děláte, co nového, no teda 😎 😎 Že by málo času, přípravy na svatbu 😵

lennis
4. kvě 2009

JItu, zkus nějaký ponožky - takový ty sportovní, lyžařský, ty já teď nevím jak se jím říká, víš jaký 😀 😀 😀 myslím??? Malá slovní zásoba no... já je nosím do bruslí a do přaskáčů, takový ty jak sajou pot a jsou vyměkčený. Já měla ze začátku taky sedřený nohy, ale teď už OK:
Koupila jsem si akorát jedny gatě na doma u větví...pak plíny na noc a objednala matraci Honýskovi. Jináč ani nic. Oči by i koupily, ale musím se krotit...byla jsem se podívat na hodinky, jelikož se moje kulatiny blíží, tak si musím nějaký vybrat, chtěla bych stormy, tak uvidíme jaký vybereme.

katarina82
4. kvě 2009

Jituš, Elmo zabodoval, tak snad vydržíme 😀
Přes den kojím před odpoledním spaním a večer před spaním, vyjímečně ráno, ale to fakt jen někdy. Zatím mi stačí to odbourání nočního kojení, až budu plánovat skončit úplně, zase příjdu na rady 😅 😵
Ještě jednou děkuji všem 🙂

jituska
4. kvě 2009

katy: ten Elmo by se nám taky líbil, to jsi mě něčím nahlodala 😀
No teda, tak vy už kojíte 2-3 denně, tak to je paráda, to už pak odstavení půjde samo a myslím, že je dobře, že jí to mlíčko prozatím necháš.

jituska
4. kvě 2009

Lennis, vím jaký myslíš ponožky. Taky jsem si dneska vzala delší, aby to tak netlačilo, celá bota je naprosto v pohodě, měkkoučká, pohodlná, ale prostě nahoře, jak ta bota končí, tak to je asi chyba ve výrobě, páč tam nahoře to špatně ukončili a je tam taková tvrdotina, prostě to blbě sešily a mě to tlačí a mám to spálený jak sv... Doma jsem řekla, že do těch bruslí nevlezu, dokud tam manžel nedá něco vyměkčenýho..... a já bych je šla reklamovat 😀 ale to mi asi nevezmou, co?
Ale mám radost, dnes pak u garáží bruslila i Jituška a už může chodit s náma, Jura do kočáru, no už se těším. Nato, že stála podruhý v životě na těch kolečkových, tak ani jednou nespadla a už nechodila, ale jezdila. No v zimě na ledě jezdila už dobře a když v Tv dávali krasobruslení, tak jsem jí říkala, že by se mi na ní taková sukýnka taky líbila a že by tak mohla taky jezdit a trénovat a tak. Se mi vysmála a prý jí mám dát riflovou a je to stejný 😨 Lennis, Honzík už je doma?
U nás je tak 10 stupňů. Ale víkend má být už pěkně.

Lennis, co jsou to ty stormy? Hodinky jaký? 😲 😕
Já měla hodinky někdy na zákldace, takže ani neznám už slovo hodinky. Mně by se akorát líbili tak s bílým silnějším pásečkem na frajeřinu, jsem je viděla za 269 Kč, ale ty ručičky byly tak u sebe, že bych stejně nepoznala, kolik je hodin. Buď kouknu na mobil na hodiny a nebo se nějakýho hezkýho chlapa na ulici zeptám, jestli neví, kolik je hodin 😅 😅
(dělám si srandu) 😅 😅

lennis
5. kvě 2009

Storm, je zn. hodinek, líbí se mi jich hodně od týhle značky, tak uvidíme co koupíme. U nás v rodině se k 30tinám dávají hodinky 😀 😀 😀
Jinak krásný den.
Jitu, dovezli mi Honyse včera navečer, ani velký vítání nebylo, byl rozjetej jak vlak, večer usnul v 6 bez večeře, pak se vzbudil před 10 a chtěl jíst, tak se vykakal a najedl a než usnul tak to trvalo 🙂 , ale co, hlavně, že je spokojenej. 😉

