Polohování na bříško

anny87
29. dub 2019

Ahoy. Snažím se svou 7 měsíční dceru co nejvíc polohovat. Ale je uplakanek, nebo spíš vztekli rvoun a v momentě kdy ji položím, tatoz otočím, tak začne zvát a celou dobu co je na bříšku jen zve do země. Pak ji musím dlouhé minuty uklidnovat. Co stím?

anny87
autor
29. dub 2019

Ježíš 7 týdenní. Sedm týdnu má to moje satanatko

vikinkav
29. dub 2019

Mozna je na to jeste malinka, nelibi se ji poloha, ja bych to nehrotila a dala ji treba jeste tyden. Pomoct na brisku by mohly hracky pred ni polozit, nebo si lehnout naproti aby se na tebe divala?

anny87
autor
29. dub 2019

Ale už od porodnice mi všichni říkají ať ji dávám na bříško co nejvíc, tak nevím. Zda se mi že když ji položím tak se "trucne" a řve a řve, a je hlavou do země, takže ji nezajímají hračky, chrastítka ani já.

kajalka
29. dub 2019

@anny87 Jsem fyzio a za sebe si nemyslím, že je ta poloha dobrá. Hlava je vůči tělu a především krčku neskutečně velká a těžká. A svaly prostě musí posílit postupně. Dej si jí na prsa v polosedu a postupně jí dostávej do horizontální polohy.

vikinkav
29. dub 2019

Jeste me napada polozit ji na brisko na sebe, jakoze na sve bricho/ hrudnik, to hodne pomahalo detickam ktere nechtely past konicky.

anny87
autor
29. dub 2019

Jo takovou polohu na mě máme rádi. Ale když ji dám na zem řve

neomenia
29. dub 2019

Jak pise @kajalka, take jsem se ji na to nedavno ptala🙂 delam to tak, syn ma 9 tydnu a uz krásně udrží hlavicku a rozhlizi se kolem, tak minutu, dve ho tak necham, pak prevracim zpet, at se nepretezuje, a takto parkrat denne. Take jsem zacinala na me brichi si ho nejdriv davat.

jaja01k
29. dub 2019

Já bych to nehrotila. Starší syn na bříšku taky šíleně řval a pak se dlouho nechtěl uklidnit, tak jsem ho prostě nedávala několikrát denně na pár minut, jak se doporučuje, ale zkoušela tak jednou za tři na pár vteřin. A jednou zničehonic se mu to zalíbilo a už chtěl být na bříšku pořád. A na mně mu samozřejmě nevadilo ležet, tak jsme to trénovali aspoň tak. S mladším synem mi fyzioterapeutka vůbec nedoporučovala dávat na bříško, takže jsme začali až asi ve 3 měsících a rychle to pak dohnal 🙂

veronyque
29. dub 2019

@anny87 Já bych to moc nehrotila. Taky jsem měla takové satanatko. Zvládla na bříšku max minutu jednou denně a ještě s obrovským řevem. Po 3. měsíci to bylo o něco lepší, ale po chvilce začala zase řvát. Až tak ve 4 měsících se jí ta poloha začínala líbit a v 5 měsících se poprvé přetočila sama na bříško a teď v 7 měsících se přetáčí na všechny strany a většinu dne tráví na bříšku. Dej tomu čas!

makronka222
29. dub 2019

Proc 7 tydenni davas na bricho? Zbytecny. Davej ji na bok stridave, v kocaru na zada a hotovo. Muze ji to bolet, bejt neprijemny. To chces aby zitra pasla kone? Nebo proc to delas? Nechapu, proc vsechny ty deti tak hrotite a chcete po nic v tak brzkymmveku buh vi co. Delej to, co ji vyhovuje

jarmarca
29. dub 2019

Ja davala na sebe, rada tak spala, na bricho jsem ji davala az o hodne dyl, vubec se ji to nelibilo...a ted je na brise jak drak a jinak byt nechce, o nic neprijde neboj😉

xxx3d
29. dub 2019

@anny87 ahoj,
to ti v porodnici říkali správně, ale nemysleli tím na zem, ale prostě když ji přebaluješ, tak ji otočit na bříško, přece když ji mažeš, tak ji tak taky máš, no ne?
Posiluje se tím svalstvo, u miminka.

verca024
29. dub 2019

Syn taky řval od porodnice až myslím do 3měsíce na bříšku. Nevydržel ani minutu a řev. Ve 3,5měsících se začal sám přetáčet na bříško a postupně se mu tam začalo líbit a vydržel čím dál víc a teď téměř v půl roce tráví na bříšku většinu dne a nevydrží na zádech :D Neboj ono se to otočí. 7 týdnů je ještě miminečko a né každé dítě pase ukázkově od narození.

anny87
autor
29. dub 2019

@xxx3d po Koupání to je mazani rychlovka. To taky řve. Řve furt

pesulinkaa
29. dub 2019

@anny87 nevím jestli jsem četla já blbě ale není tady napsáno 7mi měsíční a ne 7 týdenní dceru jak všichni píší??

verca024
29. dub 2019

@anny87 Neboj ono se to časem vše srovná. Náš malý taky prořval první 3.měsíce. Hodně ho trápilo bříško a byl celkově neklidný. Postupně se to začalo srovnávat a teď v půl roce je to smíšek a má skoro celý den dobrou náladu 🙂

leilinka1234
29. dub 2019

Moje dcera necelých 5m a na bříšku se jí začalo líbit až teď. Já bych to nehrotila. 🙂

iris92
29. dub 2019

My jsme to meli stejne. Na popud doktorky jsme zacali davat na brisko od 4 tydnu a az do 9. tydne jen rval. Ale zkousela jsem to nekolikrat pres den po prebaleni treba na pul minutky a jednou se to proste zlomilo, prestal plakat a v 11. tydnu najednou zacal zvedat hlavicku a behem par dnu udelal obrovsky pokrok. Jo a taky jsem ho hodne chovala na sobe - ja v polosede a on na me na brisku. Taky teprve v tom 11. tydnu zacal reagovat na hracky a to pomohlo. Chce to cas 🙂

anny87
autor
29. dub 2019

@pesulinkaa já se hned opravila, hned pod příspěvkem je můj opravny koment

nafreya
29. dub 2019

Já dceru na bříško nedávala vůbec 🙂. Rvalalá u toho a navíc jsem slyšela, ze to ani není dobré. Bříško ji nebolelo a tak jsem ji nechala tak. Měla jsem ji jen položenou na sobě a dost se nosila. V momentě, kdy se sama prekulila na bříško, už se jí to začalo líbit a teď ji nemůžu dostat na záda 🙂.

garfulka78
29. dub 2019

@anny87 Vubec to nehrot, nase mala polohu na brisku nesnasela, do 8 tydnu vydrzela na brisku tak minutu pred koupanim a kdybych ji tam nechala delsi dobu, tak bych ji pul hodiny uklidnovala. Porad jsem poslouchala od rodiny jak to neni normalni a mela by uz past aspon par minut a aby nebyla nejaka opozdena. Pak se to zlomilo cca ve 12 ti tydnech naopak brecela, kdyz jsem ji nechala pod hrazdickou na zadech, chtela koukat a ted je ji 5 mesicu a umi valet sudy pres pul pokoje az jsem z toho nestastna, protoze ji nemuzu nechat minutu bez dozoru. Takze, kazdej ma sve tempo a urcite to dozene az se ji trosku posili svaly na krku.

anny87
autor
29. dub 2019

Děkuji. 😉

zelenaesmolda
29. dub 2019

@anny87
proc ji nasilim pretacis?vsak zacne sama