Roční syn vůbec nemluví, mám to nějak řešit?

vrtelka
6. dub 2014

Chci se zeptat máme ročního syna a vůbec nemluví,ani slabiky jako je mama,baba vyjadřuje se jen mrčením nebo vůbec neukáže na nic,že by něco chtěl je docela klidny i u lékaře nebrečí a do zprávy nám píšou dítě šetrně tišno z ohledemna věk a rozumové schopnosti.Mám to nějak řešit nebo ještě počkat.Vím,že ma čas,ale měl by říkat aspon slabiky .

jetynka
31. črc 2014

@vrtelka Dělali mu někdy výtěry z krku?Protože za časté nemoci může i nějaký hloupý bacil který je někdy aktivnější někdy v klidu a často se na něho příjde i pozdě, já kdybych tenkrát neapelovala na dr. aby Vojtovi udělala výtěry z krku tak bych se ani nedověděla že nějakého bacila má, švagrové kluk měl v krku hemofila, nebylo mu nic, jen občas pokašlával, nechceš s někým probrat ještě odstranění nosní mandle a naslouchátka nechat jako krajní řešení? příjde mi to jako ukvapené jednání, ale samozřejmě ty jsi máma a víš o svém dítku nejvíc a třeba ti křivdím a naslouchátko bude pro něho vysvobození. Mi Vojta mluvil do 3let jako číňan a málo oproti holkám, nebylo mu někdy ani trochu rozumět a pak se rozmluvil, dneska má skoro 5let a mluví líp než kterýkoliv školák 🙂. držím palce!!!

wenduliks
31. črc 2014

Ja bych zatim "neplasila". V Anglli jsem hlidala holcicku,která do 2let nerekla jedine slovo!!! Ale potom to dohnala 😀 zacala rovnou hole vety. Sousedky kluk na 15.m taky nerekne nic. Jen kdyz se mu neco nelibi,tak jeci. Rok je,podle mne,jeste dost malo.

vrtelka
autor
31. črc 2014

Měl květnu v ouškách streptokoka ten se přeléčil antibiotiky pak do toho dostal epiglitídu tak mu dělali stěry z krku tam nemá žádného bacila a mandli také nemá velkou .Už měl špatné vyšetření timpáno a Bera to jen potvrdila vím,že ty vysledky nejsou přesné tak uvidíme ted je duležité,aby ty naslouchátka dostal a rozvinula se reč .

romantika
31. črc 2014

v roce brzo. muze to byt natura. mam taky kluka, krome aut a kol ho absolutne nic neba. tvari se ze takove stupidity jako zviratka , pusa a tak mu lezou krkem. jedine ho nalaka traktor nebo auto. říká hop, s obrovskym premlouvanim udela pacičky, a vlastne reaguje jen na chlapske zalezitosti 🙂))))))))) kdybyste si nebyla jista jdete k neurologovi. spojuje aspoň slabiky, tim nemysli baba, mama? staci ze nejak reaguje a mele enco co nejak spojuje 🙂))) ono kazde dite je jiné, uz v roce jsou velke rozdili a projevuje se povaha. nicmene vidim velky rozdil mezi holcickou a klukem.
Jestli se vam nezda jdete na orl ci neuro rovnou. na orl doporuceni nepotrebjete a neuru si zavolejte a poptejte se, co vas trapi a co navrhuje. Muze mit klido nejaky fyzicky problém. Takových starosti ještě bude. Nebojte.

loafeer
31. črc 2014

@vrtelka Důležité je, abyste věděli, že má dobrý sluch....Pokud slyší normálně, stimulovala bych ho, hodně na nej mluvila a trénovala...Někdy ti kluci jsou na to mluvení pomalejší, měli jsme to podobně, jen teda ty slabiky nějaké zvládal, ale žádný zázrak....teď mu budou tři, mele spíš nesmysly než něco souvislého, ale jdou vidět pokroky

vrtelka
autor
26. srp 2014

Máme tyden naslouchátka na obou ouškách a ,už začíná žvatlat nebo ze sebe vydává zvuky ,až jsme to tak brzy nečekali. 🙂