Panická hrůza z čůrání venku a na záchodě

hellenkaa
9. říj 2017

Tak jo....sem zoufalá. Syn na konci září oslavil 3. Narozeniny. Krásne mluvi, je to sikovnej a zvidavej kluk, chytrej, nauci se vse hrozne rychle...takrka bezproblemove dite... uz dlouho umi chodit na nocnik, na malou o na velkou, rekne si, slikne, najde nocnik, vycura se, vyleje ho a zavre za sebou dvere koupelny aby tam nemohla mala segra. Jenze...brala sem jako samozrejmost, ze se pres leto nauci curat venku. Nemame zahradu, takze ho nemuzu nechat venku nahateho, ale chodili jsme po sidlisti, na hriste a tak a porad se ho ptam jestli chce curat - Eče nee. Pak se na nej podivam a mokre kratasy /teplaky. Kdyz ho venku zacnu preventivne slikat, ze zkusime pocurat kyticku - rev. Radsi to nekolik hodin drzi, nez prijedeme domu, samozřejmě si cestou ucvrnkne. Tak sem si rikala aspon ho naucit na zachod, ze muzeme pak chodit v obchodnich centrech a tak - rev. Zkousim vsechno. Ze uz je velikej, ze bude "šikuka". Uplácím -
Hracky, bonbony slibuju... Dokonce chodim curat taky venku, treba kdyz jsme na dlouhe prochazce v lese. Zkousim to pres kamaradky, jejichz deti s tim nemaji problem - aby videl ze kamarad cura venku na travu a je to sranda. Chtela bych ho naucit aspon na ten zachod, ale jak ? Ja uz nevim, jak na nej mam jit, nechci mu na ven davat plinku, ale zas mam celou dobu hruzu ze se mi pocura v autobuse, nebo v obchode. Pred par tydny se mi pocural v ikee....a to jsem sla schvalne predtim na zachod a povidam mu, ze nocnik je tady, ze na nej pak muze jit, az se mu bude chtit a ze mi musi rict, a pak tam pujdem. Vsechno mi odkejve, rekne jasnyy a ze se mu jeste nechce...no a za 10 minut stoji v louzicce...nevim, nevim a nevim...😣 do skolky pujde az pristi rok, mozna by se to tam naucil od deti, ale co mam delat ted ?

annasmyckova
9. říj 2017

nevěš hlavu, ještě má nárok se počůrat...brala bych s sebou víc oblečení a nedělala z toho drama, že se někde počůrá. Ono mu to v hlavičce taky dozraje, třeba mu vadí to cizí prostředí, nebo průvan 🙂....Kamarádka takhle chodila po venku s jejich nočníkem (vozila pod kočárek -měla ještě mimi), taky byl problém čůrat jinam..po nějakém čase to přešlo samo. Čurání do sněhu taky může být zábava (my holky o tom víme prd...) -nechtěl by mu tatínek ukázat jak čurají velcí chlapi?

hellenkaa
autor
9. říj 2017

@annasmyckova tatinka uz sem taky zaprahla at mu jde ukazat jak na to 😂 a nic, bez vysledku....s tim nocnikem s sebou me to taky napadlo no, kdyz mi mame takovej velkej, ze si nedovedu predstavit ho s sebou tahat - i v kocarku, ale tak malej muzeme poridit no..to je jedina cesta, co me jeste napada, tahat s sebou nocnik, obleceni samozrejme taham nahradni, ale to musim pro obe deti a zas nemuzu mit mega zasobu - pac kam bych to dala 😂. Jen z toho mam blbej pocit, ze sem udelala neco spatne a ze nevim jak ho to naucit..

annasmyckova
9. říj 2017

@hellenkaa klid, blbejch pocitů ještě bude 😎...(hlavně v pubertě -to mám doma ted dvojmo). Jedna naše dcera se bála záchodů, že tam spadne a spláchne jí to....Děti mají velkou fantazii. Hlavně na něj netlačit a tvářit se jakoby nic, stalo se, tak převlíknem. Náš tříleťák chodí do školky od září, a občas se taky stane, že si při vycházce nabo hraní cvrkne, nikdo z toho nedělá vědu -převléknou a jen mu řeknou, že příště si má dát pozor. Ale neuplácí, nevyhrožují...Fakt to v té hlavě dozrává individuálně, někdo dřív, někdo později...

hellenkaa
autor
9. říj 2017

@annasmyckova děkuju 😊 ono je tezke od toho mit odstup, kdyz ostatni deti kolem, v jeho veku, nebo i mladsi uz to zvladaji - citim se pak jako spatna mama no...i kdyz sama vim, ze kazde dite je jine a ne tabulkove, tak me to mrzi. Hlavne ja s nim jinak nemam zadny problem - venku posloucha, nedela mi zadne sceny (jasne par udelal, ale to je opravdu mimoradne), tak nejak nechapu ze takovou "jednoduchou vec" nechape, kdyz se mu jinak da vsechno krasne vysvetlit. Hold to musim asi vzit z jeho pohledu - opravdu se muze bat a nebo stydet a musi k tomu dozrat😊 jedine co jsem jeste nezkusila - nechat to byt...tak zkusim, moc dekuju, docela jste me uklidnila😊

23363
9. říj 2017

Zkuste si vymyslet takovou interaktivní pohádku. Nějaký hrdina někam jde, třeba bude pouštět draky, má barevný ocas, jaký... a malý to doplní... pár dní povídejte nějaký banální příběh, potom zkuste
zařadit, že tomu hrdinovi se chce čůrat, ale nemůže jít ven, proč..? Není to žádná vědecká metoda, jen můj výmysl... u nás to občas opravdu zabere... 🙂