jituska
5. kvě 2009

Ahoj Leni, tak vypadá, že si tu budeme psát za chvíli sami, kdepak všichni jsou 😕 😕
Krem je asi špatně, Šárka taky nikde 😨
Teda to Honzík usnul včera fakt brzo, škoda že se nestihl najíst, to se pak mohl se vzbudit až ráno, ne? Nebylo mu smutno po traktorovi? Aha, tak ty hodinky jsou značka, no vidíš, jsem jak neználek největší.
Hodila jsem fotky do alba, teda jen pár fotek, zase je smáznu, sebe radši nee, abyste se mě nelekly 😅

j.a.n.u.s.
5. kvě 2009

Jsem tu!

Mam tezke obdobi s El....ta alergie nam dava zabrat, je porad uplakana, nic ji nebavi, furt na me visi.

Jinak me vcera zprdla, ze rikam BLBE pohadku, ze to pletu, a ze se nerika:"...jsou tam jen tri listicky, ctvrty Budulinek!", ale"....paty Budulinek, vzdycky PATY maminko!"
No jsem sla z ni do kolen.
Kolem svatby je zatim ticho, bo cekam na upresneni terminu Vilikova prijezdu(bio otec), aby se to nejak nekrylo...a taky si rikam, jestli by nebylo lepsi jeho prijezd odlozit na dobu, nez se uklidni praseci chripajzna, bo cestovat v teto dobe to je o "rousku"....a gor na letistich....vsude plno slin a vyparu, a jeden nevi co by kdyby, tak proc zbytecne riskovat! ☹

Jinak jsem se chtela zeptat, jak chodite s detmi k holici???
El ma takove mecheche(tzn.malo vlasku), ale lita ji to ze strany na stranu, culiky u nas nee, a leze ji to do oci. Smikla jsem ji ofinku, ale schody jak do nebe!

j.a.n.u.s.
5. kvě 2009

Jinak photky v albu z dob pred Elis narozenim.

jituska
5. kvě 2009

Janus, fotky jsou moc pěkný, Eliška má očka jak zrcadla a ty jsi měla v těhotenství krásný bříško, prostě Ti to moc slušelo! Jako ne že by Ti to teď neslušelo, ale víš jak to myslím, v těhotenství jsou všichni takoví nafouklý a ty jsi byla opravdu krásná 😉
K holiči chodíme normálně 😀 Jura jde doma na krátko zastřihovačem a Jituška sedí u kadeřnice a kouká na sebe do zrcadla a dělá různé ksichtíky, vydrží sedět, líbí se jí to velké zrcadlo, vydržela i když byla menší. Máte asi takové ty jemné dětské vlásky, Jituška taky měla takový, teď už se jí to začíná trochu měnít, ale ofinu má pořád naprd. Dávala jsem jí sponky a dorostlo to, s ofinou se mi nějak nelíbila. Jit. má vpředu a nahoře hrozně málo vlasů a jemný, zato vzadu, to má hřívu. Celkově divný, ale kdyby jí to nestříhala, tak má vlasy už pod zadek.

krembonzur
5. kvě 2009

janus-super fotky!!
tak nevim, jestli mam byt rada, ze Jenik zatim jahody odmita-v obchode po nich prahne a kdyz mu je doma naserviruju, tak rekne bleee a nenenene a nedostanu do neho zadnou, no mozna, kdybych je nejak specialne upravila-s cukrem apod, ale to se mi nechce, takze ma smulu-priste max vyzkousim koktejl, tem mu vzdycky chutnal...
dneska jsem tu mela kolegyni z prace s 4 klucinou-bylo to fajn, jen ten bordel co vytvorili, to je az neuveritelne...Jenik stapal maslovy popcorn a buchtu, vytvoril vytvor v nocniku-huraaa, a sel spat...a ja taky asi ulehnu, zase se tam mraci...
dneska jdu k zubari-bleeeee, uz ted mam strach...
vlasky strihame doma-s brekem ☹
jitus-mas krasne decka a hezky bytecek!

