Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

jituska
27. únor 2009

Holky, kašleme na postavy, dveřma projdeme tak co 🙂 Já teda předtím byla hodně hubená, měla jsem i prsa. Teď mi visí břicho, když se hodně najím, strie po celým břichu a celulitida taky všude a prsa - věšáky vycuclý a malý. Přes zimu jsou bundy, tak to na nás nikdo nevidí, haha. Potřebovala bych civičit na zadek. Jo a poprvý jsem nabrala 18 kg, teda břicho jsem žádný neměla do 7.měsíce těhotenství. A při Jurdovi mi břicho popraskalo, to jsem žrala jak divá a 22 kg nahoře - 5 kg zůstalo a nejdou dolů a prdím nato. Heleď, mám 60 kg a muž 120 kg, kus chlapa no, takže já nemusím být extra hubená, pak by vypadalo, že mi všechno sní. Jurda pravděpodobně bude po něm, dlouhý a kus chlapa.

kasandra
27. únor 2009

ahoj holky, doufám, že vám nebude vadit, že tady něco napíšu, i když už dávno nekojím. Ale nedá mi to se trochu k této diskusi nevyjádřit. Můj syn má 28 měsíců, takže v dubnu bude mít 2 a 1/2 roku a kojila jsem do 1O. měsíce. Odstavila jsem ho úplně přirozeně, postupně jsem ubírala jedno kojení za den a do 14 dnů jsem nekojila. Je fakt, že Filda to prostě nijak nezpozoroval, dávala jsem příkrmy, které jsem vlastně "vyměnila" za to kojení. Měla jsem z toho taky trochu strach, ale šlo to úplně v pohodě. Proč to ale píšu? Protože si myslím, (a je to tak asi se vším- spaní, jídlo, aj.), že jak si to mamča "udělá", takové to má. Dítě je nepopsaná kniha, která se samozřejmě projevuje svým temperamentem, takže u některého dítěte to jde lépe(je dejme tomu klidnější) a u jiného hůře( více se vzteká, projevuje se, více pláče ap.). Ale jak se dítě naučí určitým pravidlům, tak je i potom vyžaduje. Nechci tady házet rozumy, 🙂 jen si myslím, že si to holky zbytečně ztěžujete samy. Chápu, že teď se dvouletým prckům hůře vysvětluje, že mlíčko není, protože už mají svůj rozoumek a dokážou si o to hlasitě říct a dokonce se i vztekat.Je jsem všemi deseti pro kojení, to je bez debat, ale max. do roku, roku a půl. potom to už přináší více komplikací, a stejně děti v tomto věku už mají normálně papat.
Šarko, promiň, ale to, že tvoje dcera nejí, mě připadá v tomto věku už docela na pováženou a je to důsledek toho, že vlastně to mlíko má(nebo měla) kdykoliv. Je samozřejmě zdravá, protože má všechny živiny od tebe, ale nemůže jí to stačit. Moje rada pro tebe: 😉pokud chceš skončit s kojením, měla bys být důsledná a opravdu skončit ve dne i v noci dejme tomu do těch cca 14 dnů. nemá cenu to zbytečně prodlužovat, tím nic nezískáš. Uvidíš, že se ti uleví, a malá začně jíst, Pomalu samozřejmě,třeba jednu lžičku, zítra dvě, ale začne. Tak jako začínají půlroční děti. My jsem s Fildou takto přestali kojit, odbourali jsem dudlík, je bez plen i v noci a normálně papá(někdy hůře a někdy lépe, ale já taky nemám každý den hlad). respektuju ho, vím, na co rozumově má, co dokáže pochopit a podle toho postupuju.Do jídla ho nenutím, když si řekne, dám mu třeba i před obědem něco malého, ale on ví, že prostě potom je oběd a něco sní. Oběd se papá v židličce. Holky, doufám, že tento můj příspěvek přijmete v pohodě, držím všem palce at to zvládnou co nejlépe.

