Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Otrok nočníku - úplně se to zamotalo - jak z toho ven?

astra11
31. kvě 2016

Ahoj všem,

jsem už úplně zoufalá tak, že bouchám pěstma do zdi.
Synek (budou mu 2 roky) si dává jako záminku k běhání to, že hlásí že chce na záchod.
Párkrát se mu povedlo vykakat se do záchoda, načež byl velice vychválen a dostal sladkost. Jenomže on si řiká že chce na záchod i tehdy, když prostě potřebuje jen něco udělat, nebo prostě si řiká - a to hodněkrát za celé dopoledne třeba - a přitom nic neudělá. A nejhorší je, že jsem takhle čekala a dočkala se třeba za celý den po nesčetněkrátém vysazování , ale teď se to úplně pokazilo tím, že celé dopoledne nic neudělá a pak když ho dám spát, tak se pokaká v posteli. On si tam i řekne, ale já už nejsem schopná za celé to martirium a maratón řikání si - rozlišit - jestli je to pravda nebo ne. A on to zrovna udělá!!!! Tolik mě to mrzí a mám hrozný vztek, že to nevychytávám.
A další věc je ta, že jak bych to měla teda udělat v té posteli - měla bych ho vysadit před spaním to vím, ale to on nechce a na záchodě se vzpouzí. Tak ho tam nemůžu držet násilím. A pak to udělá za tři minuty v posteli. A jak bych ho měla vůbec dát spát aby taky usnul - přece tam u něj nebudu číhat jestli už kaká do plíny nebo jak bych to měla vůbec poznat aby nebylo taky pozdě i kdybych i číhala.
Taky nevím jestli má chodit bez plínek když neumí samozřejmě ještě i čůrat do záchoda (nočníku). Nevím jestli to má cenu to po něm chtít učit ho čůrat když neumí pořádně kakat nemá to zautomatizované ani to kakání.
Vím, že je ted teplo a často ho tedy i nechávám bez plíny když nespí, ale samozřejmě čůrá kde se dá.
Už to vypadalo nadějně s tím kakaáním a ted je to zase v háji. JSem z toho strašně zoufalá.
Nevím už jak.
Bojim se, že pokud v době kdy ho dám do postele a přistoupím na to, že budu při každém jeho volání "čí" ho vytahovat z postele - jestli NÁÁÁHODOU to není ono a on se bude chtít jen z té postele dostat, tak se asi zblázním a budu otrok. Navíc se to takhle podle mě moc nenaučí a bude se jen náhodně strefovat do toho kdy se mu to náhodou povedlo.
Denní program má normální - snídaně, dopoledne ven, svačina, oběd, spaní , odpoledne svačina, odpoledne ven, večeře, večerní spaní.
Navíc při jeho řekněmě hodně živé aktivitě - až hyperaktivitě - bych řekla, že docela zvládám bohatý program, protože s ním a jeho neustálým nenechavým šmatáním na všechno možné každou chvíli - kdy přerušuju asi pětkrát např. krájení masa, protože ho musím odvést od otevírání mrazáku a lednice, braní bot z botníku do kterých se nazouvá ale pak se natáhne, šmátrání ručkama na plotnu aby se nespálil a není schopný se naučit že po stopadesáté kdy jsem mu řekla pozor pozor pálí - se to nenaučí a šmatá pořád - jsem fyzicky vyčerpaná.

Tak jestli by někoho napadla nějaká rada budu velmi ráda.
Děkuju Ast.

lv
31. kvě 2016

a já bych mu dala plínky a počkala ještě, ještě k tomu asi nedozrál..takhle z toho je pakárna pro tebe.

darkwitch
31. kvě 2016

Taky bych mu nechala pleny a chvíli to neřešila... a děti se většinou rychleji naučí čůrat než kakat tak zkus potom začít s čůráním. U nás to kolem dvou let bylo podobné jednou se povedl nočník a pětkrát se počůrala, tak jsem zoufalá pořád vytírala a potom jsem dostala anginu a rozhodla se na to vykašlat týden měla pleny a potom to najednou šlo, nemusela jsem se ani ptát, sama si šla sednout na nočník 🙂 tak mu dej chvíli, ještě má čas 🙂

astra11
autor
31. kvě 2016

Hmm tak děkuju za reakce. Fakt je, že pořád číhám co kdy bude, ale to je tím, že se snažím najít v tom nějaký systém no......

lucyp13
16. srp 2016

Nechat pleny,neni na to zraly,system bych nehledala,proste to ještě nemá v hlavě natolik srovanany..

mysicka_lb
16. srp 2016

Ahojky, já bych podobně jako holky přede mnou radila nehrotit to a okamžitě se vrátit zpátky na začátek. Nejde jen o to, abys to pro teď vzdala a zkusila to za nějakou dobu znovu. Ale v tom věku okolo dvou let, bývá docela obvyklým problémem u dětí zácpa z psychických důvodů, kdy dítě vědomě a záměrně zadržuje stolici. Chlapeček, který se x-krát setká s negativní reakcí od maminky v případě, že se vykaká, by s tím pak mohl mít opravdu velké problémy. Nepochopí, že do plíny je to "špatně" a na záchod "správně" a mohl by si klidně vsugerovat, že je to prostě vždycky špatně. Nezahrávala bych si s tím.

Přiznám se, že moc nechápu, proč maminky tak strašně bazírují na tom, aby jejich dítě aspoň někdy vykonalo potřebu do nočníku, aby bylo bez plíny aspoň na doma, aspoň na kakání apod. Aby okolí vidělo, že se snaží a je vše na dobré cestě? Aby se ušetřilo těch pár korun za některou z plínek? Já nevím, ale od plínek se přece děti odnaučují hlavně proto, aby to mamince přineslo nějakou úlevu - časovou, nervovou, finanční.... A ne aby tomu bylo naopak.

Já jsem malého nikdy nenechala běhat bez plínky a nikdy jsem ho neposazovala na nočník x-krát denně. Občas jsem zmínila "to je nočník, na něj se čůrá," občas jsem řekla "teď máš počůranou plínku," a občas jsem vysvětlila, že velcí už plínku nemají a čůrají na záchod a na nočník. Začal si říkat najednou sám od sebe, je to asi týden a úspěšnost máme zatím 100 % - i v noci, venku, v nákupáku apod. Plínky seberu teprve tehdy, až budou ještě nějakou dobu suché. Možná jsme byli jedni z posledních v skupince stejně starých dětí - ale to je mi úplně šumák, hlavně že to bylo bez stresu a nekonečného praní a dezimfikování bytu.

Sem začni psát odpověď...

Odešli