Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

andrea73
11. led 2009

Šari taky jsem na malém závislá a on na mně, ale jednou, cca. před 2 měsíci jsem ho poprvé vyzkoušela dát k babičce, btw. od té doby tam sám nebyl a prostě to vyšlo. Malej babičku zbožňuje, takže to je o starost méně. U ní absolutně v ničem nestrádá a co je nejlepší, na prso si ani nevzpomene. Je mi líto mamku zatěžovat, ale jsem si jistá že bez její pomoci to kojení neutneme. Příští víkend jdeme na ples, takže Mareček půjde podruhé spát k babičce a pokud nebude stresovat, prsíčko už mu nedám...akorát nevím jak silnou vůli budu mít... 😒 . Hlavně kvůli tomu, že když tam byl prvně, měla jsem cecky nalité až k prasknutí.

A ještě existuje poslední možnost a to nechat si píchnout injekci na zastavení laktace, to už je ale to poslední, co bych podstoupila. Asi jen v případě, kdy by vše selhalo.

sarkabrezen
autor
11. led 2009

andrej, fakt injekce?? ježíši, já myslela, že jsou to prášky... tak to si to odstavení asi ještě rozmyslím 😅

držím palce na ten příští víkend...

andrea73
11. led 2009

Šari ve Tvém případě se to bude muset řešit postupným odstavováním. Zkus vypouštět nějaké odpolední či dopolední kojení a pak budeš postupně přidávat. Myslím, že by opravdu neškodilo dát Áďu k babičce, třeba by ji naučila papkat, víš jaké babiny jsou 😅 Naše krmí Máru už k prasknutí, se nedivím, že si pak na prso ani nevzpomene 😅

dzej
11. led 2009

ahoj holky, nezlobte se, že vám sem lezu jako ještě "kojenec" ale chtěla jsem se zeptat, já osobně chci kojit do 1roku tj do dubna. Jenže v červnu letíme na dovču a tak nevím, jestli to kojení neprodloužit ještě přes dovolenou? Přece jen je to má své výhody. Ale nevím, jestli tím něco nepokazím. Aby si pak malá neodvykala moc dlouho...Jinak problém nemám s kojením a malá zatím teda - závislá není. Je jí jedno jestli dostane prso nebo jídlo. V noci teda kojím co 2 hodiny ☹ díky

andrea73
11. led 2009

Dzej z vlastní zkušenosti ti poradím kojit i přes dovču, je to mnohem pohodlnější, u mě to bylo k nezaplacení. Nemusela jsem z pláže odcházet kvůli krmení ani se stresovat balením jídla 😉 . No a kojit přestaneš po dovolené 🙂

andrea73
11. led 2009

Myslím si, že ty 2 měsíce navíc už nic pokazit nemůžou, ale zase se říká, že dítě se dá krásně odnaučit do roka, po roce se stává závislým...tak teď babo raď 😀

dzej
11. led 2009

andrea díky. Ještě dodám, že kojím 3x denně a plánuju za měsíc odbourat ještě 1 kojení. Takže bych kojila jen ráno a večer a pak teda asi noc... taky mi to přijde pohodlnější, už jen kvůli letadlu a cizímu prostředí.

andrea73
11. led 2009

tak to moc nekojíš...já ve věku Sabinky kojila Máru snad co hoďku, no holt závislák 😅

bufik
11. led 2009

Šari:Kdybych věděla,kde Tě zařadit,tak jsem Tě oslovila.. 😉 Vrtalo mi to v hlavě celý den a pak se mi rozsvítilo,že jsme spolu koníkovaly v březnu 07... 🙂 Myslím,že jsi si mně určitě všimla..já jsem totiž nepřehlédnutelná....kus ženské... 😀Taky bych byla ráda.Kája má děti taky moc ráda.Snažím se jí dostat mezi děti,tak chodíme na plavání a od února začínáme navštěvovat cvičení a tanečky na Černé louce.
S tou závislostí máš úplnou pravdu..ona na mně a musím přiznat,že i já tak trochu na ni....I když dnes s ní manžel hned ráno vyrazil k babičce a já měla celý den(teda od 9 do 15hod.) jen pro sebe a docela jsem si to užila...Spánek,nohy na stol,kafíčko....no nááádhera.Po návratu klasika...mami cici a tahala jak o závod...
Po zhlédnutí dnešních Střepin na Nově jsem se trochu zklidnila,když tam ukazovali dvanáctileté děti,jak pijí mateřské mléko...To už je tedy pořádný extrém...snad to s Kájou zvládneme ukončit trochu dřív!!!!!!! 😠 😀

