Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

sarkabrezen
autor
19. led 2009

lenni, mně sice malá usínala v kočáře i když byla malá, ale teď už coby starší to byl vždycky problém ji tam dostat, protože už věděla, že ji chci uspat. a teď posledních pár dnů?? málem si tam leze sama a ještě mi řekne dobrou noc!! no nechápu vůbec, asi to je nějaké období či co... 😅

jinak u nás lepší, vrátili jsme se k nočnímu kojení co dvě-tři hoďky, což je dlouhodobý standard, tak to je celkem v pohodě, na to jsem zvyklá 😒 takže jsem si říkala, že to bylo asi nějaké blbé období a včera jsem si všimla, že má vylezlé špičky dalších dvou zoubků (zásadně nám rostou po dvou), takže to bylo asi tím...

lennis
20. led 2009

to je dost možný, já taky furt jen kojila, když lezly zuby 🙂 my máme období, že se vzbudí kolem půl 5 ráno a do šesti se převaluje a chce vstávat, tak snad to brzy přejde 😀 .
My teda úspěšně spíme po obědě v kočáru 🙂

lennis
21. led 2009

Holky, po 14dnech odstavení, máme dnes za sebou první prospanou CELOU NOC, ve 20,5měs 😝 😝 😝 . Doufám, že až budeme jednou druhý dítě, tak se toho dočkám dřív 😀 😀 😀
Holky, krásný den

mirjanka
21. led 2009

Lennis...ono se to opravdu lepší...s kojením jsme neměli jedinou prospanou noc v kuse a po odstavu začal hezky spinkat celou noc...takže jenom klady

j.a.n.u.s.
21. led 2009

lennis...u nas presne to stejny...v pet vzhuru, pak uz nespi a v sest vstavame...bylo to tak v lete-pak na zimu spavala do pul osmy a ted se to zase vratilo zpet, ze by odchazela zima? No teploty tomu nasvedcuji...haha
jinak gratuluju!!!!!!

lennis
21. led 2009

Snad mu to chvíli vydrží. Byli jsme v mateřským centru, tak se vyřádil.
Taky je zvykáte na jiný děti??? Mně se vždycky prvních 15min drží jak klíště a pak ho odtamtud nemůžu dostat 😀 .

sarkabrezen
autor
21. led 2009

My chodíme do mateřského centra od pěti měsíců, takže malá je zvyklá. Taky to tam miluje... teda pokud ji nikdo nenutí cvičit podle pokynů nebo tak něco... potřebuje prostor pro svou vlastní aktivitu. 🙂 Ten první rok jsme chodily i do cvičení, ale teď už to nejde. Zkusila jsem i ještě jiné cvičení, ale dneska jsem se rozhodla, že to ještě odložím. Snad se to zlepší až bude starší. Teď budem chodit jen do herny... Nebudu ji lámat a nutit. To přece není cílem.

to jsem ráda, že už vaše holky věští jaro, už mám té zimy tak akorát 🙂

sarkabrezen
autor
21. led 2009

Jo a abych neodbíhala od tématu závisláckého kojení - během té hodiny cvičení jsem musela dvakrát odejít kojit 😨 takže z hodiny moc nebylo... 😅

sarkabrezen
autor
23. led 2009

Ahoj holky, tak u nás novinky. Byla jsem se zeptat na ty léky na zastavení tvorby mlíka. Doktor mně "přesvědčil", že to zkusím nejdřív bez nich, protože to jsou hormonální léky a vždycky je to lepší pokud to jde bez nich. Takže to zkusím bez nich a kdyby byl problém, napíše mi je.

Taky jsem začla malou nutit každý den sníst alespoň tu malou skleničku brokolice, kterou jedinou občas sní. Takže jí ju nabídnu, pokud odmítne, tak to odložím, ale jakmile si přijde na ham od maminky, tak jí řeknu, že dostane až spapá to jídlo a nedám. No samozřejmě je to šílenství, řev a vztekání, ale nakonec to zatím vždycky potom snědla. Ale úplně vyřízená bobek ☹ tak nevím, jestli dělám dobře, nechci jí vypěstovat odpor k tomu jedinému, co jí.

