Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

lennis
5. led 2009

tak už usnul, ale na jak dlouho, dnes jsem pro jistotu dala i homeopatika na uklidnění na noc, protože poslední 2 noce zas za nic nestály, zkusíme čenčnout místa s manžou v posteli a uvidíme, vysvětlovala jsem mu, že mám boooo, tak si šel na šťávu, ale uvidíme jak dlouho mu to vydrží, podotýkám: je to velký KOZOMIL, jináč se to nazvat nedá. Chce furt a všude. Ale když nejsem doma, tak dokáže usnout s babí, někdy i s taťkou, dnes se teda zadařilo, byl K.O. už u TV, uklindal se u Máji, ale jinak to je pěkná aktivka, ničemu nedá pokoj a je už teď pěkně vyčůranej, ale mazel 😀 😀 😀 , tak holky, písnu, jak to šlo a jestli to bude hrůza, tak teda nevím. Myslíte, že jsou nutný nějaký ty prášky na laktaci nebo stáhnutí prsou???

lennis
6. led 2009

Takže holky, máme za sebou 12 hod bez kojení, kozy tlačí, ale neodstříkávám, není to tak hrozný, tak uvidíme odpo, v noci ho 3x ukonejšil manža, vyměnili jsme si místa v posteli, takže spal u něj, ve 2:15 ráno pláč, ale do 2min spal, manža ho měl u sebe, o půl pátý nestihnul reagovat, tak mně zmerčil a přilezl, chytil se mně za krk a nechtěl pustit, hned chtěl prso, ale já se mu to snažila vysvětlit, že prsa nemaj mlíčko a spinkaj, trochu natahoval, pak jsem mu nabídla mlíčko z flašky, že teda jo, ale nebylo moc teplý, tak chtěl udělat teplý v kuchyni, ale na to ho nechci naučit, tak jsem naslibovala hory doly, že ráno uděláme mlíčko atd...sice si na kozu nevzpomněl, mlíko už nechtěl, ale usnul po 1,5 hod, mamka zpívala, povídala, muckala, mazlila, furt přikrejvala atd...ale usnul a ráno jsem vstala dřív, udělala mlíčko, čajík, snídat ani moc nechtěl, takže hlady to v noci u nás teda asi nebylo, tak uvidíme další noc, zatím si na prsa nevzpomněl. Dnes v noci budu nabízet čajíka a né mlíko nebo šťávu.
Holky, taková rada, naši když hlídali a malej nechtěl UM, tak mu přisladili vanilkovým cukrem 😀 😀 😀
Chce to se jen rozhodnout a vytrvat, total mně překvapil svýma reakcema, čekala jsem scény, řev atd...ale je naprosto v pohodě

sarkabrezen
autor
8. led 2009

lennis, ty jo, tak zatím je to lepší než jsi čekala, viď... a jak teď? na ty prášky, se chci zeptat doktora, jdu k němu 22., já se bojím, že taky něco budu potřebovat, mlíko se mi dělá furt (taky malá furt pije 😒 )

já jsem nad tím taky uvažovala, jestli v noci až budu končit nabízet čaj nebo nic. taky se bojím, ať si na ten čaj nezvykne a nebudí se kvůli čaje... no je to otázka, asi to zkusím s ničím... když už, tak už...

u nás to s manžou nepůjde, malá ještě nikdy neusla s nikým jiným než se mnou... jsme na sobě závisláčci obě 😅

lennis napiš!

