Potřebuju hlídání v Kladně. Do školky berou až v září

belda
19. lis 2009

ahoj,
měla bych k vám jeden dotaz.
mám kamarádku, která má téměř dvouleté dítko- tedy příští rok by měla nastupovat do práce. na kladno se přistěhovala letos v létě. nedávno začala zjišťovat, jak je to se školkou, kdy k zápisu a tak... jenže dneska se dozvěděla, že jí malého do školky nevezmou v průběhu roku(potřebovala by od příštího prosince), nástupy jsou pouze v září (tedy na vyjímečné případy, kdy nějaké děcko odstoupí z docházky). šance by prý měla pouze, kdyby v září malý měl 3 a více let....snad mi rozumíte, co tím chtěl básník říci. soukromá školka prý stojí 8000, soukromé hlídání u maminky na mateřské dokonce 15 000!!!! jak to řešíte vy? je opravdu problém najít alternativní hlídání,aby to bylo finančně únosné? a nevíte, je už v platnosti nečasův návrh právě na hlídání u maminek, co už jsou na mateřské a nemělo by to být více jak 5000??
mě tím docela rozhodila, mě malého vzali uprostřed roku a to nebyl ještě tříletý a byla jsem těhotná s dalším prckem.
přijde mi to celé na hlavu postavené, vždyť maminek, co mají jedno dítě a mají tříletou rodičovskou je podle mě spousta.... jak to tedy všechny dělají?
děkuji za odpověď. belda

draga
21. lis 2009

belda jj v Kladně je to opravdu problém...Dálovi budou v únoru 3 roky a se školkou bez šance, a to letos otvírali novou...prostě pakárna a taky asi protekce...soukromou školku jsem zamítla nemám dobré reference navíc opravdu hodně drahé...nakonec se mi podařilo malýho dostat do jeslí... takže doporučuju ať si zavolá do jeslí a domluví se...malýho by jí mohli vzít tel. je na netu zadáš jesle kladno ...jinak stojí 1500,- měsíčně což ještě není taková palba....

belda
autor
21. lis 2009

draga, díky moc 😵 .