Recenze soukromá školka Opalinka Hájek

13. črc 2019

Jsou to jiz 4 mes, co ma ted jiz 2-leta dcera chodila do tohoto "ustavu". Az pozdeji jsem si rikala, jak clovek nenasloucha sve intuici. Pri prvni schuzce s p.Benesovou jsem byla nadsena. Dum se mi libil, maji i zahradku, vse vypadalo fajn. Prislo mi i super, ze maji pro deti obleceni, ale i to mi pak prislo blbe, zvlast kdyz rano spechate do prace a dite musite prevlect a ono nechce, navic ne vzdy byla vhodne zvolena velikost bodicka. Plenky do dvou let v cene, ale tohle jsem nevyuzila, protoze z jinych ma dcera opruzeniny (no, ty mela pak taky, ale z jineho duvodu). Byli tam dve ucitelky (od pohledu ledove kralovny), deti, ktere spali v jine mistnosti meli na chuvicku a ani je nezajimalo, kdyz tam dite plakalo,az je upomenula p.Benesova, to byl jediny moment, ktery jsem nevnimala dobre, ale na konci se mi potvrdilo, ze tomu jsem mela dat vetsi pozornost a vykricnik. Dcera zpocatku byla v pohode,pak mela obdobi, kdy pri mem odchodu mi ji museli doslova odtrhavat. Neodjizdelo se mi dobre a brala jsem to jako normalni. Postupne jsem se tam ale necitila dobre ani ja. Viky tam byla i casteji nemocna, ale samozrejme,deti v kolektivu byvaji casteji nemocne.Co bylo zvlastni, ze se tam pokadila i 4x za den, ale doma max.2x, az mi bylo receno, jestli nema celiakii...no, mozna z toho jidla ji moc dobre nebylo. 2x jsem ji vyzvedla a mela opravdu cervenotmave kruhy pod ocima, nejedla tam moc a zrejme asi ani nepila, doma mi vzdy vypila lahvicku s cajem a jedla, jak zjednana (zajimave,ze v soucasne skolce snedla id zacatku vse i hlivu ustricnou). Nevyhoda, ze dite vam onemocni o vikendu,tak jidlo musite odhlasit v patek v 7.30 a musite zaplatit znova, nemuzete si ho vyzvednout. Dnes mi jedna maminka, ktera mela syna v teto skolce, povedela jeste horsi veci, rikala, ze si jednou vzala jidlo domu a porce byla mini a kvalita des. Vadily mi narazky typu, ze mam neco delat s tim ekzemem na pusince, pritom ten se nam spustil,co ve skolce chytla sestou nemoc a ja ji porad mazala mastickou na ekzemy,stejne tak mi rikali o opruzeninach, ale kdyz byla dcera o vikendu doma nemela nic,ale hned po pondelku, co byla ve skolce mela opet a ja je musela ujistovat, ze ji mazu kazdy den. Dcera sla 4x posrana domu...poprve jsem to nechala, podruhe taky, potreti jsem si rekla o plinu a po 4uz jsem byla nasrana a zeptala jsem se, kdy byla prebalena,jelikoz je to jiz po 4te,co je posrana a pani ucitelka na me vyjela, ze co je krive obvinuji, ze tohle nema rada,ze jsem si mela rict....tak rikam,ze jednou jsem to pochopila, podruhe jsem to presla,potreti jsem si rekla o plinu a po ctvrte uz to neslo, protoze je to soukroma skolka, kde platite mazec penize a nikdo neni schopen se diteti podivat do kalhot a mam si rict? (Pry ze nemaji takovy cas, jako ja sama doma s dcerou....kazda ma 5deti, tak mrknout sem tam do kalhot je problem?) Kde ty opruzeniny asi vznikly,ze? Posledni kapkou pred odchodem do jine soukrome skolky mela dcera na sobe kalhoty, ktere byly vzadu protekle od hoven..rikala jsem si, ze to je asi cerstve,ale prd, bylo to suche a to si vazne nebyl schopen nikdo vsimnout? Jako ve statni skolce to clovek pochopi,ale v soukrome? Jedina skvela ucitelka byla slecna Moudra. Na zaslanou fotku s posranyma kalhotama mi dodnes neprislo ani vysvetleni. Recenzi pisu po 4mes.v nove soukrome skolce "Skolka jinak", ktera je dokonala od sameho pocatku. Jednak ja uhanim p.reditelku o podklady k platbe, jsou tam vsechny ucitelky skvele, jidlo o 20kc levnejsi a ze zdrave jidelny,dcera hned od zacatku kadila 1-2x...ted max 1x? Kdyz reknu skolka vola "jupiii, jupiii", od zacatku ani jednou nebrecela, ja odchazim s usmevem a nejradsi bych tam zustala. Nemyslela jsem si, ze by mohl byt tak extremni rozdil ve skolkach, ale Opalinka v Hajku je dle meho horsi nez statni skolka a po dnesnim rozhovu s maminkou, jejiz dite napadalo ditko (pani nejvyssi), nemluve o tom, jak dali jednou dite uspat, tak mi bylo uprimne zle a cele se mi to pripomelo a chtela jsem to sdilet,abyste si hodne rozmysleli, kam sve ditko davate a abyste dali pozor na vsechny mozne aspekty a naslouchali. S odstupem 4mes.uz clovek dost veci opomel, ale za me soukroma skolka, kterou bych nikomu nedoporucila. Ta nase ted je milionkrat lepsi a bohuzel jsou tam vsichni odpadlici z Opalinky (i kdyz vas ujistuji, ze jste jedini, kdo si stezuje), kdyz se to prepocita i levnejsi, jidlo kvalitnejsi, jezdi s detma na konickach, montessori styl a dcera se rozviji, protoze tam je skoro nejmladsi. Me dite tam nebylo nemocne (deti jsou tam opravdu happy a chovaji se k sobe tak hezky, ze me to kazdy den dojima) a nastoupili jsme na zacatku brezna.,takze mam ted adekvatni srovnani. Prikladam foto tech kalhotek, ze nekecam. Koukala jsem na fotky a maji tam nove ucitelky,ale ty dve carodejnice tam jsou evidentne furt.