lennis
8. led 2009

No, já si už myslela, že si tady budu dopisovat sama se sebou 😀 , Šári, tak jsme furt bez kojení, 3 noce v poho, občas se vzbudí, ale jen tak převalí, chce potulit, 1x za noc bulí, ale je to jen chvilku, svlíkal mně asi zatím 3x, vždy jsem mu to vysvětlila, že mlíčko už není v prsíčkách, ale ve flašce, tak nejdřív nechápal, ale pak už jo, teď si už ani nevzpomene, zírám, s jakým klidem to proběhlo a prsa? Tlačily celý úterý, ale ne tak, abych musela odstříkávat, včera už naprosto v poho a dnes nic necítím, mám pořád sportovní podprdu, aby byly jako stažený a myslím, že máme vyhráno. V po jsem se rozhodla z minuty na minutu a bylo to!! Usínání: poslední 2 večery usnul u TV, včera to bylo asi po půl minutě, já koukala na zprávy, přilezl si ke mně, přitulil a usnul a bylo to. Ani flašku s mlíkem jsem mu nestačila dát. Začal teda vynechávat odpolední spaní, takže v 7 večer je K.O., ale má mně spát hodinu po obědě a pak po mně do 10 skákat doma? Tak tohle je lepší a můžeme někam klidně i vyrazit na celý den, fakt ŤUK Ťuk do dřeva. Zatím vše v pohodě. Ráno moc nejí, až tak kolem 10, takže hlad nemá, kdyby měl, tak si řekne a snídá se mnou, ale vezme 3 sousta a už nic nechce, začal teda víc pít a i víc jíst se mi zdá, hlavně oběd a odpoledne, to se teda láduje, tohle dřív nesnědl. Taky jsme se od jara moc nehnuli s váhou, takže asi doháníme🙂.

j.a.n.u.s.
8. led 2009

3 vecery usina bez prsa!!!

Az se divim! Ale je to takove nase male vitezstvi. Chci prvne docilit toho, aby usla fakt sama...i kdyz jsem tam a hladim ji po zadech.

Figl.Vypravuju pohadku az kdyz cicek vytahne z papule. Kdyz se prisaje skoncim...a jen navnadim...odcuc-pokracovani pohadky. Takze vcera uz vedela, ze se muze napit, ale O Marence a Jenickovi budu vypravet az potom 😵

A vite co me tesi nejvice? Ze jsem na to prisla sama 😀 😀 😀

lennis
8. led 2009

Tak to jste holky šikovný, hlavně, že to jde.
Honzajs byl taky schopnej usnout bez, jednak když hlídala babí a často jsme si lehli do postele, malej v postýlce a my si četli, někdy i jemu nahlas, ale moc ho to nebralo, spíš když mu zpívám, vede u nás hymna 😀 😀 😀 hold to bude asi vlastenec po tatínkovi 😀 , kluci si ji furt zpívaj ve vaně při koupání. Takže to tady dokázal usnout, no uvidíme jak to půjde dál. Já měla spíš strach z nocí, jak ho budu konejšit, vždy chtěl jen prso. Tak to si vleze ke mně pod deku a hned spí, hladím ho chvíli a asi po 3 min se sám odkulí k sobě do postýlky, máme ji hned u postele, přivázanou a oddělanou bočnici, někdy si ke mně strčí jen hlavičku a je spokojenej. 😀
Hodně zdaru všem 😉 😉 😉

sarkabrezen
autor
8. led 2009

Jééé holky tak to blednu závistí, ale moc přeju. Já chtěla taky nejdřív naučit samostatné spaní bez prsa, ale nešlo to, bylo to šílené. U nás je to i tím, že není najezená, takže řve i kvůli hladu. ☹

lenni, no já tak dlouho nenapsala, protože jsem furt čuměla na stránku 1 a nevšimla si, že už tu jsou dvě 😀 no prostě magor 😎

janus jsi dobrá, že sis našla svůj způsob, vážně... obě jste dobré, že jste to takhle zvládly, kéžby to tak bylo i u nás 😔

lennis
8. led 2009

bude Šári, když nechtěl jíst ten náš raubíř, tak jsem ho prostě nechala vyhladovět, odpo jsem nedávala sváču a jak pak dlabal večeři, taky jsme měli problémy s jídlem, teď začíná fakt jíst, dnes k véče snědl vajíčko usmažený na másle - míchaný a malý chlebík s máslem a vypil i mlíčko, bříško má krásně kulatý, tak snad bude chrupat pěkně.
🙂

j.a.n.u.s.
8. led 2009

sarko...furt jsem si rikala, ze bych chtela odstavit prirozene...a ja odstavim prirozene...i kdyby to melo trvat jeste rok!!! 😀 😀 😀

