První postel - neutíká dítě?

verundice
22. zář 2016

Maminky, kdy a jak u Vás probíhalo přestěhování děťátka z postýlky do postele (ta nižší, dětská, s aspoň částečnou zábranou)? Našemu jsou právě dva roku a už si říkám, že by mohl, ale zase se bojím, abych si tím nějak nerozhasila spací režim - je sám ve svém pokojíčku, položím ho, dobrou a jdu pryč, usíná sám, má to tak rád, nepláče, ale kdyby mohl odejít......? Bojím se, že ho to bude jakoby rozptylovat, to že může ven, za hračkama, za náma...... večer dá mlíčko a je tuhej, ale mám obavy hlavně o polední spaní, to občas trvá než usne, tak aby mi neutíkal....jak to bylo u Vás? Předem děkuji za příspěvky i rady

kalutedi
22. zář 2016

Pokud máte malého takhle hezky naučeného, tak asi nebude problém. Naše taky byla zvyklá od malinka, položit a spát. Do pokojíčku a velké postele šla po naštěhování do domu (něco málo před třetím rokem). Asi dvakrát přišla, vždycky jsme jí hned vrátili do postele a od té doby to už nezkouší. Po obědě ale už nespala, takže bych radila, dělat to stejně jako večer. Když vyleze, vrátit do postele🙂

zerog
22. zář 2016

@verundice naprosto stejny problem jsme resili.nas ma dva roky osm mesicu.v postylce uz se mlati jak se pretaci,je mala.z teto vetsi s castecnou zabranou teda zdrha,ale zustane v pokoji,odsud nemuze,ma kliku nahoru,na coz je zvykly.hraje si s hrackou co ma na usnuti,tam a pak usne.chodim kontrolovat,nijak zoufale neplace.chvili si hraje a vytuhne.je tam i odposlech chuvickou.se mnou by neusnul,radil tam,je zvykly usnout sam a teprve pak tam prijdu spat,vecer.cekala jsem vetsi zdrhacky,ale chape.

zerog
22. zář 2016

@verundice jinak z te vetsi scast zabranou bohuzel pada,preleze kde zabrana neni..ma tam koberec,matraci,je nizka.

plachetnicka
22. zář 2016

Obě dcery šly do velké postele se zábranou ve 2 letech. Starší dcera nespočetněkrát přišla za námi, tak jsme jí šli uložit zpátky. Po cca 14 dnech to přestala zkoušet s takovou intenzitou, i když občas vyleze i teď s tím, že zrovna něco potřebuje "řešit" 🙂 Dost pomohlo, že od 6 let spí nahoře na palandě. Mladší dcera nepřišla nikdy jen tak...ta si lehne a spí, vyleze jen, když má ještě potřebu se napít nebo na záchod nebo jí opravdu něco bolí, trápí...i z postýlky měla od 1,5r vyndané 2 šprušle, aby se mohla chodit napít. Za chvíli nás to čeká u syna (20m), asi dostane postel na Vánoce a sama jsem zvědavá. Prostě trpělivost a vracet, vracet, vracet zpět do postele, až to pochopí 😉

bachovy_esence_poradna
22. zář 2016

@verundice bylo to ve věku zhruba dvou let...
starší syn v noci spal dobře, ale polední spánek mu to trochu narušilo...

mladší dcerka začala brzo vylézat z postýlky se šprušlemi, byla velmi mrštná, takže u ní bylo pořízení postele už pak nutnost, aby nedošlo k úrazu

z mé zkušenosti to tedy vliv na spánek má... pokud Vás ke změně nic nenutí (např. příchod sourozence, který by potřeboval postýlku se šprušlemi), tak bych klidně vyčkala - pokud se syn do postýlky vejde a spí tam rád 🙂

zerog
22. zář 2016

Jo to taky,ze uz prelezal ty sprusle,padal by pak z vysky.

andryyysssek
22. zář 2016

Taky plánujeme normální postel pro dvouleťáka,protože z postýlky už vyleze.