jituska
27. únor 2009

😉 jsem si početla 😉 jak tu psala Šárka, lepší kojit do dvou let a více, než třeba jen měsíc, toť můj názor. Takže milý Jurášku, můžu za to já, že jsem Ti to pořád cpala.
Holky, už jim to prostě nedávejte 😅 😅

j.a.n.u.s.
27. únor 2009

Ja jsem pro dlouhodobe kojeni, ale spokojenost musi byt na obou stranach... 😉

sarkabrezen
autor
27. únor 2009

kasandro, je jedna jediná věta, se kterou budou souhlasit asi všechny maminy na světa - každé dítě je jiné. nemůžeš podle svého dítěte posuzovat ostatní. protože se snažím ohledně toho vyhledávat co se dá tak vím, že takové děti, co nechtějí jíst prostě jsou. nedovedeš si ani představit, jak psychicky náročné to je. každý den přemýšlet nad tím, co dělám špatně. každý den zkoušet a každý den být znova a znova odmítaná... každý den narážet na lidi, kterým děti pěkně papkají, a kteří se na mně dívají přes prsty, protože naučit dítě jíst je přeci věc matky... a každý den se v rámci svého duševního zdraví přesvědčovat, že to není moje vina...

co se týče kojení, je to jak píše januska... o oboustranné spokojenosti. já teď spokojená jsem, přestože stále večer a přes noc kojím, nevadí mi to. jsem spokojená, že jsem v pohodě odstavila den, zjistila jsem, že na (ne)jezení to vliv nemá, takže nemám důvod odstavit noc, pokud to nám oběma takto vyhovuje. až přijde čas, odstavím i to.

sarkabrezen
autor
27. únor 2009

jitusko, jestli chceš, pisni mi taky do IP adresu, pošlu ti ty písničky, tanečky... dvakrát nebo třikrát, to už je jedno 🙂

j.a.n.u.s.
27. únor 2009

sari..prosila bych to dobirkou 😉

sarkabrezen
autor
27. únor 2009

😅

barborenka
28. únor 2009

dobre ranko,no psik je doma a Barborka dalej ceca,najprv nechcela lebo sa asi bala ale ked dosla ta jej chvilka vecer tak jej bolo jedno ci ju psik vidi alebo nie,takze to zostava rovnako asi neni este pre nu cas,budem to skusat obmedzovat len cez den,no idem si este lahnut,ta nasa kraska celu noc pistala,ahoj

j.a.n.u.s.
28. únor 2009

barborenka....neni vas cas.... 😉 ..nevadi. My jeste taky nic...ale uz ctvrtou noc nee, sice rev-ale mamca to s ni umi, ja se potim pod perinou aby me nevidela...pres den jen o polednim spanku, pak-jak se zadari az na spani....

mmarky
28. únor 2009

kasandro:Kdo nema doma takove prcky, jako my, asi nepochopi 😉 , nekdy to odstavovani opravdu nejde striktne naridit... navic opravdu nevidim duvod, kdyz mliko je - kupovat nutrilon apod. My jsme take oboustranne spokojeni, navic mame podporu i u dr. takze tak 😀

mmarky
28. únor 2009

a nemela bych to srdce ji odeprit nasilim to, co ma tak rada a podle me jeste potrebuje a ma to pro ni vyznam

mmarky
28. únor 2009

je dobre, kdyz ve spolecnosti mlicko nevyzaduje - pokud ma plno jinych vjemu nebo me nevidi, nevzpomene si, ale doma - proc ne 😎

mmarky
28. únor 2009

venku s tim teda problem nemam, ale opravdu chce mlicko venku minimalne a da se odvest pozornost. to, ze je ziva skoro jenom z mlika na skodu urcite neni, vsak ona pozna, jake jsou na svete dobroty

