Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

sarkabrezen
autor
22. bře 2009

díky, kojeni.net znám a hodně jsem tam těch otázek a odpovědí pročetla, ale přišlo mi, že to jsou prostě názory paní Mrázkové... při vší úctě k ní, vím, že se o to všechno hodně zajímá, je erudovaná, jezdí po seminářích a tak, takže tomu hodně rozumí, ale vím, že má třeba i kladný názor na vyřvávání dítěte při uspávání, což já odmítám... takže hledám i jiné informace ohledně té výživy, právě třeba studie světové zdravotnické a tak... já mám problém s malou takový, že prostě odmítá jakékoliv teplá jídla, takové jako klasické obědy... proto ji dlouhodobě kojím a i když jsem už odstavila den i noc, kojím jen před a po večerním spaní, nezlepšilo se to. obecně sice začla trochu více jíst, ale pořád jen to svoje... pečivo, puding, občas jogurt... jen ne polívky, brambory, apod., ani žádnou ovoce a zeleninu, kromě brokolice. to je jediný příkrm který jí. vyhladovění na ni nepomáhá. před půl rokem jsme byli na kompletních testech a má všechno v pořádku. vitamíny se jí snažím dávat v sirupech, minerály aspoň částečně minerálkama... no a přes 90 cm a 13 kg... prostě na první pohled jí nic nechybí.

radka.m.
22. bře 2009

ohledně té dětské stravy jsem také hodně pročetla právě na stránkách s.zdravotnické organizace,ale přesné odkazy nemohu dát,protože kolem toho čtu pomalu každý den,takže fakt si je nepamatuji.ale určitě se tam dá najít spousta zajímavých věcí. 🙂

strociatka
22. bře 2009

sarkabrezen tiez idem kojeni.net pozriet, lebo zial uz nekojim a u nas nie je problem iba v lyzicke, ale v papani vseobecne, ked jej dam papat rukymi, tak to vsetko len vyhadze na podlahu a do pusinky nic

sarkabrezen
autor
22. bře 2009

strociatka, vím jaké je to trápení 😔 , takže ti moc držím palce a pisni mi, jestli najdeš něco zajímavého, co by nám mohlo pomoct...

strociatka
22. bře 2009

a nejdu vam zuby? lebo mojej sa prave prerezava 5ka a mozno to bude aj tym??

sarkabrezen
autor
22. bře 2009

stroci zubů už máme plnou hubu 😅 Aduša bude mít za dva týdny 2 roky... neee, tím to u nás nebude...

lennis
22. bře 2009

Śári, tak to je Adi kus slečny🙂, my máme stěží 11,5kg a míním těch 87cm 😀 .

sarkabrezen
autor
22. bře 2009

jojoo, proto to mudra neřeší, to naše (ne)jezení... žádné podvýživené dítě to opravdu není 😅 ale ona je taková hrozně dlouhá žížala...

sarkabrezen
autor
22. bře 2009

tak teď jsem se ji pokusila změřit přesně - nějakých 91 cm... 😅

krembonzur
22. bře 2009

ahoj holky, tak se pridam k te vaze-pac jsme ted na diete s muzem oba dva, tak se tu furt po ranu prevazujeme 😀 a jenik se samo pridava-no ma 13,3kg a asi 90cm....ale dnesni jidlo, to zas bylo a hlavne vecerni cisteni zubu-me z toho asi klepne pepka, ale na druhou stranu si nechci stezovat, protoze kdyby nejedl, jak vase holky, tak to by me asi trapilo vic 😒 😉

sarkabrezen
autor
22. bře 2009

my teda zuby taky nečistíme zrovna pravidelně dvakrát denně... 😕 aspoň jednou denně se snažím, ale taky to ne vždy vyjde 😔 ona se teda nechá i ode mně, ale moc tomu nedávám, nechci vypěstovat blok, takže to rychle pohoním a dobrý, no snad nebudem mít nějaké problémy 😨

kremik, já od malička říkám k tomu takovou básničku a malé se to líbí... tak jestli chceš, zkus, třeba se Jeňouch chytí...:

čistím zuby, řízy řízy, ať jsou bílé jako břízy!
vpravo, vlevo, vpředu, vzadu, horní a pak dolní řadu
ať jsou bílé jako sníh, ať má každý radost z nich!