No a myslela jsem, že postupně jí budu takhle odmítat víckrát za den, jenže nevím, jestli to není horší, než ji odstavit najednou. To sice pro ni bude obrovský šok, ale trápit ji takhle každý den? Já fakt nevím, prostě u nás na to jídlo nic nezabírá ☹

lennis
23. led 2009

Šári, já nevím co by bylo lepší. Já tak nějak zjišťuju, že když jsem na Honzína přísnější, tak mně líp poslouchá a je hodnější, manža mi říká furt, že jsem měkkota, ale asi na tom něco bude. Být tebou, tak vydržím v tomto co děláš a přitvrdím a neboj, není to trápení!!!! Musí trochu poslouchat a říkej si, že je to pro její dobro, jednou to musí přijít a čím dřív, tím líp pro vás obě!!!! A odpor k mlíku?? To snad ani nejde ... Šári, pevný nervy a zkus přitvrdit. Manža včera uspával a trvalo to polovinu času než mně, takže jsem se rozhodla, že bude s ním on a hotovo, malej zavolal jen 2x mama a spal, naprosto v pohodě, jo a spal celou noc!!! A co sladký? Nemá ráda?? nebo nedáváš? U nás teda vede vše od kinder, takže to jsem mu dávala místo mlíka, abych ho ošálila 😀

sarkabrezen
autor
23. led 2009

Odpor k mlíku nee lenni, já myslela jako k té brokolici. K mlíku to neee, to já láska nebeská 😀 kolikrát mi pusa pusinkuje a hladí... no prdel 🙂. Na mně má taky manža furt poznámky, že je malá rozmazlená, až mně s tím vytáčí 😠. Sladký - sem tam jo, jí pudink, sem tam nějakou sušenku zobne... občas i kinder mléčný řez. A v poslední době vede lazítko (lízátko) 🙂 ale toho se moc nenají 😒

sarkabrezen
autor
23. led 2009

oprava - pusinkuje prsa, ne pusa 😎 (se blbě píše, s přisátou malou na klíně) 🙂

lennis
23. led 2009

Tak ji zkus nalákat na nějakou sladkůstku místo mlíka, určitě bych přitvrdila, jak tak zjťuju, tak se to vyplácí, neřvu na něj, to nesnáším, když se začne vztekat, tak ho nechám a až přestane a uklidní se, tak ho třeba ustrojím bez keců, prostě to tak bude a hotovo, ale vím, že kdybych ho ustrojila, když se vzteká, tak bych vypěnila já a dostal by akorát na zadek, tak se vyvzteká a já hned naběhnu a proste bez řečí ho obleču-což se u nás odehrálo zrovna teď, počůrali jsme si bodýčko na nočníku 😀 😀 😀 , tak dostal rovnou i další triko, začíná tu být pěkná vichřice

didusa.risulo
23. led 2009

ahote baby,prosim vas neviete mi niekto hodit recept na zelerovu polievku s jacmennymi krupkami?hladam na nete ale nikde neviem najst

sarkabrezen
autor
23. led 2009

moje malá ještě nikdy v životě nepozřela ani lžičku jakékoliv polévky, takže já nevím 😅

lenni, na sladkůstku bych j možná nalákala, ale hlad jí za chvilku zas řekne a nemůžu ji krmit celý den jen sladkůstkama, to není řešení... potřebuju, ať začne jíst normální jídlo ☹ jinak s tím vyvztekáním máš recht, já to taky tak řeším, když se začne vztekat, nechám ji být. nesnáším, když někdo řve po dětech za to, že se zlobí nebo vztekají, na to přece mají právo když se jim děje něco co nechtějí... neříkám ustupovat, až se uklidní tak udělat co je třeba, trvat si na svém, ale v klidu, není nutné ji k tomu ještě trestat, to, že člověk neustoupí a oni musí udělat co my chceme je přece dostatečným "trestem"...

lennis
23. led 2009

no jo, mně zas nedochází, že ti nic nejí.
Náš Honnis vyrostl na bílý polívce z kuřete nebo králika, tu miluje. Šári zkoušet asi furt vše dokola a neustupovat.
Jsem říkala, kdyby v byly kurzy pro těhotný jak zvládat děti, na tom by se rejžovalo 😀 😀 😀

krembonzur
23. led 2009

ahoj holky, ve stredu jsem se rozhodla, ze jenika odstavim-zatim teda pres den, docela to jde, i kdyz kdyz se nudi se mu nevenuju tak, jak chce on, tak prijde, a rekne ham a mysli si, ze dostane prso-no nedostane,takze rev,ale musim rict, ze dneska uz je to lepsi-dostal ho jen na odpo spanek a pak na nocni usnuti-to teda dostane-predbiham 🙂
ale hlavne jsem chtela rict, ze jsem si v lekarne-je to lekarna zamerena na homeopatika koupila homeopatika na zastaveni tvorby mlika-beru je tedy 2 den, takze nemuzu stopro rict, ze zabiraji, ale lepsi, nez nejaka chemie, ne? 😉 jmenuji se RICINUS COMMUNIS - 30ch, staly 64kc a ji se 5 kulicek 2x denne...toz asi tak....a pristi tyden budu chtit zrusit i nocni kojeni, tak nevim...ale inspirovala me lennis, tak snad to zvladnem taky 🙂

