Příprava k zápisu do školky

elvira
8. únor 2012

Po včerejším rozhovoru s kamarádkou mi vrtá v hlavě jedna věc...
Máme děti téměř stejně staré - v brzké době půjdeme obě k zápisu do školky.
Já malého nijak speciálně nepřipravuju - bude mít u zápisu dva roky pryč a do školky půjde skoro za rok, takže spoustu věcí ještě dotáhne.
Kamarádka učí barvy, učí na záchod, oblékání...
Netvrdím, že je to špatně, malý se učí tak, že chce sám, čteme, chce si obléct čepici, na záchod nepůjde ani za boha, tak to nechávám na léto, že ho nechám lítat s holým zadkem a půjde to...
Sestra mi říkala, že po jejich klucích u zápisu do MŠ ani nic nechtěli...
Jak to máte/měly jste vy?
Normálně mám z toho depku. 😀

zofinecka
9. únor 2012

@brisalek no já jsem učitelka a za svou praxi jsem se setkala se vším a dokonce jsem i děti krmila a učila pít sz hrníčku. Takže vím jak to ve školkách chodí a co se děje a nejhorší pro dítko je opravdu odloučení od maminky a trváto hodně dlouho než si dítě zvykne. Ale každé dítko je jinačí. A s oblíkáním učitelky pomáhají idkyž je jich třeba 25 🙂

petrajurinova
13. únor 2012

U nás ve školce mají požadavek, aby se dítě před nástupem do školky umělo samo najíst lžící a napít z hrnečku a aby bylo bez plenek a buď chodilo na záchod samo, nebo bylo schopné říct učitelce, že potřebuje, snahu o samostatné převlékání se vítají, všechno ostatní potřebné se naučí ve školce. Na co ředitelka při zápisu apeluje je, aby rodiče zvykali dítě na to, že nebude s maminkou - nechávat ho na pár hodin hlídat někým jiným, aby si zvyklo, že maminka odchází a pak se pro něj vrací. K zápisu chtějí aby dítě přišlo s rodičem. Ředitelka se v čase, kdy rodič vyplňuje přihlášku pokouší s dítětem komunikovat - ptá se na jméno, na to jestli dítě umí ukázat kolik mu je let a pod., ale vůbec nevadí pokud dítě nezná odpověď nebo se s ní nechce bavit vůbec. Pak se jde dítě s rodičem kouknout do třídy mezi děti a dostane tam od učitelky malý dáreček (ty už teď vyrábějí děti ve školce v rámci keramického kroužku). A seznam přijatých dětí bývá dostupný u ředitelky školky do dvou týdnů.

elvira
autor
13. bře 2012

Jen vám musím napsat, že kamarádka nakonec jde k zápisu sama, bez syna. Ten je, chudák, nemocný.
Ta ho týdny hustí a nakonec byla z toho hodně zklamaná...
Jo, s dětma některé věci nenaplánuješ.

xkacatkox
15. bře 2012

Ahojte holky, tak u nás už jsem vyplnila přihlášku do školky, ale v dubnu bude ještě konkurz na dvě kola, a dle toho se uvidí zda nás vezmou, Matýska mám vzít sebou, ale nebyli schoni říci co po něm budou chtít, básničku jim teda nevysype, jme ráda že se v rámci možností domluvíme, plíny ještě máme, stím bojujeme od roka, načež to byla blbost jsme na něj tlačila a za půl roku se zabelčil a nic, teda už si začíná občas sám řikat, tak snad to vypilujeme, šel by až v listopadu