Poraďte, jak odbourat noční pleny

11112
9. led 2015

Syn přes den nenosí plinky je starý 2,5 na záchod si řekne, ale přes noc musí mít plinku.Zkoušela jsem ho budit než jdu spát na čůrání, ale brání se v polospánku , začne brečet a stejně se nevyčurá, jen mu naruším spánek.Sám od sebe se ještě nevzbudí, taky na noc dostává mléko, takže do rána prostě nevydrží.?Díky za rady Martina

lenicka07
9. led 2015

@11112 Marti, já bych ho nebudila. Dcera donedávna také pořád plínky přes noc, ačkoliv přes den je neměla už od roka a půl. No a teď konečně v rovných třech letech slavíme úspěch. Nebudí se (nebo budí, ale čurat nechce) a vydrží až do rána. Na noc má taky mlíko. Vydrž, myslím že má ještě čas. 🙂

11112
autor
9. led 2015

Tak moc děkuji, jen nevím co na to ve školce za 4 měsíce bude muset asi nastoupit.

nae
9. led 2015

@11112 Za 4 mesiace može byť všetko inak, to je ešte v tomto veku naozaj dlhá doba. U nás v školke je klučík, ktorý má 3,5 roka a počuráva sa aj cez deň (proste zabudne na to, že sa mu chce a už to má v tepláčkoch). Učiteľka ho akurát častejšie posiela na záchod, ale často to proste nepomáha. Ja mám dvoch chlapcov a každý je v tomto smere iný - jeden má 5 a druhý má 2,5roka a obaja boli v noci odplienkovaní minulý rok v rovnakom mesiaci. Proste niektorým deťom to trvá dlhšie.

lenicka07
9. led 2015

@11112 Tak jedině omezovat večerní pití (mlíko teď dávám dceři dřív, asi hodinu před spaním, už si na to zvykla, a řekla bych že to taky pomohlo). Já naštěstí školku nemusela řešit, dávám zatím na dopoledne, ale kdybych musela, vyšlo by to úplně přesně 🙂
Třeba někdo poradí něco jiného 😉

nerreidda
9. led 2015

uklidním tě....u nás se na noc plenka dávala do 3 let a 9 měsíců .... zkoušela jsem všechno, nakonec jsem udělala to že jak byla plenka suchá tak 3-4 noci po sobě, nedala jsem mu ji,před spaním šel čůrat a pakk jsem ho dala vyčůrat okolo 23 hod. Když se vzbudil v noci a šel k nám do ložnice, poslala jsem ho nejprve na záchod a pak mohl k nám. Od té doby jme měli jen jednu nehodu 🙂

11112
autor
9. led 2015

@nerreidda já bych ho v noci dala čurat, ale to odmítá. 😒

11112
autor
9. led 2015

@lenicka07 on většinou u mléka usne, dopije a zavolá a hned spí i když už se snažím , aby pil dříve k vůli čištění zoubků.

lenicka07
9. led 2015

@11112 Dcera to právě taky takhle dělala, že usínala u flašky. Tak jsem jí prostě nabídla mlíko dřív a pak už nechtěla. Usnula i bez toho. Kvůli zoubkům je to lepší co nejdřív odbourat.
Nezbývá než zkoušet, co zabere 🙂

jija
9. led 2015

@11112 v noci ho nebud, me tak rodice budili a pocuravala jsem je jeste v sedmi ☹ a dodneska mam panickou hruzu, ze se pocuram a vstavam 5x za noc
Do skolky Te nocni plena nezajima, tam jde maximalne o odpoledni spanek ne? Maly treba odpoledne plenu nemel odzacatku co zacal s nocnikem a nocni jsme odboravali asi o5 mesicu pozdeji, proste jsem mu ji nedala a asi 2x se pocural a od te doby vola kdyz potrebuje, podle nasi pani doktorky ma ve3 letech na noc plenu 75% deti co ma v obvodu

11112
autor
9. led 2015

Tak to jsem si oddychla, že ještě na noc děti mají pleny.On je jinak hrozně šikovnej, krásně mluví takže jinak si myslím, že ve školce bude rád.Má rád dětskou společnost.Máme na spaní i dudlíka, ale když mu řeknu, že se mu bude paní učitelka smát tak jej zahodí.Zatím ne na dlouho, ale myslím, že to brzo pochopí 🙂

lpamela
10. led 2015

Tak my bohužel plenu na noc také stále máme. Klukovi je 3,5 roku. Ráno je plena totálně počůraná, v noci se nevzbudí a špatně se adaptuje a nechce mi vůbec spolupracovat. Už jsem uvažovala o tom, že bych jí zkusila odbourat, ale je mi jasné, že budu mít akorát počůranou postel. Synek chodí do školky a tam se tak 1x za týden také počůrá, i když doma na záchod chodí normálně. Je to boj. Doufám, že brzy bude rozumnější.... 😉

