Při pasení koníků se víc opírá o levou ruku

sisinkaj
25. dub 2017

Dobrý den maminky, potřebuji od vás poradit, možná uklidnit. Včera jsme byli na 4měsíční. Malý krásně pase koníky, paseme dlouho, prakticky furt jen po jídle mu nechávám chvilku, aby neblibkal. Doktorka se koukala jak pase a říkala, že se víc opírá o levou ruku, pravou víc natahuje pro hračky. Do teď jsem tomu vůbec nevěnovala pozornost, doma jsem se na to zaměřila a opravdu. Přitom, když mu dám hračky před něj, natáhne se i tou druhou, používá ruce jinak obě, hlavu taky natáčí na obě strany úplně stejně. Mělo to taky Vaše mimi? Mám ho nutit i na tu druhou ruku nebo tomu mám nechat volný průběh? Co by nastalo kdyby se to nezměnilo? Moc děkuji☹

annapavelkovaml
25. dub 2017

@sisinkaj Ahoj mám dvě děti a každé mělo/má své "zlozvyky"v pohybu dcera 3,4 mesíce je uplně v pořádku a to nikdy nechodila po 4 a rovnou šla na dvě a až se naučila chodit začala i po 4 ...u syna (10m) zatím nevím,ale nehrotím to nijak ony ty děti si na to všechno přijdou,neboj.

sisinkaj
autor
25. dub 2017

@annapavelkovaml no právě dr se tvářila jak kdyby to bylo sakra vážné, tak mě to zarazilo, je totiž živý, otáčí se, tak mně nepřijde že by to byla extra vada...

cherris
25. dub 2017

Můj malý vždycky začíná něco dělat pravou ručičkou a pak se přidá levá, taky se napřed převaloval jen na jednu stranu, ptala jsem se i doktora a ten říkal, že je to úplně normální vývoj

agnes2ivory
25. dub 2017

@sisinkaj ja bych rekla, ze to znamena jen to, ze je pravak. Tohle bych fakt neresila. Ty taky delas vetsinu veci pravackou, jestli jsi pravak, ne? Klid matko. Je brzo, vyviji se.

elvira
25. dub 2017

Taky si myslím, že je to v pohodě. Ale pokud doktorka nasadí výraz a má připomínky, tak chápu ty pochybnosti...

jitulina81
25. dub 2017

Umí si vzít hračku přes střed těla? Jakože když mu dáš hračku víc doleva, vezme si jí pravou rukou a opačně? Moje mala totiž v 6 m pásla špatně, rucky v pěst a preferovala jednu polovinu těla víc než druhou a toto třeba neuměla. Byla jsem s ní na fyzio a po týdnu cvičení byla ok, prostě potřebovala trošku zapojit i další svaly.

novamamina
25. dub 2017

A čemu to vadí kdyby preferoval jen jednu stranu? Jako že se pak svaly nevyvíjejí rovnoměrně? Omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale čekám první a tohle mě docela překvapilo. Člověk fakt neví na co všechno se má připravit...

sisinkaj
autor
25. dub 2017

@jitulina81 jako když pase? Když leží na zádech, natáhne se každou rukou pro hračku a předá si ji do druhé. Když pase tak se natahuje pro hračku víc pravou, ale i někdy levou, ale víc pravou a pak si ji chytne i tou druhou.

sisinkaj
autor
25. dub 2017

@novamamina právě nevím... já když jsem byla prcek, netešilo se nic, nechalo se všemu volný průběh. Já ani nelezla rovnou jsem ťapala. Teď, pokud mimi v 5měsících nepase ddobře, tak už se posílá někam.... no a my paseme od 6týdnů a pase rád, proto mě to překvapilo a píšu sem..

sisinkaj
autor
25. dub 2017

@agnes2ivory jinak, jsem v klidu ale zajímám se, když se dr divně tváří tož mě to nenechá úplně free

jitulina81
25. dub 2017

@sisinkaj Když leží na zádech

sisinkaj
autor
25. dub 2017

@jitulina81 když leží na zádech používá obě ručičky úplně stejně

terezapetrova
25. dub 2017

@agnes2ivory v 4mesicich dite opravdu nemá vyhranenou lateralitu 😉

agnes2ivory
25. dub 2017

@terezapetrova ty jsi vystudovana fyzioterapeutka?

sisinkaj
autor
25. dub 2017

@terezapetrova taky si myslím, že se u takto malého miminka nedá říct že bude pravak...