andrea73
11. led 2009

Právě jsem se chtěla zeptat, zda jste se koukaly na Střepiny, tý jo to je síla kojit tak starý děti. Se nedivím, že se ani chudáci nechtěli ukázat 😀 , ale zase na druhou stranu dámy jsme dobré, že jsme vydržely tak dlouho, je to jednoznačně to nejlepší, co jim dáváme. Takže kozám a kojiní ZDAR 😀

lennis
12. led 2009

HOlky, tady se to rozjelo.
Dzej, taky bych kojila i přes dovču, je to velmi výhodné na cestách atd... mně byl malej schopnej usnout i v restauraci, na půl hod se prochrup na mně a nemusela jsem s ním nikde drndat atd.. kvůli jídlu a pití vůbec...
Andrej - hodně zdaru do víkendu a hlavně buď silná a vydrž, jako by jsi mi mluvila z duše s těma babičkama, nechápu, moje máma ho vždy nacpe a když mi vyjmenuje co vše tam snědl tak teda zírám. Holky, my jsme týden bez kojení a 2 dny si už nevzpomněl, naposledy v pátek na mně mňamkoval a mlaskal a sápal se mi pod triko, takže je to definitivně za náma a co se neděje-začínal mi usínat v kočáru bez řevu, jinak mi v kočáru nespal rok a vždy to bylo usnutí s 15min řevem před, takže i tohle byl pro mně šok, že na "starý" kolena s ním snad budu po obědě drndat venku místo spaní v posteli, což tedy statečně vynechává!! Ale večer je zas totálně K.O. a usne hned.
Šári, hodně duševní síly a vydrž, až se rozhodneš a zlomí se to v tobě, tak hodně trpělivosti 😉 .
Co nekojím, tak teda papká jak utrženej od řetězu, každý 2 hod a někdy i dřív, takže furt musím mít něco po ruce 😀 😀 😀 včera slupnul celýho Lipana (maxi), což mi nikdy na posezení nesnědl. Kámoška má dceru, taky furt kojí, ale ta jí slupne 2 na posezení, takže je to asi individuální, ale náš nežírka začal konečně jíst a jí vše!!
A místo kojení, máme tulení a šmrdlá mi výstrřih u trička či pyžama a hraje si s řetízkem a druhou rukou mně drží kolem krku a musím ležet uplně u něj, takhle si nahrazuje tu blízkost, malej je mazel od narození (asi po mně 😀 ), takže my jsme 2 tuleni, 1x za noc přileze ke mně a lehne si ke mně 😉 a v tu ránu spí. Spí mnohem tvrději a mnohem delší intervaly. V noci nic nedávám. Holky, je to fakt hrooozná úleva, takže všem hodně síly!!! A pochvalme se, že jsme to tak dlouho vydržely.

sarkabrezen
autor
12. led 2009

Jé to je super lennis, že to u vás tak skvěle dopadlo, jak si to čtu tak mám chuť přestat už teď 🙂 ale asi ještě do toho dubna zuby nehty vydržím... 🙄

martina46
12. led 2009

Ahojte, tak sa pridávam, síce malá nie je závislá, závislá som ja ☹ a teraz sedím v čakárni a idem si pre nejaké lieky na zastavenie laktácie, ináč to nejde totiž, malá ale papá celkom pekne, akurát pije veľmi málo tekutín, tak očakávam, že toto sa zlepší. Je ale zvyknutá zaspavať na prsníku, tak to som zvedavá, bo bude ☹ držte palce..

andrea73
12. led 2009

Lennis tý jo, to je paráda 😀 , fakt závidím. Honzíček je teda borec, fakt šikulka, že se cíca vzdal tak snadno, to v našem případě vůbec nepředpokládám. No nic, zkusíme to teď o víkendu a uvidíme,co se z toho vyklube 🙂

lennis
12. led 2009

Holky, já to taky takto nepředpokládala, že to bude takhle, já čekala scény, noční řevy atd. Už jsem se chystala, že ho dám na noc k babí s flaškou a nazdar, ale fakt jen zírám, jak mně překvapil!!
Hlavní je, vydržet a být přesvědčená ty sama!!