katarina82
8. led 2009

Ahoj holky, já nikdy nechodila do batolat-ono se mě předtím vlastně ani moc netýkalo 😀 , ale teď vidím, že je tu fůra témat i pro mě.
Já taky pořád kojím a asi ještě dlouho budu. Připadá mi to někdy, že mi bude Denča viset u kozy do osmnácti 😀 😝 V noci jí snad milionkrát, ale ona má fakt hlad. Přes den jí dost špatně, nic moc jí nechutná, nejradši by je pila mlíko. Moje, UM nechce ani za zlatý prase. Zkoušela jsem jí ho sladit, dávat do něj kakao a nic. Cucne, vyplivne a je to. Dneska v noci jsem už nad ránem měla málo mlíka, tak to byl řev 😖
Holky jinde mi doporučovali nechat jí pár nocí brečet hladem. Nechala jsem se ukecat, zkusila jsem, jenže... Fakt jsem chtěla moc a moc vydržet, jsem nevyspaná, zničená, říkala jsem si, pomůže to nám oběma, bude přes den líp jíst... Jenže když na vás první půlhodiny mlaská jakože chce papat, já nic, pak začala plakat, ale tak srdceryvně 😔 Chtěla jsem vydržet, jenže po další půl hodině, kdy nešťastně seděla na bobku a plakala, jsem už brečela taky a dala jsem jí prso 😔 Pila tak hltavě jako nikdy, usnula u kojení... Takže nevím, jestli tohle chci ještě někdy zkusit, chtěla bych to změnit, ale asi né za tuhle cenu, fakt nevím.
Naštěstí umí večer usínat sama, nakojím, dám pusu, dám ji do postýlky, usne, kolem půlnoci, když jdeme spát si ji už pak beru k sobě do postele, jinak bych se už nevyspala vůbec.

andrea73
8. led 2009

Jsem ráda, že je tu tohle téma, protože odstavení mě už trápí velice dlouho, chtěla jsem přestat už v roce a půl, ale malej bude mít za necelý měsíc 2 roky a bohužel k mé smůle stále kojím, a stále dost. Přes noc se mi budí min. 3x, přes den se přicucne sám tak 3x a pak samozřejmě při uspávání, jak dopoledním, tak nočním. Němůžu říct, že mě kojení nějak deptá, můžu říst, že kojím ráda, ale na druhou stranu jsem za ty 2 roky strašně vyčerpaná, několikrát jsem byla na pokraji fyzického vyčerpání a nedaleko k hospitalizaci, takže bych už ráda přestala hlavně kvůli sobě.
Jak už tady někdo psal, má dny, kdy jí krásně, přes den si vzpomene na prso třeba jen jednou, ale z toho má období, kdy ho vyžaduje neustále 😒
Jednou jedinkrát jsme ho nechali u našich na jednu noc, vzbudil se v noci jen jednou, na mě si ani nevzpoměl, jen vyžadoval po babičce asi 2 hodinové hraní s hračkama a pak bez hysterie usnul. Ale zase nemám to srdce ho u našich nechat třeba celý víkend, mamka toho má taky dost v práci, o víkendu si chce odpočinout. Ale bohužel pokud to bude jediná šance ho odstavit, tak to bude muset vydržet a já taky 😅

andrea73
8. led 2009

jinak Katarino v Tvém příběhu vidím sebe, taky nikdy nevypil UM, jen cucnul a když zjistil, že je ve flašce mlíko místo čaje, tak už nechtěl ani za boha. A s usínáním je to to samý, když ho uspím (samozřejmě u prsa) 😀 , tak ho šoupnu do postýlky a při prvním nočním probuzením už spí se mnou v posteli. Podotýkám, že máme malou postel, takže od porodu spí v mém manželském lůžku ne velký, ale malý chlap 😎 Velký se musí spokojit se spaním v obýváku na gauči 😀

