První odloučení dítka od rodičů. Zmákne to beze mě?

syrael
8. črc 2008

Ahoj, chystame se v pondeli na nasi prvni dovolenou od doby, kdy se nam narodil Kubik. Je mu neco prs 13 mesicu a chceme ho nechat u rodicu manzela a vyrazit na malou asi tydenni cestu po cechach. Rikali jsme si, ze je to vyhodne vzhledem k tomu, ze kdyby se neco delo, muzeme byt do dvou hodin u bobika zpatky...Nemate nekdo zkusennosti s prvnim odloucenim ditka od rodicu - prubeh, rady, tipyatd.? Pred deseti dny jsem navic prestala kojit, coz je taky zasadni zmena. boban to v podstate nezaregistroval, pac jsem uz prakticky nemela mliko. Zacal se ale na me pekelne upinat - zrejme dohani pozornost a kontakt, na ktery byl doted zvykly pri kojeni. Myslite ze to beze me zmakne cely tyden? Diky moc!

babalala
8. črc 2008

No - já bych se bála odjet hned na celý týden. Asi bych zkusila nejdřív na jednu noc.

My jsme dali malého poprvé pryč na 24hodin, když mu bylo 20 měsíců - sebou jeho peřinku, polštář, hajánka, nej hračky, knížky a oblíbené DVD - pro jistotu. Nakonec nic z toho nebylo potřeba, protože milovaný dědeček si věděl rady..
Doteď je pryč max. tři dny - nejen kvůli odloučení, ale aby nezapomněl svoje obvyklé domácí rituály.
A aby moc nezvlčil, protože prarodiče dovolí úplně všecko, co si budem povídat.. 😉

andy.andy
9. črc 2008

Ahooooooj,já právě řeším dovolenou v Chorvatsku,ale malýho beru sebou. Jelikož mám super mamku,která je s námi skoro každý víkend a když potřebuju,pohlídá mi ho třeba celý den, ale zatím nejdelší to bylo jednu noc, když jsme měli sraz s holkama z gymplu. Malý byl hodný,vůbec nezlobil - vytrapuje jen když je s mámou 😠 , ale že bych ho nechala hned na celý týden, to asi určitě ne. Nevím, ale na druhou stranu je fakt, že dokud někdo něco nevyzkouší, tu správnou odpověď nikdy nenajde 🙂

Dobrou volbou jsou ty Čechy, takže kdyby to babička nemohla vydržet, můžete se vrátit, takže ti fandím, když už jste se takhle rozhodli a uvidíte 😎

berynka
9. črc 2008

Ahoj, já bych taky zkusila nejdřív tak den. My se k tomu ještě neodhodlali 😅 . Vidím na malé, jak je nesvá, i když mám odejít jen na chvilku. Takže všechny aktivity zatím plánujem s ní.

sylvar
9. črc 2008

my byly na víkend pryč, hlídala moje mamka, jeli jsme slavit kamarádovo dítko narozené, bylo to chvilinku po Sofinčiných ročních narozeninách.Všechno bylo v poho, odjeli jsme v sobotu odpo a přijeli v neděli odpo,takže den.Mamka hlídá malou i přes týden, když jdu do práce,takže je na ni zvyklá.Byly jsme na telefonu,ale zvládly to holky dobře i přes noc.
Moje ségra si malou chtěla vzít na nějaký den,ale tím si nejsem tak jistá, takže asi až později.Je přeci jen 200km od nás a kdyby malá plakala, maminka a tatínek zaberou vždycky 😉

týden nevím nevím

jinak taky veškeré aktivity podnikáme s malou 🙂

gabrielad
9. črc 2008

Ahoj Syrael, něco podobného mě čeká v sprnu. Akorát s tím rozdílem, že mi jedeme na 5 dní do velké dálky (manžel to má tak nějak za odměnu a nejde odmítnout, navíc je to něco kam bychom se asi sami nikdy nepodívali). Malou v podstatě ještě nikdo nikdy nehlídal a tak se toho taky trošku děsím, protože je taky takový malý závislák na mamince. Bohužel s námi jet nemůže. Zatím kojím a nechci ještě přestat a tak jsem se o tom radila a prý by neměl
být problém se ke kojení vrátit. Ale to ty řešit nemusíš. Já to mám naplánované asi takto. Týden před odjezdem budu u mamky, kde malá bude, aby si zvykla na prostředí a lidi okolo sebe. Navíc jí budou hlídat přes den - mamka se ségrou a odpoledne si jí vezme druhá babička, která se už nemůže dočkat. Jinak příští týden tu budu mít tchýni a tak je zkusím pomalu nechat spolu půl dne a uvidím jak to dopadne. No a o víkendu byla u mé ségra a malá v její přítomnosti byla v pohodě a dokonce spolu jeli i na procházku v kočárku a navíc jí i usnula. Takže to mě teď tak trošku uklidňuje a doufám, že snad vše dobře dopadne. Bude muset, protože my tu možnost kdykoliv se vrátit nemáme. Ale netrap se tím,třeba nás nakonec naše děti překvapí tím jak to skvěle zvládnou.

