Režim dne u ročního dítěte. Kolikrát denně spí?

marti7
12. kvě 2008

Ahoj maminy co máte dítka okolo roku, jaký mají denní režim? Kolikrát denně spí a jak dlouho ? A kdybyste měli nějaký tipy jak si hrát 😉 a jak batole zabavit aby to bylo pestřejší, žádný cvíčo ani plavání tu nemáme tak bych chtěla nějaký tipy co s dětma dělat 😅 My známe akorát pískoviště a krmení kacgen 😅

berynka
12. kvě 2008

Ahojky,
náš den, když jsme doma, je asi takový:

7-7:30 probuzení
následuje snídaně

8-10:30 Heduš kramaří, ví přesně kam jít a kde co najde. Když už není co objevovat, tak stavíme kostky, házíme si s míčkem, schováváme se apod.

10:30 svačina
pak si ještě chvilku vydrží hrát

11:00-12(13:00) spánek
následuje oběd

13:30-16 procházka (téměř bez ohledu na počasí) - záleží kolik toho naspala dopoledne. Nejlepší je, když si ještě tak mezi 3 a 4 hodinou schrupne, protože to pak bez problému vydrží do večera.
16:00-18:30 zábava podobná jako ráno, chce ale víc, abych byla u ní. Dlouho vydrží zavírat a otvírat dveře, vyndavat cédéčka, prohlížet si knížky aj.

18:30 obden koupání
pak večeře

19:00 už je v postýlce
19:30 zpravidla spí 😉

Často ale někam jezdíme. Takže tam má spoustu nových podnětů.
Marti, nedělej si těžkou hlavu. Od chvíle, kdy se dítě pohybuje, tak si zábavu najde samo 🙂 . Chce to spíš střídání činností jako takových (a v tu správnou chvíli), to mu stačí.

makelka
12. kvě 2008

Ahoj,

u nás je režim podobný jako u Berynky 😉

Jen se tím tak moc neřídíme, chodí spát až je prostě unavenej, hrajeme si kdy chce, jinak si vystačí docela sám, a spát chodíme teď později, jak je víc světla. Okolo roku spával dvakrát denně 😉

marti7
autor
12. kvě 2008

Holky děkuju za odpovědi 🙂

majaaita
12. kvě 2008

Marti, malej má rok za chvilku, teď máme ten den asi takhle:
6-7 vstává, cca půl hodiny snídaně.
Do 9 kramaří, vystačí si sám
Po 9 jdeme ven, na hřiště (máme u baráku), leze po trávě, chodí kolem prolejzaček, laviček, sbírá kytky a tak. Domů jdeme kolem 11, předtím rychlej nákup nebo pošta.
Po 11 oběd, pak chrupe.
Spí cca hodinu, takže kolem půl 1 je vzhůru a opět kramaří, chodí kolem nábytku, rabuje v koupelně a v botníku a tak.
Ven chodíme znova kolem půl 3 - to už jdeme dál, většinou do města (bydlíme kousek za městem) na větší hřiště, cestou pířpadně kafčo a hraje si v koutku, nebo si hraje na písku, nebo jenom chodím a malej kouká a komentuje auta 🙂
Vracíme se mezi pátou a šestou. Hraje si s tátou, večer chce víc asistence, cca do sedmi, pak se koupe, dostane mlíko a nejpozději v půl osmý už chrupe.
V noci se budí hodně, přes den spí málo - větišnou si ale kolem čtvrté, půl páté hodí cca půlhodinou chrupku.

Když je ošklivo, jsme víc doma, i když je mokro, protože to nemůže lézt venku, tak aby se unavil. To pak chce víc mojí asistence.

Vedou u nás papírový kapesníky, boty, kartáčky na zuby 🙂 Jinak hází hračky do bedny (na "bác", staví kostky, rovná kelímky, přenáší věci, šoupe se židlí, ukazuju mu v knížkách, pomáhá vařit 🙂)))

marti7
autor
13. kvě 2008

Holky a necháváte prcky hrát si sami? Jako v pokoji myslím,malej jak se staví a chce chodit tak se furt bojím aby se nebouchnul nebo nespadnul tak jsem prakticky pořád u něho... 😕 akorát když je chvilinku v ohrádce mám čas něco udělat- ohřát oběd a tak... 😅

majaaita
13. kvě 2008

Marti, jsem s ním v jednom pokoji, ale chodí si kolem nábytku sám. Jako - taky mi párkrát spadnul, ale už je šikovnější, tak ho nechávám. Samotnýho v pokoji bych se bála.
Jinak s hračkama si hraje i sám - různě je přehazuje a tak.

