Píchání oušek, čím je pak ošetřit?

sixtynka
28. led 2016

Ahoj, příští týden jdu s dcerou na píchání oušek. Sestřička mi řekla, že k následnému ošetření postačí jen líh... Mám zafixovaný framykoin, aby se to promazalo??? I když vím, že teď vypadla výroba, ale určitě je nějaká náhrada. Jaké máte zkušenosti vy?

abundia1
28. led 2016

@sixtynka ahoj, a co nástřel, neuvazovala jsi? Mam dve dcery. Obe pichane usi lekarkou, hojeni cca 14 dni mozna 3 tydny. Opravdu se na nausnicku jen lehce potukal lih, a nechalo se to prirozene hojit. vzdycky po koupani jsem nausincky protahovala sem a tam. Ousko bylo pekne zmekle, slo to dobre. Pred vanoci si mladsi dcera vyndala jednu nausnici z ucha. Nam uz se ji nepodarilo nasadit zpatky, mala nam utikala, brecela... zkratim to, ubehl necely mesic a dirka zarostla. Rozhodla jsem se pro nástřel, i presto ze jsem do te doby byla odpurcem nastreleni, vzdy jsem prosazovala vpich jehlou od lekarky. Prislo mi to bezpecnejsi. Dnes mam obe zkusenosti a kdybych vedela to co vim ted, nechala bych obema holkam ouska nastrelit. Je to absolutne rychle, bezbolestne, netece krev, jen je ousko teple, jak se tam pistoli nausnicka vpravi, parkrat jsem udelala odvar z řepíku a dirka se zhojila uzasne.

elen222
28. led 2016

taky jsme měly naušnice nastřelené a nebyl žádný problém. Nastřelují se naušnice z lékařského bioplastu, které se po 6 týdnech vytáhnou a vymění za jiné, nebo se nechají dál. Jsou moc krásné, měli jsme jakoby stříbrné malé kyticky, moc se mi na dceři líbily. Žádná krev, žádné hnisaní 😉

cell
28. led 2016

my nastřelovali a žádný problém. Ten nastal, když dcera ztratila náušnici po několika týdnech v pátek večer, nedošlo mi to a než jsme následující týden koupili nové náušnice, dírky zarostly, takže jsme museli nastřelovat znova. Doporučuji mít tedy naušničky v zásobě. Nám se nejvíc osvědčily visací se zapínánm vepředu 🙂

lucieandrlova
28. led 2016

My jsme nastřelovali u MUDr. a pak jen lihovali dle pokynů. Pak jsme vyměnili za zlaté náušničky a vše OK. Žádné problémy s dírkou. Líh stačil.
Nástřel byl bezbolestný, jen se dcera lekla jak ji to "prásklo" u ucha... Teď má 4,5 a je moc ráda, že má náušnice. Je to teď parádnice - princezna...
Jinak drobné oděrky u ouška řešíme taky Bepanthenem plus - krém. Framykoin či jeho náhradu bych konzultovala s MUDr. až pokud by to hnisalo...

bartovka83
28. led 2016

Dcera má uši pichnute, nausnicky jsem si přinesla ve sklenicce v lihu. Potom se dírky opatrně lihem cistili a při protaceni mazaly framykoinem. Je to osm let, tak nevím, co se doporučuje dnes, ale kdybych se měla nyní znova rozhodnout, tak nechám nastrelit.

lv
28. led 2016

obě nastřelené, obě bez potíží, žádné lihování ani mazání

marketaryzi
28. led 2016

Mám bylo dokonce doporučeno sestřičkou ouška po nastřelení omývat pouze černým čajem, líh prý vysušuje. Vše vypadalo OK, dokud jsme nastřelovací náušnice nevyměňovali za trvalé - najednou z dírky vyhřezl mega zánět. Na ORL doktor tvrdil, že po nastřelení je to úplně běžné, že je to pro malé děti nevhodné. Dětem se prý mají klasický píchnout jehlou + ošetřovat lihem a framykoinem...

hromka35
28. led 2016

opravdu se názory různí...my nastřelovali u pediatričky před 2 týdny, kromě ani ne půlminutového pláče po výkonu nic jiného nebylo. žádné zarudnutí, hnisání, krusty ani bolest. kapu líh preventivně 1xdenně, mazání není třeba. náušničky jsou hezké. neměnila bych.