jitulina81
25. dub 2017

@sisinkaj Jinak buď v klidu, když tak to pořeš na půlroční prohlídce. Já vím, že tady hodně maminky radí nechat tomu volný průběh, každé děcko má svoje tempo atd. Já mám bohužel jiný názor a hlavně jinou zkušenost. Kdybych poslechla okolí, ať malou nechám, že se začne přetáčet atd, tak by třeba ten motorický vývoj byl jiný. Mě ta konzultace na fyzio a pár dnů cvičení malou výrazně srovnala a najednou začala krásně sahat po hračkách, uvolnily se jí při pasení sevřené ručky.....

sisinkaj
autor
25. dub 2017

@agnes2ivory vy ano?

terezapetrova
25. dub 2017

@agnes2ivory mam 2 vlastní deti 😉 a desitky dalsich zkusenosti . Klidne se ptej dal 🙂

terezapetrova
25. dub 2017

@agnes2ivory a taky lateralita uplne nesouvisi s fyzioterapií

japona
25. dub 2017

@sisinkaj Hodně dětí preferuje určitou stranu, pokud je to extrémní, řeší se cvičením, aby se ditko naučilo používat ty "správné" svaly a v pozdějším věku netrpělo např. bolesti zad přetěžováním určitých partií apod.
Je skvělé, že si Vaše pediatricka toto hlídá. Kdyby se nezměnilo či zhorsilo, poslala by vás na rehabilitace.
Pokud máte pochybnost, můžete využít služeb nějakého fyzioterapeuta, ať máleho prohlédne..

sisinkaj
autor
25. dub 2017

@japona nemyslím si, že je špatná doktorka, jen mě to zarazilo. Malý je živý, dost se hýbe, na koniku taky kope nožkama stejně, rukama hýbe taky oběma, jen se víc natahuje po hračce pravou...

agnes2ivory
25. dub 2017

@terezapetrova ja jsem taky nic takovyho nerekla. Ale je fajn, ze je tu nekdo, kdo vi vsecko 😀 . Muzes zakladatelce nejlepe poradit. Jeji lekarka-pediatricka je urcite dobra, kdyz si deti peclive a podrobne vsima a jiste bude tento vyvoj dal sledovat.

elveren
25. dub 2017

@sisinkaj nečetla jsem diskuzi, ale vzpomeňte si na sebe. Taky preferujete jednu stranu, jednu ruku používáte víc, na jednu stranu se třeba víc namáháte atd. Pokud to není nějak extrémní, neřešia bych to - dítě prochází vývojem a už teď se mu rozvíjí pravo či levorukost, která se samozřejmě ještě v průběhu růstu může měnit. Pokud chcete být naprosto klidná, navštivte ještě jiného fyzio 🙂

japona
25. dub 2017

@sisinkaj Ono se to nezdá, ale posoudit, zda dite dela vše, jak má, je docela věda. Mne se take zdalo, ze u ditete je vse ok, ale fyziotepeutka vzdy nejakou drobnou odchylku nasla🙂 Jedna se o detaily typu: spatny uhel neceho pretezuje nekde neco jineho a nezapojuje svaly, jak ma apod. Nejsem fyzioterapeut, ale s dítětem jsem musela par měsíců cvičit a jsem za to ráda. Výsledky to melo. Dítě se srovnalo a přišlo mi, že se i zpevnilo celkove🙂.
Dřív se to takto nesledovalo, ale kdoví, zda bolesti zad v populaci tak dnes rozsirene nejsou následkem trendu "však on z toho vyroste" a "to je skvělé, že v půlroce chodi za ruce"..

japona
25. dub 2017

@sisinkaj Najdete si nějake články typu: "motorický vývoj deti" a třeba odhalíte, co u vašeho dítka sledovat. V případě pochybnosti bych neváhala a zkonzultovala s nějakou fyzio zaměřenou na deti. Stoji to jak balík plenek a do budoucna to může ušetřit spoustu starosti...

terezapetrova
25. dub 2017

@agnes2ivory proboha o co Ti jde? ja Ti pouze odpověděla na dotaz tak se priste neptej.. Nikde jsem nanapsala, ze vim všechno ani nenaznačila stejne tak jakoze muzu nejlepe poradit. Takze shrnuto asi jak jsi radila zakladatelce at se da do klidu tak to vypada, ze byto potreboval někdo jiny..

sisinkaj
autor
25. dub 2017

Holky klid.. Chtěla jsem jen uklidnit, popřípadě poradit co a jak.. ne aby jste se tady hádali

terezapetrova
25. dub 2017

@sisinkaj ja taky vůbec nepochopila o co pani jde 🙂