zany
9. črc 2008

Prcek byl zvyklý strávit s oběma babičkama během dne 2-3 hodinky, ale na noc šel poprvé až v 17 měsících... Měli jsme to v plánu dřív, ale byl nějak nemocný a tak to padlo 😒
Měla jsem z toho trochu obavy, ale s mojí mamkou to zvládli na jedničku. Usnul sám, spal celou noc, ráno nechal mamku dospat... No prostě pohoda 😵 A režim má zachovaný, takže žádné zvlčení nehrozí ani u jedné z babiček 🙂
Teď jsme byli na dovolené a byl 12 dní jen s námi a strašně se na nás fixuje, takže jde o víkendu k babičce 😉 Uvidíme, musí si zase zvykat, že není jen maminka a tatínek 😵

Jinak si myslím, že děti někdy tu změnu berou daleko líp než rodiče, takže bych se toho Syrael nebála 😵

magika
12. črc 2008

Nazdárek
My v úterý odlétáme na týden do Španělska a malého nebereme.Bude u tchyně,ale budem u ní dva dny spolu a vím,že jí má rád a hlavně anbsolutně nezlobí.Taky chodím na půl úvazek do práce,tak je zvyklý na hlídání.Smutno bude hlavně mě,ale k moři ho ještě nechcem brát.Když byl malý Daneček,tak jsem byla 10dní v nemocnici a taky to přežil 😅 ..chce to ty správný babičky a všechny mazlíky sebou 😵

maja26
12. črc 2008

tak jestli je na prarodiče zvyklí tak by to neměl být problém,jestli jsou spolu často 😉 My jsme to teda poprvé zkusily na jeden den pak na dva a dál už jsme se nedostaly všude jezdí snáma,ale vím že by zvládla i delší dobu to já bych ji nezvládla ☹ 😉

nikka.vo
12. črc 2008

Já dávám Dominika v pohodě na celý den k babičkám, jednou byl na noc a absolutně pohoda. Užíval si to, měl kolem sebe neskutečně pozornosti, nic mu nechybělo, byl rozmazlovanej, takže bych se nebála ani na týden. Teď ještě ne, protože z toho nemají takový rozum.Jooo, třeba ve dvou letech, to už bude jiný, to se už může stýskat 😨
jak píše Maja, to spíš my mámy jsme na tom psychicky hůř 😅 , ale u mě to ze začátku trvalo třeba jen první hodinu a pak jsem si prostě řekla, že mu nic nechybí a naopak, má pozornost větší než doma 🙂 Pak stačí když přicházíme k babičce a vidíme je všechny na čtyřech a jak dělají blbiny a smějou se a vim, že si to fakt užíval. Stačí vidět ten jeho spokojenej výraz 😵

lenerka
13. črc 2008

ahoj

no já bych to taky nejdříve zkusila na jednu noc a pak bych přidávala
hned na týden to mi přijde dlouhá doba
kačka ještě bez nás nikdy nebyla a tak nemůžu moc radit,ale nechám se od vás inspirovat
a brzy jí asi svěříme babičce a dědovi
😉 😉

syrael
autor
17. črc 2008

Tak to mame za sebou a musim rict, ze to probehlo bez jedineho problemu! Prvni noc jsme jeste byli u rodicu, aby si zvyknul na teren a pak jsme vyrazili na 4 dny hura do Vidne a po cechach. Kubik je ve svem zivlu, ma dostatecnou pozornost, babi s dedou se staraji a hlavne ma neustaly program, takze vecer padne a ani si na maminku nevzpomene🙂 zitra rano ho jdu vyndat s postylky, tak se tesim a jsem zvedava, jak privita maminku🙂

kalo
18. črc 2008

Jééé, ženský!!! Já vám závidím fajn prarodiče, kteří vám děti pohlídají!!!! My máme moje rodiče dost daleko a tchyni na baterky, která je sice blízko, ale důvěru nemám, páč by se nepostarala ☹ Ale jestli máte blízké lidi, kterým věříte, tak hurá na dovču!!! Pro to dítě je to taky dobré, když je chvíli jinde a dostává jiné podněty...rozvíjí se.... 😉

markeeta
18. črc 2008

syrael: jestli je na babicku dobre zvykly a neplace, kdyz je s ni, tak by to melo byt v pohode. Ja jsem musela opustit svoje ditko na tyden a byla s tatinkem, vsechno uplne v pohode spolu zvladli, ono si tak male dite neuvedomi, jestli jsi pryc hodinu, dve, den ci tyden. Hlavni je, ze se citi dobre s tou osobou, ktera se o neho stara.