Poprvé na kyčle až v 5 měsících

mamasn
24. říj 2017

Zdravím, mám skoro 5ti měsíční dceru a teprve půjdeme poprvé na kyčle. Papíry z porodnice jsem jaksi vytratila a obvodni mě asi až ve 3,5 mesicich poslala na vyšetření ale bez objednání. Poprvé bylo úplně narváno a já spechala s malou na kožní kam jsem byla objednaná. Pak už to bohužel nevyšlo kvůli nemoci. Doteď jsem netušila, jak je to vyšetření důležité a mám strach abych něco nezanedbala. Je tu někdo kdo šel taky tak pozdě a bylo vše v pořádku nebo byl problém? Díky za odpovedi

michaela2995
24. říj 2017

Známá to tak podobně měla,vše bylo v pořádku.kazdopadme bych nehledala zkušenosti na internetu a počkala na vyšetření.I kdyby tu napsalo 10 maminek že to měli v pořádku neznamená že to bude i váš případ.Nechci nic přivolávat ani strašit akorát by jste si tím mohla udělat nadeji která by se nemusela potvrdit.kazdopadne držím palce ať je vše v pořádku.

sarriku
24. říj 2017

jo,my jsme šli sice až skoro ve 4 měsícíc, ale někde jsem četla, že snad nějaké vady se dají poznat už od kontroly dětskou, takže jsem taky moc nespěcala...

shine2015
25. říj 2017

@mamasn buď v klidu - pokud není extrém který by jistě poznali i upozornili už v porodnici popřípadě dětská lékařka/lekar, kteří by té hnali co nejdřív, tak se zakliduj 😉 Doporučení zní stále široké balení.....a další kontrola..... a na 5ti měsících je to v klidu.... fakt. Proste prijdes udělají ultrazvuk doporučí stále široké balení....a zase jdeš.....my byly myslím naposledy ještě na roce nebo na 15mes nevím už přesně a bylo to OK....
Jinak my široké balení měli i neměli.... sundavala jsem jim to nechala jsem jim někdy jen ty kalhotky a někdy když nespaly a bolelo je bříško tak ani to ne.....nestresujse, žádná hrůza.... 😉
Ať krasne mimi roste a ať se vám všem daří a jste spokojeni a zdraví 😉❤️

shine2015
25. říj 2017

Jo co jsme dělali ze při prebaleni jsme dělali kolečka v kyclich - kolonka k sobě nahoru a od sebe .... a pomohlo to lip jak na bříško na bolení tak i měly všechny pohyblivé kyčle.... vím ze to nám doktorka zkoušela i doporučoval a....

evee24
25. říj 2017

Já bych se na dr nespolehala. Detska dr nic nepoznala a na kyčlích dokud se nevyměnil dr, taky nic nepoznali do 3 měsíců. Tam na me pak zacla dr div ne křičet , proc necvičíme. Jak to, že si toho nikdo nevšiml. Vystrašil a me jak bude mala kulhat. Tim nechci strašit. My sme byly extrém. Ale občas dr přehlednou věci. Jak tu zaznělo stejne doporučuji široký balení. Spaní na zabicku. Určo to bude v poho

ariadna12
25. říj 2017

Tak nas na vysetreni kycli s mrnousem poslala pediatricka hned pote, co jsme s ni jednali prvne po odchodu z porodnice (3 dny od propusteni). Objednavali jsme se sami. Probehl ultrazvuk, jeden kycel velmi mirne nedovyvinuty, doporuceno baleni "2 pleny navic na 20 hodin denne", cili roztahnout nozicky, aby kycel dorostl. Dite to zvlada zatim dobre, jen se mene hybe, tudiz vic trpi na bolesti briska a prdiky. Kdyby byl velky problem, sdelili by to asi uz v porodnici po porodu nebo pri propusteni. Asi by vetsi problem s kycli mohl byt i laicky nekdy videt (divne posazene nozicky). Je velka pravdepodobnost, ze vse dopadne dobre.

ariadna12
25. říj 2017

Jeste doplnuji, ze nam pediatricka dala "papir" k vysetreni, kam jsme se objednali a pak sli o par tydnu pozdeji.

gorda
25. říj 2017

U nas delaji UZ kycli hned v porodnici, pote napise pediatr hned na prvni navsteve zadanku na vysetreni a primo na ortopedii si objenaji jeste jednou. Takze celkove tri UZ kycli do myslim nejak dvou tri mesicu. Z toho duvodu se u nas siroke baleni bezduvodne nijak nedoporucuje. Je blby, ze te pediatr neposlal hned a az poslal, tak si na to zapomela. Ale co uz, na navsteve ti reknou a pak budes moudrejsi. 🙂

verkaver
25. říj 2017

U nás první vyšetření kyčlí v porodnici,pak kontrola v šesti týdnech u našeho ortopeda,doporučeno preventivně široké balení a vigantol,další kontrola ve třech měsících, pak v šesti a poslední v roce. Za mě je zvláštní, že máte první kontrolu až v pěti měsících,naše pediatrička vyžadovala zprávu z vyšetření na preventivních prohlídkách,rozhodně jí to přišlo důležité...

yerry
25. říj 2017

No to nejdůležitější období vývoje kyčlí jste propásli.... I kdyby byl problém, dá se stále vyřešit.... Jen se divím že vás nikdo neinformoval... To je první věc co nám tlačili do hlavy v porodnici... V 6 týdnech na 2. výš. Kyčlí a pak potřetí ve 3 měs.

dofi86
25. říj 2017

Ano sla jsem taky pozdeji a Jen jednou, vse bylo ok. Ve vetsine pripadu je vse ok. Nestresujte dopredu ;) bude to dobre.