mrskato
28. led 2016

Ahoj, dcerka má klasicky píchnuté uši a pamatuji si, že jsem mazala framykoinem. Každopádně bych už teď raději asi volila nastřelování, je to rychlejší. Kamarádčina dcerka tam měla po nastřelení snad nějaké plastové náušničky, pak vyměnili za normální a bez problému. My měníme nášnice furt, protože je stále ztrácíme 😀 😀

mmaajjaa
28. led 2016

Dcery mají píchnutá ouška od doktorky, radila nám nechat píchnout až po 3 měsíci po očkování. Holky po píchnutí plakaly jen v ordinaci, pak už ne a nebylo to nic srdcervoucího. Mazaly jsme ouška lihem s benzínem a dostaly jsme mast Bactroban místo Framikoinu, ale použily jsme ji asi 3x, když ouška trochu zčervenala (a to bylo tím, že jsem spíš já zavadila při oblékání nebo svlékání o náušnici). Náušničky jsme měly vyvařené a ve skleničce s lihem. U nás žádná doktorka nenastřeluje a s malým miminem bych do zlatnictví pro nastřelení naušnic asi nešla.

kocour1
28. led 2016

Určitě bude stačit jen líh, uvidíš, že se to zahojí max. do týdne...já sama jsem měla skoro zarostlou dírku a ten líh byl zatím nejlepší, co jsem kdy na uši použila🙂. Jinak dcera píchnutí snášela skvěle, mnohem lépe než já...pak jsem jí vždy při kojení jemně zahýbala, vyčistila a jak jsem spala, do týdne už to měla zacelené🙂...Kdyby mé druhé dítě byla holka, dala bych je raději nastřelit, ale ne až tak kvůli dceři, jako spíš kvůli mě samotné, protože to čekání v čekárně bylo nekonečné🙂...ale byla sotva šesinedělní a skoro ani neplakala...už to má za sebou, takže dobrý🙂

kocour1
28. led 2016

Jo a ještě je dobré na zahojení bepanthen plus - hojí a desinfikuje🙂

plamenka84
28. led 2016

taky jsem nechala dceři naušnice nastřelit u dětské lékařky, bylo to bezbolestné, jen se trochu lekla, ale vůbec nebrečela, ani kapka krve, dostala jednorázovky, které jsme za 2 měsíce vyměnili za zlaté a vpich jsem nijak neošetřovala, nebylo potřeba, nebylo žádné hnisání, žádná reakce, jen jsem je jednou za čas při koupání v oušku pootočila, šla bych do toho znovu.

irenka12
30. led 2016

Tak z profi centra na nastřelování náušniček pro miminka.... maminy žádnej líh ani framikoyn a ještě hůř když jedna druhé poradí, "hlavně s tim otáčej" Je to naprostá kravina, tkáň vám ke kovu nepřiroste, pokud budete otáčet tak budete pořád jen dokola strhávat stroupek uvnitř. Takže tedy nesahat, neňípat, nemazat. Dirky se sami zahojí, nám se to po nastřelení osvědčilo na 200% prostě si toho nevšímejte a hotovo.

sixtynka
autor
30. led 2016

@irenka12 ja teda nevim, jsem zdravotni sestra a usi jsem propichla uz dost, ale ze by se po klasickem pichnuti jehlou nedavalo nic, tak to slysim poprvé...

irenka12
30. led 2016

@sixtynka nastřelení..

puncinka
30. led 2016

My jsme schvalne byly na nastreleni u pani, ktera se rim primo zivi. http://www.nastrelovani-nausnic.cz/jak-probiha-... Ma specialni pristroj, kterym zjistuje akupresorni body, pani mila, ma spoustu krasnych nausnic, vcetne nausnic z chirugickeho plastu, vsichni nam je chvali. Takze doporucuji spis zajit ke specializovane odbornici, ktera je lresne nameri, nez k Dr. Lih se na to vubec davat nema, nema se s nima ani tocit, atd.

irenka12
31. led 2016

@puncinka u té milé pani na Andělu jsme byly také 🙂 právě od ní jsme nadmíru spokojeni 🙂

gepe
31. led 2016

@puncinka @irenka12 od ni mela nase mala taky nastreleno v 18ti mesicich a ja si nechala rovnou taky strelit dalsi dirky 🙂
Byla jsem velmi mile prekvapena, ze co na webu, to i v realu.

puncinka
1. únor 2016

@gepe taky jsem si nechala nastrelit dalsi dirky, abychom trpely obe 😀