Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

krembonzur
4. bře 2009

dotaz na lennis-jak jsi poznala, ze ma topolino nebo co?

jituska
4. bře 2009

Holky, já melu pořád mimo téma, no co, vykecat se někde musím 😀 jo, bubínek máme.
V 5ráno snídat??? Ti mají ale chutě 😀 Jurda třeba v noci ze spaní řve, já ci jogurt, nebo týr - sýr, tak pak na něj koukám, jestli to jako myslí vážně nebo ne, ale on spí jako dudek.

lennis
4. bře 2009

Honys mně budil, že má hlad, večer nevečeřel, vytuhnul u táty u PC, když jsem šla chystat vanu, trvalo to asi 5 sec.
Cvaldu znám z jiný diskuse a tam jsme to probíraly Krémiku 😀 😀 😀

krembonzur
4. bře 2009

aha, ja jsem si rikala, jak si to z tech hadriku poznala-koukla jsem se do albicka a poznala jsem jenom NIKE, tak jsem usoudila, ze zbytek bude to ono, tak jsem si rekla, ze jsi borec, ze to takhle poznas 😀 😀 😀
jitus, tak co fletnicka???? 😀

jituska
4. bře 2009

🙂 krem: šetři moje uši, do flétny nejdu

krembonzur
4. bře 2009

jitus- 😀

cvalda
4. bře 2009

lennis,přes mmb jsem ji objevila a jak je z Kostelce a jezdí do Náchoda,tak mi to vozí,ale byla jsem u ní i doma,vždy mi přiveze dvě velikosti ozkouším ,než jí skončí němčina,tak jí to pak zaplatím zbytek vrátím,je to fajn ženská a super domluva s věcma jsem moc spokojená,ten odkaz jsem ti myslím už dávala ne? Jinak pro ostatní je to TOPOLINO,paní proto jezdí do Německa 😉

cvalda
4. bře 2009

jinak Lennis paní má na svých stránkách spokojení zákazníčci a tam je Viktorka ve vícero hadřících,ale pro tebe to asi nic nebude ,Honzík je přece jenom chlapák,ale má na svých stránkách i klukovské vydařené kousky 😉

sarkabrezen
autor
4. bře 2009

ahoj holky, jen vás pozdravím a jdu meditovat - mám asi 5 minut co je malá ve vaně s taťkou... za chvíli bude hulákat ať ji jdu vytáhnout... meditovat se chystám proto, nebo druhou takovou noc jako včera už asi nevydržím ☹ a tolik bych chtěla! musím! vydrž prťka vydrž! jé to mi připomíná, že mám doma sněženky a machři po dvaceti letech a ani nemám kdy se na to podívat 😒

holky držte mi palce! uuuuž je to tady... už huláká

pa 🙂

cvalda
4. bře 2009

koukám,že tady je Honzíku víc 🙂 ,taky mám doma dva,syn a manžel 😀 nejstarší dítko 16 je Michaela,H. je 13.Tak jen ,abych nebyla anonymní,když už k vám občas zavítám,nevadí?

cvalda
4. bře 2009

fakt závidím to odhodlání přestat kojit,já k tomu ještě nedozrála 😒

lennis
4. bře 2009

zavítej
Šári, vydržžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžž!!!!!!!!!
Bude to OK!
Už jsem právě koukala, že tam má moooc pěkný kousky na kluky 😉

cvalda
4. bře 2009

krásný večer všem u nás dnes koupe MÍŠA ,tak taky čekám,kdy se docachtají a jdem kojit 😀

krembonzur
4. bře 2009

no devcata, a proc teda nemuzem kouknou taky na odkaz-jak mam tu pani na mmb najit?hodte mi prosim nekdo neco do IP 😉

cvalda
4. bře 2009

mužete juknout samozřejmě-nic tajnýho 😀

cvalda
4. bře 2009

letím, zas třeba zítra juknu mám sice doma ted momentálně jen dvě děti Honzík je na lyžáku,ale i tak fofr 😀

krembonzur
4. bře 2009

cvaldï-dekuji! 🙂

jituska
4. bře 2009

holky dík za odkaz, jdu taky lovit, já pořád lovím na MMB, z Topolina mám pro Jitušku rifle a mikinu a jinak next, hlavně pro Jurdu.
Cvalda: a kolik je Tvému malému, nějak jsem to tu přehlídla. Jinak cvalda říkám mojí segře, tak jsem si myslela, aby tu nepsala ona 😀

j.a.n.u.s.
5. bře 2009

Cau zeny...
....kdybych ji dala podundat, tak bych ji tim jen zmatla...a priste by to bylo horsi. Kdyz uz jsem se tak rozhodla musim a chci vydrzet. Je to hodne tezky. I pro me! V noci jsem malou nosila a nosila...a ona plakala a plakala...az usnula...jeste par noci a bude dobre...doufam. Verim v to!