verundice
autor
22. zář 2016

@bachovy_esence_poradna takže jak píšete - pokud nás nic netlačí, není s tím kam spěchat......
Netlačí, jen jsem chtěla, že už by měl takový dospělejší pokojíček a zase bychom se trochu posunuli🙂 ale asi fakt není kam spěchat, nevylejzá z ní, tak mu jí ještě nechám
Všem moc děkuji!

twinka89
22. zář 2016

my pořídili podobnou jako na obrázku, dá se rozložit na dvě samostatné postele, malému sme smontovali tu s větší zábranou a malej na ní spí už od 18měsíců

krystalka
23. zář 2016

@verundice - my jsme synovi zařizovali pokojíček až ve 2 letech - už s velkou postelí se zábranou.....postýlku měl u nás v ložnici, s odmontovanou bočnicí a přiraženou k naší posteli, takže vlastně mohl vylézat sám.....ve velké posteli v pokojíčku spal nejdřív jen po obědě, v noci spal pořád ještě s námi....až kolem 3 let jednou večer prohlásil, že bude spát u sebe a od té doby spal tam.....nikdy z postele nevylézal, ale bylo to dané hlavně tím, že my jsme byli zvyklí u něj tu chvíli, než usnul, zůstat....takže když jsme odcházeli, tak už spal a v noci se už pak nebudil....on tedy nikdy neměl rád usínat sám, takže jsem tam s ním tu chvilku vždycky zůstala a tím pádem odpadlo i nějaké vylézání, chození na záchod, napít se apod... a zahánění zpátky do postele 😉 ....a má to tak doteď, když už chodí do školy - večer si spolu čteme - chvíli on, chvíli já, pak zhasneme, on se přitulí a za pár minut spí....jako umí usnout i sám, ale to právě pak ještě chvíli volá, že se mu nechce spát a že se nudí a kdesi cosi.....když zhasnu a chvíli tam počkám, tak usne skoro hned a pak už je klid 🙂

krystalka
23. zář 2016

@verundice - není kam spěchat, asi tak 🙂 , my jsme nejdřív odmontovali z postýlky bočnici, když začal postýlku přelézat a přirazili jsme jí k naší posteli.....jenže kolem těch 2 let už tam měl nějak málo místa, on je takový roztahovací a dost v noci cestoval, takže pořád narážel na ty boky postýlky a budilo ho to....ve velké posteli s velkou peřinou spal potom o hodně líp a vešla se mu tam krásně i ta jeho plyšová ZOO 😀

janawei
27. zář 2016

@verundice Našemu prckovi budou 2 roky za měsíc a usíná stejně jako ten Váš. Do velké postele jsme ho přestěhovali minulou sobotu a nepřišel ani jednou. Myslíme, že je to tím, že je zvyklý, že když se jde spát, tak se jde spát (už žádné hraní apod.) Ale je fakt, že se na velkou postel těšil, měli jsme ji doma asi týden, než přišla matrace, tak měl možnost si na ni zvyknout, to samé s novým povlečením. Poprvé jsme ho do ní dali spát na odpolední spaní, kdyby se vzbudil, tak aby nebyl třeba ve tmě zmatený. Ale do dneška chodím párkrát zkontrolovat, jak spí...

summer2012
2. říj 2016

Malej šel do velký v roce a půl...v pokojíčku ji měl od začátku, když bylo třeba, spala jsem na ni já. Jednou jsme to prostě zkusili s tím, že když bude vylézat, půjde zpátky do malé...no a na malou už nedošlo, chtěl už jen do velké a 😉 a ven vylezl prvně skoro po 4 měsících když šel po o málo unavený...to občas dělá doteď že si ještě chvíli prohraje a pak se sám vrátí a usne. Jen teď co dosáhne na kliku ho zamykám, protože chůvička otevření dveří nepobrala, ale lomcování klikou jo 😉 jinak by mi trajdal po bytě a dělal bůhví co, jít k nám pro něj byla vždycky ta poslední možnost 😀

