Pot 7letého syna páchne, máte zkušenost?

monisek
12. led 2016

maminky nemáte některá zkušenost se zapáchajícím potem v podpaží u dítěte? Syn začal chodit od září do školy, je mu 7 roků a poslední dobou je dost cítit potem, je to takový ten agresivní pot ... přijde mi to hodně brzy, že by nějaká hormonální změna a tak. Samozřejmě dodržujeme každodenní hygienu, každý den čisté oblečení ... určitě ve škole běh, lítá o přestávkách, v družině hrají různé hry, ale ji mi divný, že by už v tomto věku byl tak cítit potem .. co myslíte? Díky 🙂

riga
12. led 2016

Není to běžné a nechala bych ho vyšetřit u endokrinologa.

konidana
12. led 2016

tuším že @berenika39 psala, že když kluk sportuje, tak smrdí jako chlap. Někdo to tak asi má.

berenika39
12. led 2016

@konidana syn sportuje, ale nesmrdi.

konidana
12. led 2016

@berenika39 tak promiň, asi jsem něco špatně pochopila nebo si to nezapamatovala přesně.

berenika39
12. led 2016

@konidana v pohode, prislo mi to vtipny 🙂

lv
12. led 2016

dcerka má 8, je vysoká a veliká 134cm/33kg a asi už se to blíží - puberta, v podpaží je pot už taky cítit, má už sbůj antiperspirant, měla už i pupínek, cosi snad už i roste na hrudníčku - kde je moje malá holčička?

lamia
12. led 2016

Dcera ma 9 a taky poslední rok pozoruju, ze je po sportu cítit, prostě se doma umyje a převlékne, antiperspirant mu připadá pro dítě předčasný, zas tak hrozne se nepoti a po sport.aktivitách jde hned domů.

monisek
autor
12. led 2016

je mi jasný, že ve škole lítá, že se zpotí, začalo to nástupem do školy, už jako mimčo se hodně potil, že měl mokré vlásky, zádíčka a tak ... ale teď mě to zaskočilo ... je teda taky na 7 let vysoký, má 135cm a 27kg, zítra asi zkusím zavolat dr a budu doufat, že to nebude nic špatného ...

uzsezasenudim
13. led 2016

Jen pro zajímavost, víte, že biologicky jsme nastaveni tak, aby nám pot a tělesné sekrety našich rodinných příbuzných smrděli více či méně víc, než u cizích lidí? 🙂 Jako určitě, pokud je ten zápach "divný" poradila bych se s Dr. ale je dobré mít na paměti, že to takhle příroda zařídila, že nám strýcové, bratři a synové spíš "smrdí", neb by nám měl vonět ten, jehož geny jsou hodně množení s našimi a tímto nás příroda "ochraňuje" abychom nedegenerovali a nedopouštěli se incestu 🙂

diablack
13. led 2016

Ja mam syna 8let a je tomu par dni co jsem to řešila taky.

qz
13. led 2016

Napadlo me - jatra, udelat jaterni testy, tim se nic nezkazi 🙂

diablack
13. led 2016

Uvidím. Zatím to mel jednou nebo dvakrát. Kdyby to melo byt častěji, urcite zajdeme

wecernice2
30. črc 2018

@diablack Ahoj řešila jsi to nějak nakonec?

wecernice2
30. črc 2018

@monisek Ahoj řešila jste to nějak?

wecernice2
30. črc 2018

Syn má 6,5r a jeho pot hodně smrdí. I když se denně koupe. Jeho postel musím převlékat každý týden, protože smrdí potem.. takovým tím agresivním.. Prostě jako chlap. Ale má přece teprve 6r. Dokonce měl teď první pupínek na nose.. 🙄 Příjde mi to brzy snad na nějaké dozrávání ne? Navíc to trvá už tak tři měsíce určitě.. Jinak váhově je v normálu. Má 128cm a 22Kg.

baris
30. črc 2018

@wecernice2 chodím s dcerou na kožní (atopický ekzém) a ta mi minule říkala, že přes léto nemám už používat ty hutné mastné krémy, protože i když to není vidět, přichází pomaličku puberta a hormonální změny, včetně pocení. V té době měla dcera cca 8 let.

A mohu říct, že příchod do družiny nebo vyzvednutí dcer po tréninku gymnastiky (všechny holky mají od cca 6 do 9 let) je pro mě utrpení - ten smrad je na umřetí 🙄

Takže moje holky používají podpažáky.

wecernice2
30. črc 2018

@baris Koupila jsem mu deodorant ve spreji. Tím vyřešíme přes den, aby se mu snad děti nesmály..protože prostě některé jsou zlé..ale ta postel teda..to je něco. Mě zarazilo, že je tak malý a už? Není to brzy?
Asi teda ne no..

hojda
30. črc 2018

Může být problem se štítnou žlázou.

oveckaluky
30. črc 2018

@monisek Je to možné, dcera se tahle potila od osmi let. Doktorka po vyšetření štítné žlázy říkala, že je to přicházející pubertou, tzv. prepuberta. Jinak řešili jsme to taky deodorantem přes den, měla ho v tašce pořád. Mmch. je to běžné, vzhledem k "pachu" v šatně po tanečním tréninku (1,5 hodny, 25 holek ve věku 8-12 let).

hojda
30. črc 2018

JInak pokud něco proti pocení, tak asi přirodního a ne klasiku z drogerky☹.

https://www.youtube.com/watch?v=WOxDN1-k45c