Písničky pro děti - jaké si doma zpíváte?

katerinasedlakova1
24. led 2019

Ahoj, jaké písničky pouštíte svým dětem od 1r dál?

ariadna12
24. led 2019

Rikanky a pisnicky na cd, co jsme koupili jednou v Lidlu, o Vanocich koledy

neomenia
24. led 2019

Zpivala jsem vsechny mozny lidovky, co me napadly, pak i ruzne rikanky, kratke pohadky, tak od dvou let uz zvladla poslouchat CD s pohadkama. Od dvou let uz zpivala spoustu pisnicek i sama🙂

niki_nka
24. led 2019

Ahoj. Zpívám dceři ukolebavky a lidovky. Mame na zahrade houpacku, houpeme se a zpivame si spolu. Často zpivame take na prochazce, kdyz ji potrebuji zabavit a nekam dojit. 🙂 Od dvou let ji zpivam take detske pisnicky v anglictine, aby uz si naposlouchavala intonaci i ciziho jazyka. Za pár korun se dají koupit různá CD pro děti v levných knihach, ja mam například tato z Hlavniho nadrazi (10 Kc/kus). Na yutube je také spousta písniček pro děti, stačí si vybrat. Dceři je nyní 2,5 roku a díky zpívání i moc hezky mluví na svuj věk. Výborně jsou i Zpivanky pro deti(Kouzelne cteni, Albi). Nika

larascont
24. led 2019
Uživatel larascont je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od larascont.

@katerinasedlakova1 Všechny možné co mě zrovna napadnou 🙂, na Vánoce vánoční, říkanky a krátké pohádky, pak děti chodily s říkadly ze školky 🙂 a mám doma knihu říkadel starou asi 35 let 🙂

xxx3d
24. led 2019

Ahoj, já malýmu nic nepouštím, zpívám mu sama, hned od malička mám takovou kolekci vlastního výběru - Když jsem já sloužil to první léto, Já do lesa nepojedu, Když jsem šel z hub, Já mám koně vraný koně, Skákal pes, Okolo Hradce, Kam panenky kam jdete, Holka modrooká, Komáři se ženili, červený šátečku, Ztratila Lucinka bačkorku.
A musím říct, že to na něj báječně funguje, když je třeba nervozní, nebo se bojí, když jsme byli někde, kde jsem ho musela přebalovat na přebalováku, tak paráda, sice trochu nevýhoda je, že to slyší i všichni ostatní, ale co... 🙂

yelowangel
24. led 2019

Tak my zpíváme i pouštíme písničky Zpíváme víceméně písničky ze Zpívánek (lidovky), ty mu i pouštíme na Youtube a má je moc rád Jinak jedeme klasiku Fíha Tralala, Štístko a Poupěnka, Smejko a Tanculienka, Míša Růžičková...poslední dobou jedeme i pohádky s hodně písničkama (Co takhle svatba princi, O princezně která ráčkovala, Zlatovláska, Plaváček), hodně mu povídám básničky, osvědčili se mě dlouhý od Hrubína, začla jsem mu už pomalu zpívat i písničky takový ty klasický od táboráků jako jsou Pampelišky, Panenka, Bláznova ukolébavka, Buráky..

krejci1510
24. led 2019

My jedeme Coldplay, U2, Kryštof.... 😀 A čtyřletý syn už umí zpívat Kryštofy sám. Lidovky a dětské je nikdy nebavily. Jediné, tak je teď dost bavily koledy.

evelinda
24. led 2019

Od všeho něco - populární hudba, dětské, lidové... Vzpomněla jsem si na zpěvník Já písnička a jsem za něj ráda. Když chci oživit repertoár, najdu tam nějaký zapomenutý poklad 🙂

lstuchlova
24. led 2019

Od 1 roku jí pouštíme totéž, co dřív, ale chápu, že tady to asi neobstojí 😀 Dcera poslouchá metal i si u toho zatancuje, její úplně nejoblíbenější jsou Judas Priest, písničku No Surrender před spaním vyžaduje několikrát po sobě.

lstuchlova
24. led 2019

Pardon, otázka byla zpíváte, samozřejmě si to všechno i zazpíváme a zahrajeme třeba na kytaru. Dcera se samozřejmě ještě v roce naučit zpívat nemůže, ale rytmus tleská, dupe dobře, občas si i zazpívá "na na na" 🙂

terdaaa
Autor odpověď smazal
Zobraz
terdaaa
25. led 2019

Svému 3 měsíčnímu synovi zpívám lidovky(ukolébavky), country, písničky od Svěráka a Uhlíře (které jsem "za mala" také milovala) Nedvědi a písničky z pohádek. Hodně písniček pro děti se u nás dědí z generace na generaci. 😁 Já si navíc přidala k ukolébavkám známou (vánoční koledu Chtíc, aby spal) Malý miluje zpívání, když je v pohodě a nic ho netrápí, usmívá se a poslouchá.

Nejvíce u nás "jely" z generace na generaci
Tři kačátka a Haju háj
Dále jsou to: Já mám koně, vraný koně, Černé oči, Pod naším okýnkem,Když jsem já sloužil, Když jsem byl maličký pacholíček, Okolo Frýdku cestička, Až já pojedu přes ten les, Okolo Třeboně, Ježek, Pampelišky, Kdyby tady byla taková panenka, Okoř, Mravenčí ukolébavka, Dajána, Anděl, Statistika, Dělání, Koulelo se koulelo, Koníčku můj, Kůň bílej jako sníh, Ořech v medu, Skálo skálo, Jaro dělá pokusy, Barbora píše z tábora, Červená řeka, Stánky, Schránka...

ginnyweasley
25. led 2019

Lidovky, Vánoční písničky od Radůzy, Navarovou, Spirituály, různý gospely, Svěráka a Uhlíře, Traband
A pouštíme a zpíváme z dětských kromě těch výše ještě třeba Hradišťan a Pavlicu (Hrajeme si u maminky, Studánko rubínko) , Klukoviny od Hm, Kašpárek v rohlíku