j.a.n.u.s.
12. led 2009

lennis...gratuluji a zamackavam slzu v oku...kez by i nam pralo stesti. Slysela jsem uz, ze jak prestanes kojit, tak pak se vsechno jakoby meni...vice jidla, vice tuleni, delsi a lepsi spani, z cehoz vyplyva i vysmaty den...i ty jsi jakoby jina...napis, jak jsi to prozivala ty-ten odstav. Pocity a tak... 🙂

A kurna drz nam palce a mysli na nas dlouhokojicimatky 😔

lennis
12. led 2009

Myslím na vás dlouhokojící matky 😀 , držím pěsti a přeju hodně síly, ať to zvládnete tak jak já, Holky, fakt vám to všem přeju a cejtím s váma!!!!
Trochu mně to u srdíčka bolelo,když ho manža v noci utěšoval, - tu první noc a já se schovala pod deku, aby mně neviděl a volal mama, ale nemohla jsem vylízt, pak ráno jsem to už nestihla a přilezl a držel mně kolem krku tak pevně jako nikdy před tím, bylo to úžasný, dojímavý. Teď furt mama, mama, mama, když je zabranej do pohádky nebo si hraje, tak jsem mu ukradená, ale dost často přiběhne a chce pochovat, je to tuleň mazlivej. Jinak, jestli mi to chybí, tak teda vůbec, spíš jsem si oddychla, že už je to pryč, vynahrazujeme si to mazlinkováním a přijde mi, že ho je ještě víc, než při kojení. JInač, teda od soboty mám menses, ale teda mega !! Takhle zle mi snad před tím nikdy nebylo, tak se mi to snad srovná a začnou chodit pravidelně, dosud to bylo - když bylo, tak ob měsíc. Dnes jsem koupila další balík Beba mlíka, kaši a ještě nějaký rozpustný nápoj, takže najíždíme na pořádný pitný režim a jak se oteplí, tak na odplínování, to je můj druhý úkol do léta, chci ho zbavit plínek 😀 😀 😀 .
Tak holky, vydržte a až budete odstavovat, tak hodně síly a nebojte se toho, já jak se bála a děsila jen pomyšlení jak bude řvát, ale kde nic, tu nic .... tak si vemte příklad, fakt se nebojte 😉

sarkabrezen
autor
12. led 2009

díky lennis, já jak Tě "poslouchám", tak fakt asi to urychlím a jak sleze sníh tak do toho prásknu. hlavně proto, že už to chci mít za sebou, protože se toho bojím neskutečně, jak to bude probíhat. ale tvůj příběh mně povzbuzuje 😵 odplínování mám v rozpisu do léta taky! 🙂

gajda
14. led 2009

ahojky, kdyby jste měly zájem, mrkněte sem 😉 http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=154625

andrea73
15. led 2009

Šari tak co, jak pokračuješ? 😅 . U mě furt stejný, akorát mi dnes po obídku usnul bez prsa, což je dobrý. Pokud odhadnu dobu, kdy mu můžu ještě dát oběd, tak usíná bez prsa, ale jakmile ji prošvihnu a je hooodně unavený, tak mi usne jedině bez prsa. Dnes jsem to zvládla tak tak 🙂 Stejně nechápu, jak se může dítě samo odstavit, náš Mára by se ho nevzdal za zlaté prase 😅

A ještě otázka, některým maminám nechtějí, respektive jim nechutná mléko při menses. Upřímně řečeno u nás je to právě naopak, se mi zdá, že mu při menskách ještě víc chutná 😀

andrea73
15. led 2009

chtěla jsem napsat, že když je hodně unavený usne jedině u prsa, ne bez prsa...to kojení mi trošku vycucává mozeček 😀

sarkabrezen
autor
15. led 2009

ahoj Andrej, u nás blbé a čímdál horší. už to není jen o hladu, posledních pár dnů a týdnů se malá přicucává čím dál víc, i když hlad nemá. myslím si, že je to tím, že ví moc dobře, že nejsem v pohodě, že už toho mám fakt dost a občas mi už i ujíždějí nervy. myslím, že ona cítí, že něco není v pořádku a cítí se ohrožená, tak chce být furt přicuclá. fakt nekecám, mám pocit, že už mi visí u prsa celý den. to by se ještě dalo, ale ty noci... 😔 už jsem fakt hotová, v noci je to hrozné, jsem vzhůru každou hodinu.