cvalda
28. únor 2009

ahojda,chtěla bych Vám napsat svoji zkušenost z kojením.Souhlasím s názorem ,že každé dítě je originál,to je bez debat,mám tři děti,dvě starší vyrustající ještě v době ,kdy se kojení moc nepodporovalo,takže ,když mi starší dcera dnes 16 ti letá,začala v noci zlobit,tak mi Dr.sdělila,že mám začít dávat kaši na noc a přikrmovat jednou denně sunarem a tím jsem si dceru v 6 měsích odstavila sama,naučila se pít z láhve a nechtěla už odemne ☹ za čtyři roky se mi narodil syn a bylo to to samé,podotýkám,že dětští lékaři tenkrát opravdu kojení nepodporovali.Ted máme po13 letech holčičku je jí rok a pul a stále kojíme,neví co je to dudlík ani lahev,je to naprosto spokojené zdravé dítě a spící celou noc.Podotýkám,že i dobře prospívající batole 😉 malá baští už opravdu vše co lze batoleti nabídnout,nemá problém s polykáním tuhé stravy,což se někdy při dlouhodobém kojení muže vyskytnout.Nemám duvod z mé strany ani ze strany dcery zatím kojení ukončit,jsme obě spokojené a vyhovuje nám to a vím ,že pokud moje dítě dobře prospívá je kojení to nejlepší co pro ní mohu udělat.chystám se kojení pomalu ukončit na konci léta ,kdy dceři budou 2 roky,myslím ,že to je taková ta správná doba,ale jak už bylo řečeno každé dítě je originál.Užívejte kojení dokud mužete a hlavně chcete.Přeju Vám spokojené a zdravé děti a veselé a štastné mamči. 🙂

jituska
28. únor 2009

Janus, vy jste frajerky 😀
Holky, tak jsem vydržela být 14 dní zdravá, a opět mě bolí v krku a Juráš celou noc prokašlala, ale totálně ☹ To jsem čekala, že až mu vezmu mlíko, že bude nahromadě. Ale třeba jen někde prochladl, no někde, válel se ve sněhu, všude břečka, ať už je jaro a léto, i když já bych ten čas měla zastavit, páč pak mě čeká po létě nic moc období.

jituska
28. únor 2009

Tak nikdo tady není, všichni se věnují drahým polovičkám 😀
Hodila jsem do alba 1 fotku 😅 😅 , to je jediná, kterou mám zde na Pc, ostatní mám v notebooku.

lennis
28. únor 2009

Holky nedá mi to a chci vám napsat tohle: HOnyse jsem kojila do jeho 20 měs, kámoška má o 3 týdny mladší holčinu, kojila v podobné časové frekvenci jako já, ale rozdíl byl v jezení našich dětí, Honys ráno snídal tak max 4-6 soust chleba (rohlíku atd...), ke sváču půl jablka nebo půl jogurtu, k obědu malou misku polívky nebo bram nebo něčeho prostě, holčina od kámošky ke snídani celý chleba s něčím, ke sváče 2 jogurty nebo pribiŃáky, k obědu velkou misku polívky + stejnou misku druhýho chodu a to mi ještě z tašky brala rohlík a před polívkou ho zdolala jako by nic. Takže děti jsou každé jiné ač obě kojené, já od nich odcházela s pocitem, že prostě nevím, z čeho může moje dítě růst, samozřejmě to nebyl důvod k ukončení kojení, abyste si nemyslely, ale náš Honys si prostě nevezme o 1 sousto navíc, i když jí něco jeho oblíbenýho, tak když má dost, tak prostě zavře pusu a já se můžu postavit na hlavu a nevezme to, to by se radši pozvracel, ani větší kusy jídla nespolkne a ihned mi to vyplivává a pak těžko do něho něco dostávám. Jsem ráda když jí dobře a říká si i o jídlo sám, teď momentálně máme to období. Jelikož jsem dostala novou osobní váhu, tak ho mám docela pod kontrolou a od min sob do st jedl velice mizerně, dokonce i zhubnul, ale co nadělám, prostě to do něho nenacpu, ale dávám na svůj instinkt a nechávám ho žít, chce, nechce, je veselej a hravej, tak co...🙂
a teď z jinýho soudku: včera jsem byla v Liberci na MS v lyžování a bylo to úžasný holky!!! Dám pak fotky do alba 🙂 🙂 🙂

