Podávání léků 2letému dítěti

sedmikraska84
10. lis 2017

Ahoj mamky.Dcerq bude mit dva roky a často marodi a máme furt antibiotika atd.Ale tohle bych ted nechtěla resit.Nic nikdy nepila krom mlíka a nechce do ted a když podávám antibiotika tak na lžičku nehrozí. Kope a macha rukama a vzdy pulku vylita.Do stříkačky dam ale je to boj. A nechce to zapijet. Proste hrozne scény při každé davce. Pak mi to i klidně zvrací. Dela strasne scény. Jak tohle resite?V noci ji antibiotika fakt nedávám. Nevím opravdu jak.😢

nikyselen
10. lis 2017

Predem bych DR. navrhla imunologii,zda to neni imunitou a neda se to resit jinak..
Dcera s tim problem nemela ta zas neni nemocna skoro nikdy..,ale zkusila bych ji ty leky dat do caje,jidla.
Klidne nejaky maly hrnicek oblibeneho dzusu a dotoho abych mela jistotu,ze je vypije..
Nebo hold namocit piskot tim "sirupem" a hamej..

sedmikraska84
autor
10. lis 2017

@nikyselen bohužel dcera nepije nic a nejí mi taky nic,je jen na sunaru,bojujeme už dloouho i s pomocí dr,ale nic☹ proto píši že je to boj,ničím to nezapije ani to nemohu do ničeho dát☹

pavca1982
10. lis 2017

@sedmikraska84 a co do toho Sunaru?

sedmikraska84
autor
10. lis 2017

to už jsem zkoušela,někdy to vypije,ale někdy to asi pozná a nevypije to zrovna když má,zrovna ten čas kdy je čas na léky.Pak dopíjí na dvakrát,ale zas už ten čas je pryč,tak nevím jestli jí to mohu dávat dopít takhle potom.☹

erimi
10. lis 2017

@sedmikraska84 ja som preto mala rada jedine čípky, lebo sirupčeky vyšli von a nechcel spapať, tiež to bol boj, boj je aj s čípkami ale keď sa tam dostane, už som kludná 😉 apomáha 🙂

syrinxka
10. lis 2017

Asi to není nejvhodnější, jedině mě napadá to dat do toho sunaru. U nás taky problém není, na sirup mi dokonce malá sama ukazuje že jí ho mám dat :D ale ze stříkačky nechtěla vůbec, kalíšek se jí líbil nejvíc a pila z něj sama. Zkusila bych pořád dokola dceři vysvětlovat že je to pro její dobro a třeba zajít do obchodu a nechat malou ať si vybere sama hrníček ze kterého to bude pít. Dělat že to pijete taky a náramně vám to chutná, nějak ji zkusit navnadit aby neměla k tomu automaticky odpor, třeba panenka bude pít taky dobrou medicínku :D

mari90
10. lis 2017

My mame stejny problem, vse musime davat do mleka jinak to proste nepozre. Vzdy dame do trosky mleka, abychom mely jistotu, ze to vypije, kolikrat ani nestaci poznat, ze v mleku neco je. Pokud ani takto, tak uz jedine davat do strikacky a nasilim, takhle ji leky davaly v nemocnici, ale to jsem striktne zavrhla

caseopea
11. lis 2017

Malý marodí teda jen občas a ze začátku to byl boj, ale už si zvykl a v pohodě si to vezme tou stříkačkou co je u sirupu. Pokud nejí nic jiného, tak bych to asi dala taky jen do sunaru. A nebo můžeš zkusit jí dávat sunar po lžičkách a třeba si zvykne na lžičku a zkusí něco jíst a když bude ten sunar na lžičce, tak to tam můžeš zkusit schovat. Nebo potom čípky.

tynka9
13. lis 2017

A nešlo by se domluvit s dr na tabletách a ty zakamuflovat do jídla? Přeci jen by to byla malá tabletka a byla by rychle pryč. Nebo jak holky radily, tak čípky, ale nejsem si jistá, jak moc jsou atb čípky k mání, možná spíš na individuální přípravu v laboratoři.
Se sirupy je to těžké, sice voní krásně, ale většina je dost hnusná na chuť, ani se těm dětem nedivím, že to nechtějí a že to poznají, o když to zamícháte do mlika.