Pro 2letého syna je školka utrpení, mohl by mít trauma?

mireckaondra
8. zář 2016

Ahoj holky, chci se zeptat. Mám syna, teď mu jsou 2 roky a začal chodit do školky (jesliček). Chceme zvykat opravdu pomalu a proto že se mu tam nelíbí, chodí pouze na hodinu denně. Každá školka je pro nás utrpení malý brečí, vzteká se křičí lehá si na zem a i když jdeme na procházku tak se ani nechce oblékat protože se bojí že půjde do školky. Navíc dnes měl velké škrábance na sobě které si nejspíš způsobil sám ve školce. Teď k otázce myslíte že by z toho mohl mít nějaké trauma a mam se na školku vykašlat nebo mám vytrvat (byli jsme tam je 4x zatím). Děkuji za odpovědi jsem zoufalá 🙂

lutu11
8. zář 2016

Skolku bychom odlozila. Zatim neni zralej do kolektivu. Zkusila bych zas o 3 mesice.

ivular
8. zář 2016

@mireckaondra Určitě bych se na to vykašlala. Každé dítě je jiné, nicméně ve dvou letech má opravdu právo školku ještě nezvládat. Dejte mu nejmíň půl roku, možná rok času. Protože když panikaří už jen při oblékání na procházku, je to na něj opravdu moc.

bonulinka
8. zář 2016

Na školku bych se teď vykašlala a chodila s ním mezi děti - na hřiště, do mateřského centra, na cvičení, plavání...Za rok se třeba začne sám těšit.

lichtakova
8. zář 2016

Ahoj,neni na nej jeste brzy?- dcera sla skoro ve 4 (je nar.koncem zari) a strasne se tesila,ze bude s detmi, syn je nar.koncem dubna a sel ted v zari v necelych 3,5 letech a i kdyz se tesil,tak je videt,jak velky je to rozdil...Nejmensimu je 1,5 roku a je ted dost zavislacek, moc si neumim predstavit,ze by ho za pul roku zacli tolik zajimat deti,ze by mu zajem vydrzel cele dopoledne...Jak se chova treba na hristi?

mireckaondra
autor
8. zář 2016

Já jsem právě chtěla jen aby chodil třeba jeden den v týdnu, protože chce děti. No asi to odlozime ještě o ten rok.

drakenn
8. zář 2016

Syn prožívá trauma právě ve školce. Za mě odložit a domazlit!!

olga_
8. zář 2016

Rozhodně bych se na školku vykašlala. Takovým předčasným zvykáním byste v něm mohli vybudovat opravdu odpor a vyrobit si problém z něčeho, co by třeba kolem toho třetího roku mohlo proběhnout bez větších potíží.

mireckaondra
autor
8. zář 2016

Děkuji za názory také si to myslím 🙂

lichtakova
8. zář 2016

@mireckaondra a ten jeden jsi myslela kvuli nemu nebo potrebujes do prace?-to nema byt zadny utok,jen me to zajima.

lichtakova
8. zář 2016

Ono proste v te skolce je to neco jineho,nez na hristi,tam si to diriguje sam,ma tam mamu...ve skolce uz je potreba poslouchat i nekoho jineho,deti je tam vic,nektere breci,musi na zachod...ja myslim,ze je to na zacatku stres i pro vetsi deti-aspon soudim podle toho,jak ochotne jdou ted po obede spat a jsou hotovi 😉...

andelka
8. zář 2016

S dvouletým batoletem bych byla doma a na hřišti,chodila třeba do mc,ale nedavala bych ho do školky. Natož když takhle reaguje.

mireckaondra
autor
8. zář 2016

Myslela jsem kvůli synovi já do práce nepotřebuji zatím. I ve školce jsem jasně řekla že to vše podridim synovi. Sestra ma o 3mesice staršího chlapecka a ten tam chodí a náš říkal taky že chce do školky a myslela jsem že když půjdou spolu tak si hezky pomalu zvykne a nebude to pro něj tak těžké.

lichtakova
8. zář 2016

@mireckaondra je to tezke,rozhodovat se,co je pro ne nejlepsi,pokud mas tu moznost,muzes to zkusit zase za cas,treba o tom zacne mluvit i sam...oni sice chteji-u nas i ten druhy,ze chce do skolky a zatim nastesti nedelal zadne scenynze nechce do skolky,ale vzdycky to "zkusi"-dneska chci byt doma apod...

lajla
8. zář 2016

@mireckaondra dokázala byste vytrvat, když toto syn dělá??? Ano může z toho mít trauma, pokud se nepocurava...může začít znovu, může přestat jíst, přestat Vám věřit... vytvořit si celkovou averzi...
Pokud toto nechcete, nechte ho doma,maloktere dvouleté je připraveno a ti co jsou mávají rodičům bye bye ihned při příchodu

olga_
8. zář 2016

@mireckaondra Pak není co řešit. Nevystavovala bych ho dál takovému stresu. Hřiště, děti v rodině, materšké centrum - prostě prostředí, kde má jistotu mámy/doprovodu a vyžije se mezi dětmi. 😉

lichtakova
8. zář 2016

Zrovna nam ted na rodic.schuzkach rikala reditelka,ze by to naopak melo byt bezne,davat 2 lete deti do skolky,za me si to moc neumim predstavit-nektere deti jsou fakt sikovne,ale zrovna ty moje proste nechtely mluvit, pliny by klidne nosily doted...

lajla
8. zář 2016

@lichtakova to byla nějaká ředitelka alà dirigent ne😉 a kam by je dávala? Hezký vedle sebe do řady,jako housenky,aby zbylo pár míst i pro ty starší?😂 Utopie

olga_
8. zář 2016

@lichtakova Můj syn má 2 roky za necelé dva měsíce, mluví v celých větách, pleny jen na spaní, je šikovný, ale do školky bych ho teda nedala ani za zlaté tele. Připravený na to rozhodně není a nenapadlo by mě to ani ve snu. Ty vnější projevy "šikovnosti" apod. jsou jedna věc, druhá je psychická vyzrálost - a na to, jak píše @lajla má prostě málokteré dvouleté dítě. Potřebuje jistotu, nemá pojem o čase ve smyslu bude to "jen" hodinu, "jen" jednou týdně...

lichtakova
8. zář 2016

@lajla nene,u nas je ted trida pro deti 2+ a rikala,ze by asi behem dvou let to melo byt bezne, predpokladam,ze to ma mit navaznost na dvouletou materskou-abys pak mela moznost umistit ditko i ve stat.skolce namisto stavajiciho modelu,kdy ho v tomto veku das vetsinou jen do soukrome.
@olga_ co se me tyce,rozhodne si nemyslim,ze bych tam toho nejmensiho za rok dala,na to nebude mit ani nahodou (a doufam,ze to nebude treba-abych musela do prace na plny uvazek), mela jsem pochybnosti i u toho sveho 3 leteho,zda ma na to,starat se o sebe sam a nejak si to v hlave prebrat,ze ted si teda bude hrat a pujde ven a pak obed a pak si pro nej prijdu...

krystalka
8. zář 2016

@mireckaondra - za takovéhle situace bych školku rozhodně ještě odložila....podle toho popisu je to pro něj dost stres.....a spousta dětí není na školku zralá ani ve 3 letech, natož ve 2....jestli chce děti, tak bych s ním chodila někam do MC, nebo třeba na nějaké cvičení rodičů s dětmi....za pár měsíců může být všechno jinak 🙂

lichtakova
8. zář 2016

Proste mi ve dvou letech prijdou jako mimina...ale asi hlavne,co mam vic nez jedno 😉.