😅

j.a.n.u.s.
22. bře 2009

Dobry vecer 😀

El ma 12kg a 90cm a zblajzne na co prijde.....na Pikovit nedam dopustit.
Zuby? Naucila jsem Elishku plivat (nejak-nevim ani jak) a nechala jsem ji si sudlat zuby po jejim. Nejakou dobu, ale pak jsem ji docistovala zuby. Ted se necha dobrovolne ode mne kartackovat.

sari-dobra basnicka-na to se chytim i ja 😀

sarkabrezen
autor
22. bře 2009

joo a ještě k čištění zoubků - k dočišťování je výborný tzv. prsťáček - není to nic sprostého 😝 😀 - je to silikonový takový malý kartáček, který se nasazuje na prst a mnohem lépe se tím prďochům čistí zoubky než normálním kartáčem...

j.a.n.u.s.
22. bře 2009

Holky, ted budu uplne mimo tema, ale.......prave jsme se zasnoubili!!!!!!!!! Prave jsem dostala prstynek, krouzek lasky....a jsem "trapne" zamilovana 😀 a uuuuplne si to uzivam. Fuj me je divne, uplne mi busi srdce a jsem z toho cela hyn!(jak by rekl klasik!)

Holky slavte se mnou 😀 😀 😀 .....ze bych presedlala na beremese.cz 😀 😀 😀

sarkabrezen
autor
22. bře 2009

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

sarkabrezen
autor
22. bře 2009

já su tak dojatá 😀 janousku G R A T U L A C E !!! se pochlapil, Peťušák jeden 😀

sarkabrezen
autor
22. bře 2009

sem si úplně vzpomněla na své romantické zasnoubení... když jsem poslala nastávajícímu smsku, že bychom se měli vzít... 😉 😀 😀

tak to ty už tady nejsi januskooo, to vy už oslavujete... nejspíš na bobech... 😉 😀 😀

j.a.n.u.s.
22. bře 2009

Nebobujem, brouzdame po netu a shanime svedky 😀 😀 😀

j.a.n.u.s.
22. bře 2009

😀 😀 😀 😀 www.straznavez.cz 😀 😀 😀 😀

sarkabrezen
autor
22. bře 2009

kdybyste došli až ke koláčkům 😝 tak dej vědět, mám tip na výborné, ale opravdu výýýýboooornéééé

😅

sarkabrezen
autor
22. bře 2009

ony jsou tak dobré, že stojí za to se vzít jen kvůli nim 😅 😅

tak já jdu za tou svojí malou čarodějnicí 😵 dobrou s kobrou... a zvlášť těm zasnoubeným 😉 😀

maja.xx
22. bře 2009

Říkám si kouknu před spaním a co se tu neděje?! Upřímně gratuluju, Janusko 🙂 🙂 A čekala jsi to, nebo to bylo překvápko? Poděl se s náma o to štěstí, ale klidně až zítra, teď se věnuj budoucímu manžílkovi 😵
Kdybys mě teď viděla, usmívám se jako blbec do toho monitoru. 🙂 Je to zvláštní vlastně se vůbec neznáme a já z toho mám takovou radost, fakt 😔

krembonzur
23. bře 2009

janus-to je teda hliina 😀 velika gratulace!!!to je fakt uzasna zprava!!!ja mam taky tip na dobre kolacky, fotografa, hudbu, kvetiny,cukrovi, no proste mam takovy denicek,no 😅
my jsme se zasnoubili v hospode u pivka 😀
sari-diky, basnicka super, vecer ji vyzkousime, ted rano jsem mu ji zopakovala xkrat a koukal na me jak na debila...ten prstacek-sprostacek mam, ale u nas je to fakt mega problem....
problem zacina byt i snidane-furt chce vajicka 😠 🙂
to je ale fakt prima zprava-uplne me to naladilo optimisticky-diiky 🙂 🙂

