Jak přežíváte fázi přetaženého batolete, které vymýšlí ptákoviny a na nic nereaguje?

cherris
11. kvě 2018

Holky, jak prežíváte fázi přetaženého batolete, které vymýšlí ptákoviny a na nic nereaguje. Včera mi večer jako třešničku za celým dnem posypal celou kuchyň škrobem, vyvalel se v tom a pak plival do hrnců v šuplíku. Když to teď píšu, tak se směju, je to komické, ale jak zachovat nadhled, ale zároveň vážnou tvář, když je člověk taky už unavený. Přiznám se, že jsem dost vypěnila, pokusila jsem se mu dát na zadek, na což reagoval potleskem.Ja tresty nějak neumím, nechci mu ubližovat, tak mě hlavně zajímají maminky , co praktikují nevýchovu a respektující principy. V běžném chodu nemáme pot
íže

smoldovka
11. kvě 2018

Vetsinou ho soupnu manzelovi se slovy: vem si ho nebo se neovladnu a nekam zalezu a predstiram, ze neco delam, aby me nechali byt😉
Kdyz je manzel dlouho v praci, hoooodne zhluboka dycham a nekdy se neovladnu a rvu jako pitoma. Plesknu mu pres ruce nebo na zadek a pak brecim, ze ma moje dite hroznou matku😁

westie
11. kvě 2018

Vetsinou se snazim mluvit klidne a smat se jeho blbinam - vetsinou rezignuju na poradek a na to, ze ho potrebuju dostat rychle do koupelny a do postele. Zatim se mi to vzdycky vyplatilo - vetsinou to skonci tak, ze se smejeme oba, valime se na zemi a syn se pak docela dobrovolne necha omyt a ulozit. Ale ze vseho nejvic se ho snazim dostat co nejrychleji do postele, nic jineho dlouhodobe nepomaha. Lip nez ja tyto situace zvlada muj manzel, ten se synem blbne jeste vic a v podstate vsechny vecerni povinnosti prokladaji blbinama, ktere si ridi syn (to je myslim hrozne dulezite, ze syn ma pocit, ze ma nad nami moc, ze delame, co on chce).

normalnimatka
11. kvě 2018

hlavně se snažim předcházet všemožnejm potenciálním průserům a vztekům. to je jediný, co opravdu pomáhá:D

cherris
autor
11. kvě 2018

@smoldovka děkuju, jako bych to psala sama, teď je manžel právě pryč...

cherris
autor
11. kvě 2018

@normalnimatka on se ale nevzteká, on zkoumá, co je možný. Vždycky objeví další věci, každý den se dostane dál a výš, nepřestává mě překvapovat...

normalnimatka
11. kvě 2018

@cherris tak to je hezký. ale třeba škrob bych dítěti prostě vzala, no.. a nenechala ho rozsypat to po kuchyni a pak bejt z toho nas*aná.

stazinka2018
11. kvě 2018

No když mu všechno dovolíš, tak se pak nediv.

cherris
autor
11. kvě 2018

Já zrovna byla u sporáku, on si skládal plechovky ve spodním šuplíku, škrob jsem den předtím přesunula do horního, kam ještě nedostal... Otočím se od nádobí a zjistím, že si z těch plechovek vyrobil schůdek a vysypat krabičku je otázka tří vteřin, hlavně, že to nebylo nic nebezpečného, to už máme pod zámkem.

normalnimatka
11. kvě 2018

@cherris njn tak ale to není problém příliš akčního batolete, ale v rodičích, který nezajistěj domácnost proti živývmu batoleti:D

leneee
11. kvě 2018

Predchazet podobnym situacim / vysvetlovat / nest dusledky (syn - treba ze bude muset uklidit tu spoust atd). Jestli vam tleska,kdyz ho karate,tak uz je neco spatne (nedat na zadek,on jen objevuje svet, ale jasne rict,ze ted treba musi cekat nez to uklidite a nemuzete si s nim hrat, ze jste z toho unavena a pujdete pak hned oba spat,atd.-dle konkretni situace samozrejme).

cherris
autor
11. kvě 2018

@normalnimatka tohle mě v první chvíli nakrklo, ale máš pravdu, buď to zajistit, nebo řešit důsledky, běžně to jde, ale teď jsem ještě těhotná, takže svoje hrají i hormony a větší únava, asi zkusím jógu😀

normalnimatka
11. kvě 2018

@cherris chápu. jinak je dobrý z toho vytěžit, z tý situace, co nejvíc, no. když už se něco takovýho stane. když něco mrně takle třeba rozsype, třeba i omylem, nese následky - ddonáší smeták a lopatku a snaží se to uklidit. i když mu to úplně třeba nejde:D ale už pro to bějá i automaticky.