marti7
autor
13. kvě 2008

to je jasný že ne samotnej v pokoji ale asi to tak vyznělo 😅 tak už se těším až bude chodit úplně sám 🙂

karot
13. kvě 2008

Tak náš režim je takový,že:
V 5:30-6:00 budíček a UM
Pokud ho neberou zuby(což nebývá moc často 😅 ),tak si vystačí sám a já se můžu v klidu nasnídat,připravit si vaření a obstarat kočky.Jinak je to docela náročné. 😝
Od 8:00 do 9:00 spánek a pak svačinka
Dovářím oběd,střídavě se mladýmu venuju,uklízím,peru,žehlím a co nestihnu,tak dodělám po vycházce. 😉
Od 12:00 do 13:00-13:30 spánek a pak oběd
Od 14:00 do 17:00 vycházka a do 19:00 si hrajeme spolu,když si nevystačí sám. 😉
Pak koupeme a v 19:30-20:00 už spíme.

akcul
13. kvě 2008

Tak my už máme sice 15 měsíců, ale náš režim je asi takový:
7.00 - 8.00 - vstávání (ještě nedávno jsme vstávali kolem šesté, tak doufám, že už nám to vydrží)
8.00 - UM
8.30 - 9.00 - společná snídaně
Dopoledne si hrajeme buď doma nebo teď většinou na dvorku na písku. Naty mi dopo nesvačí, prostě nechce, max. pár křupek.
11.30 - 12.00 - oběd
12.00 - 15.00 - spánek
15.00 - svačinka
Pak jdeme na vycházku, na nákup nebo si zase hrajeme na dvorku nebo doma (podle počasí).
18.00 - 19.00 - večeře
19.00 - koupání
20.00 - spinkáme
😉 🙂

karot
14. kvě 2008

Akcul...................tak to máte krásný(spánkový)režim. 😵
Uvidím,jestli se to u nás za 4 měsíce taky tak změní. 😉

akcul
14. kvě 2008

Karot,
jo jo, celkem se nám to hezky upravilo. 😉 Řekla bych, že po tom roce, to dostalo takovej pevnej řád. Jinak spinkat jednou denně chodí Naty už asi od 10 měsíců, prostě jí to tak stačí. A jsem ráda, protože spí aspoň dýl a já si pak zvládnu v klidu něco udělat.

A zapomněla jsem napsat, že před spaním taky ještě malá papá mlíčko. 🙂

sylvar
14. kvě 2008

Tak my poslední dny

7,00 se vzbudí
7,00-8,30 se buď válíme nebo si hraje v postýlce a nechá mě ještě zdřímnout 😉
8,00 snídaně
8,15-9,00 si většinou hraje, buď sama nebo se mnou vytírá podlahu nebo luxuje
9 -11,30 buď chodíme s kočárkem, nebo hřiště, v 10,30 usne, to spí většinou do 12,00hod, takže jsem venku, v lese ve stínu
12,30-13,00 obídek, když chce
pak si hraje
14,00-15,00 jdem ven, svačíme
16,00 přijede taťka a jdem zase ven, většinou do 18,30
19,00 koupání
19,30 kaše(někdy před koupáním)
20-20,55 si hrají s taťkou, před 21,00 mlíčko s kaší
21 usíná 😵 😵 😵
23,30-00,30 v tomhle rozmezí mlíčko, podle toho, v kolik se vzbudí
5,20 mlíčko

takhle nějak plus mínus půl hodina

Když jsem v práci, babička to takhle asi nedodržuje, dnes malá třeba usnula před 12hod a spí 😵

karot
14. kvě 2008

Sylvar,.................kojíš nebo malá pije UM?

sylvar
14. kvě 2008

Pije UM

sylvar
14. kvě 2008

mlíčko pije i po sváče, venku ...

karot
14. kvě 2008

Tak to je dobrá,že ho vypije tolik. 😵
Já do Ádu narvu flašku denně a jsem ráda. 😅

marti7
autor
15. kvě 2008

sylvar mě pobavilo obídek když chce 😀 to máme taky 😉

sylvar
15. kvě 2008

marrti, jo jo, no, skoro každé jídlo tak je 😝 jíst nechce, hlídá si linii 😀

nissanek
16. kvě 2008

ahoj, chci se zeptat zkušenějších mamin 😉 , jak řešíte (jestli to vůbec řešíte 😅 ) neočekávané (nebo i očekávané) narušení rytmu. Třeba poradna ve dvě odpoledne, kdy normálně mímo spinká? Rozhodí se ten rytmus nějak? Nebo je akorát večer nvrlý a nevyspalý? Já mám z toho vždycky strach, dopoledne jedu autem k doktorce, ona zaspí v autosedačce a odpoledne na procházce nespí ale zas večer je nerudná....

