Padání vlásků u dítěte

sarkal
23. čer 2016

Milé maminky, potřebovala bych radu a možná i trochu uklidnění. Dnes jsem zaregistrovala, že méme sedmiletému synkovi padají vlásky, nejedná se o nějaké padání po pramenech, ale na polštáři má pár vlasů, na oblečení a když mu rukou projedu vlásky tak mi tam třeba jeden dva vlasy ulpí. Nevím jak dlouho to je, je blonďáček a tak to není vidět, všimla jsem si toho dnes náhodou když spal na tmavém polštářku a zhrozila jsem se, že to může být něco vážného. Mě také padají vlasy celý život celkem dost, jsou kolikrát všude, ale myslím, že u tak malého díťete to není normální tak mi to celkem nahnalo strach. Máte někdo podobnou zkušenost. Mám s ním raději jít k doktorce?

lv
23. čer 2016

denně vypadne zdravému člověku 100 vlasů, já bych to sledovala, doktorce to řekla, až tam půjdu s něčím dalším.

sarkal
autor
23. čer 2016

Děkuji za odpověď. Ná vím, že je padání vlasů u dospělého normální, ale u sedmiletého dítěte? Každopádně to budu sledovat a uvidím.

lajla
23. čer 2016

@sarkal proč by to nebylo normální? Vlasy všech ne jen děti se musí obnovovat.. pokud jich je tak málo jak pisete vůbec bych se tím nestresovala...problém by bylo po hrstech

micaella23
23. čer 2016

Podle me sis toho vsimla jen diky tomu tmavemu polstari, kdyby byl svetly, barevny, ktery pouzivate treba casteji tak to videt tolik neni.. Ja se taky desim kdyz spim na svetlem povleceni a vlasy mam cerne... Nebo kdyz cesu dite v koupelne kde mam svetle dlazdice tak tam videt neni nic, pak ten den znovu vytru a rikam si, sakra co ji na te hlave vubec mohlo zustat?🙂... Jakmile to pujde do extremu tak bych to resila

carmilla
23. čer 2016

Nedramatizovala bych to. 😉 I dítěti padají vlásky, podle mě je to v podstatě stejné jako u dospělého.

sarkal
autor
24. čer 2016

Holky děkuju za uklidnění. Taky jsem si říkala, že sem si toho všimla náhodou, protože poprvé spal na černém polštářku. Já se toho prostě lekla.

bielanevesta
25. říj 2016

Ahojky. Dcéra, 9 rokov, má veľmi dlhé a husté vlasy. Menšie padanie vlasov som nikdy neriešila, ale posledných pár dní jej ich hlavne po česaní vypadne o dosť viac. Nemáte niekto skúsenosť?😢