Říkalo vám batole kolem 13. měsíce nejen slova?

sabina1989
1. zář 2015

Ahoj, jen me zajima jestli vam batole kolem 13 mesice rikala ne jen slova. Malej rika - to je tata, to je auto, kde je tata. nikoho takoveho neznam tak me to zajima. Dekuji za odpoved 🙂

hojda
1. zář 2015

To je individuální u dětí, jedno začne brzo, jíné pozdějí, někomu jde rychleji jedna věc a druhému jiná a někomu zase vůbec nic a vše má vydřené. Raduj se z toho 😉 .

marton
1. zář 2015

Dva ze čtyř neříkali ani slova.Jen ty základní,máma,táta a něJaké to zvířátko.Teď se pusa nezavře ani jednomu z nich 🙂 .

mandala
2. zář 2015

Dcery mluvily podobně, jak píšeš ty, syn nebude mluvit asi ani za 2 roky. 😒 Známé syn řekl ve 2 letech úplně všechno. Tohle při třetím děcku opravdu už neřeším, každé je jiné a to, že jedno brzy žvatlá, jiné běhá, jiné je zase třeba brzy bez plín určitě neznamená, že z něho bude jednou inženýr. Máš šikovného chlapečka, ale to určitě i spousta dalších. 😉

kamino
2. zář 2015

Buď ráda, syn mluví blbě i ve 3 letech - mám nahrávky z kazeťáku, kdy jsem v 18 měsících říkala srozumitelně pohádku o Budulínkovi klasicky ve větách a zpívala písničku Malovaný džbánku, kolem druhého roku už jsem říkala R a Ř.. Každé dítě je fakt jiné..

pavlapl
2. zář 2015

Moje 13 měsíční dcera zatím jen mručí a říká nene. Syn začíná mluvit až teď pomalu v 5 letech.

jaja01k
2. zář 2015

Tak to je šikovný, že už tak pěkně mluví. My v 18 měsících stále čekáme na první slovo 🙂

datela
2. zář 2015

Take tak.Prcek ma 16 mesicu a ma uz pres 20 slov a rika i co je to,co je toto,co tam,kde tam,..Nestacim se divit,protoze prvni tohle nemel,ale zase je motoricky opravdu napred a druhy sice mluvi,ale furt pada 🙂 Takze,kde je dano,jinde zase vzato.Beru to jak to je a nesrovnavam,kazdy ma cas jinde

lucca23
23. zář 2015

v 18ti měsících říkal dle obrázku básničky. Každé dítko je ale jiné, některé nemluví ještě ve 2 letech.

edie13
23. zář 2015

Dcera mluvila hodně brzy, od 1,5 roku mluví v souvetich, pamatuje si celé říkankove knížky, pusu nezastaví a všichni žasnou 🙂

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
vercik83
14. lis 2015

moje všemu říká "tata",akorát manželoví "táta".pak jen jakési hmmmm na vše co je jí divné ..🙂