Problémové spaní ročního dítěte. Prosím, máte radu?

veronikanel
27. srp 2019

Krásný večer všem.
Sama nechápu, že se jdu takhle "blbě" ptát, ale když je člověk zoufalý... Znáte to😔

Mám syna, nedávno mu byl rok. Stále kojený, ale samozřejmě normálně baští.

Už pár dní ale nevím, co je spánek. Večer se vykoupe, nabaští a u prsa usne. Po hodině se vzbudí a řve. Znovu dostane mléko a znovu, i když už obtížněji usne. A takto se cca od 20h do 01h vzbudí třeba 7x.
V noci to pokračuje,ale už s delšími intervaly(průměr 2x). Ráno vstává 6-7h.
Hladový být nemůže. A asi ani není. Vyžaduje prostě tělesný kontakt. Jak je na ruce, spal by pořád
Se mnou v posteli ale spát nemůže neb je to pro něj nebezpečné - postel je v prostřed místnosti a opravdu ji nelze nijak zabezpečit (kolem ní je místo sotva na chůzi). Jsem už vyčerpaná. A to tak, že dnes jsem usnula u ranního kojení a vzbudila mě rána - syn spadl z postele 😔Hrozně si to vyčítám a hledám cokoliv jak ho naučit spát delší dobu. Dokonce jsme dnes koupili sirup na lepší usínání a je k prdu. Je 21.50h a zatím spal jen půl hodiny, od 20.15h už byl vzhůru 2x...
PROSÍM - pokud víte o čem mluvím a máte zkušenosti, sem s nimi 😔Já tohle neznám, obě předchozí děti spaly hezky... Děkuji 🌹

simone5
3. zář 2019

@veronikanel No možná nemagoříš, možná je to opravdu tím. ;) Důležité je, že se vyspíte, jedno jak. Kdybych neměla sama takové dítě, tak bych si taky myslela bůh ví co. Ale poté, co se ze mně stala matka, jsem spooooustu věcí přehodnotila. My jsme třeba chtěli, aby naše dítě spalo samo a myslela jsem si, že je to jen o tom to vydržet...hahaha. Doteď spí s námi v ložnici, protože jinak bychom se nevyspali. 😀 Ono kdo to nezažije, ten to nepochopí. Takže neřeš, kdo si co myslí, hlavně že spíte. Myslím, že do puberty spolu spát v obýváku nebudete. ;)

tercula
3. zář 2019

@veronikanel ahoj, taky mam stejne stareho syna a stejny problem 🙂 pres den uz docela papa, ale klidne si da i 3x za den mlicko, vecer uspavam u prsa a v noci kojim tak 4-5x 🙄 ale mame postylku prirazenou k manzelske posteli, takze spi vlastne jakoby s nami. Kdyz mel postylku zvlast, dokazal i dve hodky nespat a plakat, je hodne kontaktni. Ja bych v tom nehledala zadny spankovy problem, tohle je asi spise zalezitost toho kojeni, dokud budes kojit, bude to tak, podle me... ja to beru jako “dan” za to, ze takhle dlouho kojim. Jasne, muze se stat, ze po odstaveni to bude stejne, ale ve 90% pripadu se to podle me zlepsi. Za me vydrzet do odstaveni 😏 a zkusit fakt to spolecne spani, sice kojis stejne, ale jen vyndas prso a je to, muzes lezet a spat dal, ne furt vyndavat a zandavat do postylky.

bartami
4. zář 2019

To samé jsem zažila u dcery. Všechny kamarádky spaly víc a víc, jak děti rostly. U nás to bylo přesně naopak. Dcera se ve 13 měsících budila po hodině a půl, chtěla se vždycky na chvilku přisát. Všichni mě nabádali, ať už ukončím kojení. Chtěla jsem bojovat a vydržet to, ale když pak stejně nemáte energii přes den, protože se prostě vůbec nevyspíte, tak to skutečně nejde... Tak jsem ji nakonec odstavila. Dvě noci plakala jen při usínání, když se vzbudila v noci, říkala jsem jí: ,,Mlíčko už není" a nabídla jí vodu. Třetí den spala celou noc 🙂

beyun
22. zář 2020

@veronikanel syn to měl takto stejně- od narození do 2,5 let (kdy jsem přestala kojit) se budil bez výjimky noc co noc každou hodinu. Někdy s řevem, někdy se jen probudil. Přes den spaní taky moc nedal, navíc jsem měla ještě starší dceru (když se narodil, měla necelé 3 roky), takže jsem musela fungovat po takto šílených nocech na 100% ..Dcera jako miminko taky nebyla kdovíjaký spáč, ale proti synovi to bylo v pohodě. Až od 3 let syna můžu říct, že spí celou noc (teda přijde každou noc z pokojíčku do ložnice, ale to mě nijak neprobere, takže to nepočítám). Teď čekáme třetí a pořád říkám, že aspoň to třetí bude konečně spací 🙏
S tím sirupem- myslíte Sedalia? Ten nezabere napoprvé, musí se brát trošku pravidelně. Hlavně nedávat opravdu žádné cukry, někdy jsou z toho děti nabuzené a dojíždí to ještě v noci...