jituska
28. únor 2009

Lenis, neboj, za deset let budeš psát, že Honzík snědl ke snídani pět rohlíků a ještě by si něco dal 😀 😀 😀
Fotky z lyžování v Liberci chci vidět. Už jsem si myslela, že zase někde plesuješ 😀
Taky bych do Liberce jela, ale máme to jaksi z ruky 😨

j.a.n.u.s.
28. únor 2009

jitu..moc krasne deti mas! Moc 🙂

lennis..vy mate radi lyzovani, vid? I ta fotka na ikonce...jste jak dva lyzari 😉

lennis
28. únor 2009

Jo, jsme lyžaři, sice spíš sjezdovky, ale do Lib to máme cca 2hod autem, tak jsme vyrazili, trhli jsme rekord v návštěvnosti včera (37tis lidí), ale bylo to v poho, ani mi to nepřišlo. Fotky dodám do alba, pak písnu, jak tam budou 🙂 .
Jitu, myslím, že letos máme odplesováno.
Ještě jsme včera chtěli jít na můstek, ale jaksi dávat 1500,- za jednoho se nám nechtělo, navíc to pak zrušili a dnes to doskákali. Jeli jsme do centra Lib, tam byla Aneta Lang. 😀 a velký plátno,t ak jsme to viděli tam 😀 . Fakt zážitek z toho závodu, super atmoška a bylo tam šíleně moc Norů, Norských fanoušků a byly úžasný, lidi nad 40let a většina v takových typických norských hábitech a lidi se tam s nima fotili a rozdávali tam uzený lososy, takový uvolněný a pohodový. A navíc jsme jeli já a 4 chlapi v autě, žádná máma a děti 😀 😀 😀 zregenorovala jsem duši, sice nohy ještě dnes bolí, bylo to náročný, ale jinak ok. Honýsek byl doma s babí a dědou, tak si ho užili.

lennis
28. únor 2009

Krémiku- zkus ty zkušební na týden

krembonzur
28. únor 2009

lennis-oni davaj zkusebni na mesic, cca 500,-kc, v je v tom to vstupni vysetreni a nauceni nasazovani a vyndavani, takze to je jasne, ze do toho jdu, jen se proste musim dokopat...

lennis
28. únor 2009

dokopej 😉 😉 😉 uvidíš, jestli ti to bude vyhovovat nebo ne. Já si to už bez toho nedovedu představit a jednou bych chtěla na laser operaci, jestli seberu odvahu, teď sbírám na ořezání znamínek, ale tento týden už se fakt musím objednat 🙄 🙄 😨 😨 měkkkkkota no 😢 😢 😢

lennis
28. únor 2009

HOlky, tak kdo chcete vidět fotky, tak písněte, pošlu vám do IP adresku, kam jsme je "vyvěsila" 😀 , je tam i jedna plesová 😉

krembonzur
28. únor 2009

leni, no znaminka samo resim taky a zubare taky-jsem si rikala, az prestanu kojit...ale i tak se mi nedari se dokopvat...i o te laser operaci jsem premyslela...jo a mam kazde oko jinak postizene, takze bych musela mit 2 ruznych cocek,to uz jsem uplne zapomenula 😕 😵
fotky?sem s nima!!!!

lennis
28. únor 2009

to neva, že máš na každý oko jinou čočku, objednáš si balení těch a balení těch a kombinuješ to 🙂

krembonzur
28. únor 2009

ja vim, jen jsem byla prekvapena, ze to mam tak chaoticke 😀 proste mimon 😀

lennis
28. únor 2009

no jo, tak mateřská 😀

sarkabrezen
autor
28. únor 2009

cvaldo díky za příspěvek...