Pevné zavinování a uspávání na rukách

pajuska252
25. únor 2016

1. Do kdy jste mimi zavinovali napevno s ručičkama v zavinovačce? Malý bude mít půl roku a když ho učíme spát s ručičkama venku neusátle s nimi máchá a budí ho to, co s tím?
2. Uspávání na rukách - do kdy jste uspávaly na rukách a jak jste naučily usínat dítě v postýlce? My už vyzkoušeli snad všechno ale vždy to končí uhoušáním na rukách jinak ječí a ječí...

sixtynka
25. únor 2016

@pajuska252
Ahoj,
neřekla bych, že přímo na pevno, ale zavinovačku jsem používala do 3M. Ale postupně jsem jí odvykala. Třeba přes den jsem na malou hodila jenom deku a krásně se do ní zavrtala a usnula. Od 3M spí i ve své postýlce a od té doby zavinovačku nemá /dřív spala v mobilní postýlce, které jsou v porodnicích/. Na rukách jsem uspávala jen v období silných kolik. Na tu postýlku jsem jí taky postupně zvykala, dávala jsem jí tam přes den, když se jí chtělo spinkat - třeba jenom na hodinku. Potom večer po koupání do dalšího krmení a nebyl vůbec problém. Ráda se zachumlá pod peřinu, ale na rozdíl od vás musí mít ručičky venku.
Děti jsou rozdílné, když chce být přes noc pevně v zavinovačce, asi bych mu nebránila - když je mu to pohodlné....... Učit usínat v postýlce? To mě nikdy snad ani nenapadlo, já spíš řešila změnu z malého prostoru do většího. No jasně, po koupání nakrmím, chovám, zpívám, ale tak max 10minut, potom se začne mudlat. Tak jí položím, přikryju, chvíli si tam ještě třeba povídá nebo tak, ale zpravidla do 15 min spí

seznamseznam
25. únor 2016

Tak přesně toto mě taky zajímá. Akorát že nám jsou 3 měsíce a u uspávání musíme hopsat na baloně☹ A další veliký náš problém je, že když už je malá utahaná cca po hodině tak hrozně pláče. Je furt v nějakém napětí co jí nedovolí klidně usnout. Vůbec jsem Vám neporadila, ale snad někdo jiný ano. 🙂 🙂

sixtynka
25. únor 2016

@seznamseznam zkuste jí dát spát dřív, než po hodině. Když je mimi přetažené, tak se trápíte zbytečně obě. Zkuste vytvořit pravidelný řád bdění a spánku. Ve 3M malá byla hodinu vzhůru a tak hodinku spala, teď v 5M je vzhůru tak 1,5 - 2 hod a usne jen na 30 min. Ale přes noc spí krásně, od 19 do 7 - akorát budím na krmení 🙂

ireniq
25. únor 2016

Ja jsem napřed uspavala zavinuteho na rukách (stacilo v klidu, bez skakani na mici apod., max.mirne "komihani" vsede v posteli), nevim přesně kdy, možná v půl roce nebo dřív to přešlo do uspávání u prsu a to trvá dosud (15m). Nijak me to neobtěžuje, tak to neresim, nakojim, odpojim, ještě chvíli ho nechám zabrat jak je (spici u prsu), pak ho sešoupnu doprostřed postele a prcham 🙂 nějakou dobu jsem ho spiciho přenášela do postýlky, ale to většinou končilo probuzenim, takže zůstává ve velke manzelske posteli (stejne jsem ho tam v noci brala), chuvicka pobliz a ještě hodim deku na zem, ale nikdy nespadl, když se vzbudi, tak sedi na miste a brečí.
Pomalu nastavuji rituál čtení před spaním (ted teda pred tim kojenim), na ktery chci navazat, až kojeni skonci.

jipe
25. únor 2016

1. pevně asi týden - byly hrozný vedra, tak by se mi v zavince upekl, musel si chudák rychle odvyknout, pak jsem zavinovačku používala asi do 3,5m, ale to už dával ruce ven
2. do půl roku, pak už byl těžký a zvědavý, pořád ho něco rozptylovalo. Zatla jsem zuby, položila do postýlky, dala pusu, zapla kolotoč a hladila po hlavě a držela za ruku až usnul. Už nám to funguje cca měsíc, sice mi pořád u usínání nadává, ale obvykle během 15 minut spí.

promar
25. únor 2016

Zavinovacku jsem používala asi do 4,5 mes. Pak už se z ni malej vykopal a ručičky vyndal. Takže pak šel do spaciho pytle, protože perinku nebo deku by mel za chvilku na hlavě, dost kope nozkama. S rucickama máme stejný problém, zpočátku ho budilo jak s nimi rozhodil, ale pak se to ustálilo. Ted zase věčně šmátrá po obličeji a vyndava si dudlika. Ale radim vydržet, byly večery, kdy jsem chodila co pět minut nandavat dudu, pak se to zlepšilo. No a uspavani na rukách to je kapitola sama pro sebe. Do skoro pěti měsíců jinak neusnul. V noci na rukách, pres den v kočárku. Pak se naučil usinat při kojení, což pro me byla opravdu uleva, především v noci, kdy se stále budí az třikrát. No a ted už když není moc pretazeny, tak usne v postylce i sam, chvilku si hraje s plenkou, povídá a pak usne. Jinak ještě doporučují knížku Každé dítě může dobře spát.
No žádnou radu moc nemám, asi jen vydržet, jednou se to zlepší. Já jsem prý usinala na rukách az do roka.

dargy
25. únor 2016

Ahoj
1.malý usínal ala vánočka napevno zavinutý do 5 měsíců, a bez toho se budil jako u vás, pak už svému to nelíbilo, tak jsme přešli na spací pytel s ručkama uvnitř a pak už normálně volně pod dekou. Nebojte řekne si sám, zavinuty se cítí bezpečně, chce to trpělivost☺
2.máte to opravdu stejně jako my☺ také jsem si tu naší vánočku naučila na houpání, ale pak už to bylo neúnosné, uhoupaný,ale jak jsem se hla byl vzhůru a vše se opakovalo.Jak už někdo psal výše knížka Každé dítě může dobře spát u nás zabrala na 100%,upravila jsem si to trochu podle sebe a malého, ale je to k nezaplacení, od té doby usíná sám mimo výjimečných situací jako nemoc apod.,ale je to trpělivosti a i sebezapření.Pevné nervy☺