Porodnice Ústí nad Orlicí, jaké to tam je?

mrkew
18. čer 2015

Ahoj holky mam dilema. Stále váhám zda rodit ve Svitavách nebo v Ústí. Muze mi prosím někdo z vás poradit jake je to v Ústí? Poslední dobou slyším spatne recenze tak bych byla ráda kdyby se našel někdo kdo by mi mohl napsat jake jste to měly vy. Prosím pokud mozno tak kdo rodil od letošního roku dekuju

kajovaevicka
18. čer 2015

Já rodila v lednu letos (a v prosinci před dvěma lety) a nemůžu si Ústí vynachválit. Dokonce lepší než před těma dvěma lety... na co konkrétně slyšíš špatné recenze? Co se porodních asistentek týká, tak jsem je tam dva dny obtěžovala na vyvolání, než jsem šla na císaře a za tu dobu byly všechny milé, v pohodě, komunikativní, doktoři jakbysmet. Na šestinedělí jsou prima sestřičky a jediné, s čím jsem před dvěma lety měla problém, bylo novorozenecké, tentokrát ani to ne... Rodit potřetí, jdu na jistotu...

mrkew
autor
18. čer 2015

Juuuuu dekuju. Slyšela jsem ze co odešel ráček tak to prý stoji za. ...vse ridi PA a jsou tam samy mladý doktoři bez praxe. Teď jedné holcine zkurvily porod male zlomili klíční kost a musela byt převezena do Hk maminka zůstala v ÚO. Vím že se to muže stát kdekoliv jen jak se to doneslo vse najednou znejistila jsem ale po včerejšku v sY začínám uvažovat o Ústí jako jít po chodbě na návštěvu a vidět jak tam paní na sále s otevřenýma dverma heka a skáče na míči nic pro mě. Jo a Prosím je potřeba pro mimi nejaka kosmetika nebo tam vse je?

innes
18. čer 2015

Ja uz tam rodila pred 5 a 3 roky a spokojenost. Zrovna ta zlomenina klicni kosti se stava pomerne casto a kde rodis na to nema vliv.

kajovaevicka
18. čer 2015

@mrkew zlomená klíční kost je bohužel častá komplikace a kamarádky holčičce ji takhle zlomili už před pěti lety, takže to není "novinka"... Je pravda, že to tam je samý mladý doktor, ale já zrovna chytla doktora Jurčíka, což je zástupce primáře. A při obou porodech jsem měla doktora Jiráka a konkrétně u toho je za dva roky vidět obrovský profesionální růst. Doktorka Špicarová (dříve Bederková) je zase prima doktorka, která fandí přirozeným porodům... Jinak pro prcka ti dají vše, až na plenky a ubrousky, ty si dovez vlastní. Ale každá maminka tam má nachystanou leniensku na zadeče a pak tam mají na koupání Johnsons. S tím mají prcci docela problém, takže já si vezla svoji Niveu baby a sestřička s tím vůbec neměla problém, koupat s mou kosmetikou...

apacheee
AMBASADORKA
18. čer 2015

Ahojky, já jsem v Ústí rodila vloni v srpnu, jeli jsme tam přes 100 km a za mě opravdu super porodnice. Kdyby sis chtěla přečíst o porodu, tak můžeš kouknout tady🙂
https://www.modrykonik.cz/blog/apacheee/article/jak-se-eliasek-narodil-prirozeny-porod-w3llmo/

JInak je tu i skupinka
https://www.modrykonik.cz/group/6651/

mandala
18. čer 2015

@mrkew Jj, souhlasím s příspěvky výše, holčině od mé známé také zlomily klíční kost a rodila v Brně. Já rodila v ústí teda už v loni, ale nemůžu si na nic stěžovat. Jediné, co mě vadilo, že nemají tzv. hekárny, dají tě přímo na porodní sál, což by mě tak nevadilo, ale pokud jsou oba sály obsazany, tak tě šoupnou na pokoj na novorozeneckém a tam skučíš před spolubydlící, než se ten sál uvolní. Jsou maminy, kterým to navadí, ale já potřebuju soukromí a toto bych asi těžko nesla.

hany_bany
18. čer 2015

Ahoj, já jsem tam rodila před dvěma týdny, porod mi teda museli vyvolat, ale jinak přístup moc fajn. PA co se mi nejvíc věnovala se jmenovala tuším Jana Šafářová a ta byla výborná, dál byla u porodu Dr. Žižková, ale to hlavně na ten závěr. Jinak se mi líbí, že hodně podporují bonding - vážení apod. bylo až po těch dvou hodinách bondingu, měření dělají až před odchodem, aby miminku násilím nenatahovali nožičky hned po porodu. Taky je fajn, že nedělají rutinní nástřih hráze - tak by to mělo být všude, ale bohužel není.
Na novorozeneckém byly sestřičky super, pomohly jak s kojením, tak i s utišením malé, případně si ji i vzali, abych si mohla odpočinout.
Kosmetika tam je teď Hipp - na koupání; na zadeček pořád ta lenienská mast. A dávají i relativně pěkné oblečky na miminka. Takže s sebou jen pleny a mokré ubrousky.
Pro sebe kromě běžných věcí budeš potřebovat noční košile - po porodu dostaneš jen jednu a to pěkně hnusnou 😀
Co se mi moc nelíbilo na pokojích, tak že bylo soc. zařízení průchozí mezi dvěma pokojema, to by zas tak nevadilo, ale WC bylo bez zástěny, takže takový divný pocit. Ale zvykla jsem si...
A jídlo většinou nic moc teda, ale podle toho se porodnice nevolí 😀

mrkew
autor
18. čer 2015

Holky a nadstandart je jen jeden?