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
smallinka
4. říj 2016

Asi bych nespěchala pokud třeba už nejste těhotná a řešíte kvůli miminku, že byste potřebovali postýlku.....vždyť taková postýlka může být až do 3 let....zvlášt když vám tam tak krááásně usíná 😉 Jinak holky usínají se mnou v pokoji, jsou tak zvyklé a usnou hezky........🙂 takže je to hlavně o zvyku. Až to budeme řešit asi dáme po postele matrace, když by se skutálely tak do měkkého 🙂

soleilll
4. říj 2016

@verundice Syn šel do klasické postele v necelým 1,5 roku. Do té doby byl v postýlce na nejspodnějším patře s vydělanýma příčkama, takže si mohl vylézt kdykoli už dlouho předtím. Prvních pár dnů se občas stalo, že vylezl a usnul na zemi někde v pokojíčku, případně na křesle, které tam má. Stačilo ho přenést do postele. Po pár týdnech to přestalo a byl úplně v pohodě. Bočnici jsem oddělala asi za 3 noci, protože mi hrozně zavazela, když jsem u něj večer seděla a četla pohádky. Takže spal od začátku ve velké posteli bez jištění. Spadl snad jedinkrát, ale v pokoji má koberec, takže nic dramatickýho. Zdá se mi přehnaný to obestýlání postele kolem dokola. Jednak si děti musí zvyknout na prostor, vyhrazený na spaní a navíc jedno spadnutí na zem je nezabije - aspoň se ponaučí. Pochybuju, že máte tak vysokou postel (matraci), že by si dítě mohlo ublížit.
Jo a syna taky ukládám stejným způsobem - pusa na dobrou noc, zhasnu, zavřu dveře a odcházím.

sofie2015
7. říj 2016

Holky dcera má 14 měsíců...v postýlce už být nechce...teď spí na matraci na zemi....bydlíme u tchanovce a předělávat dům....jakou postýlku do do nového hodinu pořídit. Co jste pořizovací vy? Je dost velká má 13 kg a 86 cm..v postýlce se mlátí....chceme ji dát postel jako dárek k vánocům...

petra1612
7. říj 2016

Ano, utíká. Dostal ji loni k Vánocům, taky usíná hezky. Vypije mléko, dáme pusu a usíná sám. Ale v noci pravidelně přelézá k nám do postele a to nebyl zvyklý s námi spát. Už to bude rok a netuším jak ho to odnaučit. Jsem líná ho v noci odvést zpátky do svojí, navíc ho často ani neslyším přicházet 😀 Prostě se v noci vzbudím a on tam je.

andryyysssek
7. říj 2016

@petra1612 mám to samé s dcerou,a to ji bude už 7let 😀 kolikrát nevím o tom,že k nám v noci přišla,dokonce se už i párkrát stalo,že to nevěděla ona sama 😁

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
krystalka
7. říj 2016

@petra1612 - k nám takhle chodil syn asi do 5 let.....do 3 let spal s námi v ložnici, buď v postýlce, nebo v naší posteli.....od 3 spal ve svém pokojíčku, kam se odstěhoval dobrovolně.....a ještě do těch 5 a půl za námi třeba kolem 2. nebo 3.ráno chodil.....nevadilo nám to, zalezl si k nám a spali jsme dál.....potom s tím najednou nějak sám přestal, ani vlastně nevím jak....asi potřeboval naši blízkost a pocit bezpečí.....od té doby už nechodí vůbec a svým způsobem mi to tak trochu chybí.....ale občas si to vynahrazujeme tak, že o víkendu, když se vzbudí dřív a manžel ještě spí, tak si zalezu já k němu do pokojíčku a povídáme si a kolikrát u toho ještě na chvíli usneme 🙂

krystalka
7. říj 2016

@sofie2015 - koupila bych už klasickou velkou, spíš nějakou hodně nízkou a dala tam zábranu.....třeba syn když měl pak větší postel a větší peřinu, tak se přestal konečně v posteli mlátit a už ani tolik necestoval, zachumlal se do té velké peřiny a spokojeně spal 🙂