cherris
autor
11. kvě 2018

@leneee on tleskal po tom plácnutí na zadek, vůbec nepochopil o co jde, nikdy jsem ho nepraštila, asi mu to přišlo vtipný 😀. A to že se mě nebojí, ani když jsem naštvaná nepovažuji za chybu.

luckylee
11. kvě 2018

Syn mi nastesti vysypal akorat plnou pikslu kolinek a ja prskla smichy.😀On si s tim pohral a pak sbiral do misky zpatky.Jinak ma dva roky a uz nejakou dobu zvlada rucni vysavac takze kdyz neco vysype tak ho pro nej poslu a uklidi si.Ale chapu ze ty nervy obcas pracuji.Je dobre ze se placnuti pres zadek smal protoze z toho aspon nemusis mit takove vycitky jako kdyby se te bal.To bys pak ten vystraseny vyraz z hlavy nedostala.

leneee
11. kvě 2018

@cherris nemyslela jsem to tak,ze by to byla chyba,nebo ze by se vas mel bat,spis ze by mel jasne vedet kdy uz se chova na hrane a vy se fakt zlobite... takze jasne deklarovat urcitou hranici co jeste lze a co uz ne a byt v tom dusledna.fakt to pak funguje.

cherris
autor
11. kvě 2018

@normalnimatka jo, to on zase donese, dokonce už i schovává vykramovane nádobí bez toho, abych mu musela říkat, celkově je to s ním dobrý. Vždycky říkám, že je to moje dítě za odměnu, ale prostě jsem nebyla připravená na to, co všechno je schopen tak malý človíček vymyslet, děti v mém okolí nechávají většinu věcí bez povšimnutí. On musí pořád zjišťovat, co dál s tím...

normalnimatka
11. kvě 2018

@cherris jn tak to máme dítě podobný nátury... já se postupně naučila prostě myslet o krok dřív než on. ale je to někdy náročný, no. hlavně, že ho hračky nezajímaj, ani duplo a podobný věci, který prostě zajímaj kurňa VŠECHNY děti... akorát teda naše hádě furt jen trousí a přemisťuje, ale uklízení mu nic neříká:D

cherris
autor
11. kvě 2018

@normalnimatka já jsem zoufale nekreativní, protože minimálně polovinu těch věcí bych nevymyslela, chjo ještě jako bonus tento týden nesmí ven, už by to chtělo vypustit do volné přírody 😁

alkuska
11. kvě 2018

@cherris Hele já tě chápu, spíš by mě naštvaly kecy supermatek jak si za to můžeš sama. Někdo takové dítě asi holt nezažil že má takové naivní představy, že tomu vždy lze zabránit. Moje dcera je taky akční a navíc splachovací dítě a když je unavená nebo má zlobivou náladu, dělá mi podobné věci schválně - ve stylu vidím ji s tím škrobem v ruce jak se chystá ho vysypat, řeknu jí ať to nedělá a letím k ní ji zarazit a ona se na mě podívá, zasvítí jí oči a naschvál to rozsype obloukem kolem sebe než to stihnu. Uklidit to po sobě většinou odmítne - a co mám jako dělat? Fyzicky ji nemůžu přinutit, aby něco zametala nebo sbírala. Pominu taktéž poučování o tom, jak si zabezpečit celou domácnost, nevím jak bych to měla udělat, dát na všechny skříně zámek? Schované mám nebezpečné věci, ale to neznamená že nemůže rozbrajglovat to ostatní a že mě to po celém dni na nohách nenaštve. Mé dceři je jakýkoliv trest u zádele, prostě to ignoruje, dávat na zadek jí nechci, i když už párkrát dostala, ale stejně to na ni vůbec neplatí. Takže čtu Aha rodičovství, to mi hodně pomáhá, když jsem v úzkých se svýma nervama vzpomenu si na nějaké záchytné hlášky.. Jo a taky jsem těhotná a snáším to všechno "testování hranic" o poznání hůř než za normálního stavu.