takže já asi oproti původnímu přesvědčení do dubna ani nevydržím a pustím se do toho co nejdříve, hned jak se trochu zlepší počasí. chci kvůli tomu totiž odjet na chatu, kde budeme mít klid a více podnětů k odvedení pozornosti. takže až to tam venku trochu rozmrzne, jdu na to. 😖

bez prsa mi usne jen v autě nebo v kočáře, v posteli ani boha.

menses u nás taky nemá žádný vliv...

PS: už tak jsem uzlíček nervů a představte si, že mi dneska jeden povýšený idiot pomáhač a chránič, co si na samotné ženské v autě léčil nějaké komplexy dal pokutu 500 za nesprávně ometený sníh! no to by mně je+lo, kdyby mi změřil rychlost nebo cokoliv, ale tohle! vrrrr, byla jsem tak vytočená. a ještě ty jeho kecy... kdyby si aspoň odpustil tu trapnou povýšeneckou přednášku! vůbec netuší, co to je, jezdit s malým dítětem sama v autě, kojit, v noci nespat atd.... mám tak určitě čas, nechat malou ať mi brečí v autě, abych si mohla důůůkladně odmést z auta sníh do poslední vločky! 🙄 magor, ten mně vytočil, vrrrr

andrea73
16. led 2009

Šari to se ti nedivím, bych ho poslala do patřičných mezí. Jsem netušila, že tě můžou za takovou kravinu pokutovat. Nicméně z tvého popisu usuzuji, že jsi fakt na pokraji fyzických sil, takže s tím kojením bych to opravdu řešila co nejdříve a razantně. Na chatu odjeďte jen s manžou, bez malé, protože pokud tam budeš, bude si jistá, že jí to prso přece jen dáš, ale tak si aspoň odpočineš, načerpáš síly a malá se odstaví 😉

lennis
16. led 2009

Holky, držím pěsti, silný nervy!!!!!! Myslím na vás a přeju hodně odvahy, jak já se toho bála!!! Ale fakt v poho, teď když si vzpomene, tak už mu jen řeknu, že nemám mlíčko, už jsme se spolu i koupali, prsa viděl a jen mi je umyl 😀 , bobek. Tuhle ho chtěl do pusy večer, ale začali jsme se smát, tak začal taky, tak jsem ho rychle schovala, chvíli pak hudroval, ale byl OK hned. Chce to jen odvahu Andy a Šári!!!! Rozhodnout se a je to. Mně teda tlačí jedno prso dosud a asi začnu dávat studený obklady, protože se to zhoršuje odspodu, bojím se nějakýho zánětu či co.
Jak píše Andrej Šári, myslím, že si prodlužuješ to, co stejně budeš muset udělat, pokud bude tvůj manža pro, šla bych spát jinam být tebou, do jiný místnosti, ten den ji utahat maximálně a pak je to jen na taťkovi, připravit pití do flašky a Ty - špunty do uší. Nebo malej pouštět pohádku nebo číst, co má ráda. Já večer zazpívám hymnu 😀 , přitulím ho a jde spát! Někdy u Tv u pohádky, my je máme rádi. Ale v noci ke mně přelejzá, chytí mně kolem krku, vleze ke mně pod deku a už spí 😀 je to krásný a užívám si ho, za 17let bude mít v posteli jinou ženskou(teda doufám 😉 , že ho nějaká kikina bude chtít), tak si ho musím užít, dokud chce mně 🙂

j.a.n.u.s.
16. led 2009

lennis 😀 (kikina)

sari...magor policajt!

