Program běžného dne s miminkem. Co spolu děláte?

neliiinka
19. bře 2022

Hezký den všem maminkám🙂 Zajímalo by mě co přes den s miminkem děláte? Hlavně ty maminky co mají děti + - kolem půl roku.. Máte rutinu nebo máte každý den jiný? Kdy vstáváte? Máte i nějakou chvíli pro sebe? Necháváte si miminko hrát i samo nebo se mu věnujete plně na 100%? Jak často a na jak dlouho chodíte s dětmi ven? A maminky nekojených miminek jak často krmíte a čím? Asi spousta otázek, jen by mě zajímalo jak to mají ostatní🙂

slecnami
19. bře 2022

Ahojky, naší malé je teď půl roku...trochu se to mění, ale aktuálně a velmi orientačně 🙂 - budí se teď většinou plus mínus kolem šesté, mazlíme se v posteli, ona tam cvičí, kutálí se, hrajeme si. Pak vstaneme, dám ji na její puzzle podložku, aby na mě viděla a obléknu se, udělám si snídani, se kterou si pak sednu k ní na zem, nebo jdeme pozdravit babičku. Občas si ráno pustím seriál Ulice, nebo nějaké písničky. Malou kojím max po dvou hodinách. Spinká dopoledne v závislosti na tom, v kolik se vzbudila - jednou až dvakrát, ale většinou jen chvilku, třeba 20 minut. Hodně ji nosím, povídáme si. Pak spolu připravujeme svacinku a oběd - naučila jsem se skoro vše zvládat jednou rukou, ve druhé většinou držím malou🙂. Někdy si ji dám do nosítka a jdeme na procházku. Po obědě kolem druhé jdeme na cca dvouhodinovou procházku s kočárkem, kdy se vyspinká. Odpoledne si hrajeme. Když přijde muž, vezme si malou, zpívá jí, dělají blbinky, koukají do zrcadla, hrají si. Spinkat chodí mezi půl sedmou a osmou, já uklízím a vařím. Rádi jezdíme na výlety, tam pak režim nemáme. ❤️

pampeliska1313
19. bře 2022

Vstaneme - vždycky jinak. Dam prikrm, chvíli blbne na koberci - buď sám, nebo když mě vyžaduje, hrajeme si spolu, děláme spolu paci paci atd atd. Odpoledne ven - když jsme na vesnici, tak při jezdím počasí dam synovi mikinu, roztáhnu deku na trávě a plazi se tam, mazli se s pejskama, osahava trávu atd plus má další hračky, jdeme na houpačku třeba, nebo na hřiště - nezvládá sam sedet, ale většinou jdu na houpacku třeba s nim.:D později odpoledne zase koberec, hračky a večer už klid v postýlce/mazlení atd dokud neusne. Nevenuju mu 100%. A jsem rada, dost jsem s tím bojovala - už tak uhlídat aby se neflaknul někde, kam leze atd atd, do toho básnicky a tak, takže jsem rada, když si sednu na gauč/koberec k němu a hraje si sam. Ven beru mliko, zbytek dne prikrmy - ldyz beru prikrm musím mít jistotu ze vím kde to ohřát. Ráno kaše/ovoce/jogurt s ovocem, odpoledne maso/ryba příloha, pak už jen zelenina občas brambory, ryze a pak už jen mliko. Venku jsme co nejdyl když je hezky a když mám kde se usadit.:D nemám rada procházky “jen tak” na hodinu a chci cíl - hezky prostředí/hřiště/prostor kde si můžeme roztáhnout deku a blbnout. Kdybych měla jen obejít barák aby byl venku, tak se nedokopu, max vyzvednout manžela z práce. V létě jsme byli venku třeba několik hodin, syn byl v kočárku a spinkal.