makronka222
14. črc 2019

4m je dlouha doba na to aby si clovek neceho vsimnul. Odhlasila bych ji po mesici! Kaslat na praci. Asi pro tebe byla prednejsi...

katka_nedo
14. črc 2019

@lenkas108 Ja mam take spatne zkusenosti,ale z jineho ustavu. Po mesici byl syn pryc.Davaly je spat s jidlem v puse atd.Do dnes je mi spatne z toho,co mu tam ta kravka delala a jeste jak se do me poustela.No ja uprimne chovani reditelky a jeji podrihene projednala az na ministerstvu,jelikoz mi syna odevzdaly s modrinou a otokem na ustech a pak se to resilo vsechno.Jak to dopadlo nevim,ale nenechala jsem to byt.Problem je,ze dnes to muze to delat kazda blbka,co si udela kurz chuvy a absolutne nevi,ktera bije.

14. črc 2019

@makronka222 jsem s dcerou sama a otec neplati alimenty. Pracuji v IT sfere, castecne formou homeoffice, ale i dojizdim do prace. Myslim, ze neni potreba soudit, pokud neznate mou situaci. Dcera je ted ve skolce stastna a udelam pro ni cokoliv,ale musim nas uzivit. Skoda, ze lide drive soudi...myslim to celkove...kazda mama ma nejaky pribeh,dcera je extrovert a skolka (tato nova) ji vylozene prospiva. Jsem s ni 2roky jinak nonstop, bez hlidani a v dobe skolky pracuji, delam pro nadaci a snazim rozjet svuj bussiness...aby me dite nemelo chudou mysl, ale bohatou mysl. Ma skvele ucitelky, pratele a vsichni mi rikaji, ze je to stastne a radostne dite♥️ a verte, ze ona je ♥️

14. črc 2019

@katka_nedo no, me vcera jedna maminka vypravela taky, ze dite si na tu sikanu klucika jednoho vzpomina od 2let do jeho dnesnich 5let,taky prisel domu poskrabany a s modrinou...recenzi jsem chtela napsat pozdeji, ale povidani te maminky me utvrdilo, ze to musim udelat driv. Hlavne nejlepsi, jak vam tvrdi, ze jste jedina, ktera s tim ma problem a pak vidite v jine skolce, kolik odpadliku z teto soukrome skolky odeslo. Kdyz clovej napise recenzi na facebook, myslim, ze jsou schopni to smazat, tak proto jsem napsala zde.

14. črc 2019

@makronka222 je smutne, ze maminky se k maminkam dokazi chovat takto, asi na cele te vasi posledni vete nejsmutnejsi....netroufam si soudit jine mamy, protoze kazda mame jinou minulost, emoce, prozitky,situace a nalozeno jinak...a kazda delame tu nejtezsi (a zaroven) nejkrasnejsi praci na svete, ale i kdybyste byla k diteti buhvi jaka...to, jaky vliv bude mit na dite vychova, vas styl nikdy nezaruci, ze to v budoucnu bude podle vasich predstav. Je to umeni, vsechny jsme mamy a kazda se snazi, jak nejlip umi. Nevim co je lepsi, jestli byt na davkach,zivorit a byt vystresovana matka...nebo mit trosku nadbytek, snazit se o program a zdravy styl sveho ditete a byt mene vystresovana matka.

meronym
23. črc 2019

@makronka222 Vy jste neuveritelne zla osoba.