Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Říkalo vám batole kolem 13. měsíce nejen slova?

sabina1989
1. zář 2015

Ahoj, jen me zajima jestli vam batole kolem 13 mesice rikala ne jen slova. Malej rika - to je tata, to je auto, kde je tata. nikoho takoveho neznam tak me to zajima. Dekuji za odpoved 🙂

hojda
1. zář 2015

To je individuální u dětí, jedno začne brzo, jíné pozdějí, někomu jde rychleji jedna věc a druhému jiná a někomu zase vůbec nic a vše má vydřené. Raduj se z toho 😉 .

marton
1. zář 2015

Dva ze čtyř neříkali ani slova.Jen ty základní,máma,táta a něJaké to zvířátko.Teď se pusa nezavře ani jednomu z nich 🙂 .

mandala
2. zář 2015

Dcery mluvily podobně, jak píšeš ty, syn nebude mluvit asi ani za 2 roky. 😒 Známé syn řekl ve 2 letech úplně všechno. Tohle při třetím děcku opravdu už neřeším, každé je jiné a to, že jedno brzy žvatlá, jiné běhá, jiné je zase třeba brzy bez plín určitě neznamená, že z něho bude jednou inženýr. Máš šikovného chlapečka, ale to určitě i spousta dalších. 😉

kamino
2. zář 2015

Buď ráda, syn mluví blbě i ve 3 letech - mám nahrávky z kazeťáku, kdy jsem v 18 měsících říkala srozumitelně pohádku o Budulínkovi klasicky ve větách a zpívala písničku Malovaný džbánku, kolem druhého roku už jsem říkala R a Ř.. Každé dítě je fakt jiné..

pavlapl
2. zář 2015

Moje 13 měsíční dcera zatím jen mručí a říká nene. Syn začíná mluvit až teď pomalu v 5 letech.

jaja01k
2. zář 2015

Tak to je šikovný, že už tak pěkně mluví. My v 18 měsících stále čekáme na první slovo 🙂

datela
2. zář 2015

Take tak.Prcek ma 16 mesicu a ma uz pres 20 slov a rika i co je to,co je toto,co tam,kde tam,..Nestacim se divit,protoze prvni tohle nemel,ale zase je motoricky opravdu napred a druhy sice mluvi,ale furt pada 🙂 Takze,kde je dano,jinde zase vzato.Beru to jak to je a nesrovnavam,kazdy ma cas jinde

lucca23
23. zář 2015

v 18ti měsících říkal dle obrázku básničky. Každé dítko je ale jiné, některé nemluví ještě ve 2 letech.

edie13
23. zář 2015

Dcera mluvila hodně brzy, od 1,5 roku mluví v souvetich, pamatuje si celé říkankove knížky, pusu nezastaví a všichni žasnou 🙂

sarihy
24. zář 2015

To je strašně individuální - já mluvila prý normálně kolem 18M, bratranec ve 2L mluvil jako dospělý, moje dcery se začaly rozmlouvat až po 2.narozeninách...V tomhle nelze srovnávat.

vercik83
14. lis 2015

moje všemu říká "tata",akorát manželoví "táta".pak jen jakési hmmmm na vše co je jí divné ..🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli