Režim 5měsíčního miminka/ večerní krmení

onon
3. únor 2017

Ahoj maminky,
chtela bych se zeptat, jak se vam dari davat dite spat v nejakou normalni hodinu..
My krmime 5x denne, castecne kojim a pak dokrmuju Nutrilonem, prvni krmeni kolem 6.00, posledni kolem 21.00, usne mi pak ale az treba kolem 22.30.. 23.00 (a to kdyz se zadari).. Nebo pokud je unaveny a usne po predposlednim krmeni (to je kolem 18.00.. usne kolem 20.00), tak je schopen se pak uz nevzbudit a spat az do rana a prijit tak o jedno krmeni.. :(

Moc nevim, co s tim, tyhle casy si tak nejak nastavil sam a ja mu je udrzuju.. rano ho musim tedy vetsinou budit.. nechci, aby si to soupnul jeste pozdeji do noci, navic musime cvicit vojtovku a tak potrebuju, aby mel aspon trochu nejaky rezim..

Takze jestli to cele zkusit posunout napr. o hodinu dve driv a riskovat, ze i tyhle casy, ktere si nastavil, mu rozbiju a rezim pujde do haje cely (plus predstava vstavani ve 4 me moc nerajcuje), nebo ho davat spat v tech 20.00 a pak jeste budit treba o pulnoci (to se mi ale moc nechce mu rozbijet noc). Mely jste nekdo podobnou situaci..?

semisovamys
4. únor 2017

Náš režim je takový, že syn ji ( je plně kojen) přes den po 2 hodinách. Poslední kojení večer je většinou kolem 18-19 hodiny. Pak spinka do 22hod a pak už se zase budí po 2 hodinách na kojení. Ráno vstáva po 6 hodině ( výjimečně už v 5) . Každopádně když se v těch 22 vzbudí, tak jen v přítmí malého světla aby se moc nevzbudil nakojim a dám spinkat. Za chvilku spinka. Takže, byť tebou syna bych na jidlo nebudila, jedině tak si vytvoří svůj režim. Takhle mu ho tak nějak pořád narušujes.

onon
autor
4. únor 2017

No zni to hezky nechat to na nem, ja ho budim jen rano v tech 6 a pak uz si to odviji sam.. kdyz jsem to nedelala, byl schopen spat treba do 9 a pak jeste v 1 v noci vesele zit, coz jsem se bala, ze nakonec budem zit v noci misto ve dne.
Navic to mel kazdy den jinak a spatne se pak vychytavala spravna chvile na cviceni (pred jidlem s prazdnym briskem aby neblinkal, ale zase aby nebrecel hystericky hlady.. to cviceni si zrovna moc neuzivam a predstava, ze ho jeste trapim hlady, tomu nepridava :(
Kdybysme nemuseli cvicit, urcite bych to vsechno nechala volnejsi.. a jak rada..

Kazdopadne varianta, abych ho budila v noci na jidlo, je asi nesmysl, ze jo..

kituska20
4. únor 2017

My jsme teda asi do roka žádný moc režim neměli. Nešlo to. Byla jsem ráda když si přispí. Za noc vstávala i 12x.
Od 18ti mesicu spi celou noc tak tomu konecne rikam rezim. Budi se ve stejny cas, ve stejny je zase unavena. Dite nelze nastavit podle hodin, ani jsem to nikdy nechtela

onon
autor
4. únor 2017

Tak mne by prave i vyhovovalo, aby se v noci vzbudil 🙂 a mohla bych ho dat po 18.00 spat bez obav, ze bude spat do rana a mel jen 4 krmeni za den.. Premyslim, jestli by to mohlo jakoby stacit.. kdyz se nevzbudi hlady.. ale asi ne...?

Ono se to lehko rekne, ze dite nelze nastavit podle hodin, ja s tim i souhlasim, ale je to porad mensi zlo nez ho pak trapit cvicenim hladoveho. Cele to cviceni je vubec proti jakekoli prirozenosti mi prijde, abych mu delala neco, pri cem place :( i kdyz vim ze ho to neboli.. takze ja ted jen hledam nejmensi zlo. Nekdy prave kdyz pres den spinka tak krasne ze nemam to srdce ho vzbudit a zaspime tu chvili, je to pak jak kdyz ho vrazdim.. a jsme z toho zniceny oba.. a nebo na to nemam, tak se na cviceni vyprdneme a jdeme rovnou krmit, ale to je taky spatne.. musela jsem si porucit to nedelat, protoze to dopadalo tak, ze bysme vubec necvicili. Mame to nakazany od neurologa, malej je pozadu s pasenim hribatek.. :(

karlajasmine
4. únor 2017

@onon já bych ho nakrmila před s spaním, aby usnul v tech 20 a nechala ho ráno spat dokud spi, a krmila ho častěji přes den. Nemusíš přece dodržovat rozestup x hodin, krm podle hladu 🙂

karlajasmine
4. únor 2017

@onon a rozhodně bych s ním necvicila, když má hlad, proč bys to dělala? Když se vzbudí hladový, tak mu dej najíst a cvičte až mu trochu vytravi?

