Podezření na Asperger - jak vybrat psychologa?

jurisova
17. led 2017

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat zda máte opravdu dobré zkušenosti s některým s psychologů, těch klinických, kteří se zabývají diagnostikou PAS. Máme důvodné podezření na Aspergerův syndrom, k jednomu psychologovi již docházíme, ale ten mi doporučil obrátit se na odborníka v diagnostice. Na APLE mi ich doporučili pár, jakou máte zkušenost? Dá se jejich doporučení věřit? Musíme kvůli tomu dojet až ze zahraničí, tak bych nerada plýtvala časem a penězi. Jsem v takové situaci poprvé. Donedávna byl náš syn považován za velmi svérázného a živého chlapce, nějaká diagnoza by mě ani ve snu nenapadla. Předem vám děkuji za jakékoliv postřehy.
Dáša

babuna
17. led 2017

@jurisova Ahoj mám kamarádku, která tento syndrom má diagnostikován u dvou dětí - je dosti sdílná - pokud by souhlasila a nevadilo to mohu předat kontakt ... třeba by podala cenné rady ... děti mají 12 a 8 let (nepletu li se)...

jurisova
autor
17. led 2017

@babuna
díky budu ráda za každou radu, upozornění, zkušenost.

ivular
17. led 2017

Silně doporučuji skupinu Aspergerův syndrom na FB.

evabeda
17. led 2017

APLU určitě doporučuji, paní doktorka Thorová je proslulý odborník

jurisova
autor
17. led 2017

@evabeda
díky, jde mi o to, že v APLA nám doporučili další psychology zabývající se diagnostikou. V APLA je moc dlouhá čekací doba a nás tlačí čas kvůli škole... taky bych nejraději přímo v APLA

ivular
17. led 2017

@jurisova Pokud hledáte někoho, kdo opravdu umí diagnostikovat (a tím mám na mysli, že PAS pozná, i když nejde o učebnicové symptomy), čekací lhůta nebude kratší než několik měsíců☹

Co se týká dr. Thorové - ta je samozřejmě proslulý odborník, nicméně je prakticky nemožné se k ní probojovat i po tom roce čekání.

jurisova
autor
17. led 2017

@ivular
mám možnost k Paní Adrianě Rieglové, znáte někdo?