aurecon
5. kvě 2009

Prosím vás, jak se odstavuje? Z pravého už nekojím asi týden a z levého kojím jednou denně. Dneska mi z toho pravého vyteklo trochu mléka a chuť má hořkou nebo takovou kyselou, to asi znamená, že se ve mě kazí, co? Je tu nějaká rádkyně, která tomu rozumí?

j.a.n.u.s.
5. kvě 2009

aurecon.... 🙂 urcite se ti mliko nekazi...neboj se.
Nepises kolik je tvemu ditku....
Odstavuje se podle maminciny intuice, aspon u me 😉
Jestli chces, rozepis se, jak to u vas probiha aproc chces odstavit...

aurecon
5. kvě 2009

janus: Dceři bude 15 měsíců. Už mě to kojení nebaví a teď, když už začínám odstavovat, tak se dcera rapidně zlepšila ve spaní. Už se budí jenom 2x. A to mléko tam po nějakém čase zmizí nebo ho mám odstřikávat? Na bradavce mám pár bílých teček a nevím, co to je.

j.a.n.u.s.
5. kvě 2009

Ja jsem pro dlouhodobe kojeni, ale musi byt spokojenost na obou stranach 😉

Pokud nemas bolesti(v prsou), ktere by se nedaly snest-neodstrikavej-tvorilo by se ti porad mliko....a ty tecky jsou taky normalni....ja uz vubec nekojim(ty brdo-uz dva mesice!) a mliko mam porad v obou!

Myslim, ze ty nebudes mit problem odstavit, kdyz kojis jednou denne-mala asi neni zavislacek, vid?

Ve kterou dobu kojis? Pres den? Nebo v noci?

aurecon
5. kvě 2009

Kojím navečer, protože zatím jinak neusne :-/ Ale chci přestat úplně i kvůli tomu, že to není dobré na zuby. Malá byla právěže velký závislák. V noci se budila i 5x na mléko, a už mě to fakt štvalo. Ok, tak já budu čekat, než mi mléko zmizí úplně.

j.a.n.u.s.
5. kvě 2009

Aha, tak to budes muset zkusit proste nedat....pocitej s placem(mozna ze ne-ze to mala prijme v pohode 😵 ), musis vytrvat-jinak ji zmates a muzes podlomit jeji duveru v tebe....vsak si pocti nasi diskuzi...je tam toho hafo-tzn.odstav v primem prenosu 😀

j.a.n.u.s.
5. kvě 2009

Konal se u nas Den Zeme 😀 situace v detskem koutku:mamka se sla JEN PODIVAT na konicky s Elishkou, ja s Petou pro pivo...koupim pivo, otacim se a vidim v dalce klouboucek od Elishky jak se houpe na konovi a mamka kdesi v dupe za nima....no dlane se mi zpotily....jedno pivo v jedne, druhe v druhe ruce a utikam po tom pisku-stehna polite, vlasy mi vlajou-ja klickuju mezi houpajicimi se detmi-bobo za mnou s kocarkem a s pivem v druhe...no komicke! Lidi na nas koukali jak na magory 😀 😀 😀 😀

sarkabrezen
autor
5. kvě 2009

ahooooj nekozandy!!! 😀 😀 😀 tak se hlásím do klubu povislých plandaláčků!!! a mám z toho obrovskou radost. poprvé a naposledy, pak už mně to bude po zbytek života jenom štvát 😉 ale teď, je to úleva, obrovská... jedno prso bylo už dobrý, ale to druhé se pořád nechtělo vzdát... až do včerejška jsem tam měla pořád tvrdé boule... už jsem měla hrůzu... bylo to hrozně bolestivé, pořád teklo... brala jsem brufeny ať nemám zánět... a dneska ráno koukám, prsa konečně měkká! teda mlíko tam ještě mám a dost, ale snad už to bude dobrý a už nebude tvrdnout, ale postupně se ztratí...

jsme vypadly na chatičku na hory, nabírat energii a vydýchat se z města... 😵 to tam miluju a vždycky se mi nechce zpátky... manža si vzal tento týden dovču, tak jsme se vrátili až před chvílí a ve čtvrtek zas pojedem... malá je tam taky děsně spokojená...