11112
autor
10. led 2015

@lpamela Úplně to máme stejné, když se v noci vzbudí sám, že chce dudlík a já zkouším, že půjdeme čurat tak to je pláč a žádný úspěch. Jedině, že vzbudíme sousedy. 😉

1nadenka1
10. led 2015

já si taky nevěděla rady a kamarádka poradila... před spaním vyčurat, pak jsem si co dvě hodiny točila budíka a dávala na nočník.. občas jsem to nestihla, ale do týdne bylo vše v pořádku. čas jsem posouvala po hodině.. takže první dve dny po dvou hodkách a pak jsem to posunula...byla jsem unavená jak pes, ale v necelých dvou letech jsme byly bez plín a ted už to budu dělat i u druhé...

terinda
10. led 2015

On bude spát ve školce i v noci? 😅

Noční plíny u takhle malého dítěte nevadí. A do školky je třeba, aby vydržel tu hodinu přes den, občas se nehoda stane i starším dětem.

krystalka
10. led 2015

Tak u nás měl syn plínku přes den do 3 let, na noc asi do 3,5....v obou případech jsem tomu nechala volný průběh a zvládli jsme to naprosto bez stresu, bez trénování, převlíkání apod....Plínku na den jsme zvládli během jednoho dne, od té doby chodil čůrat sám....a s plínkou na noc jsem čekala, až bude několik dní za sebou plínka úplně suchá, pak jsem mu ji zkusila nedat a prošlo to, ani žádné nehody pak téměř nebyly, výjimečně, když byl třeba nastydlý, nebo se večer víc napil....ale v noci nikdy čůrat nechodil, on prostě večer usnul a vzbudil se až ráno 🙂....a jak už tu bylo psáno, tak ve školce přece nebude v noci a když se po obědě dojdou vyčůrat, což u syna ve školce chodili všichni - vyčistit zoubky, vyčůrat a pak zalehli...., tak tu hodinku a půl to nejspíš vydrží, ne? A i kdyby občas ne, tak to se sem tam stane i daleko větším dětem, myslím, že ve školce jsou na to zvyklí a žádná novinka to pro ně nebude 🙂

krystalka
10. led 2015

@1nadenka1 - tak kdybych takhle syna vytahovala v noci na čůrání, tak by to znamenalo takový hysteráček, že by mi to za to fakt nestálo....takhle mu narušovat spaní...a sobě taky.....vždyť jste se nemohly pořádně vyspat ani jedna.... ale tak to má každý jinak, já jsem spíš zastánce toho, všechno řešit v klidu, beze stresu a s co nejmenším omezováním na obou stranách 🙂, zatím jsme se takhle zbavili v klidu všeho - plínek, dudlíka, lahvičky s mlíkem....možná o trochu později, než jiní, ale zato v klidu a tak nějak přirozeně to vyplynulo.....

peanutczt
10. led 2015

a máte některá zkušenosti s počůráváním u trdě spících dětí? klukovi budou v březnu čtyři a stálé se mi ve spánku počůrává, přes den vydrží už od dvou let ale jak usne pustí to. :(

1nadenka1
10. led 2015

@krystalka já byla nevyspaná to ano, ale Klárinka to ani nevnímaly.. čurala a prakticky spinkala... naučila se to rychle a jak říkám v necelých dvou letech jsme byly bez plín...každý dítě je jiné.. když ji v noci vzbudím i na prášek tak si prostě sedne dá prášek zapije a lehne spí dál.. nedokážu si představit že by mi chodily holky s pínou ve třech letech , mladší má 1,5 a přes den už nemá, ale každá maminka má jinou metodu. záleží na tom kdy maminka začne dítě učit na mnočník což u nás bylo hned jak si začaly sedat , takže to šlo rychle... s plínou by mi ani malou nevzaly do školky... a nezlobte se na mě, ale asi by mi bylo i trapně jít někde s tříletým dítětem co má plínu.. popravdě ani takové ještě neznám, ale jak říkám každé dítě i maminka je jiná... slečna nebo paní se tady ptala na radu já napsala jak jsme to zvládli mi...a s uspěchem od dvou let bez plín...

jija
10. led 2015

@1nadenka1 tuhle metodu na me aplikovali nasi a mam fakt nasledky jeste dneska ☹

1nadenka1
10. led 2015

@jija jaké?