apacheee
AMBASADORKA
18. čer 2015

@mrkew ano,jenom jeden a u nas byl bohuzel zrovna obsazeny.Ale sestricky nam moc vysly vstric a ubytovaly me na pokoj samotnou😄

mrkew
autor
18. čer 2015

Ty joo tak to je super ja bych taky radši sama ale to je asi hold náhoda ze by byl pokoj volny . A co jsi jim řekla že chceš byt sama? Jo a ještě dotaz ohledně podprsenky, mam si pořizovat kojící nebo jste chodiliy na ostro? Já mám od tamanu takovou volnější sportovní tak jestli to staci

mrkew
autor
18. čer 2015

A Prosím když bude manžel u porodu plati něco? Kazdej rika něco jiného :( dále jak je to s návštěvami vím že ve Svitavech na pokoj nesmí a tehulky se couraji po chodbách. w

hany_bany
18. čer 2015

@mrkew podprsenku jsem měla taky sportovní, stačilo mi to 🙂 Kojící jsem koupila až na míru na moje nová velká prsa. 2 dny po porodu budeš mít stejně menší prsa, než se ti nalijou mlíkem...
Manžel platil 40 Kč za ten modrý hábit na převlečení. Návštěvy jsou od 10 do 19 hodin, je tam speciální návštěvní místnost. Byla jsem teda 1 noc před porodem hospitalizovaná na těhotenském pokoji, tam návštěvy můžou, ale na šestinedělí ne, aby druhá maminka měla soukromí. Kdyžtak doporučuju zajít na předporodní kurs 😉

mandala
18. čer 2015

@hany_bany My jsme platili 500 Kč, ted nevím, jestli ještě platí, že když tatínek navštěvuje s maminkou předporodní kurz, že má pak vstup k porodu zdarma ?

mrkew
autor
18. čer 2015

Předporodní kurzy nějak nestíhám volala jsem si na porodní a v telefonu mu sestra Jakš taks vse vysvětlila. A když bych byla na pokoji po porodu sama návštěva sem muže?

mandala
18. čer 2015

@mrkew Nemůže, ani když budeš sama. Mě bylo vysvětleno, že by to ostatní maminky taky vyžadovaly a musí platit stejná pravidla pro všechny. ☹

hany_bany
18. čer 2015

@mandala Aha, tak to nevím... manžel se mnou na předporodním kursu byl, ten kurs stál 500, ale nejsem si vědoma, že by evidovali, kdo má s sebou partnera... pak jen přišel na pokladnu a zaplatil těch 40 Kč.

@mrkew to netuším, asi ne. Ty pokoje jsou až dál v chodbě a navíc tam můžou kdykoliv někoho dát.

apacheee
AMBASADORKA
18. čer 2015

@mandala
@mrkew Holky, my jsme sem jeli fakt zdaleka a měli jsme zažádáno o nadstandard. Ubytovaly mě po porodu na pokoj pro těhotné ženy a manžel tam s námi mohl být od rána až do noci. Ale určitě to nejde požadovat. Byla to od nich asi fakt výjimka kvůli vzdálenosti a my jim byli opravdu strašně moc vděční🙂

mrkew
autor
18. čer 2015

A tu žádost si nějak posílala předem nebo na miste?

apacheee
AMBASADORKA
18. čer 2015

@mrkew Měla jsem ji napsanou v porodním plánu. Nemá cenu to s nimi řešit dříve, než porodíš. Nedělá se, žádný pořadník, prostě je buď volno nebo není🙂

mrkew
autor
18. čer 2015

Ještě takový dotaz vím že jsem otravna ale s kosilemi po porodu. Kolik jste jich měly s sebou?

apacheee
AMBASADORKA
18. čer 2015

@mrkew Brala jsem si 2 a naprosto v pohodě mi to stačilo, ale byla jsem bez poranění a málo jsem krvácela

mrkew
autor
18. čer 2015

Tak Já řeknu mamce jestli mi nějaký na vyhození da. Nechce se mi kupovat troje kojící

apacheee
AMBASADORKA
18. čer 2015

@mrkew Já neměla pravou kojící ani jednu. U vietnamců jsem pořídila 2 fakt moc hezké košile s rozepínáním na knoflíčky a bylo🙂

mandala
18. čer 2015

@apacheee U nadstandardu tatínek myslím může, ale na obyč. pokoji, i když je maminka sama, určitě ne, jsem zažila pěknou držkovou od sestry, když tam nějaký tatínek pouze procházel chodbou. ☹

mrkew
autor
19. čer 2015

Ahaa takže návštěvy muzou jen někde na začátek chodby?

apacheee
AMBASADORKA
19. čer 2015

@mandala Mě právě neubytovali na normální pokoj šestinedělí, ale na pokoj pro těhotné, kam tatínek normálně může. A sestřičky ještě byly tak hodné, že tam klidně mohl být i do půlnoci🙂

mandala
19. čer 2015

@apacheee Aha, tak to jo, ale je pravda, že jste byli asi vyjímka kvůli té dálce, tak to je fajn, že vám to takhle umožnili.
@mrkew Jj, na začátku chodby je návštěvní místnost, někdy dost zaplněná, ale jinam se nedá jít. ☹

mrkew
autor
19. čer 2015

A tak na tech par dni to člověk přetrpi ") holky Já mám takový strach z porodu porad si rikam neee to bude dobry ale hrozne blbe snašim bolest a injekce to bych radši k zubaři ten mi nevadí

apacheee
AMBASADORKA
19. čer 2015

@mrkew Zkus na strach z bolesti homeopatika, mně to hrozně pomohlo se uklidnit a v Ústí k nim mají vřelý vztah🙂

mrkew
autor
19. čer 2015

Můžeš mi prosím nějaký doporučit? Mám to nějak konzultovat s dr nebo mužů koupit sama a užívat?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru