Reakce dítěte na svoje jméno. Kdy začíná reagovat?

losice
25. led 2011

Ahoj, synkovi je 8 1/2 měsíce a pořád ještě asi netuší, že se jmenuje Matýsek. Nereaguje, když na něj voláme jménem, otočí se jen málokdy. Jinak sluch má dobrý. Bojím se, aby bylo vše v pořádku?

sarlotta
25. led 2011

Hmm, to je divné a říkáš mu jménem každý den ? od narození ? nebo ho spíš oslovuješ různými zdrobnělinkami a střídáš i s miláčku, broučku, sluníčko... atd Jak jsi testovala sluch ? reaguje třeba na rolničku otočením hlavy ?
Já bych se nebála zatím, je malý...určitě si to ještě nemusí plně uvědomovat, zkus ho opravdu volat jen jedním jménem a když ho budeš oblékat , nebo s ním něco hrát tak na něj mluv. Oblečeme Matýska, postavíme kostky ano Matýsku 😉
Může být jen pohodlný.... s inteligencí nebo vnímáním to myslím nemá nic společného ...na takové soudy je příliš malinký 😉
Co jinak ? lozí, zajímají ho hračky, směje se když si s ním hraješ ?

Mě teda malá na jméno reaguje a taky už rozezná mámu a tátu.. ale že by se nutně vzdala hry vždycky když ji oslovím, to ne.

am11e22
25. led 2011

Pořád mu to jméno opakuj - Matýsek si hraje s autíčkem, Matýsek se přebaluje, Matýsek se pěkně otočil atd. však on si to uvědomí.
u prvního syna jsem byla na nervy, když v půl roce, ba co i v roce 😀 skoro nemluvil, kámoščina dcerka říkala máma už v půl roce! No a výsledek? Od tří let je malej k nezastavení 😀

kristiluky
25. led 2011

Moj malý reaguje na meno zhruba od 6-7 mesiacov ale napr. dodnes netuší kto je mama, tata a to mu furt ukazujeme jeden druhého a snažíme sa ho to nejak naučit...ale zas ham pozná tiež už od 6 mesiacov tak to berem že je to preňho asi doležitejšie 😀 , nepíšeš či tvoj malý pozná iné výrazy alebo nereaguje na nič, ale myslím že má ešte dosť času, ak tak sa stačí spýtať na poradni, doktorka by to mala vedieť zhodnotiť

dana3262
25. led 2011

Nas zacal bezpecne reagovat na jmeno mezi 9-10mes. Pred tim jen obcas. A jinak je uplne v poradku 🙂

pucik
25. led 2011

Náš Míša tak určitě v 6 měsíci u pozná,kdy na něj voláme jménem, tak držíme palečky, určo na to drív nebo později prijde 🙂 😉

makinecka
26. led 2011

můj chlapeček má něco přes 5 měsíců a na své jméno začíná reagovat,já ho oslovovala už v bříšku 😅