jipe
4. únor 2017

taky bych dala spát po tom krmení v 18. hod. a až se vzbudí, tak se vzbudí, hlad zjevně nemá, když krásně vydrží spinkat. Dokrmuješ proto, že ti po kojení brečí hlady? Určitě bych raději krmil častěji přes den, než ho držela do 21hod. vzhůru. Cvičení by asi bylo nejlepší zařadit tak hodinku po jídle.

jipe
4. únor 2017

nebo, když jí v 18 a pak usíná kolem 20 hod., takho přeci můžeš ještě před spaním nakojit

ivinkaamalka
4. únor 2017

já bych ho nebudila pokud v noci dobře spí v těch 5-ti měsících to už děti tak některé mají. Já částečně kojím ( 4,5 měsíce) a víc dokrmuju a odpo jí vždycky dám 120 jak dojde z venku kolem 16:30, aby jí stihlo trochu vytrávit hraním než bude v 19 další 120 na spaní. Ale teda budí se mi posledních pár dní už před půlnocí, pak kolem 3 a 5 a někdy ji utáhnu do 6 a vyjímečně do 7 v posteli. Nehledě na to, že za noc nesčetněkrát vstávám, dát jí dudel do pusy 😔

onon
autor
4. únor 2017

Diky moc za nazory, ja ho prave krmim podle hladu, z porodnice jsme prisli se 7 krmenimi a on si to postupne zkrouhnul na 5, rozhodne jsem ho nijak neomezovala.. ted by asi nejradsi ocividne uz jen 4 🙂 ale to uz je malo mi prijde. Je nejaky atypicky, vsichni resi, jak se jim miminko v noci moc casto budi, a on to ma takhle naopak.. snad je OK. S tim cvicenim po jidle on je schopen se poblinkat treba i 2 hod. po jidle a navic kdyz po cviceni krmime, tak se tim jidlem krasne uklidni.. jinak mi zustane dyl smutnej.. S tim dokrmovanim ano dokrmuju proto ze po kojeni breci, resp. spis vresti 🙂 ale je fakt, ze nekdy pak vypije treba jen 60 a konec.. nekdy ale je schopen vypit i celych 200ml.. asi mi to mliko hodne skace.
Ale asi zkusim tedy pres den ty intervaly trochu zkratit, nechci ho ale cpat, kdyz nema hlad.. A pred spanim muzu zkusit nakojit, i kdyz ja se bojim, ze to moje kojeni je spis takova chutovka nez jidlo.. a tudiz bude mit stejne jen 4 krmeni. Zadny podvyzivenec to ale neni, v cerstvych 5 mes. ma pres 7.5 kg.. tlusty ale neni, je celkove velky.. tak uvidime.

A nebo to uz takhle vydrzime a za chvili zacneme s prikrmy, cimz se to pak stejne jeste zmeni, predpokladam (?)

barumat
4. únor 2017

@onon Dcera si tak nějak sama ve věku vašeho syna nastavila takový polovojenský režim... Budila se v půl sedmé s manželem, šla spát na minutu přesně v devět, ve dvanáct a ve tři, spala vždy cca hodinu. Koupání a kaši jsme dávali tak, že usínala v sedm. My v té době tedy už měsíc jeli příkrmy, ale já to kombinovala tak, že po probuzení dostala příkrm a pak před usnutím mléko už jen na dojedení. Když nechtěla mléko, dostala ho pak po probuzení, a příkrm naopak přes usnutím. No, to už jsou detaily, nicméně jedla tedy víckrát, ale v těch sedm se najedla a padla a následoval takový dlouhý blok spaní až do těch tří/čtyř, kdy se sama probudila na jídlo a pak spala do rána. Být vámi, tak syna nebudím, přibývá evidentně pěkně a je dost starý. Však on si řekne, jak má hlad, nebojte 🙂

jipe
4. únor 2017

@onon malý mi ze začátku po kojení taky řval,vyřešil to dudlík, hlady to nebylo, přibíral pěkně. Když přes den intervaly zkrátíš a budeš častěji kojit, ta třeba pak bude mlíčka víc. Je fakt, že pro tvorbu mléka je nejdůležitější noční kojení. K tomu množství UM - však ani my nejíme pořád stejné porce 🙂 A ano, s příkrmy se u nás režim měnil