Ja ale myslela, ze to neni jen jedna noc...ze to Odnaucovani trva delsi dobu...(cca tyden???) vite, ty uplakany noci...ja si nedovedu predstavit, ze to jednou bude jinak....moje nadseni z noci minulych(usinala bez prsa, jen s pohadkou)opadlo...opet jsme uvizly ve starych kolejich.
Lezou ji dve stolicky(posledni), jak se ji prrezou, nemilosrdne odstavuji...mame kruhy pod ocima obe a mam pocit, ze se mi meni osobnost. Takze Sari-mame podobne pocity ☹

lennis
16. led 2009

janusko, ta první noc byla nejhorší, pak už jsem mu to natvrdo říkala, že mlíko není a jestli chce mlíko, tak je ve flašce, prostě jsem mu ho nedala a jen jsem ho tulila a hladila a za chvíli se uchlácholil.
No, doufám, že až si najde jinou kikinu než mně, tak začnu zas žít můj život a ne jeho 😀

sarkabrezen
autor
16. led 2009

ahoj holky odstavovačky 🙂 dneska po dlouhé době lepší noc, takže hned mám lepší náladu. na tu chatu pojedu jen já a malá, manžu neberu, protože budu mít co dělat sama se sebou, s malou, a ne tak ještě řešit nervního taťku, který by to nedal 🤐

na odstavování stylem mamka odjede, dítě se vyřve, nejsem, to bych fakt nedala, to prostě nemůžu, je to proti mému všemu přesvědčení, mateřským instinktům atak. tomu fakt malou vystavit nemůžu. už tak bude šílený záběr odstavit ji od jejího milovaného mlíčka, ne tak ještě od mamky... kdyby byla běžně zvyklá být beze mně delší dobu tak jo, ale my jsme ještě bez sebe nikdy nebyly 😅

lennis, no já jsem šťastná, že mám holku, to, že mně za pár let vymění za nějakého kluka ještě zkousnu, jinou ženskou bych nedala 😅 ...no i když, kdo ví, stát se může i to 😅 😎

mirjanka
17. led 2009

Šari, mně bylo taky špatně, když jsem od malého závisláčka odjížděla...ale on měl rád taťku hned po mém prsu...takže jsem tatínkovi důvěřovala...i když jsem po 4 dnech přijela, tak byl šťastný, hned chtěl kojit...řekla jsem mu, že se mlíčko zkazilo...stejně nevěřil, tak jsem ho popepřila.... od té doby konečně uvěřil...a začal být neskutečně mazlivý...pořád mě i teď v pěti letech chodí pusinkovat, hladí...prostě mazel...ve školce jsem viděla taky jednoho pětiletého chlapečka...chodí paní učitelce hladit prsa - nejspíš to byl taky dlouhokojenec 😀 ...já bych nenásilně neuměla odstavit...řval vždy pode mnou jako tur...to se nedalo vydržet

lennis
19. led 2009

Tak co Anrej? Jak to šlo? Podařilo se?
Šári, držíš se?
Miru, chápu, já taky myslela, že budu muset nechat malýho u našich, sice bydlí jen o patro níž, ale určitě bych to vše slyšela. Je to divočina s těma rarachama🙂. My pepřit nemuseli, ale je to zajímavej nápad 😉 asi účinej. Mazlika mám taky. Včera vůbec nechtěl tátu, furt jen mně až jsem z něj byla teda celá olověná, vydudaná a vyřízená. Holky,ale co je novina, náš mladej nám začíná spát v kočáru. Když byl mimi, tak jsme s ním měli problémy, prostě nechtěl vůbec být v kočáru, každý usínání byl 20min řev, pak 15min spánku a za půl hod nanovo, první 4měs to byla fakt hrůza, večer mi řval i 3hod v kuse, takže jsem byla happy za usínání na koze 😅 . Ale teď dám ho do kočáru, ujedem 300m a je tuhoš, no nechápu, nikdy neusnul za jizdy sám bez řevu!! To byly vyjmečné situace. Takže já snad s ním začnu po obědě jezdit venku s kočárem ještě 😀 😀 😀

mirjanka
19. led 2009

Leni, já svého prvního syna kojila jen částečně do 4 měsíců a spal mi v kočáře do 3 let 😀 ...musela jsem kvůli tomu koupit prostorrný Hauck - i tak mu vyčuhovaly nohy 😀 a když spal na zahradě, tak se ještě domlouval se svou sestřenkou - o půl roku mladší, jestli už taky dělá hají 😝