lennis
9. led 2009

já mu neustále vysvětluji, že v prsách už mlíčko není a že je teď ve flašce, já měla výhodu v tom, že jsem asi od 4. dne dokrmovala na noc 1 dávkou UM, měla jsem večer už málo mlíka, takže na flašku byl zvyklej a mohla jsem večer i odejít a babi ho uspala a dala flašku, vydržel beze mně do tý 1hod v noci, pak jsem už musela nastoupit já. Já byla na pokraji zhroucení mezi 6-10měs, kdy jsem kojila i 8x za noc a furt brečel, rostly mu zuby - 4měs boule, nateklý a pak vylezly všechny naráz, to jsem dávala homeopatika, aby líp spal, Chamomilu CH9, néé, že by spal celou noc, ale místo 8buzení bylo už jen 4x. I dnes ráno si přilezl a mlaskal na mně a svlíkal mně, občas si vzpomene, ale já mu řeknu, že už není, že udělám do flaštičky, chvíli krunká a je mrzutej, ale za chvíli už ani neví, možná to ze mně ještě cítí, ale fakt jsem ráda, že to máme za sebou. Holky, já taky myslela, že má hlad, že pije, že tahá, ale teď snídá nejdřív v 10, protože prostě dřív nechce, kdyby měl hlad, tak vím, že se nají. U nás to hlady teda nebylo, byla bych kojila do jara, přes zimu kvůli chřipkách, ale na Vánoce měl rýmu, vždy to trvalo 3dny a byla pryč, ale teď 10dní, takže mlíko už nám na rýmu nezabíralo, tak jsem si řekla DOST. Je to úleva, sice nespí po obědě, včera usnul až v 9 večer, ale co se dá dělat, zas usíná krásně sám a bez řevu, tak i za to jsem ráda. Holky, hodně síly a zdaru, chce je to silnou vůli, vím, že to není lehký, ale musíte se rozhodnout hlavně vy, já na něj nekřičela, neodtrhávala, jak se začal vztekat, tak jsem mu to milým hlasem vysvětlila a vysvětlovala furt dokola a byl v pohodě. Popř, zkuste dávat v noci čaj z flašky nebo šťávu na co jsou prostě zvyklí. Je to mazec s těma prďolama.
Andy, taky chtěl furt ke mně, máme postýlku vedle postele, oddělanou bočnici a tu postýlku přivázanou k posteli, takže máme prodloužený letiště, když to tak řeknu, malej si přilezl, když usnul, tak jsem ho odsunula zpátky do svý, pak se naučil tak, že se napil a odvalil zpátky k sobě, já ho jen přikryla 😀 😀 😀

mirjanka
9. led 2009

sarka...já měla se svým synem úplně stejný problém, chtěl je mlíčko, ostatní jsem do něho dostávala hodně špatně...vždycky jsem si ho posadila a dala do ruky nějaký nový předmět, aby zapomínal, že ho krmím, každé sousto pak stejně převaloval dlouho v puse...bylo to trápení, než se najedl, běhala jsem za ním s jídlem...hrůza...spal s námi v posteli a i přes noc se několikrát budil na kojení...kolikrát jsem u kojení usnula a pak ho po půlhodině našla přisátého...nechtěl žádné náhrady, dudlíky apod. - dost mě kojení vysilovalo, protože jsem si nemohla ani sednout, aby nepřišel a nevyžadoval si své....dokonce na obřadu při svatbě začal pofňukávat, že chce...tak jsem ho tam nakojila- po druhém roce (asi 2 roky a tři měsíce) jsem ho násilně odstavila...u něho to ani jinak nešlo...odjela jsem na čtyři dny pryč k příbuzným a on zůstal doma s tatínkem...když jsem se vrátila, samozřejmě, že chtěl taky...řekla jsem mu, že je mlíčko zkažené a popepřila jsem prso (drastické, ale jinak bych zase spadla do kojení)....přesvědčil se, tak jsme s kojením přestali...nevadilo by mi kojit klidně až do tří let, kdyby nechtěl pořád...ale jen třeba třikrát - až čtyřikrát denně....dodnes pije radší z brčka...ale s jídlem se pak zlepšil...

