Pláče v autosedačce, jak to řešíte?

simona2103
7. kvě 2018

Mimco mi nevydrží sedět v sedačce, sotva popojedem kousek, uz se kroutí, pláče. Zkoušeli jsme zabavit, neúspěšně.
Jak řešíte vy?

mikiva
7. kvě 2018

Mne to dela hlavne nez usne. Zabira hlasity zpev - ne radio, ale muj 😖 Pripadne podavat mu dozadu ruzne hracky/nehracky - balicek kapesnicku, tubu s kremem na ruce, muj naramek...

lucyp13
7. kvě 2018

Nic, dcera si časem zvykla a ja si zvykla ze ke v aute proste řev

barumat
7. kvě 2018

Dcera byla ve vajíčku hodná, první jízdu ve velké sedačce taky, pak začalo období, kdy byla chvilku ticha a pak ae kroutila, vztekala, brečela. nedalo se dělat nic, občas začal zpěv, nebo jsem jí dala do ruky klíče nebo něco, ale většinou prostě chtěla dělat virvál, tak ho dělala. Přešlo to samo od sebe, ale jako chvíli to trvalo, a ustupovalo to spíš postupně.

barumat
7. kvě 2018

Zabral, ne začal.

stuplakova
7. kvě 2018

Kolik mimču je? Co třeba pořídit nějakou pěknou clonu na okno, kde by se koukalo, nějaké závěsné hračky nebo audio knihu do auta? Záleží co má rádo.

mish02
10. kvě 2018

Dcera spatne reagovala pri prechodu z vajicka do vetsi sedacky - vzpina se v tech pasech, nastesti se necha zabavit, pomaha rodinne zpivani/tleskani ;) nekdy sahnu dozadu a hladim po nozicce a povidam, kudy jedeme a tak..

rebe
10. kvě 2018

Naše děti také vajíčko nesnášely, neviděly, nemohly se hýbat, nudily se... Po přechodu do velké sedačky, z níž vidí ven, se situace výrazně zlepšila, ale stejně trvalo dlouho, než si zvykly na omezení v pohybu. Oni se nemohou vážně ani pohnout, ne jako my, s pásem si klidně poposednout nebo přetočit, musí to být nepříjemné.

mish02
10. kvě 2018

@rebe my to prave mame obracene, vajicko ok, vetsi sedacka hruza. Hlavne nevidi na starsi segru, z vajicka na sebe koukaly.. plus ty utazene pasy. Hruza.

rebe
10. kvě 2018

@mish02 Jasně, zkušenosti mohou být různé, stejně jako je každé dítě jiné. Já psala o té své zkušenosti, u nás to (naštěstí) u obou dětí bylo takhle. Dneska sice musíme dělat časté a dlouhé přestávky, aby se vyběhaly, ale jinak už je cestování v pohodě.

kamste
10. kvě 2018

Moje děti se ve vajíčku vztekaly:
- když si potřebovaly odříhnout a nešlo jim to
- když chtěly usnout, ale okolí bylo tak moc zajímavý...
- když jim svítilo sluníčko do očí
- když jim bylo vedro
- když měly hlad
- potřebovaly přebalit
Co jsem dělala:
- dala podudat malíček (jako při dokrmování po prstu) nebo dudlík
- stáhla tenkou čepičku přes oči nebo dala látkovku přes vajíčko ("vypla jim svět")
- upravila clonu na okně nebo dala látkovku přes držadlo vajíčka (držadlo jsme měly v "přenášecí" poloze)
- dala jim do autosedačky za záda a hlavu bambusovou plenu (existují i "letní vložky" do sedaček) a na okno dala mokrou vyždímanou látkovku (zavřela nahoře do okýnka)
- když už byly na příkrmech, tak některé jídlo šlo i za jízdy, jinak holt zastavit a nakrmit
- to za jízdy nešlo řešit 😅
- navíc jsem na držadle vajíčka měla připnutou hračku a nebo pomocí prádelní gumy uvázanýho plyšáčka na rukojeť vajíčka (díky tomu hračka visela před dítkem, ale taky se dala natáhnout až k puse a ožužlat)
Jinak mám děti, které cestování milují a autě jsou v pohodě (když srovna něco nepotřebují)

simona2103
autor
11. kvě 2018

@mish02 Jj taky si myslím ze by to mohlo byt přechodem, protože ve vajicku byla v pohode. No, snad se to zlepsi

kamste
11. kvě 2018

@simona2103 až teď jsem si všimla, že to "mimčo", o kterém je v diskusi řeč "má 1-3 roky" - takže moje odpověď byla trochu "out" 😂

mish02
11. kvě 2018

@simona2103 já vím, taky me to stve, hlavne kvuli ni, mohla by se koukat ven a uzivat si vyhledu a ona se vzpina a je neklidna.. minule ale poprvne v sedacce usnula, jeli jsme trosku dal a sedela v ni asi popate.. hladila jsem ji zrovna nozku. Jinak nam hracky moc nezabiraji, po case ji vse omrzi a hazi vse na zem. Zpivani je lepsi. Mozna pustit neco na mobilu/tabletu ☺

simona2103
autor
11. kvě 2018

@mish02 tablet me taky napadl, tak snad to zvladnem s tím. A treba ji uklidní kdyz budu sedět vedle ni a bude řídit manžel. Kdyz jedu s ni sama, treba to je take tím ze nejsem u ni 🤔

elinkal
11. kvě 2018

To se zlepsi, u nas to byla taky katastrofa, tak kolem roku, pred kazdou cestou delsi nez 20 min jsem mela osypky. Resila jsem to tak, ze jsem na sedadle spolujezdce mela naskladane hracky, ruzne dobroty apod, a postupne behem cesty servirovala. Ted uz jezdi uplne v pohode. Nekdy kdyz je krize, tak zabere pohadka, ale uz ma skoro dva roky.

simona2103
autor
11. kvě 2018

@elinkal jedem prave na delší cestu 2 hodiny a bojím se toho uz ted. Kdyz vím, jak mi po 15 min jízdy začne vždy plakat.

mish02
11. kvě 2018

@simona2103 snad to bude dobre, kdyz bude sedet nekdo vedle ni. Drzim palce 😉

terezs2716
11. kvě 2018

My to tak měli u dcery od narození,nepomohla ani posměrná autosedačka,jediné co opravdu zabírá na dýl než 5minut je telefon/tablet s jejím oblíbeným videem - hodinový blok anglických písniček s kreslenými postavičkami. Jezdí takhle od půl roku,teď je jí 14 měsíců,ale jezdíme max hodinu a to je tak tak než se začne kroutit

sapheer
7. čer 2018

Zkuste vzít autosedačku domu a trénovat to i v jiném prostředí, aby se sedačka zalíbila. 🙂

1nelinka
7. čer 2018

@simona2103 musite si zvyknout a prcek jak bude rust tak si taky zacne zvykat..my hodne bojovali do toho roku pak se to zacalo zlesovat..nesnasela byt proste pripoutana na jednom miste..to same jsme meli s kocarkem