Rajfka-
1275,-/mesic po dobu 18 let ale brutus urok 6,2% po cca5 letech to bude 4,5%...nic jineho mi nezbyva a to jeste musim mit spoluzadatele! Takze Peta, ale jde ho po zlepseni me fin.situace vyclenit.....(po zlepseni me situace 😀 , to asi jako kdyz si "najdu" praci po MD 😀 )

Jdu si lehnout, v noci jsme toho moc nenaspaly ☹

cvalda
5. bře 2009

dobré ránko,Viktorce bude 9.3 19 měsícu 🙂 Janus fakt jseš dobrá,DOUFÁM,ŽE BUDU MÍT TAKY TAKOVOU VÝDRŽ 😉 to Topolino mámfakt ráda,kvalitní věci,NEXTje taky super,ale dražší,takže kupuju občas 😉

krembonzur
5. bře 2009

ahoj holky, janus, tak jestli jsi takhle presvedcena, ze konec, tak to vydrz, jeste par noci bude plakat, ale urco se ten plac bude mirnit, i frekvence...a pak, my spime fakticky celou noc a to jsem neverila, ze se toho nekdy doziju 😉
jinac jsme dnes vstavali v 6 rano-takze me asi brzo klepne... 😀
cvaldi-tak to ja jsem mela pocit, ze to topolino je drazsi nez next, nevim proc...no ja kupuju next, ale jen proto, ze mi ho prodava kamoska po svem synovi, jinak bych do toho nesla, prijde mi to tady strasne drahe..to se mi vyplati koupit veci v tescu...ci v sekacich... 🙂 ale ja to mam luxusne zarizeno, takze jedu zatim v nextu...na tu pani jsem koukala-hadriky jsou moooc hezke...no tak to jsem uplne odbocila od tematu odstavovani 😀 sorracek

sarkabrezen
autor
5. bře 2009

ahooj nekozatky! 😀 dneska žádná troska, dneska sebevědomá matka, která má nejhorší za sebou! 😵 sice se dnes Adi budila po 2 hodinách jak je pořád zvyklá, tj. v 11, v 1, ve 3 a v 6 vstává, ale věděla a přijala, že pití nebude, takže nějakou dobu se zlobila, ale jen tak demonstrativně, nedomáhala se, protože věděla, že nedám. ani jsem ji nemusela zvedat z postele, jen ležela a stěžovala si. ale hladila jsem ji a vykládala pohádku a konec už ani nestihla, krásně usla. vím, že ještě není úplně vyhráno, ale věřím, že z nejhoršího jsme venku! 😎 nato, že to byla jen druhá noc bez kojení, tak to přijala úplně super a já jsem hrozně ráda, že už jsem do toho šla. je to stejné jako s odstavením přes den - proběhlo to mnohem lépe, než jsem čekala. i když ta první noc, ta byla teda vražedná. 😖

takže já jsem na svém ideálním stavu, kterého jsem chtěla dosáhnout, tj. nekojit přes den a nekojit přes noc. jen večer před spaním a ráno po probuzení. a tohle mi vůbec nevadí, tohle nechám běžet až dokud si Adi sama neřekne dost, klidně do 3 let 🙂

janusko držím moc palečky a myslím na tebe, ty ses pustila do úplného odstavení, takže to máš horší, vydrž holka!

sarkabrezen
autor
5. bře 2009

ahoj cvaldo 🙂 jsem ráda, že je nás tady zas víc, neváhej a piš 😵

lennisko, jsem si ještě vzpomněla - jak jsi tady popisovala tu dobrotku s kari a jablíčkama - zkus někdy jestli budeš mít chuť přidat ještě i ananas na malé kousky a do šťávy i trochu té ananasové přidat. je to ještě větší mňamka 🙂

jdu se chystat na ten náš výletek, takže se mějte krásně, pozdravte broučky a užívejte počasí (jituško, kaluže už vysychají! 😉 😀) zatím paaaaa

jituska
5. bře 2009

Dobré ráno!
Cvalda promiň, já myslela, že máš chlapečka a ty máš Viktorku, vůbec mi to v tu chvíli při psaní nedošlo.

Janus, šikulky s kojením, teď pěkně odpočívej, dnešní noc bude lepší, fakt. Za 14 dní budeš psát, že přepsíte celou noc 😉 Třeba vyhraješ něco ve sportce a budeš moc splatit Raiffaisen korunky hned 🙂

Šári, pohádky zabírají, to vím, jste taky holky šikovný. K té kámošce jedete nebo ne? By se mohla starat kamarádka v noci a Ty bys mohla chrupčit 😀

sarkabrezen
autor
5. bře 2009

jituš jedem! je to skoro hodina cesty, tak to mám v plánu kolem poledne, aby mi malá po cestě spala. no v 8 uspím malou a pak lupnu sedmičku vína!! 😀

krembonzur
5. bře 2009

sari-ty dable!!!sedmicku po 3 letech 😀, ale jste sikulky...urco si trochu odfrknes...

sarkabrezen
autor
5. bře 2009

dyť já kecám kremouš, by mně to asi zabilo 🙂 ale jednu dvě skleničky určitě prubnu 😉 😀

lennis
5. bře 2009

Šári, Janusko - VYDRŽET, jste na nej cestě!!!! Ta úleva co????? 😀 😀 😀
Holky zlatý, já vám tak fandím.
Janusko-my měli úvěr na 9%, tak si z toho nelam hlavu!!! HLavně, že to JDE!!!! 🙂

cvalda
5. bře 2009

jituš,chlapečka taky, trochu většího 😀 šari,já si dám občas sklenku červenýho i ted ,když kojím,ale večer,Vikýsek se budí až kolem 5 tak to jí určitě neškodí 😉 ,ale mužu vám říct,že i ta slabá sklínka občas,semnou pěkně zacloumá 😀 Jinak díky,že mužu s Vámi podebatit 🙂 razíme ven,tak se tu mějte cestovatelkám štastnou cestu 🙂