mirjanka
9. led 2009

Lennis...my máme taky postýlku bez bočnice...už připravenou pro další mimi...přesně tak jsme měli prodlouženou manželskou postel 😀

andrea73
9. led 2009

Lennis přečetla jsem si Tvůj příběh, taky jsi to neměla jednoduché, nicméně měla jsi oproti nám jednu výhodu a o je ta, že malej byl naučenej na mlíko z flašky alespoň na noc, kdežto náš Mára nikdy, a to jsem mu z flašky zkoušela dávat mlíčko od 3 měsíce, protože tak jako Ty jsem si připadala, že jsem na večer už neměla ani kapku MM. Bohužel se u nás nezdařilo ani jednou, kupovala jsem pořád nové UM, abych zjistila, které mu chutná až jsem nakonec rezignovala, neboť jsem zjistila, že ani kdyby bylo melounové, tak mu to prostě nic neříká a nedostanu to do něj ani stádem volů.
Bočnici jsme měli stáhnutou 2 měsíce, bohužel také bez úspěchu... 😒
Jo a gratulka k nekojení, fakt závidím 😀

lennis
9. led 2009

Andrej vydrž!! Tak když ne mlíko, co čaje???
Dcera mý kámošky (bude jí 5let) se dosud budí i 3x v noci a chce ukonejšit, je z ní taky vysílená. Snad nás tohle taky nečeká.
Pevný nervy s bobánkama všem 🙂

j.a.n.u.s.
9. led 2009

Je pravda, ze jak ty kozy neciti, ani si nevzpomene....mala byla taky u mamky na noc a uplne v pohode...mamka zustala ted sama, tak ted uz ji zkusim tam dat casteji...a uvidime co a jak...doufam, ze to jen neumocni jeji touhu po me 😅

Nejsem zastancem ji nechat vyplakat. Katarino, udelala jsem jednou to co ty, a nafackovala bych se za to! Musi to jit i jinak, nez lamat dite... ☹

sarkabrezen
autor
9. led 2009

ahoj holky, katarino a andreo - máme to hodně podobné, u nás taky jen kojení, mlíko se plive a kojím dvacekrát za den, pětkrát za noc... a přesně jak píšete, mně nevadí samotné kojení, i když, někdy když kojím už fakt dlouho a pořád tak i jo, ale hlavně to šílené vyčerpání, kdo to nezažil, neumí si představit... dva roky co jsem nespala dýl jak 3-4 hodiny v kuse... taky jsem to před pár týdny jednou zkusila, večer nedat, ale bylo to tak strašně traumatické pro malou i pro mně, že už to nikdy, nikdy neudělám. no i když, jak pak chci teda odstavit nevím ☹ ☹

lennis, co ten čaj, dáváš? jaks to vyřešila? nebojíš se, že si navykne na buzení na čaj?

všechny píšete, že to většina holek řeší tak, že dítě odveze k rodičům nebo nechá s tatínkem, jenže já ještě nikdy malou nikde beze mně nenechala ☹ tak tohle asi nedokážu... nedovedu si to představit... takhle ji brutálně trápit, nejenže nebude mlíčko, ale navíc i poprvé bez maminky... já jsem hrozná, já vím, ale jsem na ní ještě více závislá než ona na mně 😔 ještě je malinká... 🤐

sarkabrezen
autor
9. led 2009

Holky ale teď se mi vážně usadil brouk v hlavě - odstavení je samo o sobě pro dítě náročné, pokud není samovolné, ale co je teda menší zlo - odjet pryč a nechat dítě dva tři dny jen s tatínkem nebo u babičky nebo prostě tvrdit, že není a nedat ?? V prvním případě má asi dítě trauma i z toho, že tu není maminka, ale v druhém případě jsou zas ty prsiska pořád na očích a připomínají se, tak je to pro dítě zas náročné z tohohle hlediska...

babo raď 😅

lennis
9. led 2009

Šári, nedávám nic, prostě se v noci spí a hotovo. Holky, zírám jak to jde. Dnes si zase asi 2x vzpomněl, ale jen řeknu, že není, tak chvíli krunkne, ale hned ho přeorinetuju na pití nebo něco jinýho a přestane. Musí projevit svůj názor, za to jsem ráda.
Já jsem taky závislačka, když jsem byla večer pryč, tak max do tý půlnoci, dýl moc často ne. Chce to zkusit s tatínkem někdy, až bude fakt hoodně unavená. u nás teda zabírá Krtek na dvd, lehnu si s ním nebo i sám leží na gauči a usne, když se začne sápat dám mu flašku s nějakým pitím s tím, že já prostě nemám, taky si holky vázaly a lepily prsa, že je bolí atd... asi vyzkoušet metody, já preferuju vše vysvětlit, docela se mi osvědčuje.