fazolkazuzka
19. bře 2022

Tuto dobu mám v paměti. To slečna ještě byla všude tam kde jsem ji dala😂vstával kolem 9 hodiny. My s manželem s ní a v spaní hezky. Hned šla do ohrádky a dostala mliko. Tam si prohrála sama. Já si zatím skočila do koupelny a udělala kde co. Za dvě až 3 hodky zase krmeni a šup ven do kočáru. Tam usla a já se mohla věnovat obědu a úklidu doma. A pak zase nanovo. Odpoledne spavala ve své postylce,proste taková pohodička když zrovna neplakala to byla. Ted ma 2 roky, čekáme sourozence a už je samostatná jednotka co si jasně řekne co chce 😂😂😂a musím být u toho.

fazolkazuzka
19. bře 2022

Jinak sem si to celé představovala jinak. Bohužel to byl čas korony a my celej rok stravily doma sami s pár návštěvami přátel bez rodiny která žije 500 km daleko.

lidija1234
19. bře 2022

Malému je 5 měsíců a máme v podstatě zajetou stejnou rutinu. Vstává mezi 5-6 hod a to si ho beru k sobě do postele kde polehávame plus ho v 6 nakrmim. Kolem 7 vstáváme a dávám ho na gauč kde mu dám hračky a jdu malému vařit čaj a sobě kafe 😄hraje si na dece a cvičíme,kolem 9 dáváme přesnídávku a pak chodí spinkat cca na hodinku jak kdy. Mezitím pouklizim a udělám hygienu. Pak buď spolu vaříme nebo si hrajeme. Když vařím dávám ho v kuchyni do houpatka aby se mohl na mě dívat. Kolem půl 12 dáváme oběd prvé basti malej pak já. Pak se obleceme a jdeme ven. Venku jsme cca do 3 hod. Pak jak přijdeme dám mlíčko a zase si hrajeme. Kolem 5 hod chodím koupat a kolem 6 někdy dřív dostává kaši s mlickem. Je to jak kdy ale cca mezi 5 -6 hodinou chodí spinkat,někdy i později záleží jak dlouho odpoledne spí. Pak udělám vše ostatní co potřebuji.😊 Malému se věnují hodně a nevadí mi to,užívám si to miminkovske období kdy jsem pro něj středobodem vesmíru, ráda se k němu přítulim a pohraji. Děti rostou hrozně rychle tak si sním chci užít každou chvíli 😊

slecnami
19. bře 2022

No jo, vždyť já zapomněla na koupání!🙂 A přesně jak píše @lidija1234 - miminka jsou jen jednou a rychle rostou, takže mám malou hodně u sebe a když má někdo komentáře, že ji hodně nosím, s úsměvem na to odpovídám, že stejně nemám nic lepšího na práci...vždyť je to největší štěstí 😍!

holkaokomodra
23. bře 2022

@neliiinka nooo Tonda 7,5 měsíce, ráno by vstával v šest, ale já se nedám do osmi jsme v pelechu, někdy dýl, protože usne znuděn. Pak cca hodinu snidame, většinou ovoce protože už je čas svačiny a kojím ho celou noc 😂 někdy jdeme ven, ale to fakt musí být nálada, protože u nás NĚKDO kočár nemusí, ted naštěstí začíná terasová sezóna, tak je to lepší, většinou si kolem jedenacte ještě pospí a pak se jde na oběd, po obědě si malej hraje dokud nedá najevo únavu a to buď sám, když je v pohodě, když prudí trochu se mu povenuju, když mám štěstí uklidim i po ty moji zbyly bandě... no a kdyz mam jeste vetsi stesti tak si spolu kolem druhy, jako dnes, zalezeme a spime, protoze spat do osmi je proste málo 😉😂 pak prijede zbytek famelie a to uz je malej dozabavenej azaz, otec, stejne jako pubertalni bratr s nim delaji koniny, davaji mu zcela nevhodne veci na hrani a tak vubec je s nimi sranda, obcas kdyz je nalada dame prochazku 😂 v pul seste se večeří kase a kolem pul sedme po koupeli se jde do hajan 😉 jinak jako celej denbud krmim, kojim, nebo uklizim 😉 cas na sebe mam v noci, coz pak rano strasne tezce nesu no 😂