lennis
23. led 2009

to víš, že to zvládnete 🙂 , hlavně, že jsi se rozhodla a držet se toho!!! My máme za sebou druhou noc, co ji celou prospal 😀 ,to je ta odměna!!! Já se teda furt budím, ale snad se to zlepší i u mně ☹ .
Mně prsa už klesly a zas tam nic nemám 😀 , tlačily mně cca 10 dní, 1 den mně bolely, ale jinak to bylo v pohodě únosný, já už tam toho asi moc neměla 😉
Tak holky, hodně síly a držím pěsti všem
nám se začíná krásně dařit i nočník, ta 2009 začíná dobře 🙂

krembonzur
23. led 2009

lennis-diky, ja myslim,ze to pujde, jen nemam takovou trpelivost a hlavne mam strach z tech noci... 😝
sarka-nevim, maly ji-teda ne uplne genialne, ale ji...ale co takhle zacit uplne od zacatku, myslim prikrmy...je to sice kapku opruz, ale vis jak...treba se to takhle nauci...mrkev, mrkev brambor,brambor brokoli, ryze apod... 😀 treba je to blbost...nevim.. 😉

lennis
23. led 2009

taky bych to asi takhle začla a zkoušet furt dokola, vím, že ,mi nechtěl nejdřív žádný ovoce, tak jsem to každý týden zkoušela a po několika pokusech se chytnul.
Taky jsem začínala bramborem, miluje bram s tvarohem, to může furt nebo míchaný vajíčka, sám si ho v lednici vybere a kouká jak ho smažím. Já měla taky strach z nocí, parkrát brečel, ale já mu pořád vysvětlovala, že je mlíčko v láhvi a že já už nemám, ať si jde ke mně hajnout, že mu zazpívám a budeme spinkat spolu, tohle zabíralo a to jsem tedy na zpěv antitalent, my s manžou bychom se mohli předhánět kdo to zazpívá falešnějc, tlemíme se jeden druhýmu, ale malej zatím zabírá. Chce to jen najít čím ho ukonejšit, dřív ho ukonejšilo jen prso a byl schopnej i 8x za noc se přisát, trochu si loknout a žužlat než usne, fakt byl hodně závislej a teď si už hooodně dlouho nevzpomněl a po 14dnech začal spát celou noc. Holky, věřte, bude to lepší!!!

sarkabrezen
autor
24. led 2009

krembonzur - díky za ty homeopatika! super, určitě si je pak taky koupím, lepší než cpát hormony...

jo holky, příkrm brokolice je to jediné, co moje malá sní. věřte nebo ne, je to tak. žádná mrkev, žádný brambor, nic... a zkouším to dokola furt. kdybyste viděly, kolik já už toho zbytečně nakoupila a pak vyhodila... 😠

krembonzur - pak napiš, co teda noc...

jooo lenni, vy už jste profíci, vy už jste snad za vodou. těch prsou se taky děsím, jak pofičí šmahem dolů 😅, prý trvá až rok než se z toho vzpamatujou, takže ještě nezoufejme, zlepší se to 😵

krembonzur
24. led 2009

sari-jasan, ze napisu, ja teda budu asi tyden zachovavat kojeni jen na uspani a v noci, jelikoz spime spolu v posteli, tak se nevyhnu tomu nocnimu sosani-pockam, az skonci dph a muz bude mit volno a pak skoncime i s kojenim v noci-teda takhle bych to chtela... 😀
dneska jsme jenika ostrihali strojkem-to byl rev a jak se chudak chtel prisat-jak byl z toho cely vydivoceny...no nic nedostal...pres den se to docela da, jen ty noce zatim nicmoc...ale jak rikam, chci skoncit, az muz bude mit volno, aby s nim travil noce 🙂
no ja kojim uz pres pulroku z jednoho a i tak je mam male-velikost 0+,takze se nebojim nejake zmeny smerem dolu 😀

sisa88
24. led 2009

dobry vecer baby,
prajem vsetkych maminam, ktore sa snazia odstavit vela trpezlivosti a hlavne presvedcenia, ze to chcu!