sarkabrezen
autor
9. led 2009

máš pravdu, já na ty drastické vyřvávací metody prostě nejsem, jsem měkkoň... asi zkusím přesvědčovat a domlouvat... 😕 snad si dá říct, beránek můj paličatej 🙂

mirjanka
9. led 2009

Šári, u mě to bylo jiné, protože jsem si k příbuzným vzala alespoň staršího syna - byly podzimní prázdniny...i tak se mi po malém stýskalo...jenže kojit každou chvíli dvouleté dítě, mezitím za ním běhat po lžičkách s jídlem...potom vyzvedávat prvňáčka a vodit na kroužky...mezitím uspat malého a já unavená z nočního buzení...nešlo to jinak než násilně....kdyby mě totiž malý viděl, brečel by pode mnou, že chce kojit...a já neměla to srdce mu nedat...chtěla jsem přestat nenásilně, ale čím byl starší, tím víc se kojení dožadoval - byl odmalička dost vzdorovitý ...

katarina82
9. led 2009

Já malou nepotřebuju úplně odstavit, mě to kojení zas tak neva a malá je ještě "malá" 😅 -i když někteří na mě tedy čuměj dost blbě, že ještě kojím 😠 , ale ty noci... Já fakt nespím déle než jak píše Šárka 3-4 hodiny v kuse 😖 Navíc, né vždy se mi podaří hned usnout, takže jsem fakt zbitá jak pes 😔
A dát malou na noc na hlídání? Já ji všeobecně nerada "půjčuji" babičce a tak, ale v noci, to zatím určitě ne. Ještě na to nejsem ready 😔 Možná by si Denča fakt ani nevzpoměla, nevím, ale možná taky jo a já budu na opačné straně města... ☹

petule.h
10. led 2009

je to jen zvyk, to mléko už dítěti nic nemůže dát ani v roce...
moje švagrová odstavila v 15m a 3 noci bylo kňourání a pak už dobrý...chce to jen vydržet
určitě bych zkusila dát flašku, ale noci bych zrušila ..

sarkabrezen
autor
10. led 2009

petule, možná je to neuvěřitelné, ale pro moji malou je moje mlíko opravdu i v jejím věku hlavní zdroj potravy. a nestrádá, je vyšší než její vystevníci, "dobře stavěná", i na rozboru krve jsme byli a všechno je v pořádku. samozřejmě nejsem s tímto stavem spokojená, snažím se, aby začla trochu jíst, strašně mně to deptá, ale když prostě odmítá, tak neudělám nic. kdo zažil takové dítě, tak ví, o čem mluvím. 😒

sarkabrezen
autor
10. led 2009

mirjanko úplně chápu, já jsem z toho hotová a to ani nemám starší dítě, s tím si to už vůbec nedokážu představit... proto taky uvažuju o násilném odstavení ač jsem to neplánovala... a právě zvažuju, jaký způsob je pro dítě nejméně bolestný, jestli vidět maminku, která nechce dát mlíčko nebo nevidět maminku a bojovat i s tím. ach jo, je to těžké 😔

mirjanka
10. led 2009

Šári, někdo tvrdí, že čím bude dítě starší, tím lépe mu to vysvětlíš, ale to u nás neplatilo...prostě úplně malý závislák...zavinila jsem si to tak trochu sama...prvního syna jsem nezvládla kojit a u toho druhého jsem to chtěla dokázat za každou cenu...dostával, kdykoliv breknul...nechtěl dudlík...já jsem radši pro nenásilné odstavení, jenže u nás to opravdu nešlo...sama jsem neměla tu sílu, pro mne byl odjezd jediné možné řešení a svěřít ho tatínkovi, kterému bezmezně důvěřuji, nebylo až tak srdcervoucí...ono mně to kojení taky dost vysilovalo...ještě dva roky potom jsem dostávala křeče do břicha...neustále jsem do sebe cpala nějaké podpůrné vitamíny a minerály...ono kojit a kojit je rozdíl....rozdíl je kojit jen párkrát denně než třeba 15 x denně, kdy ve věku 2 roky už je dítě schopné vysát daleko víc...
Petule...mateřské mléko dává moc i dětem ve třech letech...jen se to nesmí přehánět, ale musí být jen doplňkem stravy a ne hlavním jídlem (já jsem klidně pro kojení do dvou nebo tří let - ale nemělo by přesahovat tři kojení denně)
Šári, moc dobře vím o čem mluvíš...u tebe bohužel musí dojít k násilnému odstavení a nekojení vůbec, závislost je moc velká