normalnimatka
11. kvě 2018

@cherris jako venek nás teď zachraňuje... přesně, co to mrně vymyslí za 3,14čoviny, to člověk nechápe... já se dycky snažim ocenit, jak je pracovitej a koumavej. ale občas bych uvítala, kdyby byl víc "normální" :D

normalnimatka
11. kvě 2018

ženy, vy mě děsíte. až bude na cestě druhý, tak aby mě rovnou někde zavřeli ne?:D nebo já abych zavřela to dítě:D?
jinak dobrá knížka též Zkoušeli jsme všechno! stručně a výstižně - nejen pro zoufalý rodiče🙂

alkuska
11. kvě 2018

@normalnimatka Popravdě je pro mě druhé těhotenství mnohem náročnejší právě kvůli tomu, že mám akční batole. Ona se se mnou Zuzka asi dost nudí, jenže já mám tři týdny do porodu a už nemůžu s ní lítat po venku jak by chtěla a potřebovala. Ona je týden od týdne rychlejší a živější a já pomalejší a unavenější. Jako mě je jasné že mě hodně zlobí jednoduše proto, že se nudí a pak vymýšlí pakárny, ale to není v mých silách uplně vyřešit, večer sotva lezu.

cherris
autor
11. kvě 2018

@alkuska jo, jo, jo, nejpřínosnější komentář večera😁. ono se totiž vlastně prd stane když něco vysype nebo tak, zpětně mě nejvíc mrzí, že jsem si tu naškrobenou příšerku nevyfotila.

normalnimatka
11. kvě 2018

@cherris tak to je zásadní chyba...:D synek se mi jednou takle hrabe v krému na zadek, patl to všude možně kolem sebe... no a co udělá matka? samozřejmě jako první běží pro foťák! :D

@alkuska jn ejnže co furt vymejšlet pro tyhle čísla? já bych se třeba hrozně ráda matkovsky vyžívala v nějakejch domácích montessori aktivitách, ale to dítě to prostě nezajímá... :D

cherris
autor
11. kvě 2018

Ještě na odlehčení, čím vás děti vytočily a pak jste se tomu s chutí zasmály? Ať máme třeba z čeho čerpat sílu, až přijde něco podobného...

alkuska
11. kvě 2018

@cherris Přesně, já si vždycky řeknu že nejde o život. Ale taky jsem jenom unavená ženská a prostě mě to taky nas**** když mi udělát několik naschválů za sebou, už jen proto, že je pro mě opravdu fyzicky náročné to uklidit, skoro se nemůžu ohnout. Večer už toho fakt mám dost. Jako když po mě něco chce a já to podmíním tím, že si první posbírá stavebnici co rozházela tak to často zabere, chytrá je jak čert, ale když tu motivaci nemá, tak je opravdu děsně paličatá.

@normalnimatka To moje potřebuje vyslověně utahat venku. Takže to musí jistit manžel, já už to nedávám.

alkuska
11. kvě 2018

@cherris Hele mě teď jen napadá jedna hláška když dělala binec u jídla, ona obvykle dlábí jak zjednaná ale zrovna zas zlobila. Měla jsem tu zrovna na návštěvě mamku a ona na ni "motivačně": Ukaž opičce (oblíbený plyšák) jak umíš papat, umíš kousat zoubkama? A Zuzka se tak na ni vychytrale podívá a odpoví: Já neumím, já malá.

letadylkokane
11. kvě 2018

@alkuska mam dvouletou a je to jak pres kopirak. Dela nam uplne to same 😃 Proste batolata, no 🙂 Ja rodila druhou dcerku pred mesicem, takze ti jeste o to vic rozumim...
@cherris kdyz tohle nase Betka dela, snazim se zustat v klidu a odvest jeji pozornost k necemu povolenemu/nahradit nebezpecnou ci dospelackou vec v rukach tou bezpecnou a takovou, u ktere nevadi zniceni (napriklad ji s vysvetlenim vymenim mys od pocitace za sterku na testo). Kdyz je spoust, tak ji zaroven poprosim, aby mi to pomohla uklidit. Vetsinou to zabere. Nekdy se mi ten klid ale nepovede a to pak litaji blesky 🙂 Na placani jsem rezignovala, mela z toho akorat srandu. To bych musela pritvrdit, a to nechci.
Co ti poradit? Asi pevne nervy a pripadne pani na uklid 🙂
Neboj, vyrostou z toho...
Jinak nejsem uzivatelem nevychovy, respektujici vychovy a vsemoznych altpostupu. Spis zdraveho rozumu a schopnosti odlusit pidstatne od nepodstatneho.

eviicka
11. kvě 2018

@alkuska taky tu marně přemýšlím, jak donutit/namotivovat malé batole, kterému se zrovna nechce, aby se mnou po sobě uklízelo.

alkuska
11. kvě 2018

@letadylkokane Mno když ta moje je opravdu hodně chytrá a mazaná, ona si jen tak něco zajímavého vzít nenechá. Rozumí absolutně všemu a jen se rozhoduje čemu vyhoví a čemu ne. Nezbyde než to nějak přežít než nabere víc takového toho "sociálního" rozumu a začne víc spolupracovat z vlastní vůle.