jituska
23. bře 2009

Ahoj holky!
Tak jsem Vás dočetla a Janusce musím blahopřát!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉 Takže ty svatební koláčky budou, no písnu ti adresu na výslužku 😀 😀 To bude Eliška úplná princezna v těch bílých šatičkách za družičku. Janus, tak ne že to tady zatajíš a pěkně nám zde pak napíšeš datum 😀 Jinak prstýnek a zásnuby závidím, no radši rychle zasnoubit než přijede Angličan, že 😀 😀 Jinak máte parádní svědky Já 😀 ž 😀
Já žádné zásnuby neměla, u nás to prostě bylo tak, že tchyně se pořád vyptávala a najednou jsme řekli datum a šli to domluvit a bylo. Takže já mu doteď nadhazuju, že si mě ani vzít vlastně nechtěl a s Jituškou tam byla sranda, byli jí přesně dva roky, měla košíček s kytičkama a kytičky to do úřadu nevydržely, je někde poztrácela, jak je pořád přebírala 😀
Krem: parádní zasnoubení u pivka 😀
Básničku na zoubky jsem dnes říkala před Jituškou, tak na mě koukala, co se mi jako stalo 😀 Ale ona si zvykne, já je vždycky v koupelně honím, že nestíháme atd. a teď najednou jsem si říkala vesele básničku 😨
Lennis, chtěla jsem se ještě zeptat na ta znamínka, ty menší znamínka se jen nějak vypalují a ty větší se vydlábnou nebo jak? Pokud jsou větší, tak se mají posílat na rozbor, ne? Já mám na zádech jedno větší a celkem mi to vadí pod podprdou, někdy to i bolí, což by vlastně nemělo. Myslím, že dr. těch znamínek najde víc, právě to pořád odkládám, páč se bojím, celkově se bojím doktorů.
Máte za sebou někdo operaci slepáku? Já byla před osmi rokama na operaci a docela mě to letos začalo znovu bolet, můžou to být srůsty nebo nevím. Kdybych ho neměla už vyoperovaný, myslela bych si, že ten slepák znovu mám. Ale k dr. nejdu, bojím bojím. Včera večer jsem se ani nemohla narovnat.

lennis
23. bře 2009

Ale co to tu čtu za novinky, velká gratulace Janusko, hele, já to asi slavila včera s tebou,jelikož večer byl Honýsek u našich, tak jsme si s manžou vlezli do vany a dali si šampíčko, mamka se trošku lízla, naštěstí pak prcek rychle usnul 😉
My se zasnoubili pod stromečkem o Vánocích, přede všema - celou rodinou, nevím co ho to napadlo ...a za 6měs byla svatba a v červnu tomu bude už 6 let a teď v dubnu budeme mít 9 let spolu. 😎
Janusko užívej si těchto chvilek plnými doušky, pak už je to furt stejný 😵 😵 😵

jituska
23. bře 2009

Lennis, tak to bude za chvilku desetiletý výročí, to bude zase nějaký mejdlo 🙂 Jo, tak já jsem asi rekordman, páč já poznala muže v 15ti letech 😀 V patnácti a půl jsem ho potkala na zábavě, letos tomu bude 11 let 😀 😀 😀 a od té doby se od sebe nemůžeme odtrhnout. Teda tak nějak kolem 18ti mě chytl rapl a tak rok, dva jsme spolu nebyli, tak jsem řádila, lítala po zábavách a chlapi a tak a pak teda opět zpět 🙂 s mužem až doteď, prostě jsme bez sebe asi nemohli být 😀
Jojo, jinak je to pořád pak už stejní, stává se z toho kamarádství, tak mi přijde. Ale teda musím říct, že v sobotu mě vyvenčil do Brna, tak jsem ani nemluvila a čuměla do okolí, připadala jsem si jak blázen, kterýho vyvezou z ústavu po deseti letech někam do světa. A zase mě manžel opět nepřekvapil, teda trpělive stál, co jsem si zkoušela, ale že se mu chce spát, tak přivřený oči, ani mi neporadil, pak měl hlad, pak pití, no jak malý děcko 😀 Ani jsem nic nekoupila, žádný sáčko nebo bundička, všemi je krátký, jsem zase nějak vyrostla do šířky a svádím to, že jem i to krátký 😀 A o plavkách ani nemluvím, holky, já nemám prsa, ale vytahanou kůži ☹ a prostě pokud ten vršek nebude pořádně vycpanej a aby mi to jako trochu zvedlo, tak můžu na plavky zapomenout, už tak jsem ten vršek plavek dávala v podstatě na břicho ☹ jenže jak jsem psala, překvápko nepřekvápko, muž ztratil mobil, takže lítal tady po celém bytě, že ho musím mít doma a ještě spěchal na tenis a a pak ho napadl nápad super, že v neděli se otočíme do Brna znovu pro nové číslo a nový mobil, huráááá, děti jsem dala k babi (ta už nás te´d týden nebude chtít vidět) a v Brně jsem nakoupila, bundičku a sukýnku, obojí v bílé barvě, miluju bílou a růžovou. Teda nejdřív musím opálit ty mý sejratý nohy. Mám radost a dnes mi to přijde omrknout kamarádka a dětem jsem odolala a nekoupila nic v podstatě, jen každému tričko, páč mají hadru narvanou skříň a stejně to tam leží a nosí dvě trika oblíbená dokola. Jenže pak jsem chtěla ještě do jednoho obchodu a to se zase spěchalo domů, protože spěchal, že jdou s Jituškou bruslit. No já z těch chlapů fakt nebudu 🙂