ria80
16. kvě 2008

No to je nepříjemná situace.Tak jí dám spát drívv,anebo spíš jí snažím udržet vzhůru,přijde mi to lepší než ji po chvíli budit.A jde spát potom aspon na chvíli.A ted den to vydržíme a režim jí to jinak nerozhodí.

marti7
autor
17. kvě 2008

taky to nemám ráda když nejde spát v ty hodiny co má, ale ten režim se pak zas srovná během dalšího dne 😉 nám teda hodně změnil režim letní čas, vynechali jsme 1 spaní 😅

majaaita
17. kvě 2008

Nissanku, já můžu přijít k doktorce v rozmezí dvou hodin, takže to režim nenabourá, jinak se objednávám tak, aby to dobře zapadlo do spánku. Tak asi tak to řešit - anebo prostě vydržet, že bude malej nevrlej.

nissanek
19. kvě 2008

jo holky, díky za info, ještě se chci zeptat, od kdy vám tak mimča začala spinkat doma v postýlce, třeba po obědě? Já zatím musím s kočárem ven i když padaj trakaře, jinak Kika nezaspí.. 😠

sylvar
19. kvě 2008

niss, malá usíná v poho v postýlce od začátku roku 2008, jinak jsme taky musely jezdit.Normál začne být protivná, dám ji do postýlky, dám čajík nebo mlíčko, někdy ani to ne a usíná cca do 15 minut nejdýl, sama

majaaita
19. kvě 2008

Nissanku, tak od těch sedmi osmi měsíců, ale někdy mu to nejde, záleží, jak vstane. Když kolem šesté, v těch dvanáct usne. Dneska chrupal do osmi a usnul až v půl třetí. Když je ale zralej na spaní, usne do deseti minut.
Chce to trénovat. Dávej malý třeba mlíko nebo tak, to taky uspí 🙂
Já občas dávám malýmu do postýlky svůj polštář, když se moc vrtí, hezky se tím ukotví a spí. Nebo moje tričko a tak.

nissanek
20. kvě 2008

no tak to máme nejvyšší čas začít s trénikem 🙂 , čajík ani mlíko nepůjde - neumí na lahev, takže jedině to triko 😀

majaaita
20. kvě 2008

Nissanku, já jsem to začala trénovat vyloženě z pohodlnosti - prostě se mi nechtělo po obědě hnedka ven. Navíc zas jsem těhotná, tak potřebuju, aby měl malej nějakej režim.
Ale taky to vždycky nevyjde. Občas si musím lehnout k němu. Tak jsem ten trénink začínala - ležel se mnou v posteli, nejdřív jsem tam s ním byla celou dobu, co spal, pak jsem začala odcházet po usnutí - pak jsem ho dala do postýlky a držela za ruku, pak s tím polštářem nebo mým tričkem ... no a teď to umí sám, když chce 🙂

majka07
21. kvě 2008

ahojky, nám se to zatím nijak nezměnilo

7:00 vstávání a UM, chvilku si hraje pak dopije UM a jde spát (většinou)
9 - 9,30 svačinka
pak jdeme ven, nebo si hraje
11,30 -12,00 oběd a následuje spaní
15 hod svačina
pak jdeme ven, nebo hraní, nákupy a podobně
k 18 hodině koupání, kaše chvilku si pohraje po půl sedme UM a okolo 19 - 19,30 už většinou spí.

Mezi tím přes den chroupá křupky, sušky prostě na co a jak má náladu. Teď jak je hnus počas tak by nejraději spala 😀

bera
2. čer 2008

tak my vstáváme kolem 8-9hodiny, máme cca 220 ml mlíčka, během dopoledne pak nějaký křupky, cornflaky, chleba, rohlík...na co je chuť, v 11 hod oběd, po obědě cca 1-2 hodiny spíme, 14-15 hod svačina, 18-19 kaše, 20-21 mlíčko, cca 200 ml a ve 21-22 usíná, a během dne vypije ještě cca 500 ml čaje nebo vody
s usínáním začínáme mít poslední měsíc problém,nechce usínat sama v postýlce... 😒

dana3262
9. led 2011

Rada bych se zeptala, kolikrat kojite (pokud kojite) za 24h a jak je to v pomeru den/noc.
My mame tak 6-8 kojeni od rana do vecera a v noci tak 2-8, to je ruzne. Vetsinou 4-5. Rada bych to nocni omezila alespon na ty 2, ale neni k utiseni 😅