Opakuje při mluvení slova několikrát za sebou?

jitulisek
31. led 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli nemáte někdou podobnou zkušenost. Dcerce je 21. měsíců a docela hezky povídá. Složí i větu o třech slovech,ale co mě zaráží je,že při mluvení opakuje jedno slovo několikrát za sebou, většinou tak dvakrát až třikrát. Třeba mami hačí, hačí,hačí apod. Snažím se větu zopakovat správně, aby věděla, jak se to říká,ale prostě to pořád říká několikrát. Vím, že je ještě malá,ale prostě mi to přijde takové divné. Tak kdybyste měla některá podobnou zkušenost nebo nějakou radu či tip, jak jí naučit mluvit,tak jak se má,tak napiště. Díky moc. 🙂

zdeniii
31. led 2012

Já myslím, že má radost z toho že to umí říct a je jí rozumět.. nebo čeká až mami udělá hačí 😉

merilllyn
31. led 2012

Muj syn už má skoro ctyri roky a kdyz mi chce neco rychle sdělit nebo neco povídá s velkou radostí, tak se mu to taky stava, jako by se zasekl ve větě. 🙂

weri1
31. led 2012

tak syn má 18 měsíců....slova ještě nespojuje ale jedno slovo řekne 100x 😀

marjama
1. únor 2012

Ahoj, dceři jsou sice už 3 roky, ale ještě někdy v listopadu mluvila zase tak, že opakovala poslední slabiku posledního slova, které řekla, i třeba uprostřed věty. Špatně se to vysvětluje, tak napíšu příklad. Třeba řekla: Byla jsem s babičkou venku, ku, ku a viděla jsem tam pejska. Nebylo to v každé větě, ale dost často takhle mluvila, když třeba uprostřed věty přemýšlela, co chce říct dál. Nijak jsme to nekomentovali a neřešili a samo to přešlo, dnes už mluví plynule. Takže neboj, myslím, že i u vás to přejde 😉

pajka00
9. led 2013

Dcera má 27 měsíců, trošku mluví,, žádná sláva, ale taky opakuje slova 2x za sebou. Nejčastěji mami, mami, tati,tati. Epece epece /slepice/,mami mami papat papat.....kdybych se asi náhodou přeslechla🙂

jasminy
9. led 2013

Naše malá taky mluví hezky a někdy opakuje něco třeba 5x za sebou. S tím bych si nelámala hlavu.