Jinak po kojení můj syn usínal vedle v postýlce...bez kojení jsem ho jen hladila a naučila jsem ho drbat zádíčka...dodnes je to náhrada za kojení...a taky našel na mém těle vystouplé znaménko na boku - bradavičku, kterou si před spaním nebo v průběhu dne kdykoliv hladí - šmrdlá, tím uspokojuje svoje ukradené kojení...někdy mi vleze pod triko i v obchodě a hladí bradavičku.. musím říci, že je hodně mazlivý, ale na druhou stranu si umí prosadit své (ve školce se nedá, ačkoliv je skoro nejmenší)

bufik
10. led 2009

Ahojky.Tak se hlásím mezi "těžce" vysávané matky... ☹
Šari:Jako by jsi mi mluvila z duše...Ta únava je někdy k nevydržení,ale nemám tu povahu jí nedat.Když v noci více procitne,snažím se jí domluvit,ale nepomáhá to.Slibuju hory,doly,ona přikyvuje,ale náš dialog končí vždy:mami cici... 😒 V noci je to tak 4-5krát a přes den,když jsme doma,tak mám pocit,že pořád....U babičky vydrží třeba celý den,ale s tím,že po obědě neusne...je unavená,ale prostě neusne a když se objevím,tak se na mně vrhne a saje a saje.....Přes noc taky nemám odvahu ji někam dávat a odjet????To bych byla ještě unavenější,protože bych neusnula přemýšlením o tom,jak to zvládá.....
Jediný úspěch zatím byl ten,že jsme se naučili večer usínat bez prsu.Napije se,povídáme si a pak mně chytne kolem krku a spinká...na chvíli... ☹
Naštěstí s jídlem nemáme problém,spíš naopak... 🙂 🙂 Taky se pořád odhodlávám a doufám,že to odezní samo,ale mám obavy,že to nepůjde tak lehce.... 😢Asi jsme moc měkké povahy... Takže kojení zdar!
Nebyla jsi náhodou na Štědrý den s manželem a Adélkou v ZOO?Mám pocit,že jsem Tě tam viděla...Povědomá tvář z diskuze Březen 2007 a nevěděla,kam Tě mám zařadit... 🙂 🙂

sarkabrezen
autor
11. led 2009

mirjanko, mluvíš mi z duše... je rozdíl kojit a kojit... mně vůbec nenapadlo, když byla malá miminko, že bych měla kojení nějak korigovat, přišlo mi přirozené dávat kdykoliv si řekla, jenže najednou než se člověk otočí budou malé dva roky a já stále dávám kdykoliv si řekne, protože jinak už to nejde... u nás je to nechutenství k jídlu ale způsobeno i zdravotními problémy, které jsme měli s rotavirovou a norovirovou infekcí žaludku... nabouralo nám to začátky přikrmování, museli jsme se vrátit jen ke kojení a už to pak nešlo navázat... od té doby má malá absolutní nedůvěru k jídlu a nedaří se mi to "zlomit" a nastartovat zdravou chuť k jídlu...

bufik - byli! 🙂 🙂 myslím na Štědrý den v ZOO! to jsi dobrá, že jsi mně takhle poznala, škoda, žes mně neoslovila, mohly jsme holky seznámit, Adélka miluje děti a kamarádka by se nám líbila 🙂 🙂 Takže ty s odstavením ještě počkáš, jestli ji to přeci jen nepřejde samo? To je zvláštní, že Karolínka super jí a přitom pořád vyžaduje i mlíčko, tam bude asi závislost hlavně na mamince, viď 🙂 My usínali taky bez prsu, ale jen do té doby, než sama od sebe zapomněla na dudlík... já měla radost, jenže pak jsem pochopila, že si místo něj bere prso 😒 a navíc moje 😎 takže teď večer hodinu pije a pak u toho usne... asi tak na dvě hodiny 😖