lennis
23. bře 2009

právě jsme si říkali, že bychom mohli na nějaký víkend příští rok vypadnout jen sami dva, jak dělají takový ty balíčky v hotelech na horách - romantický víkend, whirpool s šampíčkem, večeře při svíčkách atd...to by mi stačilo, skromná to holka co? Původně jsem chtěla Paříž..... 😀 😀 😀
Tak to já mám chlapa na nákupy super, už jsem ho to naučila a teď mně tahá do center on, když jdem do obchodu, tak jde do chlapskýho oddělení, nabereme si co se nám líbí a pak to jdem zkoušet a okukujeme se navzájem, ale to musí být prachy, už léta takhle jezdíme nakupovat, prcka necháváme doma a jedem sami, užíváme si to a jsme schopný tam být od rána do večera. Jen ty prachy, teď nás začala bavit ta Ikea, takže na hadry moc nezbyde, ale doma se nám to líbí čím dál víc 😀 , poslední dobou jezdíme do TimeOutu, tam teda často vybereme a jsem spokojená s velikostma 38 mi nekončí nad pupkem, rukávy mi jsou OK a trika L mám krásně přes boky a neleze mi to nahoru, velikostně a materiálově super, cenově je to horší, ale teď jsem tam koupila tričko s krátkým obyč 99Kč, manža košili s dlouhým za 199Kč, slevy ok a měli akci 2+1věc zdarma a teď tam mají, když přinesete starou mikinu - jakoukoli - tak máme novou za půlku, ty starý jdou na charitu. Jela bych hned, jelikož mikin se mi tam líbí halda a nežmolkatěj, ale love není a do 10.4. toho moc nebude, Ikea to schramstla 😀 😀 😀 , zítra jedu pracovat, tak mi držte pěsti, příští týden 2 dny, no love bude 😀
Jituš, od 15 jo? Tak to je masakr, my jsme teda s manžou taky na podruhý, poprvé jsme spolu chodili asi 3 měs, teda chodili - vídali se o víkendech a chodili spolu pařit, to mi bylo 17 a jemu 18, měl před vojnou a haldu kamarádů, takže to bylo takový nárazový, ale já v tý době byla z něj total paf, jenže on si mně moc nevšímal a měl kamarády a pařby a pivo a tak jsem si začla s někým jiným - na truc, že!! Pak jsme se víc jak rok neviděli - byl na vojně a pak mně snad 2 roky uháněl, ale teda pilně, já měla někoho jinýho, navíc jsem studovala na Vysočině, takže jsem byla přes týden na intru a o víkendech mně furt někam zval atd...já ho nechtěla, jen jako kamaráda, no a pak jsem odjela do Anglie a tam mi volal a psal a nejdřív jako kamarád, pak jako něco víc a pak už to byly erotický dopisy (i 3 za týden) a pak jsem se kvůli němu vrátila dřív a začli spolu znovu a jeli do Španělska na dovču a už byl u mně nastěhovaný v pokoji 😀 a teď v dubnu tomu bude 9 let. 😀 😀 😀 tak a už musím jít něco dělat, protože mi domácnost stojí a já se teda vykrandávám, to je to jaro - hormony 😅

cvalda
23. bře 2009

Radko,taky mě to zarazilo,má tři děti a nejstarší dcera byla takový jedlík-nejedlík jako malá,je jí 16 a žádné zdravotní problémy nemá a nikdy neměla,prostě jsou děti jedlíci a nejedlíci a je to vždyjen takové období ,někdy jedí lépe někdy huř a není pravda,že jim mléko v tomto věku nic nedává,at to je mm,nebo umělé-nesmysl,ale každý má na to jiný názor,ale zkušenost je u mě na prvním místě a duležité jak dítě prospívá.

cvalda
23. bře 2009

janus gratulace i od nás 🙂

sarkabrezen
autor
23. bře 2009

uff, cvaldi, si mně uklidnila... názor zkušené maminy co už doma takovou slečnu má je pro mně důležitý, díky! 😵