ja zo svojej cerstvej skusenosti- odstavila som presne po ukoncenom 10. mesiaci ( takze cerstve) musim skonstavovat, ze to islo uplne hladko- totizto u mna to fungovalo opacne..
ja som si precitala niektore pribehy tu davnejsie predtym a tak som sa vylakala- ze som si povedala, "toto teda nie", ze by som mohla skoncit so "zavislacikom"- aj ked sa to asi ovlyvnit nie vzdy da 😀 , ze som vlastne sla ukazkovo a po pridavani prikrmov som nikdy nedavala pricucy cez den, takze sme prirodzene nahradzali MM jedlom az sme skoncili na rano a vecer MM v 10. mesiaci..
posledne 2 tyzdne v 10. mesiaci som uz vecer nemala dost mlieka, dieta prijalo v pohodicke sunar a odtvedy spi cele noci!!!kedze to trva len 2 tyzdne, stale tomu neverim, stale je to pre mna sen, ako napriklad dnes spala od 19 vecera do 7,20 rano!!je mozne ze sa to opat zmeni, zase pojdu zuby a co ja viem co este, ale za celych 9,5 mesiaca sa to nikdy nestalo- ak bola dobra noc, tak som bola hore "len" 3krat- ale uz o 6 som bola na nohach.
9,5 mesiaca som bola hore kazdu hodinu v noci, fakt nevymyslam si, uz som bola tak vycerpana a unavena ( kedze dieta nespalo ani cez den poriadne a v noci stale hore), ze som uz ani nevedela niekedy co hovorim hehe 😀 a to ze raz budem spat celu noc som uz ani nedufala.podotykam,ze sa to musim ucit, stale cakam ze sa zobudi- takze dufam,ze mi ucenie spanku nebude trvat 9 mesiacov hehehe 😀

neviem cim to bolo- len dedukujem, ze asi bolo toho MM vecer malo, preto sa dieta budilo tak casto kazdu hodinu ...tiez som si myslela zuby a tak, ze to pomoze. moja skusenost je ina..zuby idu aj teraz a aj vtedy ( zacali nam skoro, ma 10 mesiacov a uz 8 zubov) a aj ked je na sunare, je to v podstate jedno.
takze neviem, nevyhodnocujem to, ale neviem, keby som mala mozno niekedy druhe dietatko asi by som prikrmila UM na vecer skor ( ako mi aj radili strasie rocniky🙂)- ale sama neviem ci to ma spojitost, ale zda sa to.....ze asi ano......alebo jednoducho, kazde dieta je ine a v inu dobu dozrie....pretoze si pamatam ,ze ked som jej skusala dat flasu pred mesiacom tak nevypila ani kvapku, ani nevedela ako a nechcela ....a zrazu pred 2 tyzdnami vzala flasu a vypila uplne celu 260ml na jeden hlt!

a co sa tyka prsnikov.....klesli.. 😲 ...mladi v prdeli hehe- 😀 ved to uplne zmizlo 😝

pekny vecer a vsetkym maminam este raz drzim moc palce!!!!

lennis
27. led 2009

Tak co holky? Jak odstavujete?
Šári, co? papkáte něco???

sarkabrezen
autor
28. led 2009

ahoooj lenni, my bojujem 😒 zrovna teď jsme uprostřed večeře. už asi tak dvě hodiny 🙄 malá odmítá cokoliv sníst a já odmítám dát jí ode mně. samozřejmě je u toho spousta zlobení se a slziček. už jsem si myslela posledních pár dnů, že se to zlepšuje, že se s tím celkem smířila a přijala to... ale dneska je to teda zase horor. možná je to i tím, že začla kašlat tak je taková víc unavená, protivná. ale polevit nechci, když už jsem vydržela pár dní. ne, že už bych nekojila, kojím furt celý den a celou noc jak blázen 😒, ale prostě alespoň třikrát za den teď odmítnu dát dokud něco nesní.

a nového se mi nepodařilo zatím nic ☹ furt jen jedem tu svoji brokolici...

taaak jsem zvědavá, jak to dneska večer u nás dopadne... teď se na chvilku zabavila, tak je klid, ale počítám, že každou chvilku si zas vzpomene... tak já jdu bojovat! 🙂

sarkabrezen
autor
29. led 2009

tak včera jsme skončili řekla bych remízou. na tu večeři měla myška dvě možnosti buď jogurt nebo chlebik se sýrem. všechno "osvědčené značky", které už párkrát snědla. byl to boj jak už jsem psala. ve třičtvrtě na 9 jsem se jí zeptala, jestli když přinesu jiný jogurtek ho bude jíst. dušovala se, že jiný jo. tak jsem donesla osvědčený pudink, který jí skoro každý den a ten s radostí snědla. takže sice já jsem nepovolila a nedala dokud něco nesní, ale ona zase nesnědla to, co já jsem původně chtěla.