1nadenka1
10. led 2015

@jija jo už jsem to našla u vás ve zprávě... tak to malá se mi nepočůrává.. v noci se vzbudí max jednou záleží na tomkolik toho před spaním vypije...

krystalka
10. led 2015

@1nadenka1 - tak já bych samozřejmě taky byla raději, kdyby byl bez plínek dřív, ale do tří let odmítal na nočník i jen sednout oblečený, hysterický řev, to samé se záchodem, čůrání venku taky ne....zkoušeli jsme nočník průběžně od roka (seděl od 10 měsíců), takže to fakt nebylo mojí leností....ale násilím ho tam přivazovat ani držet nebudu....no a pak těsně před 3.narozeninami jsem zase jednou nočník vyndala, sundala plínku a odpoledne už chodil na nočník sám, od té doby jsem se nemusela ptát, ani ho vysazovat nic....a co si o tom případně myslelo okolí, to mi bylo srdečně jedno, většinou to nikdo ani netušil....pro mě bylo důležité, že syn byl v pohodě...ale u nás je to takhle se vším, dojde k tomu třeba později, ale pak se to naučí hned a bez jakýchkoli problémů a stresů.... A s tím vysazováním v noci....taky jsem to zkusila, ale syn se pokaždé probral a začal ječet, že čůrat nechce a pak mu trvalo dlouho, než zase usnul....s léky v noci to bylo stejné, naštěstí měl za svých 7 let jen jednou antibiotika, takže to moc řešit nemusíme 🙂 ....a do školky šel až ve 3,5 a plínka na odpolední spaní by jim prý ani nevadila 🙂

jija
10. led 2015

@1nadenka1 mozna to vsechny deti nemaji stejne, ja nevim kdy mi problemy zacaly, ale vim ze na o 2,5 roku mladsiho brachu uz to nasi neaplikovali
Ale znam 2 maminky ktere taky deti v noci budi, teda jedna nechava maleho curat v polospanku a druha holcicku budi a nuti jit na zachod samotnou, aby mela jistotu ze spi

1nadenka1
12. led 2015

@jija my s tím naštěstí pro blém neměly a nemáme jak jsem ji dala na nočník tak sedla vyčurala oblíkla a lehla a spala dál jako by nic... no každý dítě je jiný.. uvidíme jak mi bude reagovat ta druhá...

1nadenka1
12. led 2015

@krystalka nevím jestli je to tím že je to kluk ale většinou slychávám tohle o klucích.. nechtějí na nočník a pod.. i sousedka s tím má celkem problém.. já má m dvě holky a zatím to jde jak po másle...

jija
12. led 2015

@1nadenka1 my nastesti se synem taky dobre a nebylo to potreba resit, ale uvidime kamaradky me strasi, ze jejich deti taky nejdriv v noci dobre a az s vekem se zacaly pocuravat, snad nas to mine

liss_durman
12. led 2015

@peanutczt Ano, já. Dcera bude mít v květnu 5 let a stále se počůrává v noci. Přes den už je bez pleny od 2 let. Ale tohle prostě nemůžeme odbourat. Před Vánoci měla párkrát suchou plenku, ale zase se to zhoršilo. Spí jak pařez, když bych ji nechala bez pleny, klidně spí v počůraném až do rána a je jí to jedno.

peanutczt
15. led 2015

@liss_durman my nemůže odbourat ani přes den, už mi to nepříjde normální. Přes den je bez plen už dva roky a úplně v pohodě vydrží, žádná nehoda, jen to spaní :/ Už nevím co s ním, týden to vydrží často i celou (budíme o půlnoci) a pak to zase začne nanovo. Už ho ani nechtějí ve školce na spaní, nevím si rady, zda je to leností nebo je u nás nějaký blok

liss_durman
15. led 2015

@peanutczt Hele ale on má fakt ještě čas. Já dcerku budila i 4x za noc (když se narodil kluk a vstávala jsem k němu, tak jsem vždycky vzbudila i ji na nočník). A k ničemu!!! Ona se stejně počůrala a vždycky v jinou dobu! Nakonec jsme z toho byly obě úplně vystresovaný, protože já na ni vyvíjela nátlak a měla jsem pocit, že když tomu tolik obětuju, musí se to podařit a ona z toho byla nešťastná. Před Vánoci jsem myslela, že máme vyhráno, asi 6 nocí měla suchou plenu a pak zase zlom a počůrává se stále ☹ A pětiletá kontrola se kvapem blíží a to už to budeme muset řešit u doktora. Ale zdá se mi, že je to zase tou mou nervozitou, že to ona vnímá a reaguje na to jakoby na just... Ale u vás to určitě není lenost, prostě. Jestli ho do tý školky nepotřebuješ dávat nutně na celý den, asi bych ho tam ani spát nenutila. Nemže to mít z toho? Nějaký trauma ze spaní ve školce? Valinka mi tam vůbec nechce spát... Jinak je tam v pohodě, ale když jde domů po o.