celý týden byla Adi relativně v pohodě, ale v pátek jí asi došla trpělivost a ráno měla šílený, ale šílený amok, že chce prso. jsem nechápala, že po tak dlouhé době najednou... já jí totiž pořád říkala, že tam mám bebínko, že nemůžem... a jí už asi došla trpělivost, asi pořád čekala, až bebínko nebude... bobeček můj malinkatej... ale od té doby už je zase klid a dokonce spí i v noci, i když kolem 5 - 6 už pak vstáváme...

lenni - dodatečně VŠECHNO NEJ NEJ NEJ Honzíčkovi a Tobě gratulace obrovská, jsi mamina šikovná... to mi nemůžeš psát, takové příběhy, mám ještě rozhárané hormony z odstavu a slzím tady 🙂 ale jsem se fakt chlamala, jak ses na ten porod krášlila 😀

kremošku, mně bylo zle 5 měsíců 😔 nepomáhalo nic, ale pořád jsem musela mít něco v žaludku, kousek rohlíku... celý den jsem si ukousávala rohlíku... to byla jediná aspoň trochu úleva... a to jsem v té době pracovala 60 km od domu... jsem často zvracela i po cestě 😅 dneska už se tomu jen směju, ale tenkrát to bylo fakt hrozný 😉

januško tvoje poslední historka 😀 😀

sarkabrezen
autor
5. kvě 2009

maree - jestli jsem to pochopila dobře, tak ti malá pije teplou vodu z vany... na to pozooor, ta by mohla být nebezpečná 😨

sarkabrezen
autor
5. kvě 2009

januško - a ta alergie na jahody má tak dlouhé účinky?? jak to vlastně je a jak se to projevuje? bobínek Eloušek, tělíčko s tím asi bojuje... jaká je první pomoc v případě nějaké větší reakce alergické na nějakou potravinu? může se dát třeba půlka zyrtecu nebo tak?? 😕

denisocka
5. kvě 2009

šarka super! aj moje cecky su už uplne ok 😀 a konečne mäkkučké a splasnute,síce mi vysia u pupku,ale lepšie ako tie melon/grepfriut 😝

maree
5. kvě 2009

Zda!, ne Šárko, pije z hrníčku šťávu nebo vodu, ve vaně proto, aby mohla pít úplně sama- což má nejradši, protože jinak se polívá.

sarkabrezen
autor
5. kvě 2009

maree - 🙂

denis - je to úleva že 😀 ale za chvíli budem nadávat a s láskou vzpomínat, počkej 😀

sarkabrezen
autor
5. kvě 2009

ty januško, to malá fakt jela na koni?? to Adi neee, teda pohladit koníčka to jooo, ale vylézt ani za nic 🙂

j.a.n.u.s.
6. kvě 2009

Na koni joo....babicka byla aktivni a prohlubovala timto asi lasku k vetsim zviratum nez my 😀 ...

Alergicka reakce....no divim se, ze to trva tak desne dlouho, ale ted me napada(se za to taky pleskam), byly jsme na prasecich hodech-ja mela cerny jelito-a mala se pak dorvala ke špilce a tam bylo kousek omotane to strivko a zacala zuzlat...........no jestli se to tak neprebilo jeste tim! Bo bylo korenene....mamka ji mela na kline 😔 (timto to neomlouvam)

maree....Elishka taky pije vodu ve vane 😀 , ale tu ve ktere sedi(čuňato)...

jitu...brisko fajne, fotky zkreslujou, jsem byla zpuchla jako myska, mi nesly videt kotniky 😀 a nos se mi taky pomalu zacal ztracet 😀 -jesteze pak prisel ten porod 😀

kremousi....ty brdo! Te obdivuju, ja a zubar 🙄 ..se vam priznam, jsem takovy blazen, ze jsem riskovala v prvnim tehu nejit k zubari a zatim dobry!!!!! pozn.do ctvrteho mesice jsem byla v Anglii-tak se me tady nikdo neptal 😝