včerejšek mi ovšem ukázal, že můj plán, že budu takto postupně zařazovat a přinutím ji jíst i něco nového, je značně troufalý 😒

tak nevím, jestli se nevrátit k původní myšlence odstavit ze dne na den a šlus. tohle postupné odstavování u nás bude ještě na hoooooodně dlouho...

lennis
29. led 2009

Šári, já bych asi s naším prďolou postupným odstavováním neuspěla.
Mně to ani nenapadlo, já jsem věděla od začátku, že až se rozhodnu, tak to bude muset být ze dne na den a konec! jinak jsem měkkota a dala bych mu, hlavně v noci 😉
Já ti to jen můžu doporučit, fakt pak začal jíst a pít. A máme další úspěchy, doma jsme bez plín a 2 dny za sebou si řekl, že mám bobek, "mama e e" a pak se vykakal a to musím říct, že tak do 19měs absolutně bojkotoval nočník, učíme ho to od Vánoc, takže za měsích to zmáknul a dokonce včera večer, kdy už byl v plíně a pyžamu, tak se dožadoval čůrání na nočník, taťka celýho svlíknul a on se krásně vyčůral, měl tam toho dost 😀 , takže fakt asi, jak jsem to jednou někde četla, že až v 21měs si dítě je schopno samo říct, kdy na nočník chce. Je fakt, že u toho musíme všichni tleskat, běda jak někdo netleská!!! Toho se dožaduje a chválit a posíláme panu záchodníčkovi jako "zlato" s velkou slávou 😀 , no komedie hadr 😉

sarkabrezen
autor
29. led 2009

jééé lenni, no vy jste šikovní!!! Honzíkovi tleskáme na dálku! 😀 to naše Aduš nočník bojkot stále, leda když to hlídám a trefím se, že se jí zrovna chce, tak jde a vyčůrá se. ale sama od sebe zatím ještě ne. 😒

s tím odstavením máš asi pravdu, já to chtěla postupně, když malá nejí vůbec... ale je to hrůza. dneska už jsem na oběd povolila, protože jsem na to neměla nervy, bylo to hrozné. nechtěla už ani tu svoji brokolici. a jelikož mám menzes a to mám vždycky nervy v pr+eli 🙂 tak jsem po nějaké době ustoupila a dala jí napít i bez toho, aby něco snědla, protože jsem to už nedávala.

tak se asi zase vrátím k původní myšlence odstavit najednou a děj se vůle boží. 🙂

lennis
29. led 2009

Hodně sil a pevný nervy, jdi do toho!!!!

j.a.n.u.s.
30. led 2009

☹ 😢 ☹ 😢 ☹ 😢 ☹ 😢
jsem zoufala, mala uz zase usina u prsu...o to by ani neslo, ale v noci (kdyz spim ja) prileze, vytahne cicek(furt napul spim)a dunda...z jednoho, pak z druhyho, pak zase to prvni a tak dale...furt dokola!
Vcera jsem sla spat v jedenact...vzbudila se a dundala...jedno-druhe-jedno-druhe, rekla jsem dost!
A nedala, mala se zlobila, plakala, rvala, dusila se, kroutila...normalni abstak...ona uz nepila mliko, jen se pricucla. Takovy kraval - 45 minut v kuse!!! A ja jsem zklamala, vytahla zvonecek-zazvonila a dala ji prso, do minuty byla tuha...ja nevim kdy ja odstavim....nechci odstavit, ale jen rano a vecer...jak ji to mam vysvetlit?!?!? Jsem psychicky vycucla...prs den taky...furt nunu-nunu. Bud je neco ve vzduchu ci co...bo jednou nechce...je klid, pak zase ruce ve vystrihu...
Dala jsem ji mamce na den...musim si odpocinout. Jak je u ni ani si nevzpomene.... ☹
Chce se mi brecet, ze jsem to nechala zajit tak daleko, ona se normalne trapi! Ale jak jinak to udelat, aby nebyla traumatizovana jednak z me nepritomnosti, jednak z toho, ze nebude mit mliko...

Vam rikam, za 15 let uz budete zakladat nova temata, a ja furt budu trcet tady v tomto!!!!!